דרוש מידע מחפשת המלצות לספרים יפים

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
של מי ועל מה?
שם מוזר, כרמלה רייז. אם אני לא טועה.
כמו שכתבתי, זהו סיפור אמיתי.
הוא מדבר על ילד שהיה קצת בשואה, אח"כ בבית יתומים רוסי, ואני לא אגלה את ההמשך. הסוף אינו מושלם לגמרי, אבל זה החיים. ספר מאד מרגש, כתוב יפה.
ותאמיני לי שאני מאד מאד ביקורתית על ספרים, ואותו אהבתי מאד.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למי שנגמר מה לקרוא, אפשר לעבור לספרים אמיתיים,
ביוגרפיות על אנשים שהחיים שלהם לא פחות מרתקים מספר טוב...

הוא מדבר על ילד שהיה קצת בשואה, אח"כ בבית יתומים רוסי, ואני לא אגלה את ההמשך. הסוף אינו מושלם לגמרי, אבל זה החיים. ספר מאד מרגש, כתוב יפה.
זה שם מאוד מוכר...
הם (היא ובעלה) השתייכו לאסירי ציון.
היא הוציאה ספר ביוגרפיה מדהים.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש לך דוגמאות?
לא לספרי ביוגרפיה מלאי יח''צ....
אני ספציפית מאוד מתחברת לספרים על אנשים מרוסיה (לכן נזכרתי בזה כשכתבו פה על הנושא הזה)
אם מעניין אני יכולה לרשום שמות.
אבל בגדול אני חושבת שעל כל רב מוכר יש ספרים ואפשר לחפש לפי מי שמתחברים. מהרב הלפרין ועד הרב אריה לוין....

גימפעל

משתמש מקצוען
יש לך דוגמאות?
לא לספרי ביוגרפיה מלאי יח''צ....
רשימה חלקית:

ויאמר הנני על ר' אברהם גניחובסקי
ללא שם על ר' בן צין פלמן
ואותר לבדי על הרב שרייבר
צדיק ודורו על ר' מרדכי צוקרמן
השמש בגבורתו על ר' שמשון פינקוס
רבי מרדכי פגרמנסקי
גאון ישראל על ר' שלמה זלמן אויערבאך
וילכו שניהם יחדיו על ר' דוב כהן וישיבת חברון
הכל לאדון הכל על ר' יעקב יוסף הרמן
בית אמי על הרבנית קנייבסקי
המאבק והניצחון ר' אהרן חזן (יהדות רוסיה)
סמרקנד (יהדות רוסיה)

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ויאמר הנני על ר' אברהם גניחובסקי
ללא שם על ר' בן צין פלמן
ואותר לבדי על הרב שרייבר
צדיק ודורו על ר' מרדכי צוקרמן
השמש בגבורתו על ר' שמשון פינקוס
רבי מרדכי פגרמנסקי
גאון ישראל על ר' שלמה זלמן אויערבאך
וילכו שניהם יחדיו על ר' דוב כהן וישיבת חברון
הכל לאדון הכל על ר' יעקב יוסף הרמן
בית אמי על הרבנית קנייבסקי
המאבק והניצחון ר' אהרן חזן (יהדות רוסיה)
סמרקנד (יהדות רוסיה)
להישאר יהודי, איך שכחת בכזו רשימה?

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען
נשמע טוב!
זה ספר ישן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה