דיון מחושב, ספונטני, או לפי הספר

איך אתם כותבים את הסיפור שלכם?

• סה"כ מצביעים
    33

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
משתמשת בלוז אמיתי, עוטפת ומרחיבה עם תגובות ותהליכים אמיתיים מתוך שלל ארועים ומעגלים

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שתי האופציות הראשונות.
לעיתים עולה קונספט כל שהוא, והסיפור מבעבע ונשפך לבדו כהשלמה של תמונת המטרה.
לעיתים, ההחלטה היא: לכתוב! אחר כך נבנית תמונת המטרה עד הפאנ'ץ במרכז.
אצלי תלוי במצבי רוח והשראות, או במטרות משנה כדוגמת אתגר טוב ב"קהילת כתיבה מקצועית"...

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
כל סיפור חייב פאנץ'?
יש סיפורים שהפאנץ' שזור לאורכם ולרחבם, ויש כאלו בלי- שמספרים את הדבר בעצמו.
ולגבי הקלוץ-קשקס- אממממממ לא חשבתי על זה:)

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש גרעין של רעיון. אחר כך מגיע שלב התחקיר, ורק אחר כך הכתיבה.
כמובן השאלה על מה מדובר. אם מדובר בסיפור קצר וקולע (או מחטיא :rolleyes:) כגון הרבה ממה שמועלה כאן בפורום, בדרך כל אין צורך בתחקיר ולא בעבודה סמינריונית... במקרה כזה נראה לי שבד"כ הפאנץ' קיים, וסביבו מוצמדת עלילה כזו או אחרת שתצדיק את קיומו של אותו פאנץ' (ע"ע 'המרק הוא רק תירוץ').
כמובן שאם המדובר הוא בסיפור ארוך ומשמעותי, שם יש צורך במחקר ראוי כדי שפרטי הסיפור וכלליו יהיו מקושרים למציאות כראוי.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
כמובן השאלה על מה מדובר. אם מדובר בסיפור קצר וקולע (או מחטיא :rolleyes:) כגון הרבה ממה שמועלה כאן בפורום, בדרך כל אין צורך בתחקיר ולא בעבודה סמינריונית... במקרה כזה נראה לי שבד"כ הפאנץ' קיים, וסביבו מוצמדת עלילה כזו או אחרת שתצדיק את קיומו של אותו פאנץ' (ע"ע 'המרק הוא רק תירוץ').
כמובן שאם המדובר הוא בסיפור ארוך ומשמעותי, שם יש צורך במחקר ראוי כדי שפרטי הסיפור וכלליו יהיו מקושרים למציאות כראוי.
גם בקטע קצר שאני מעלה, נניח, לאתגר, ומקדישה לכתיבה שלו עשרים דקות, אתחיל, בד"כ, קודם באיתור פרטים בשביל אמינות הקטע , ורק אח"כ אכתוב.

לי אישית, הכתיבה יותר זורמת באופן הזה , ויותר קל לי להיכנס לסיטואציה כשהרקע מוכר וברור לי (כמובן שייתכנו גם בהמשך בירור פרטים נוספים שעולים תוך כדי כתיבה).

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש רעיון עמום של פאנץ' או דרך, והוא לוקח קדימה ותופס שליטה ומכתיב מה שיוצא עד הסוף המר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה