עזרה מוסרי או לא?

אביה- סטודיו לעיצוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני עובדת בבית דפוס ורוב העבודה שלי כגרפיקאית היא שם. זה מתאים לקחת עבודות מסויימות שעשיתי (מודעות, כרטיסי ביקור וכו׳) ולהציג אותם בתיק עבודות שלי כדי לעבוד כעצמאית?

מירי ש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
באישור מהדפוס כמובן.
למה אישור מהלקוחות? את מבקשת אישור מהלקוחות שלך להעלות עבודות לתיק עבודות??

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
למה אישור מהלקוחות? את מבקשת אישור מהלקוחות שלך להעלות עבודות לתיק עבודות??
אישור מלקוחות חייב לבקש על דברים אישיים.
כשמדובר בפרסומת וכדו' לא נתקלתי במשהו שלא שמח בפרסום חינם ;)

יונתן ליפשיץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
אני לא משוכנע שאת צריכה אישור מהדפוס אלא א"כ זה הותנה אתך בפירוש מראש.
אפשר להוסיף לצד העבודות הנ"ל: "עוצב במסגרת עבודתי בדפוס____".
זה לא שקר שאת עיצבת את העבודות האלה ולמיטב ידיעתי מקובל בעולם ששכירים מכניסים לתיק עבודות שלהם עבודות שעשו במסגרת מקומות שבהם היו מועסקים. העיצוב עצמו שייך למעסיק אבל את לא מוכרת פה את העיצוב אלא את היכולות שלך כמעצבת.
לו יצויר שהיה לך עיתון מודפס עם מודעה שעיצבת למשל (בהיותך בדפוס) האם זה היה אסור לך להראות אותה ללקוח ולומר: את זה אני עיצבתי?
לא נראה לי.
ועדיף להתייעץ עם מורה הוראה.

נעמי גולדשמיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בגדול נכון שרוב הלקוחות מסכימים לפרסם, אבל אני ניתקלתי עם לקוח שאחד התנאים שלו היה לא להראות לאף אחד את העבודות שאני עושה בשבילו!!
אני לא יודעת מה מניע אותו לכך, אולי הוא לא רוצה שאחרים יעתיקו?? (זה לא מדובר במודעות פרסום אלא עיצוב שערים וכריכות לספרים, ועימוד פנים)
אז תדעו שיש דברים כאלה

פרודקשיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בגדול נכון שרוב הלקוחות מסכימים לפרסם, אבל אני ניתקלתי עם לקוח שאחד התנאים שלו היה לא להראות לאף אחד את העבודות שאני עושה בשבילו!!
אני לא יודעת מה מניע אותו לכך, אולי הוא לא רוצה שאחרים יעתיקו?? (זה לא מדובר במודעות פרסום אלא עיצוב שערים וכריכות לספרים, ועימוד פנים)
אז תדעו שיש דברים כאלה
זה עיצוב מסוג שונה שיש בו משהו אישי
אני עיצבתי אלבום דיגיטלי על הכנסת ספר תורה נכון שכולם גברים ויש בזה פחות בעיה לפרסם, אם הלקוח לא היה נותן לי אישור ואומר לי שהאלבום הזה חייב להגיע לכול העולם הייתי חושבת ובודקת הרבה לפני שהראתי.

לאה דיין

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני עובדת בבית דפוס.
רוב העבודות שלי בתיק עבודות - הם עיצובים שעיצבתי בדפוס
לא חושבת שיש לי מה לבקש רשות מהבית דפוס- זה דוגמאות לעבודות שאני עיצבתי!
זה שאני מציגה את זה בתיק עבודות - סה"כ מראה את סגנון העיצוב שלי ורמת הביצוע שלי.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
אפשרי רק באישור מפורש מהדפוס ומהלקוחות שבשבילם עיצבת
לגבי הדפוס,
למה שהדפוס יוכל להגביל אותי ?
הרי במקרה הזה, המעצב, רוצה לתת ללקוחות שלו טעימה מהטעם העיצובי שלו,
מה זה משנה היכן יצרתי את זה, ומי שילם לי על זה ?

אני לא מכריע שמותר, רק מנסה להבין, למה לא,

לגבי לקוחות,
רוב הלקוחות מחפשים פרסומת,
אלא אם כן מדובר באירועים פרטיים וכדומה

נעמי גולדשמיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לגבי הדפוס,
למה שהדפוס יוכל להגביל אותי ?
הרי במקרה הזה, המעצב, רוצה לתת ללקוחות שלו טעימה מהטעם העיצובי שלו,
מה זה משנה היכן יצרתי את זה, ומי שילם לי על זה ?

אני לא מכריע שמותר, רק מנסה להבין, למה לא,

הדבר פשוט: אם הדפוס מחזיק גרפיקאי/ת סימן שרוצה להרוויח גם על שירות זה, אז אם היא מפרסמת לעצמה (לאותו סוג עבודות) יבואו אליה לקוחות באופן פרטי מתי שיכלו לבא לדפוס. לכן לדעתי צריך אישור.
אבל אני מאמינה שהרוב יסכימו לתת (בעבר עבדתי בדפוס ונתנו לי אישור בכיף)

נעמי גולדשמיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הדבר פשוט: אם הדפוס מחזיק גרפיקאי/ת סימן שרוצה להרוויח גם על שירות זה, אז אם היא מפרסמת לעצמה (לאותו סוג עבודות) יבואו אליה לקוחות באופן פרטי מתי שיכלו לבא לדפוס. לכן לדעתי צריך אישור.
אבל אני מאמינה שהרוב יסכימו לתת (בעבר עבדתי בדפוס ונתנו לי אישור בכיף)
(בטעות כתבתי מקודם בתוך הציטוט)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה