מה עושים שלא הוצאתי קבלות על כל המענקים של 2020?

ממוקד

משתמש מקצוען
יש לי עוסק מורשה, מוציא חשבוניות בריווחית אונליין.
כעת נודע לי שהיה עלי להוציא קבלות עבור המענקים. הבעיה היא שאם הוציא כעת זה יוציא לי עם תאריך של היום (2021) ולא של 2020.
יש לציין שלא היתה לי ירידה בהכנסות ב2020 ביחס ל2019, לקחתי את המענקים סתם ככה, אמרתי מקסימום נחזיר. לא יודע אם זה נתון רלוונטי לעניין או לא.
מה דעתכם בעניין?

ושאלה נוספת, אם אני מקבל מענק מחל"צ (חברה ללא מטרות רווח, שנפתחה למתן מענקים לעסקים), האם אני צריך להוציא על זה חשבונית מס עם מע"מ או שמספיק קבלה?

תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הקבלה זה משהו טכני ולא משהו שמשפיע על ההכנסות באמת.
לכן תוציא קבלה עכשיו עם פירוט התאריכים בהם התקבלו המענקים.
לגבי להחזיר את המענקים כבר פרסמו כאן מה אמר השר כץ ומה אמרו ברשות המיסים כנראה שאף אחד לא יודע מה יהי' עם זה.
לגבי החל"צ תבדוק מה ההוראות שלהם לגבי המענקים שהם נותנים

ממוקד

משתמש מקצוען
הקבלה זה משהו טכני ולא משהו שמשפיע על ההכנסות באמת.
לכן תוציא קבלה עכשיו עם פירוט התאריכים בהם התקבלו המענקים.
ראשית כל תודה רבה. לפי איך שהבנתי אז הקבלה משפיעה על ספר קופה, וכאשר אני עושה הכנסות בשנת 2020 או 2021 אז הוא יכניס גם את הכסף של הקבלה. השאלה היא באם הוציא קבלה היום ותאריך קבלת הכסף של 2020 זה יכניס בספר קופה של 2020 או 2021?
לגבי החל"צ תבדוק מה ההוראות שלהם לגבי המענקים שהם נותנים
ההוראות שלהם שמקבל המענק מצהיר כי הוא יודע שעליו להשלים את כל חובות הדיווח מול הרשויות, ושאין שום ניכוי מס במקור.

תודה רבה!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ספר קופה ירשם לפי תאריך הרישום.
תצטט את ההוראות שלהם במדויק...

ממוקד

משתמש מקצוען
ספר קופה ירשם לפי תאריך הרישום.
אני רואה שיש לי אפשרות להכניס תאריך של קבלת התשלום.
תצטט את ההוראות שלהם במדויק...
כעת אני רואה שהם כותבים שזה כן יחשב כהכנסה חייבת כאמור בסעיף 12 לחוק מס ערך מוסף.

תודה רבה!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ספר קופה, תאריך הרישום הוא היום, תעריך ערך זה מתי שהתקבל

chhf

משתמש רשום
אם לא הוצאתם שום קבלה מאז 2020 תזיזו את השעון והתאריך של המחשב לדצמבר 2020

ממוקד

משתמש מקצוען
אם לא הוצאתם שום קבלה מאז 2020 תזיזו את השעון והתאריך של המחשב לדצמבר 2020
הוצאנו קבלות. מה גם שזו תוכנה וובית ולא על המחשב, כך שהתאריך והשעה לא נגזרים ממה שמעודכן במחשב.

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפשר לקפוץ על האשכול?

אני גם לא הוצאתי קבלות על המענקים
השאלה :
1. מה עושים כרגע, הרי יש מספור לקבלות וזה צריך להיות לפי הסדר.
2. קיבלתי החודש הזה _2021_ מענק על חודשיים של 2020.
האם אני אמור לכתוב את התאריך של קבלת המענק, או לפי התאריך של התקופה שבגינה קיבלתי את המענק?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
השר כץ אמר שלא יבקשו חזרה מעסקים קטנים את המענק, וברשות המיסים הודיעו שכן יקחו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה