עזרה מושב חרדי

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
@כהנים ו @Geula-Arc אפשר להבין מה כל כך הצחיק אותכם בהודעה שלי הזו?
למה לחשוב שאני כותבת גיבובי דמיונות? אולי יש לי מידע מהימן הרבה ממה שאתם יודעים?
כנראה צחקו על שדרוג הכבישים האלה שזה כידוע משהו כמעט דמיוני שיקרה בעשור הקרוב.
יש עשרות כבישים בעלי זכות קדימה שאין להם אפילו טיוטת תכנון

כהנים

משתמש פעיל
תודה לכל הצדיקים שעם הערותיהם והארותיהם מקפיצים ושומרים על הנושא הבוער והחשוב הזה שיבער כמו אש התמיד!
אשריכם ישראל!
ובואו נתחיל כמו בראש חודש.
איש איש יעלה על ההר שלו (רשימת התפוצה שלו)
וידליק משואה (ישלח מייל הודעה למתעניינים)
עד שנראה מירושלים דרך ביתר, בית שמש, אופקים, נתיבות, חיפה, פוריה, רכסים, עפולה, כרמיאל, נתניה וכל מקום אשר דבר ה' נמצא בו עד בני ברק כאילו כל הדרך אבוקה אחת ענקית...
ויהי רצון שלא יפריעונו הכותים (ודי לחכימא ברמיזא...)
ובלשון פשוטה:
מבקשת מכולם לשלוח את בקשתי בקבוצות התפוצה הרלוונטיות...
תודה רבה.

כהנים

משתמש פעיל
כנראה צחקו על שדרוג הכבישים האלה שזה כידוע משהו כמעט דמיוני שיקרה בעשור הקרוב.
יש עשרות כבישים בעלי זכות קדימה שאין להם אפילו טיוטת תכנון
מצב הכבישים בשטחים הוא מזויע, הערבים מתפרעים ואין שום שליטה עליהם. משפחות שלימות נהרגות שם בדרכים וכל פעם כל הארץ מזדעקת ואף אחד לא עושה כלום.
מצחיק אותי עד כאב להאמין שבגלל ישוב חרדי אי שם מישהו לשם שינוי יזיז את עצמו...
זה הצחוק...

תילתן

משתמש סופר מקצוען
זה רק מראה לך ולכל אלו שעונים כאן ואין להם שום כוונה לעבור אי פעם למושב,
בהמשך למה שכתבתי
מעניין שכל העוסקים היו גברים
כולם אמרו ''נראה, אשתי לא בטוח תסכים לעבור למושב''
אצלי בבית אני יודע 'על מה זה יושב'

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
מצב הכבישים בשטחים הוא מזויע, הערבים מתפרעים ואין שום שליטה עליהם. משפחות שלימות נהרגות שם בדרכים וכל פעם כל הארץ מזדעקת ואף אחד לא עושה כלום.
מצחיק אותי עד כאב להאמין שבגלל ישוב חרדי אי שם מישהו לשם שינוי יזיז את עצמו...
זה הצחוק...
שליטה על ערבים זה נושא אחד וכביש מתוקן זה נושא שני
בחירה של שיקום כביש או שיפור התוואי תלויה בהרבה גורמים וכשיש כאלו שיודעים להזיז דברים אז זה יכול לקרות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שליטה על ערבים זה נושא אחד וכביש מתוקן זה נושא שני
בחירה של שיקום כביש או שיפור התוואי תלויה בהרבה גורמים וכשיש כאלו שיודעים להזיז דברים אז זה יכול לקרות.
תזכירו לי איך נראה כביש הגישה היחיד של הישוב היהודי הגדול ביו''ש?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

די

משתמש סופר מקצוען
זה רק מראה לך ולכל אלו שעונים כאן ואין להם שום כוונה לעבור אי פעם למושב, כמה אין להם מושג בכלל מה הרצון והצורך בלגור במושב יכול להיות.
זה ממש לא דוקא השקט או הבית הפרטי ובטח שלא המחיר...
לא השקט והפרטיות אלא מה? (רצון לגדל בעלי חיים? יישוב הארץ? עבודת האדמה? איך שאני מבין אלו לא הסיבות).

לא שואל לקנטר אלא מהתעניינות (דרך אגב אני גם פעם רציתי לגור ביישוב קטן-לא יודע למה-עד שגרתי במקום כזה והתחרטתי וחזרתי, אבל לפחות זה היה בזול, לפי התכנית כאן נראה שזה יהיה יותר ביוקר).

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
לא השקט והפרטיות אלא מה? (רצון לגדל בעלי חיים? יישוב הארץ? עבודת האדמה? איך שאני מבין אלו לא הסיבות).

לא שואל לקנטר אלא מהתעניינות (דרך אגב אני גם פעם רציתי לגור ביישוב קטן-לא יודע למה-עד שגרתי במקום כזה והתחרטתי וחזרתי, אבל לפחות זה היה בזול, לפי התכנית כאן נראה שזה יהיה יותר ביוקר).
בדיוק מה ששאלתי
רוצים לגור בצימר שקט אבל שיהיה חברה לילדים ...
רוצים לגור ליד פרדסים ומטעים אבל רק שלא יכנסו לי יבחושים לבית
רוצים לגור בזול אבל שמקום נגיש ומרכזי
רוצים לגור ליד העיזים והפרות אבל לעבוד בהייטק
רוצים לגור בצריף עתיק יומין אבל שיבנה השנה
רוצים לגור בטבע אבל לא להתפלש בבוץ
רוצים ורוצים אבל לא יודעים מה באמת רוצים ...

נערך לאחרונה ב:

ט.ש.

משתמש פעיל
ווואו רעיון מדהים
א. ישיבה במקום זה רעיון מעולה- ככה גם בד"כ אפשר שהראש ישיבה יהיה הרב של הישוב וכן יהיה בסיס למנייני תפילה
ב. נראה לי כדאי להימנע לחלוטין ממקומות מסוכנים ביטחונית- כדי למנוע כמה שיותר קשיים בהתחלה-
להשיג שמירה וכו' ליישוב- ובסוף גם להצטרך רכבים ממוגנים זה לא כל כך מומלץ...
מה שכן יכול להיות שווה זה ללכת על התנחלות בטוחה יחסית- נראה לי בהתנחלויות לא כל כך משלמים על הקרקע
ג. ההצלחה הגדולה של מתתיהו למשל- זה שהיא צמודה למודיעין עילית ככה שיש להם את המושב שלהם עם כל צביונו- אבל גם יש להם יש חסד וכל מה שיש לעיר להציע במרחק הליכה...
יכול להיות ששווה לחקות את זה ולהקים מושב בסמוך ממש לעיר כלשהית (לא במרכז כמובן, נגיד ליד עפולה)
זה יפתור בעיות כמו תעסוקה, קניות, ועוד המון...
ד. קרווילות זה גם רעיון מעולה ובכלל לא יקר מה שיעשה את הכל יורת משתלם
ה. יש לשים לב להמון פרטים שעולים הון כסף וצריך שיהיה אותם ביישוב חרדי בשונה מישוב שאינו כזה-
לדוגמא בית כנסת, מקווה, מכולת בעדיפות לסופר, עירוב, רב יישוב, וכו'
ו. עריכה- תוספת: אם כבר לחלום- אז עד הסוף- אם יש אפשרות שהמושב המדובר יהיה במרחק הליכה מהים אז זה בכל יהיה...
בהתנחלות משלמים על הקרקע.. אין מתנות חינם. אבל הקרקע יותר בזול

ט.ש.

משתמש פעיל
תגגלו על זה
בגדול זה מדינת ישראל מחולקת ל-3 שטחים
A-שטח ששייך לשליטה מלאה של הרשות הפלסטינאית ויש שם אחריות אזרחית ובטחונית כמו עזה
B-שטח ששייך לרשות הישראלית וזה לא חטיבה אחת עם מדינת ישראל וזה השטחים יהודה ושומרון ובתוך זה נמצא למשל הישוב -דרך אמונה שבתוך השטחים שם יש ישובים שכן קיבלו בעלות ישראלית מלאה כמו הישובים הקיימים ויש עוד שטחים שלא בנויים אבל עם עם אישור. זה יותר שטחים סביבות ישוב קיים. נקרא בתוך הקו הכחול.
ובפועל הרשות הפלסטינאית גם נמצאת בה( מקווה שמגדירה מדויק)
C-שטח שנמצא בידי מדינת ישראל ושליטה מלאה עליה בלי דיון בכלל כמו תל אביב, ירושלים, באר שבע ויש שרוצים לטעון שכל מזרח ירושלים זה צריך להיות שטח A

ולכן שאלתי אם האמירה שלכם על ישובים שנפלו זה בשטח C או בB?

ולא יעזור דרכון עפ"י החוק אין גישה לשם
רק לצבא כשיש צורך
אפשר לזכור את זה כך:
A Aרבים 'א'רבים (ערבים)
B Bיחד 'ב'יחד
C Cלנו 'ס'לנו (שלנו)

ט.ש.

משתמש פעיל
רמת הגולן היא תשובה אחת בלבד-אנשים יזמים שיריצו את כל הפרוייקט הזה בכדי לכונן מקום שיענה על מירב הצרכים החרדיים.
בשביל לעשות את זה צריך כמות גדולה של משפחות שיסכימו לעבור ביחד ולא יפחדו מהקשיים. במקומות ששמים גרעין בונים על האזור סביב שיענה על דברים מרכזיים כמו מוסדות חינוך או לפחות נגישות מסוימת.
רמת הגולן הוא לא מקום מאד מפותח סתם ככה באופן כללי וק"ו לצרכים חרדיים.
יש את קצרין באזור שכמדוני יש שם איזה קהילה של וולפסון. איך הם מתמודדים? לא יודעת אבל מה שברור שזה לא ישוב חרדי.
ובנוסף לא בטוח שהציבור הדתי ישוש לתת לציבור חרדי להתבסס במקום.
דבר נוסף שמעכב התישבות בגולן מצריך עיסוק חקלאי - משק ולא נראה לי שזה הרציונל של אנשים מתוכינו שרוצים ללכת לשם.
בקצרין יש מעט חרדים ספרדיים, דת"ל וחבדניקים.
(וכמובן האנשים המקוריים של היישוב)

לא מה ש'כהנים' מחפשת

וגם אין דירות לרפואה...

beni.

משתמש פעיל
מכל הסיבות שהוזכרו כאן,

הדבר היחיד שמונע ממני אישית לגור ביישוב מרוחק,

זה אילוצי הפרנסה- שמה לעשות מושכים בצורה ברורה למרכז!

אילולי זה מגורים במושב מרוחק, היו- ויהיו חלום חיי...

ההמלצה האישית שלי ל- @כהנים לבנות בסיס של כ-20-30% מהמשפחות שהאישה עובדת בהיי טק מרחוק,
השעה הכשירה וזה אפשרות קיימת, שכבה כזו תיצור בסיס כלכלי-חברתי איתן ליישוב ולמעגלי פרנסה שניים ושלשיים.

ושוב יישר כוח גדול והרבה איחולי הצלחה!

נערך לאחרונה ב:

אליש8829

משתמש חדש
@כהנים
כל הכבוד!! מדהים!
אני חושבת שהצפון עדיף מכיון שיש שם יןתר מקומות עבודה, ועמותת אור שמסייעת מאוד
הגולן יפיפיה ומזג האוויר נדיר, אפשר לדוגמא להקים ישוב בפאתי קרית שמונה, ולישען על התשתית הדתית שיש בה, כמו מקווה וכו... ומוסדות בצפת או טבריה בתור התחלה!!
הרעיון של להישען על ישוב קיים חוסך מלא כסף בעליות ומנמיך את מחיר השטח

ישראלי בנשמה

משתמש פעיל
@כהנים התקדם משהו?
אלפי לייקים על הרמת הכפפה..

ואגב לכל מי שרשם פה על יסודות החדשה - (בדיוק אתמול היינו ביסודות ומה שדיברו על ההרחבה זה ממש לא כמו יסודות הישנה שיש רחובות גדולים/ארוכים עם בתים שלכל אחד יש חלקת אדמה... אלא שטח ריבועי שיבנו שם 100 יח"ד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה