מידע שימושי מה עושים עם ילדה שחזרה להרטיב ביום

סימפטי

משתמש פעיל
אני חשבתי שכנראה זה מחוסר ריכוז, אז נתתי שתי קפסולות אומגה שלש של גליל ביום והבעיה הפסיקה.

poupee

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אני יכולה לשאול לאיזה אוסתאופט הלכת?
אני באותה סיטואציה, עם ילדונת חכמה שנגמלה בקלות ומוקדם, וכל הזמן רטובה.(לא מפספסת, רק רטובה) מרגיש לי שמשהו אצלה לא מספיק עובד טוב. אחת אמרה לי שהלכה לאוסתואפט סופר עם ילדה בגיל 9 להרטבת לילה והוא עזר לה אחרי 2 טיפולים.
הייתי אצל סופר בירושלים טיפול ראשון עלה 300 אח"כ כל טיפול נוסף עולה 250 (מקווה שאני לא טועה)

poupee

משתמש פעיל
עימוד ספרים
כחתי לכתוב: בטיפול הראשון הוא אמר לי שבד"כ זה ריגשי והוא עובד על זה בטיפול השני הוא עבד גם על הריגשי וגם על התחושה - ודרך אגב ראיתי אצל הילד שינוי בעוד דברים בקטע של התחושה

AYLA

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אצלי היה סיפור דומה...
כשהיא נגמלה היא היתה כמה חודשים לפני גיל 3 - עד כמה שזכור לי בהתחלה הכל הלך די בסדר חוץ מפספוס פה ושם,
היא נכנסה לגן בגיל 3 בדיוק, משהו כמו אחרי החגים פתאום זה התחיל הרטבה כל הזמן ביום,
בלילה היא עוד היתה עם טיטול.
וגם אצלה זה היה משהו בלתי מוסבר- לא נולד אח ולא התחלפה גננת וכו'
בתחילה זה היה ממש כל מיני הרטבות בכל מיני פינות בבית בגינה על הספה ועוד כיד הדמיון...
וניסינו הכל להתיחס ולא להתיחס להעניש ולאהוב להתעלם או לא להתעלם פרסים מבצעים בקיצור הכל! - אחר כך בהמשך ההרטבות עברו אבל היא היתה כל הזמן רטובה - ניזכרת ללכת ברגע האחרון לשירותים וגם שם ניסינו הכל להתיחס ולא להתיחס להעניש ולאהוב להתעלם או לא להתעלם פרסים מבצעים בקיצור הכל! ולא עזר
חשבנו שאולי זה בעיה של של שליטה על הסוגרים ואחרי בדיקות שללו גם את זה
ואז משהיא המליצה לי על טיפול בתרפיות למינהן באיזה מכון שיש לנו בעיר ויכול לעזור
היא כבר היתה בת 4.5 והתחלנו תרפיה באומנות אחרי חצי שנה של טיפול פתאום בלי לשים לב הבעיה נפתרה.
ואז החלטנו להוריד את הטיטול בלילה ,
והסרט חזר על עצמו!!
אני מספרת די בקצרה את כל מה שאני עברתי מבחינה פיזית ונפשית
אבל מאמינה שמי שבתוך זה יודעת במה מדובר...
בקיצור התחלנו עוד פעם טיפול של תרפיה במגוון תחומים רק בחודש האחרון לפי שהסתיימה השנה פתאום זה התחיל לעבור
כיום היא בת 6.5 חצי שנה יבשה ביום ובלילה!!
תתעודדו בסוף הכל עובר- למרות שאם היו אומרים לי משפט כזה בזמנו לא היתי מאמינה

1תובנות

משתמש חדש
גמילה זהו שלב מאתגר מאוד בהורות.
במיוחד בילדים ראשונים, וגם אחרי...
שם פתאום, ההורים מאבדים שליטה.
שם, הילד הוא השולט. האחראי.
ילדים רבים משתמשים בזה כדרך לקבלת יחס מההורים.
ככלל, ככל שמתעלמים מבעיות (אבל באמת! לא לסגור עין אחת ולהשאיר עין שנייה דרוכה...),
מעבירים את האחריות לילד ורגועים שהוא מסוגל לעשות זאת, הבעיות נעלמות.
חשוב לדעת שהרטבות קשורות לצורך 'לשחרר', משהו שמעיק בפנים וקשה להתמודד איתו.
אמא, ניחנה בחוש מיוחד בו היא יודעת להרגיש האם הילד אכן מסוגל או שיש לו קושי אמיתי.
אם הוא לא מסוגל, בהחלט זה המקום לפנות לעזרה מבחינה פיזית או מבחינה רגשית.
בהצלחה לכל האמהות המסורות!!
__
תובנות - הבית להכוונה רגשית מותאמת
שיחות יעוץ, טיפים ותובנות: 02-664-2040
הטבות ודיוור מעצים: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

רחלשש

משתמש רשום
הייתי אצל סופר בירושלים טיפול ראשון עלה 300 אח"כ כל טיפול נוסף עולה 250 (מקווה שאני לא טועה)
למשהו יש בבקשה את המס' של המטפל סופר המדובר מרמת אשכול- ירושלים,
אני כבר כמה ימים מנסה להשיג אותו במס' שיש לי ואין מענה,כנראה זה מס' ישן,
כמו"כ אשמח לדעת מתי שעות הקבלה אצלו (אולי אני מתקשרת בזמנים שהוא לא נותן בהם מענה..)
תודה רבה מראש!

אמא לשתיים

משתמש רשום
למשהו יש בבקשה את המס' של המטפל סופר המדובר מרמת אשכול- ירושלים,
אני כבר כמה ימים מנסה להשיג אותו במס' שיש לי ואין מענה,כנראה זה מס' ישן,
כמו"כ אשמח לדעת מתי שעות הקבלה אצלו (אולי אני מתקשרת בזמנים שהוא לא נותן בהם מענה..)
תודה רבה מראש!
המזכירה של סופר
0543063653

יאנג

משתמש פעיל
אם זה נראה לך התנהגותי הייתי מעבירה את האחריות אליו, אתה רטוב? תוריד בגדים לבד תתנקה אולי להביא לו סמרטוט שינגב את הריצפה, בלי כעס אלא תוצאה טבעית למה שקרה.
כמובן רק אם זה התנהגותי.
אני עושה את זה לבני ולא אכפת לו הוא בעצמו אומר היום את לא מורידה לי כי אני רטוב, אני שואלת אותו מתי אני יוכל כבר להוריד לו (כלומר שיהיה יבש) והוא לא עונה
היום בבוקר הבטיח שחוזר מהחיידר יבש עד הלילה במידה וזה יקרה האם להכין לו פרס רציני?

רחלשש

משתמש רשום
אני עושה את זה לבני ולא אכפת לו הוא בעצמו אומר היום את לא מורידה לי כי אני רטוב, אני שואלת אותו מתי אני יוכל כבר להוריד לו (כלומר שיהיה יבש) והוא לא עונה
היום בבוקר הבטיח שחוזר מהחיידר יבש עד הלילה במידה וזה יקרה האם להכין לו פרס רציני?
קודם כל שזה אכן יקרה :) לא רוצה לייאש אותך..אבל גם הבן שלי כל היוםםםם רק מבטיח שהוא לא "יפספס" והוא חוזר מהגן רטוב אחר שכבר החליף לעצמו בגן והרטיב פעם שנייה כבר...
מאדדד מתסכל....צריך המון סבלנות...
לכן אני עכשיו כבר חושבת לקחת אותו לטיפול אצל סופר,למרות שמדובר בילד בן 3.5 ומבחינת הגיל זה עוד הגיוני...אבל לי נגמרו הכוחות להתמודד עם זה...אני חייבת למצוא פתרון ..

SHB

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לגבי הילדים הקטנים מזדהה לגמרי.... גם הבת שלי וגם הבן של אחותי בני 3.5 גמולים כבר ממזמן ומפספסים בלי סוף..... זה הגיל כנראה

אודה למי שיוכל להחכימני: מה זה מה שכתבו פה הוסתאופט (מקוה שכתבתי נכון) מה זה? מה הוא עושה בדיוק? יש לזה החזרים מקופת חולים?
מתענינת לגבי ילד בן 8 שיבש ביום לגמרי כבר מגיל שנתיים אבל מרטיב מידי לילה... (שינה עמוקה מאד)

השואל מבני ברק

משתמש פעיל
יש שיטה פרקטית שעובדת מצוין והיא לשים הגבהה למיטה בצד של הרגליים
אמנם זה לא כלכך נח אבל מהר מאוד מתרגלים לזה
צריך שכל המיטה תיהיה עקומה וזה עוזר בצורה מוכחת

• תודה
Reactions: SHB

וינר

משתמש חדש
מקפיצה
אשמח לקבל המלצות לעוד שיטות ודרכי טיפול
תודה מראש
הורים עיפים

שרה א.

משתמש רשום
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
אני גם אשמח לשמוע מה יכול לעזור, ילד גמול מושלם חצי שנה,
פתאום- כאילו כלום יותר גרוע מהשבוע הראשון,
מפספס כל הזמן, אפילו לא מתלונן שרטוב לו,
הפסיק לגמרי להגיד שהוא צריך, (והוא כבר התחיל אפילו ללכת לבד לפני זה)
אין סיבה נפשית הנראית לעין
תסכוללללללל

שיליבי

משתמש מקצוען
הבת שלי גם בגיל הזה וגם גמולה לגמרי
תקופה בלי פספוסים בכלל ואז פתאום חוזר שוב כמה ימים כאלה נכסים...
אין לי הרבה מה להוסיף רק אני מופתעת פה מהקונצנזוס שצריך מקלחת כל פספוס
אני מחליפה לה את מה שנרטב וזהו
בלילה עושים מקלחת.
(כמובן שאני מדברת רק על רטוב)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה