מידע שימושי מורה נהיגה מכריח אותי לעשות 10 שיעורים עם תשלום מראש ורק אז הוא יזמין לי טסט - הגיוני?

מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
לאחר מס' שיעורים שעשיתי בירושלים, הפסקתי לזמן ארוך ועברתי אח''כ ללמוד אצל מורה במודיעין, עם אישור על סך השיעורים שכבר עשיתי.

היום עברתי טסט פנימי בשיעור מס' 12, אצל מורה זה והטסטר היה עצבני (עקב שיחת טלפון שקיבל באמצע שהוא צריך להחזיר מענק שקיבל על סך 15,000 ש''ח) וצעק עלי דברים בלי קשר, אבל העביר אותי.
בערב, ביקשתי מהמורה שיזמין לי תאריך לטסט, אז הוא אמר לי שהמנהל מקצועי אמר, שאני לא מוכן עדיין לנהיגה ואני צריך עוד עשרה שיעורים!
ולדבריו רק אחרי שאני אעשה אותם הוא יזמין לי.
כשאמרתי לו שאני מוכן לעשות את השיעורים רק שיזמין לי ולא אצטרך לחכות אח''כ חודש, הוא אמר לי שהוא מפחד שבסוף אני לא אעשה והוא מסכים, בתנאי שאשלם לו מראש על 10 שיעורים!
זה הגיוני לדעתכם, או שהוא רודף בצע וגנב?
סליחה על האורך, לא הצלחתי לקצר.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שאלה מורכבת,
בעיקרון זה לא תקין (מצד הבוחן) לומר שאני מעביר אותך בתנאי שתעשה עוד X שיעורים, כי תפקידו לא לתת נבואות אלא לומר אם אתה כשיר או לא.
אז למה המורה חרד שלא תעשה מספיק שיעורים? יתכן שהוא נתן את המילה שלו לבוחן שלא יגיש לפני לפחות 10 והוא רוצה לעמוד בזה סוג של "אני נאמן למי שסומך עלי", וגם יתכן שהכל המצאה של המורה כדי לסחוט ממך עוד שיעורים בגלל שבשורה התחתונה הוא כמעט לא הרוויח עליך בתור תלמיד.
אגב, הבוחן אמר לך שעברת ותו לא, או שהכל עבר דרך המורה?

אני הייתי ממליץ לזרום עם המורה ולא לעמוד נגדו, הרי בסה"כ אתה צריך אותו, אם הוא לא ירצה שתעבור - זה מפחית מאוד את סיכוייך לעבור טסט.
הייתי ממליץ לנסות להגיע איתו לפשרה שיתן לך צ'אנס של עוד בחינה אצל הבוחן הפנימי (גם אם זה יעלה כמה שקלים), או שתעשו 2 שיעורים ואז בחינה נוספת.
אם אתה רוצה לריב איתו אז כדאי שתחפש מורה אחר, לריב עם מורה שאתה עדין אצלו זו טעות חמורה.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
זה בדיוק הספק שלי האם להמשיך ולשתוק.
או לעבור למורה איר כי אין לי מושג מה הוא יעשה פעם הבאה כדי שאשאר אצלו עוד.
ולדעתי זה מגיע אצל המורה הזה לא מנאמנות אלא מרצון להשאיר אותי כמה שיותר שיעורים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אגב, מורה שמסתכל 70 אחוז מהשיעור בטלפון שלו ומתעסק עם כל העולם באמצע ולפני כל פנייה אני אמור לשאול אותו ימינה או שמאלה, זה תקני, או שזה רק הוא?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה בדיוק הספק שלי האם להמשיך ולשתוק.
או לעבור למורה איר כי אין לי מושג מה הוא יעשה פעם הבאה כדי שאשאר אצלו עוד.
ולדעתי זה מגיע אצל המורה הזה לא מנאמנות אלא מרצון להשאיר אותי כמה שיותר שיעורים.
קיבלת עליו המלצה או סתם מהעיתון?
בכל מקרה קח בחשבון שממילא תבזבז לפחות 10 שיעורים אצל מורה אחר כדי להרגל לרכב ולסגנון ולדגשים שלו.

אגב, מורה שמסתכל 70 אחוז מהשיעור בטלפון שלו ומתעסק עם כל העולם באמצע ולפני כל פנייה אני אמור לשאול אותו ימינה או שמאלה, זה תקני, או שזה רק הוא?

יש הרבה כאלה, הרבה יותר מידי, אבל הם לא נחשבים מהשורה הראשונה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
קיבלת עליו המלצה או סתם מהעיתון?
לא ממש, בגדול הוא היה מהפנויים וקצת ביררתי עליו ולא שמעתי דברים מידי גרועים.
ואני עדיין לא יודע מה כל השאר, אולי זה המנטליות של מורי נהיגה...

ראובן 23

משתמש מקצוען
א.תעזוב אותו מורה שעוסק בפלאפון לא שם לב לניונסים הקטנים שעליהן בסוף נופלים בטסט
ב .מורה שמנסה לדחוף לך הרבה שיעורים בכח פחות להוט ללמד אותך לנהוג מהר וממוקד כי ככה הוא מרוויח איתך עוד שיעורים המורים הטובים רוצים לשחרר אותך כמה שיותר מהר כי אל כל אחד כזה שמסיים מרוצה מגיעים 3 חברים שלו בשונה מהמורה שלך כיום שרק מנסה לסחוט את מי שהתחיל אצלו
ברור מאוד למה הוא פנוי
נ.ב.מורה שנתפס בשיעור אם פלאפון אוטומטית הוא מוזמן למשפט זה אסור ומסוכן אפילו יותר מנהג רגיל שנוגע בפלאפון וזה מאוד נדיר לראות מורים עושים את זה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
ואם אני עובר עכשיו מורה הוא יכול להזמין לי טסט מייד?
והאם יש מורים כאלו בעולם או שזה פנטזיה?

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
במזומן יש הכול
מה קשור מזומן
אני שואל אם יש מורים שבאמת מתרכזים בתלמיד ולא בעצמם ואני יכול לסמוך עליהם של-240 ש''ח לשעה שאני משלם להם אני מקבל תמורה.
כי אם אני מילא צריך לעשות עוד עשרה שיעורים כבר עדיף אצל מורה הגון.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מודיעין

תמים תהיה

משתמש פעיל
אני למדתי אצל מורה ששלח אותי לטסט אחרי 28 שיעורים
וככה גם הרבה חברים שהיו לי
חלק גדול עברו בטסט ראשון וחלק בשני או שלישי הוא מלמד ממש טוב
(אבל קצת קשוח)
הבעיה היא שאני חושב שייקח המון זמן עד שיהיה לו תור

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מודיעין זה גן עדן לנהיגה.
אין השוואה מבחינת מרחב, סימון נתיבים, עומס בכבישים - אין מכוניות על הכביש כמעט! ועוד...
יעיד כל מי שלמד בירושלים ובמודיעין.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מודיעין זה גן עדן לנהיגה.
אין השוואה מבחינת מרחב, סימון נתיבים, עומס בכבישים - אין מכוניות על הכביש כמעט! ועוד...
יעיד כל מי שלמד בירושלים ובמודיעין.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה