טור דעה מזל טוב לשר השיכון ולציבור החרדי: שכונה חדשה (בגודל עיר וחצי) נולדה !

די

משתמש סופר מקצוען
זה מה שלא היה לי ברור זה התנגדות לחרדים או בכלל לעיר הזו...
אתה צודק. ייתכן וגם אם העיר לא הייתה מיועדת לחרדים הם היו מתנגדים (כל עיר מעדיפה שלא יהיו עוד ערים בסביבה וככה המסחר ותעסוקה-אם יגיעו-יגיעו אליהם וכו') אבל גם עיר חדשה וגם לחרדים זה ממש "חטא על פשע".

ארי62

משתמש פעיל
לא קשור לשר השיכון
אבל זה גם כמות נחמדה של דירות
(זה יקח קצת זמן רק התחיל השינוי תבע):

לא יאומן איך הם מוציאים כמעט בכל כתבה שקשורה לדיור הזדמנות להכניס את ההקשר החרדי , ובצורה ארסית.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
רוכברגר אמר לי אישית, שבקדנציה הנוכחית הוא טיפל בבקשות של 50,000 דירות בירושלים.

כמובן לא כולם יצאו לפועל, גם לא חצי, אבל אם עשירית מזה יצא ויהיה שלנו - הוא המלך מבחינתי.

רוב הבקשות זה פינוי בינוי כלומר ציפוף של כל מטר בתוך העיר
ופחות התרחבות של העיר.

הבעיה בזה, שאם יבנו 50 אלף דירות ורק 10% לחרדים החרדים יאבדו את הרוב שיש להם בי-ם,
ואז יו"ר תכנון ובניה ודאי יהיה חילוני (כמו שהיה אצל ברקת),
השאלה האם אז הוא יתן משהו לחרדים?

י. הגרשוני

משתמש צעיר
עריכה תורנית
בקריית גת נשענים על אשדוד.
לומדים פה וכו' בתור עיר עם אוכלוסייה חרדית ענקית בלעה"ר.
במה זה מתבטא?
ביגוד לנשים
ביגוד חסידי לגברים
מגוון עבודות
מוסדות לימוד, בעיקר סמינרים
אבל יש לציין שבשנים האחרונות יש התפתחות אדירה
בעלז פתחו בית ספר
גור פתחו סמינר וישיבה
קרטשניף פתחו ישיבה

סי 2

משתמש פעיל
ביגוד לנשים
ביגוד חסידי לגברים
מגוון עבודות
מוסדות לימוד, בעיקר סמינרים
אבל יש לציין שבשנים האחרונות יש התפתחות אדירה
בעלז פתחו בית ספר
גור פתחו סמינר וישיבה
קרטשניף פתחו ישיבה
גור גם גדלה מאוד משמעותית מבחינת כמות המשפחות

צחיאל

משתמש מקצוען

אושרה הצעתם של שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ושר הפנים משה ארבל לקידום ובנייה של מעל ל-12,000 יחידות דיור בוועדה למתחמים מועדפים לדיור​

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת שרים לענייני פנים, שירותים, תכנון ושלטון מקומי (קבינט פנים), בראשות שר הפנים משה ארבל אושרו הצעותיהם של שר הבינוי והשיכון ושר הפנים להכרזה על מתחמים מועדפים לדיור בערים יוקנעם, רחובות , חולון, רמלה וקריית עקרון.​

אישור ההצעות היום מאפשר לאשר תכניות בנייה למגורים בהיקף רחב, בתוך פרק זמן קצר בוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל).

על פי ההצעות שאושרו, ניתן יהיה לתכנן בהליך מהיר פינוי בינוי של כ- 9,700 יח"ד ביקנעם, חולון, רחובות, רמלה וקריית עקרון, וכ-2,700 יחידות דיור חדשות בעיר יוקנעם. סה"כ כ-12,400 יח"ד.

ביוזמת הממשלה הוארך ב-4 שנים החוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים, ובהתאם לכך ממשיכה הותמ"ל לקדם תכניות להקמת שכונות מגורים במסלולים שונים, וביניהם: מסלול לקידום בניה חדשה, מסלול התחדשות עירונית, מסלול מוטה תחבורה ציבורית ומסלול המיועד לאוכלוסייה החרדית והערבית.

כל אלו מצטרפים למספר יחידות דיור רב שכבר אושרו או שנמצאות בתהליכי אישור בותמ"ל.

לפני כחודש בתאריך 28.3.23 התקיים דיון מיוחד במועצה הארצית לתכנון ובניה שבה דיווח הותמ"ל על יישום התכניות בפועל, וזאת בתוך 4 שנים מיום אישור התכניות.

תכניות שטרם החל בבנייתן התחייבו להשלמת הליכי השיווק ויציאה לשטח בתוך פרק זמן שהוקצב להם. הגופים המתפתחים, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, משקיעים תקציבים ומאמצים רבים לטובת קידום ופיתוח התשתיות ושיווק הקרקע ליזמים וזאת כדי לעמוד בדרישות החוק.

שר הפנים משה ארבל: "הכרזה על אלפי יחידות דיור ביקנעם, ברמלה ובאזורי ביקוש כמו חולון ורחובות משמעותית מאוד למאבק במשבר הדיור. אנחנו מקדמים היום פתרון של אלפי יחידות דיור לזוגות צעירים ומשפרי דיור מכל הארץ ובכל הארץ. זהו רק עוד צעד קטן לקראת תנופת הבנייה הגדולה שאנחנו מקדמים במוסדות התכנון. אנחנו מחויבים לפעול ביחד לכך שכמה שיותר משפחות במדינת ישראל יוכלו לרכוש בית משלהן וכך נעשה".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: ״ההצעות שהגשנו היום מהותן פיתוח וקידום הבנייה בארץ למען כלל אזרחי ישראל. זו משימה לאומית, שלקחתי על עצמי מרגע כניסתי לתפקיד כשר הבינוי והשיכון. כל אחת מאלפי יחידות הדיור החדשות שיקודמו במסגרת הותמ״ל תהפוך בקרוב לבית למשפחה בישראל.
אני שמח שיחד עם שותפיי במשרדי הממשלה השונים, עלה בידינו לקדם באופן מזורז מתחמים מועדפים לדיור. אלו צעדים פרקטיים להבטחת פתרונות דיור לצעירי דורנו. נמשיך בעבודתנו המאומצת למען בניין הארץ והמשך הורדת מחירי הדיור״.

זה מה שאני

משתמש פעיל

אושרה הצעתם של שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ושר הפנים משה ארבל לקידום ובנייה של מעל ל-12,000 יחידות דיור בוועדה למתחמים מועדפים לדיור​

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת שרים לענייני פנים, שירותים, תכנון ושלטון מקומי (קבינט פנים), בראשות שר הפנים משה ארבל אושרו הצעותיהם של שר הבינוי והשיכון ושר הפנים להכרזה על מתחמים מועדפים לדיור בערים יוקנעם, רחובות , חולון, רמלה וקריית עקרון.​

אישור ההצעות היום מאפשר לאשר תכניות בנייה למגורים בהיקף רחב, בתוך פרק זמן קצר בוועדה הארצית לתכנון ולבניה של מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל).

על פי ההצעות שאושרו, ניתן יהיה לתכנן בהליך מהיר פינוי בינוי של כ- 9,700 יח"ד ביקנעם, חולון, רחובות, רמלה וקריית עקרון, וכ-2,700 יחידות דיור חדשות בעיר יוקנעם. סה"כ כ-12,400 יח"ד.

ביוזמת הממשלה הוארך ב-4 שנים החוק לקידום הבנייה במתחמים מועדפים, ובהתאם לכך ממשיכה הותמ"ל לקדם תכניות להקמת שכונות מגורים במסלולים שונים, וביניהם: מסלול לקידום בניה חדשה, מסלול התחדשות עירונית, מסלול מוטה תחבורה ציבורית ומסלול המיועד לאוכלוסייה החרדית והערבית.

כל אלו מצטרפים למספר יחידות דיור רב שכבר אושרו או שנמצאות בתהליכי אישור בותמ"ל.

לפני כחודש בתאריך 28.3.23 התקיים דיון מיוחד במועצה הארצית לתכנון ובניה שבה דיווח הותמ"ל על יישום התכניות בפועל, וזאת בתוך 4 שנים מיום אישור התכניות.

תכניות שטרם החל בבנייתן התחייבו להשלמת הליכי השיווק ויציאה לשטח בתוך פרק זמן שהוקצב להם. הגופים המתפתחים, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, משקיעים תקציבים ומאמצים רבים לטובת קידום ופיתוח התשתיות ושיווק הקרקע ליזמים וזאת כדי לעמוד בדרישות החוק.

שר הפנים משה ארבל: "הכרזה על אלפי יחידות דיור ביקנעם, ברמלה ובאזורי ביקוש כמו חולון ורחובות משמעותית מאוד למאבק במשבר הדיור. אנחנו מקדמים היום פתרון של אלפי יחידות דיור לזוגות צעירים ומשפרי דיור מכל הארץ ובכל הארץ. זהו רק עוד צעד קטן לקראת תנופת הבנייה הגדולה שאנחנו מקדמים במוסדות התכנון. אנחנו מחויבים לפעול ביחד לכך שכמה שיותר משפחות במדינת ישראל יוכלו לרכוש בית משלהן וכך נעשה".

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: ״ההצעות שהגשנו היום מהותן פיתוח וקידום הבנייה בארץ למען כלל אזרחי ישראל. זו משימה לאומית, שלקחתי על עצמי מרגע כניסתי לתפקיד כשר הבינוי והשיכון. כל אחת מאלפי יחידות הדיור החדשות שיקודמו במסגרת הותמ״ל תהפוך בקרוב לבית למשפחה בישראל.
אני שמח שיחד עם שותפיי במשרדי הממשלה השונים, עלה בידינו לקדם באופן מזורז מתחמים מועדפים לדיור. אלו צעדים פרקטיים להבטחת פתרונות דיור לצעירי דורנו. נמשיך בעבודתנו המאומצת למען בניין הארץ והמשך הורדת מחירי הדיור״.
אין פה איזה בשורה לציבור החרדי

הבט

משתמש פעיל
אין פה איזה בשורה לציבור החרדי
ברור שזה כן יעזור לחרדים שאירו עכשיו לחילונים
היה לאחרונה אישורו לחרדים בקרית גת
עכשיו לחילונים
ועוד מעט הוא יוכל לאשר לחרדים עוד

אגב מישהו יודע מה זה מתחמים מועדפים לדיור?

יעקב 11

משתמש פעיל

מתתיהו סגל

משתמש רשום
אני נסיתי להבין את המיקום המדויק של 'דרום מערב קרית גת' שאושרה לחרדים, כפי שראיתי כאן בדפים הקודמים, עלתה לי תמונת מצב שכזאת. אם אני טועה אשמח שתתקנו אותי.
השטח 'מערב העיר' קרית גת, שעליו דובר הרבה בשנים האחרונו, שהוא מונה כ8000 יחידת דיור, הוא עדיין מוקצה לציבור החילוני ביוזמת שקד ואלקין, עם אפשרות התאמה לציבור החרדי (אחרי העתירה של החרדים).
השטח 'דרום מערב' קרית גת, הוא השטח המונה 5.300 דירות לציבור החרדי.
אי לכך יוצא שבעצם נעשה בכך עוול גדול לציבור החרדי:
א. השטח המדובר רחוק מאוד מהקריה החרדית הנוכחית (כ45 דק' הליכה מינימום), לעומת השטח הישן המדובר שממש גובל עם הקריה החרדית (ראה במפה המצו"ב).
המרחק הזה יגרום הן לדחיקת ההתפתחות של הקריה החרדית הנוכחית, והן לקשיי ההתפתחות ברובע החדש, כך שהתושבים יצטרכו להתחיל הכל מאפס, בלא להתמך בקריה הנוכחית.
ב. בשטח 'מערב העיר קרית גת' - התשתיות כבר בעיצומן (עברתי שם לאחרונה ולא האמנתי, רואים שם תשתיות חשמל ואפילו סימונים לכבישים עתידיים). מה שאין כן ב'דרום מערב קרית גת' אין כלום, צריך להתחיל הכל מאפס.

קרית גת.png

יעקב 11

משתמש פעיל
אני נסיתי להבין את המיקום המדויק של 'דרום מערב קרית גת' שאושרה לחרדים, כפי שראיתי כאן בדפים הקודמים, עלתה לי תמונת מצב שכזאת. אם אני טועה אשמח שתתקנו אותי.
השטח 'מערב העיר' קרית גת, שעליו דובר הרבה בשנים האחרונו, שהוא מונה כ8000 יחידת דיור, הוא עדיין מוקצה לציבור החילוני ביוזמת שקד ואלקין, עם אפשרות התאמה לציבור החרדי (אחרי העתירה של החרדים).
א. השטח המדובר רחוק מאוד מהקריה החרדית הנוכחית (כ45 דק' הליכה מינימום), לעומת השטח הישן המדובר שממש גובל עם הקריה החרדית (ראה במפה המצו"ב).
המרחק הזה יגרום הן לדחיקת ההתפתחות של הקריה החרדית הנוכחית, והן לקשיי ההתפתחות ברובע החדש, כך שהתושבים יצטרכו להתחיל הכל מאפס, בלא להתמך בקריה הנוכחית.
ב. בשטח 'מערב העיר קרית גת' - התשתיות כבר בעיצומן (עברתי שם לאחרונה ולא האמנתי, רואים שם תשתיות חשמל ואפילו סימונים לכבישים עתידיים). מה שאין כן ב'דרום מערב קרית גת' אין כלום, צריך להתחיל הכל מאפס.

צפה בקובץ המצורף 1382545
ניתוח נכון מאוד

אסתושי

משתמש מקצוען

צפה בקובץ המצורף 1382545
ע"פ מה הסימונים? כי השטח שסימנת 'דרום מערב' נמצא על השטח של מושב איתן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה