דרוש מתכון מה עושים עם טונה טחון קפוא?

קלרינט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
מצאתי במקפיא חבילה של טונה טחון קפוא
והתאריך כבר גבולי...

אשמח להכין מהם לדוג' קציצות,
יש מתכון קל ומהיר?
עדיף בלי טיגון בצל
ועוד יותר טוב אם אפשר להכין במיני קיטשן...
תודה רבה!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כל אחד מאלו יהיו מעולים גם עם טונה טחונה

יראת גאולה

משתמש מקצוען
תבשיל / סוג של בולונז טונה זה ממש טעים!
לטגן בשמן רסק עגבניות והרבה תבלינים, קצת סוכר ומלח, להוסיף את הטונה וקצת מים. לערבב טוב ולבשל בערך עשר דקות. (לטגן בצל ועגבניות ישבח את התוצאה, אבל ביקשת בלי...)

קציצות -
להוסיף ביצים, קצת קטשופ, פרורי לחם רק כדי שתתקבל עיסה. אפשר להוסיף מעט תבלינים, לא חייבים. ולאפות קציצות על נייר אפיה משומן.

אין לי מיני קיטשן, אבל אין סיבה שזה לא יעבוד איתו.

עוד אפשרות טעימה, אבל כן דורשת טיגון בצל - שווארמה טונה: מטגנים הרבה בצל, מוסיפים הרבה תבלינים בסגנון של תבלין לסטייק / תבלין לגריל / לעל האש, ופפריקה. מוסיפים את הטונה ומטגנים תוך כדי ערבוב עד שהכל מוכן.

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
תבשיל / סוג של בולונז טונה זה ממש טעים!
לטגן בשמן רסק עגבניות והרבה תבלינים, קצת סוכר ומלח, להוסיף את הטונה וקצת מים. לערבב טוב ולבשל בערך עשר דקות. (לטגן בצל ועגבניות ישבח את התוצאה, אבל ביקשת בלי...)

קציצות -
להוסיף ביצים, קצת קטשופ, פרורי לחם רק כדי שתתקבל עיסה. אפשר להוסיף מעט תבלינים, לא חייבים. ולאפות קציצות על נייר אפיה משומן.

אין לי מיני קיטשן, אבל אין סיבה שזה לא יעבוד איתו.

עוד אפשרות טעימה, אבל כן דורשת טיגון בצל - שווארמה טונה: מטגנים הרבה בצל, מוסיפים הרבה תבלינים בסגנון של תבלין לסטייק / תבלין לגריל / לעל האש, ופפריקה. מוסיפים את הטונה ומטגנים תוך כדי ערבוב עד שהכל מוכן.
המתכון של הבלונז,הראשון, איך עושים את הקציצות, מה שמים בתערובת?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
המתכון של הבלונז,הראשון, איך עושים את הקציצות, מה שמים בתערובת?
זה לא קציצות, זה יוצא תבשיל.
לא שמים כלום, רק את הטונה כמו שהיא בתוך רוטב מתובל, ומערבבים כדי שתתערבב בתוך הרוטב.

אם רוצים קציצות מבושלות ברוטב עגבניות גם אפשר - באותו רוטב (או רוטב עגבניות לפי מתכון אחר שאתם אוהבים), להכניס קציצות כמו שכתבתי אח"כ (ביצים, פרורי לחם, קטשופ וקצת תבלינים).

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
זה לא קציצות, זה יוצא תבשיל.
לא שמים כלום, רק את הטונה כמו שהיא בתוך רוטב מתובל, ומערבבים כדי שתתערבב בתוך הרוטב.

אם רוצים קציצות מבושלות ברוטב עגבניות גם אפשר - באותו רוטב (או רוטב עגבניות לפי מתכון אחר שאתם אוהבים), להכניס קציצות כמו שכתבתי אח"כ (ביצים, פרורי לחם, קטשופ וקצת תבלינים).
אה תודה רבה
אבל זה לא נשמע מתאים לטונה טחונה קפואה( שיש לי) אלא לטונה חתיכות-שימורים.
אבל אהבתי את הרעיון,נראלי אכין בכיוון הזה
תודה רבה!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אה תודה רבה
אבל זה לא נשמע מתאים לטונה טחונה קפואה( שיש לי) אלא לטונה חתיכות-שימורים.
אבל אהבתי את הרעיון,נראלי אכין בכיוון הזה
תודה רבה!
אכן, המתכון המקורי הוא מטונה בשימורים, והוא נהדר. אבל הכנתי 'חיקוי' מטונה טחונה קפואה ויצא מעולה! אני מקווה שלא שכחתי פרט מסוים. ככה זכור לי.
בכל מקרה, קציצות כמו שכתבתי (אפויות כתחליף לטיגון, או מבושלות ברוטב) הכנתי לאחרונה מטונה קפואה טחונה וזה נגמר עד תום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה