קורונה מודיעין עילית גם אנחנו!!! למה?? ככה!!

• פותח הנושא Excel
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@קצרה אחרי כל ההתנצחויות של כולנו, ואחרי כל הכאב של כולנו מהחולים, מהמבודדים, מההגבלות השונות בכל תחומי החיים, מקשיי הפרנסה, ואחרי הדעות השונות על הכל -
מותר לי שאלה אחת קטנה?
האם באמת ובתמים את חושבת ומאמינה שבערים שלנו יש פחות התפשטות של הקורונה?

מקפיץ מה שכתבתי למעלה
תכלס הגיוני מאוד שאצל החרדים יש יותר הדבקה.
הצפיפות גדולה יותר. המשפחות גדולות יותר, כך שלכל משפחה יש יותר 'שגרירים' שעלולים 'לתפוס' קורונה ולהדביק בבית ואז גם יותר שגרירים שיוציאו אותה הלאה.
תחשבו על בתי הכנסת. הולכים להתפלל לפחות 3 פעמים. ברוב המוחלט האנשים שאנחנו מתפללים איתם שחרית הם לא אותם האנשים של מנחה ולא האנשים של ערבית. באופן כמעט מוחלט סביר להניח שבכל תפילה יש איתנו אנשים אחרים. כך שאם חלילה פלוני נשא של הנגיף שלא בידיעתו, הוא לא מדביק רק את המשפחה החברים לעבודה וכו'. הוא מסתובב ליד עשרות אנשים שאינם בהכרח קבועים 3 פעמים ביום בנוסף לעבודה/כולל/שיעור תורה הקבועים שלו. זה אגב יכול להסביר את השאלה איך זה שקהילות/קבוצות שלא שומרות לא נדבקות כל כך (דבר שלעצמו כנראה לא נכון), שימו לב שאותם קהילות הם על פי רוב סגורות בתוך בתי כנסת שלהם עצמם.
יש גם את התחבורה הציבורית שהחרדים משתשים יותר וכו'.

ויחד אם זה זה לא תמיד נכון בכל מקום ובכל זמן ולכן מודיעין עילית שירדה עמוק לכתום כנראה יצאה כרגע מהרשימה.

קצרה

משתמש מקצוען
מה הכוונה?

איך אפשר לדעת?

מנין?

הכוונה היא שמבחינת כל הנתונים והניקוד ברמזור - מודיעין עילית אדומה יותר מבני ברק לדוגמה.
היא מובילה במדד של חולים לנפש. במדד של אחוז גידול. ובמדד של אחוז בדיקות חיובי.

והוציאו אותה רק כי לפני שבועיים בדקו את כל התלמידים והוכח שאין תחלואה סמויה כמו שמשרד הבריאות חשב - ולמשך הזמן עד שחלף האפקט מודיעין עילית הפכה לכתום כתוצאה מאחוז בדיקות נמוך.

זה בעיה שאי אפשר לדעת אם עיר אדומה או לא והכל כמוס אצל פקידי משרד הבריאות. על זה תלונותינו.
אין קשר אפילו בין מדד הרמזור לתוצאות הסופיות.
והצבעים באתר בכלל לא תואמים את הרשימות שמוגשות לקבינט לסגר--

זו בדיוק הסיבה שטוענים לאפליות. אם היו נצמדים למספרים ונתונים ומתנהלים שקוף - לא היו טענות כאלו.
אבל כשדרשו ממשרד הבריאות למען החזר את אימון הציבור להפוך את הנתונים לשקופים או ברורים ואחרי 6 חודשים הם סוף כל סוף שחררו איזה נוסחה - מהר מאד הם מוססו אותה וקיבלו החלטות שונות ממנה - כי היא לא הביאה לתוצאה הרצויה מבחינתם וסתרה להם כמה תזות ודעות קדומות.

מנין שזה בגלל חשש לתחלואה סמויה ?? - בכירים במשרד הבריאות שמתראיינים . הובהר בפומבי בעת הסגרים הלא הגיוניים לפני 3 חודשים - אכן אין נתון שהופך את X לאדום אבל בגלל שהיא חרדית גם מספרים נמוכים מעידים על תחלואה גבוהה. חד וחלק.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
הכוונה היא שמבחינת כל הנתונים והניקוד ברמזור - מודיעין עילית אדומה יותר מבני ברק לדוגמה.
היא מובילה במדד של חולים לנפש. במדד של אחוז גידול. ובמדד של אחוז בדיקות חיובי.

והוציאו אותה רק כי לפני שבועיים בדקו את כל התלמידים והוכח שאין תחלואה סמויה כמו שמשרד הבריאות חשב - ולמשך הזמן עד שחלף האפקט מודיעין עילית הפכה לכתום כתוצאה מאחוז בדיקות נמוך.

זה בעיה שאי אפשר לדעת אם עיר אדומה או לא והכל כמוס אצל פקידי משרד הבריאות. על זה תלונותינו.

קשה לי בלי לראות נתונים, הייתי שמח לקבל נתונים. איפה אפשר לראות את מדד/כמות החולים וכו'.
מצד אחד יש כאן קביעה שמוד"ע אדומה יותר מב"ב, ומצד שני כתוב שא"א לדעת מה הנתונים של משרד הבריאות. הייתי באמת רוצה לראות נתונים עדכניים אם יש כאלה, וגם לדעת בבירור אם יש מקור לאמירה שהכל כמוס אצל הפקידים.
מקורות מאוד יעזרו.

קצרה

משתמש מקצוען
@קצרה אחרי כל ההתנצחויות של כולנו, ואחרי כל הכאב של כולנו מהחולים, מהמבודדים, מההגבלות השונות בכל תחומי החיים, מקשיי הפרנסה, ואחרי הדעות השונות על הכל -
מותר לי שאלה אחת קטנה?
האם באמת ובתמים את חושבת ומאמינה שבערים שלנו יש פחות התפשטות של הקורונה?

אני חושבת ומאמינה שבגל הראשון החרדים חטפו יותר.
[ 50 אחוז באשמת הציבור שהתעשת מאוחר. 50 אחוז באשמת משרד הבריאות שסירב להכיר בכך שיש חולים שלא הגיעו מחו"ל או היו בקרבת חולה מאומת ו"פספסו" בגדול את ההדבקה .]

בגל השני ההתפרצות היא באופן דומה.
והחרדים פשוט נבדקים ומנטרים את זה הרבה יותר - בהשפעת הגל הראשון.
כן. הנתונים שאני אוספת תומכים בזה.

קצרה

משתמש מקצוען
קשה לי בלי לראות נתונים, הייתי שמח לקבל נתונים. איפה אפשר לראות את מדד/כמות החולים וכו'.
מצד אחד יש כאן קביעה שמוד"ע אדומה יותר מב"ב, ומצד שני כתוב שא"א לדעת מה הנתונים של משרד הבריאות. הייתי באמת רוצה לראות נתונים עדכניים אם יש כאלה, וגם לדעת בבירור אם יש מקור לאמירה שהכל כמוס אצל הפקידים.
מקורות מאוד יעזרו.

באתר של משרד הבריאות נמצאים הנתונים הבאים:

חולים בשבוע האחרון
חולים פעילים
חולים פעילים לנפש
מספר הבדיקות
וסך הכל מאומתים בעיר כולל מבריאים.

מדי פעם מעלים פה טבלאות תלת יומיות עם אחוזי גידול.
לפעמים משרד הבריאות משחרר מידע כמו פילוח נפטרים לערים.

וכמובן היה את "נוסחת הרמזור".

הנתונים מגיעים לא לעוסים. צריך "להשקיע" בלקרוא אותם ולחשב..

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
א
באתר של משרד הבריאות נמצאים הנתונים הבאים:

חולים בשבוע האחרון
חולים פעילים
חולים פעילים לנפש
מספר הבדיקות
וסך הכל מאומתים בעיר כולל מבריאים.

מדי פעם מעלים פה טבלאות תלת יומיות עם אחוזי גידול.
לפעמים משרד הבריאות משחרר מידע כמו פילוח נפטרים לערים.

וכמובן היה את "נוסחת הרמזור".
אפשר קישור?
אני לא מצליח למצוא פילוח לפי ערים.

אקסיומה

משתמש פעיל
בכל האשכול הזה יש קטע מצחיק.
הנתונים של הבדיקות והחולים דינאמיים מאוד.
משרד הבריאות לא מזין אותם לאתר במהירות מספיקה. לא בסדר באמת.

אבל לדיונים הקובעים (עם ראשי הערים, ובקבינט) הם מביאים את הנתונים העדכניים בלבד.

באים כאן אנשים, ומביאים נתונים מהאתר, ואומרים, איך יכול להיות שעיר איקס אדומה, באתר כתוב אחרת. ובכן, האתר לא מעודכן.

משה"ב טוען שלפי המצב הנוכחי, כל הערים והאזורים שהוכרזו כאדומים, עומדים מעל 7.5 נקודות לפי מודל הרמזור. ומי שלא, לא.

הדיונים שנותרו, לדידו של משה"ב, זה נושא החלוקה לשכונות (למשל החריגו אזור תעשייה בעיר מסויימת), נושא בחורי הישיבות שראשי העיר החרדיים מתווכחים עליהם. (טענו כאן שהוציאו רק את הבחורים שבקפסולות).

באים כאן וטוענים שלא מוצדק מה שמשה"ב אומר. למה? כי באתר כתוב אחרת.

ובכן, האתר לא עדכני. זה לא בסדר, אבל זו הגישה של משה"ב.

אם אתם טוענים שמשה"ב משקר, אמרו זאת. אבל לא להגיד שעיר איקס לא צריכה להיות מוגבלת בכלל שכך כתוב באתר.

קצרה

משתמש מקצוען
בכל האשכול הזה יש קטע מצחיק.
הנתונים של הבדיקות והחולים דינאמיים מאוד.
משרד הבריאות לא מזין אותם לאתר במהירות מספיקה. לא בסדר באמת.

אבל לדיונים הקובעים (עם ראשי הערים, ובקבינט) הם מביאים את הנתונים העדכניים בלבד.

באים כאן אנשים, ומביאים נתונים מהאתר, ואומרים, איך יכול להיות שעיר איקס אדומה, באתר כתוב אחרת. ובכן, האתר לא מעודכן.

משה"ב טוען שלפי המצב הנוכחי, כל הערים והאזורים שהוכרזו כאדומים, עומדים מעל 7.5 נקודות לפי מודל הרמזור. ומי שלא, לא.

הדיונים שנותרו, לדידו של משה"ב, זה נושא החלוקה לשכונות (למשל החריגו אזור תעשייה בעיר מסויימת), נושא בחורי הישיבות שראשי העיר החרדיים מתווכחים עליהם. (טענו כאן שהוציאו רק את הבחורים שבקפסולות).

באים כאן וטוענים שלא מוצדק מה שמשה"ב אומר. למה? כי באתר כתוב אחרת.

ובכן, האתר לא עדכני. זה לא בסדר, אבל זו הגישה של משה"ב.

אם אתם טוענים שמשה"ב משקר, אמרו זאת. אבל לא להגיד שעיר איקס לא צריכה להיות מוגבלת בכלל שכך כתוב באתר.

טוענים בדיוק את הטענה שלך-
משרד הבריאות שומר את הנתונים לעצמו.
לא משקף אותם בשום שלב. לא לציבור ולא לראשי הערים.

מנין לנו לדעת לפי מה הוא החליט?
אם הוא באמת לא מוטה - אז שמתישהו ישקף את הנתונים שעמדו לפניו.
נגיד באיחור של יום.
לא קורה.
ונראה שהם לא מעונינים שיקרה.

אם יוצאים מתוך נקודת הנחה שאין משוא פנים לפני משרד הבריאות - אז מאמינים שהם מסתמכים על נתונים.
אם התוצאות נראות תמיד תמיד מוטות - ונתונים שקופים אין (כמובן רק כי זה דינמי מאד. ולאתרים הרי מזינים את הנתונים בשנת 2020 מדף ועט. זה לא תהליכים ממוחשבים .. מקבלים דף בפקס מבית חולים והמעבדה...) - אז כל מי שלא יוצא מנקודת הנחה שבמשרד הבריאות נמצאים בדיוק כל האנשים שאינם מוטים כלל - מותר לו להניח שמאחורי כזו עמימות מתחבאות סיבות אחרות להחלטות ...
כשמישהו מחליט לפי נתונים שעומדים לפניו והגיעו אליו באופן ממוחשב והוא לא "משחק" בהם בדרך - לא אמורה להיות לו בעיה לשטוח את כל הנתונים בפני כל המעונין באופן מידי ולא רק בחדרי חדרים. (השאילתא הרי אמורה להתבצע על אותו דטהבייס ששלף עבורם את הנתון. אם הנתון עדכני עבורם - הוא יתעדכן גם באתר. אלא אם כן יש דטהבייס אחד לאתר ושני למשרד הבריאות ואם אינם משקפים זה את זה = "עיוות נתונים בדרך")
ולו רק כדי לסתור את חוסר האימון הזה. כמו שהבטיח פרויקטור הקורונה לפני שנכנס לתפקיד ...

אקסיומה

משתמש פעיל
טוענים בדיוק את הטענה שלך-
משרד הבריאות שומר את הנתונים לעצמו.
לא משקף אותם בשום שלב. לא לציבור ולא לראשי הערים.

מנין לנו לדעת לפי מה הוא החליט?
אם הוא באמת לא מוטה - אז שמתישהו ישקף את הנתונים שעמדו לפניו.
נגיד באיחור של יום.
לא קורה.
ונראה שהם לא מעונינים שיקרה.

אם יוצאים מתוך נקודת הנחה שאין משוא פנים לפני משרד הבריאות - אז מאמינים שהם מסתמכים על נתונים.
אם התוצאות נראות תמיד תמיד מוטות - ונתונים שקופים אין (כמובן רק כי זה דינמי מאד. ולאתרים הרי מזינים את הנתונים בשנת 2020 מדף ועט. זה לא תהליכים ממוחשבים .. מקבלים דף בפקס מבית חולים והמעבדה...) - אז כל מי שלא יוצא מנקודת הנחה שבמשרד הבריאות נמצאים בדיוק כל האנשים שאינם מוטים כלל - מותר לו להניח שמאחורי כזו עמימות מתחבאות סיבות אחרות להחלטות ...
כשמישהו מחליט לפי נתונים שעומדים לפניו והגיעו אליו באופן ממוחשב והוא לא "משחק" בהם בדרך - לא אמורה להיות לו בעיה לשטוח את כל הנתונים בפני כל המעונין באופן מידי ולא רק בחדרי חדרים.
ולו רק כדי לסתור את חוסר האימון הזה. כמו שהבטיח פרויקטור הקורונה לפני שנכנס לתפקיד ...
הטענה למה לא מוציאים את הנתונים היא ברורה.

אבל אם הייתי חושב שמשה"ב משחק בנתונים, לא הייתי משתכנע גם אם כל הנתונים שהוצגו לראשי העיר העצבניים (הרי אף אחד מהם לא טען אחרי השימוע "אני לא אדום, ראיתי את הנתונים") היו מוצגים גם לפני באתר.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
אבל אם הייתי חושב שמשה"ב משחק בנתונים, לא הייתי משתכנע גם אם כל הנתונים שהוצגו לראשי העיר העצבניים (אף אחד מהם לא טען אחרי השימוע "אני לא אדום, ראיתי את הנתונים") היו מוצגים גם לפני באתר.

הם דווקא כן טענו ככה אחרי השימוע.
ובנוסף הם טענו שיש ערים אחרות עם נתונים קשים יותר שלא נסגרו או נסגרו בפינצטה.

אקסיומה

משתמש פעיל
הם דווקא כן טענו ככה אחרי השימוע.
ובמיוחד הם טענו שיש ערים אחרות עם נתונים קשים יותר שלא נסגרו או נסגרו בפינצטה.
אפשר קישור? שמישהו אמר ראיתי את הנתונים ואני לא אדום?
או שיש בחורי ישיבות, אפשר לשחק עם שכונות, וכו'.

מאיפה יש להם נתונים של ערים אחרות?

קצרה

משתמש מקצוען
אפשר קישור? שמישהו אמר ראיתי את הנתונים ואני לא אדום?
או שיש בחורי ישיבות, אפשר לשחק עם שכונות, וכו'.

מאיפה יש להם נתונים של ערים אחרות?

אהה.
אכן אין להם. הסתמכו על מה שאנחנו מסתמכים.

אם כך מנין להם מה נקרא אדום?
איך אתה כל כך מסתסך על זה שבטח בהתאם לנתונים אין אפליה על ראשי הערים - אם התמונה שיש להם זה מידע חלקי על העיר שלהם בלבד.(ולא מדויק.. לראש עירית בני ברק אמרו שרק 100 מהחולים הם בחורי ישיבות שנדבקו מחוץ לעיר ונמצאים מחוץ לעיר מבודדים בישיבה. 150 מתוך ה-100 ברינה של תורה בכרמיאל ועוד כמה מאות מתוך ה-100 בתורה בתפארתה ...) ולא מה המצב בשאר הערים.
מנין להם שאין אפליה??
קורים לראש העיר ומודיעים תשמע אדון ראש העיר אחוז החיוביים בעיר שלך גדול מאד וזה מבחינתינו עיר אדומה. מנין הוא יודע עכשיו שלא בחרו עבור העיר שלו "נתון" מסוים בכדי לסגור אותה ואין אפליה בין עיר לעיר??
או שלכל עיר שהחליטו שרוצים לסגור אותה - בוחרים נתון אחר?!

אני לא הסתמכתי על מה שאומרים שם לראשי הערים - כי לא באמת מציגים להם נתונים אלא רק "נתונים נבחרים" כדי לסמן "וי" על המשבצת שחייבה אותם ועדת החוקה.
זה אתה שחשבתלהסתמך על זה שמישהו מראשי הערים קיבל שם באמת נתונים מפולחים מדוייקים והבין למה העיר שלו יותר אדומה מאחרות שנקראות כתומות.

אקסיומה

משתמש פעיל
אהה.
אכן אין להם. הסתמכו על מה שאנחנו מסתמכים.

אם כך מנין להם מה נקרא אדום?
איך אתה כל כך מסתסך על זה שבטח בהתאם לנתונים אין אפליה על ראשי הערים - אם התמונה שיש להם זה מידע חלקי על העיר שלהם בלבד.(ולא מדויק.. לראש עירית בני ברק אמרו שרק 100 מהחולים הם בחורי ישיבות שנדבקו מחוץ לעיר ונמצאים מחוץ לעיר מבודדים בישיבה. 150 מתוך ה-100 ברינה של תורה בכרמיאל ועוד כמה מאות מתוך ה-100 בתורה בתפארתה ...) ולא מה המצב בשאר הערים.
מנין להם שאין אפליה??
קורים לראש העיר ומודיעים תשמע אדון ראש העיר אחוז החיוביים בעיר שלך גדול מאד וזה מבחינתינו עיר אדומה. מנין הוא יודע עכשיו שלא בחרו עבור העיר שלו "נתון" מסוים בכדי לסגור אותה ואין אפליה בין עיר לעיר??
או שלכל עיר שהחליטו שרוצים לסגור אותה - בוחרים נתון אחר?!

אני לא הסתמכתי על מה שאומרים שם לראשי הערים - כי לא באמת מציגים להם נתונים אלא רק "נתונים נבחרים" כדי לסמן "וי" על המשבצת שחייבה אותם ועדת החוקה.
זה אתה שחשבתלהסתמך על זה שמישהו מראשי הערים קיבל שם באמת נתונים מפולחים מדוייקים והבין למה העיר שלו יותר אדומה מאחרות שנקראות כתומות.
אני לא מסתמך.

מסתמכים האשכול הזה שנקרא "למה מודיעין עילית". כלומר ערים אחרות הוא מבין, מודיעין עילית לא. כי באתר או באיזה דיווח היה כתוב שמודיעין עילית לא אדומה.

ראש עיר מבקש נתונים על העיר שלו ומקבל. ואם יש איזה ראש עיר שטוען שלא הראו לו נתונים, אדרבא. מה הפירוש חלקי. (וקישור לא קיבלתי)

ואם ראשי עיר מקבלים נתונים שקריים, אז אין להם שום בעיה לשים אותם גם באתר. מקסימום להוסיף עוד חלק.

ובבקשה האם אפשר לשמוע מישהו מעיריית בני ברק שאמר בקולו שאמרו להם שיש רק 100 בחורי ישיבות בתוך החולים, ויש הרבה יותר. (מקודם אמרת שהיה ויכוח רק על ישיבות בלי קפסולות)

ועד כאן מבחינתי.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
אני לא מסתמך.

מסתמכים האשכול הזה שנקרא "למה מודיעין עילית". כלומר ערים אחרות הוא מבין, מודיעין עילית לא. כי באתר או באיזה דיווח היה כתוב שמודיעין עילית לא אדומה.

ראש עיר מבקש נתונים ומקבל. מה הפירוש חלקי.

אם הוא מקבל נתונים שקריים, אז אין להם שום בעיה לשים אותם גם באתר. מקסימום להוסיף עוד חלק.

ועד כאן מבחינתי.

ראש עיר מבקש נתונים ומקבל?? למה החלטת??
כל ראשי הערים דתיים כחילונים כחרדים טוענים שלא רק שהם לא קיבלו נתונים - גם הכרזות הסגר והעוצר נודעות להם בתקשורת כמו כולם.
כשהם מבקשים נתונים - הם לא מקבלים. זה חיסיון.

יש איזה משבצת שצריכים למלא "שימוע" לראש העיר לפני הטלת סגר. אז כל עוד רק הפסיקו את הלימודים - לא התייחסו בכלל לראשי הערים.
כשרצו לעשות סגר ביום שני העלו את ראשי הערים לשיחת זום לדבר על המצב הכללי- באמצע התברר להם שמשרד הבריאות מתכוון להחשיב את שיחת הזום הזו במקום שימוע - אז הם ירדו מהשיחה.
במהלך השיחה משרד הבריאות מציג מה שהוא רוצה להציג ובעצם כנראה את מה שרואים באתר.
ראש העיר מבקש פירוט לשכונות?? אין צורך. וי על משבצת שימוע סומן.
הם לא באמת מתייעצים עם ראש העיר או מציגים לו הסברים למה הוחלט על העיר שלו. מדובר פחות או יותר בדיווח - "עושים עליך סגר".
אם מדובר בראש עיר קטנה כמו קרית יערים שמכיר את כל התושבים בשם פרטי ומספר נעליים - הוא יכול שוב ושוב להביך את משרד הבריאות בנתונים שבידיו.

עירית בני ברק השקיעה בתחילת הגל השני בבילוש עצמאי אחר תושביה אך ורק כדי להפחית את התחלואה. ולקבל פתחון פה מול משרד הבריאות.

קצרה

משתמש מקצוען
ובבקשה האם אפשר לשמוע מישהו מעיריית בני ברק שאמר בקולו שאמרו להם שיש רק 100 בחורי ישיבות בתוך החולים, ויש הרבה יותר. (מקודם אמרת שהיה ויכוח רק על ישיבות בלי קפסולות)

היה אתמול בחדשות.
עירית בני ברק ביקשה את הנתון של בחורי ישיבות שלא מצויים בעיר ונדבקו בישיבה.
אתמול הופיע בחדשות חילוני ממשרד הבריאות שהודיע שהניסיון של בני ברק לצאת מההגדרה של עיר אדומה - נכשל. יש רק 100 בחורים שנוכו מהמספר בחישוב בגלל שהם מצויים בישיבות מחוץ לעיר ולא נדבקו בה או עלולים להדביק בה.
אני אישית לא ידעתי אם לצחוק או לבכות.

(לא אמרתי מעולם שהיה ויכוח על ישיבות בלי קפסולות. אולי התבלבלת עם מישהו אחר. מבחינת משרד הבריאות לידיעתך - אין כאלו. אסור לפתוח ישיבה בלי קפסולה)

אקסיומה

משתמש פעיל
כמו כן ברגע האחרון כמה מהערים החרדיות שהיו ברשימה המקורית הוסרו, ובכך ימנעו בשלב הזה מההגבלות, בהן הערים: מודיעין עילית, המועצה קריית יערים וכן הישוב עמנואל. אחרי שכולם נאבקו בימים האחרונים מול משרד הבריאות כדי להימנע מהגבלות במערכת החינוך ופגיעה בפעילות הסדירה של התושבים.

רק מתקן, עמנואל בפנים.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
היה אתמול בחדשות.
עירית בני ברק ביקשה את הנתון של בחורי ישיבות שלא מצויים בעיר ונדבקו בישיבה.
אתמול הופיע בחדשות חילוני ממשרד הבריאות שהודיע שהניסיון של בני ברק לצאת מההגדרה של עיר אדומה - נכשל. יש רק 100 בחורים שנוכו מהמספר בחישוב בגלל שהם מצויים בישיבות מחוץ לעיר ולא נדבקו בה או עלולים להדביק בה.
אני אישית לא ידעתי אם לצחוק או לבכות.

(לא אמרתי מעולם שהיה ויכוח על ישיבות בלי קפסולות. אולי התבלבלת עם מישהו אחר. מבחינת משרד הבריאות לידיעתך - אין כאלו. אסור לפתוח ישיבה בלי קפסולה)
150 בחורי ישיבת כרמיאל חיובים גרים בבני ברק
איך רק 100?
לא כולל עוד ישיבות?!!!

קצרה

משתמש מקצוען
לידיעתך, יש כאלו.
מכירה מקרוב את אחת הישיבות עם ההדבקה ההמונית.
לצערי לא היו שם קפסולות. לפחות לא באופן מעשי.

שימי לב לדברי . כתבתי "מבחינת משרד הבריאות".
כלומר שכמובן אין נתון רשמי של "ישיבות עם קפסולות" ו"ישיבות ללא קפסולות".

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה