דיון מה קשר חנויות סגורות??????????

מצב
הנושא נעול.

שמעון963852741

משתמש פעיל
ממש לא קשור!!
זה שכמה אנשים החליטו לציין את היום הזה ליום הזיכרון לא אמור לחייב אותנו, ולא על חשבוננו!
מזכיר את הסיפור עם ר' יענקלה גלינסקי שהלך ברחוב בזמן הצפירה בעוד חילוני אחד שעומד התחיל לצעוק עליו למה הוא לא עומד ומתייחד לזכר הקדושים השיב לו ר' יענקלה מי אתה בכלל שתלמד אותי איך להוקיר את זכרם אתה יודע כמה ממשפחתי נספו שם??
תוסיפי את סוף הסיפור, שלדעתי עונה יותר על הנשאל כאן, ר' יענקלה שאל את החילוני האם כשנשמעת הצפירה של שבת הוא מפסיק לחלל שבת, החילוני ענה כמובן שלא, הוא הרי אינו דתי.
אמר לו ר' יענקלה, גם אני איני דתי, אני לא דתי בדת שלכם שעמידה מטופשת שווה משהו כשאני רוצה לכבד את זכר משפחתי אני לומד משניות וכדו'.
החילונים המציאו מצווה מטופשת של יום הזיכרון לשואה (אגב, בימי ניסן שאסורים באבילות), וכידוע שימים של מצוות הולכים עם חנויות סגורות.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
סליחה נפטרו להם שם סבא וסבתא בשביל שהם יספרו לי מהו התאריך האמיתי,
האדמור שלהם נהרג שם??
סבונים הם קראו לאבותינו שהגיעו מהשואה.
גם נוסיף את הכבוד הרב שזכו שורדי השואה לקבל ממדינת ישראל...

למי שלא מבין טקס יום השואה זה הרבה יותר בקטע ציבורי עולמי
כדי לחזק את הסיבה באחיזה בארץ

מאשר באמת לכבד את החללים

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מצער לראות את התגובות כאן, האם ביום אבל אמיתי (כט' באב) גם תשאלו את אותם השאלות?
אמנם ברור שההשוואה היא בכלל בכלל לא נכונה,
ובכל זאת זהו יום שרבים (לפחות בשנים עברו בהם כולם הכירו אנשים שהגיעו משמה, או שעברו את זה בעצמם, ) מתאבלים וכואבים את אחד האירועים הכי טראגיים ונוראיים שעברו על העם שלנו, הדבר הכי הגיוני הוא להיפרד מחנויות לכמה שעות, (ופעם הבאה להתכונן לפני..)
ואם כבר השאלה היא על הציבור שלנו, למה אין שום ציון או זכר לשואה, שלא היתה לפני כל כך הרבה שנים.
למ הדבר הכי הגיוני זה להיפרד מהחנויות? בזמן הזה אומרים פרק תהילים לזכר הנספים? לומדים משניות?
מה עוזר לקדושים (ולנו) הזיכרון אם לא עושים עם זה משהו רוחני?
גם אם גדו"י היו מחליטים על יום מיוחד לזכר קדושי השואה אין שום תועלת במעשי ההנצחה כביכול שהם עושים על ידי אנדרטאות צפירת זכרון וסגירת חנויות
מה משמח את נשמות הקדושים שצאציהם מחללי שבת עומדים כמה דקות לזכרם?
אנחנו שיודעים מה משמח ונותן לנשמות בעולם העליון מבינים שאין ערך לכול זה.
ויודעים מה כן אפשר לעשות בשביל הנצחה אמיתית ותועלת לנשמות יקירנו שנספו בשואה.
לא הם ילמדו אותנו.

eh

משתמש פעיל
מצער לראות את התגובות כאן, האם ביום אבל אמיתי (כט' באב) גם תשאלו את אותם השאלות?
אמנם ברור שההשוואה היא בכלל בכלל לא נכונה,
ובכל זאת זהו יום שרבים (לפחות בשנים עברו בהם כולם הכירו אנשים שהגיעו משמה, או שעברו את זה בעצמם, ) מתאבלים וכואבים את אחד האירועים הכי טראגיים ונוראיים שעברו על העם שלנו, הדבר הכי הגיוני הוא להיפרד מחנויות לכמה שעות, (ופעם הבאה להתכונן לפני..)
ואם כבר השאלה היא על הציבור שלנו, למה אין שום ציון או זכר לשואה, שלא היתה לפני כל כך הרבה שנים.
ההשוואה כלל וכלל לא במקומה.זה חז"ל תיקנו ואת זה עשו כמה רשעים שלחלקם היה יד בהריגת חלק מנספי השואה.עיין ערך שרופי הכבשנים מאשמימים.עשו את היום הזה ליחצן את השואה לשידרוג מעמדינו הבינלאומי.
ההשוואה בין יום זיכרון לקינות ספיצפיות גם לגמרי אינה נכונה יש קינה ידועה שחיבר הרב וויסמנדל על השואה ויש שאומרים אותה בט באב שהוא אגב גם על נספי השואה שזה חלק מהגלות וזה בסדר.אבל לעשות יום מיוחד עם שביתה ממלאכה לא מצינו וזה רק חז"ל יכולים ולא קומץ רשעים וכופרים.
המדינה בקושי דואגת לניצולים ומערימים עליהם קשיים ביריוקרטיים בקבלת הכספים כך שלמדינה עצמה עדיין יש מה להשתפר בענין.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל השאלה עדיין במקומה

איזו אבילות יש בסגירת חנויות???

לא מסעדות ומקומות בילוי אלא חנויות לממכר מזון?

בשבת האיסור ברור [אפילו שלצערנו יש שאינם מבינים זאת], אבל איזו אבילות יש בכך??

אפילו בת"ב האיסור הוא רק משום הסחת דעת מהאבילות
עניתם בעצמכם איזה עניין יש בסגירת חנויות שלא להסיח דעת מהאבילות כמו תשעה באב, הציונים כשהחליטו שעושים יום אבל (באמת לא בתאריך מתאים בחודש ניסן, ולא מה שהיום הזה מסמל מתאים לנו בהשקפה שכידוע זה נקבע ליום זה בגלל מרד גטו ורשא), הם החליטו לעשות יום אבל דומה למה שהחוק קובע לגבי תשעה באב. גם בתשעה באב על פי חוק סוגרים את כל החנויות ולדאבוני ראיתי חנויות שפתוחות בשבת כשהיה תשעה באב במוצ"ש כשיצא שבת סגרו בגלל תשעה באב

חיה בד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
התכוונתי לרעיון שאין סיבה שכמה טיפשים יחליטו בשבילנו איך להוקיר את זכר החללים
בכל מדינה שחוותה אירוע שכזה זה הזיכרון שעושים
האם אנחנו החכמים הגדולים כנראה שלא

חיה בד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחהההההההההה
היהודים הם לא החכמים הגדולים?????????????????
סליחהההההההההההההההההההההההההההההההההההההה החילונים הם לא יהודים??????????????????????????????????........

מתכנתת+

משתמש מקצוען
סליחהההההההההההההההההההההההההההההההההההההה החילונים הם לא יהודים??????????????????????????????????........
כשהם עושים מעשים שלא בדרך היהדות והולכים בחוקות הגויים
ברור שאנחנו לא נלך אחריהם
אנחנו צריכים להיות אור לגויים
ואור לאחינו הטועים

קומפיילרית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה שכמה אנשים החליטו לציין את היום הזה ליום הזיכרון לא אמור לחייב אותנו, ולא על חשבוננו!
סתם עלה לי בהקשר למה שכבר כתבו פה איך זה נתפס בעיני אחינו החילונים.
אז גם בקטע הזה,
יבוא אדם לא דתי ולהבדיל אלפי הבדלות
יגיד מה אתם סוגרים לי חנויות בשבת, זה שאתם שומרים שבת לא מחייב אותי ולא על חשבוני.
אז דבר ראשון אני חושבת שבמדינה המשוסעת שלנו כבוד בסיסי זה לזה מחויב.
גם בדברים שבעיניים שלנו טפשיים לגמרי.
כל עוד זה לא נוגד לנו בסיס השקפתי או כללי הלכה. אז שיסגרו חנויות לערב אחד.

דבר שני חושבת שמבחינתם
העניין של סגירת החנויות היא גם כדי להסב את תשומת הלב לציון היום.
ביננו אם חנויות לא היו נסגרות אין סיכוי שהיינו זוכרות מיום השואה.
וכנראה שרוב הציבור לא היה מתעניין מדי. עד שהיום הזה היה נשכח מלב.
ככה שהם הצליחו במטרה מנקודת המבט שלהם.

חיה בד

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אף לא אחד מהם התימר לקבוע את אופיה של היהדות
בסך הכל העם שלנו עבר אירוע טרגי מאין כמותו ואין שום בעיה הלכתית או השקפתית
לקחת יום אחד בשנה ולזכור ולהזכיר מה היה לנו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה