מה עושים כשהאור מסנוור את לוח הציור?

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נשמע לכם כמו בעיה מינורית?
לא זה לא מינורי, זה מאדדדד מאדדד מאד-- מציק.
אני בטוחה שכל מי שעבר את זה יודע...
השולחן שלי נמצא במקום היחיד שבו הוא יכול להימצא. (האמת, יש מקום בחוץ על הגג של השכן, אבל העורבים של השכונה כבר התנחלו שם, והם מפחידים. זה מאפייה. לא מתחילים עם מאפייה.) הבעיה שהמקום הזה נמצא קרוב (קשר עין) לתאורה של החדר.
3 נורות ניאון יפות בתוך בתי מנורה מעוצבים, שמשתקפים אליי מתוך הלוח, קודם כל- מונעים ממני לראות את הציור בצורה ברורה, ואם כבר הצלחתי להסתכל על הלוח המסנוור יותר מכמה דקות- העיניים, אוי העיניים... כואבות. מאד.
במצב הנוכחי אני מכבה את האור ומציירת לי בחשיכה. אני מודעת לנזק שזה ככל הנראה גורם לעיניים שלי, אבל אין לי דרך אחרת לצייר. זה בטח גם גורם לי נזק תדמיתי, כי אז החדר שלי בעצמו נראה כמו מאורת מאפייה. ועם הקריאות של העורבים בחוץ... בכלל. לא הרבה מעיזים לעבור את מפתן הדלת. (אולי זה דווקא טוב, לא יודעת.)
בקיצור.
האם יש לכם פתרון?
(לא להזיז את השולחן. אין מקום, כבר הזכרתי?)
איך מונעים סנוור? האם יש בכלל איזה פתרון קסם?
אשמח לכל תשובה! ותודה מראש

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא מכיר מספיק את התחום, אבל יתכן ומדבקת מסך מט, תעזור מאוד.

שני.ס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לפני שאת קונה מדבקת מסך מט בגודל כזה - אולי תנסי בגודל ממש קטן כדי לבדוק אם נח לך לצייר על זה. אני הדבקתי לפני כמה זמן מדבקת מסך - לא יודעת אם מט, אבל זה ממש לא היה לי נח לצייר על זה ובסוף זרקתי אותה.
כדאי לנסות עם מדבקה קטנה - כזו שקונים אפילו לפלאפון או למצלמה, וצראי אם את רוצה בגודל כזה
בהצלחה

רון סגלוביץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מדבקה לא תפתור את הבעיה, זה רק יעמעם קצת את ההשתקפות, ויסתיר לך את המסך בצורה יותר אלגנטית.
הפתרון של שאול יצחק הרבה יותר פרקטי.

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לפני כל זה,
למה שלא תשאירי את האור מכובה,
ובשביל תאורה, תיקני לך מנורה יפה גדולה אחרת, או מנורת שולחן, ותשימי אותה מאחורי המסך ובא שלום על ישראל

גם לי יש אותה בעיה, זה מה שעשיתי. הפיתרון הכי מוצלח שחשבתי עליו...

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני מכבה את האור:D

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
נ
במצב הנוכחי אני מכבה את האור ומציירת לי בחשיכה. אני מודעת לנזק שזה ככל הנראה גורם לעיניים שלי, אבל אין לי דרך אחרת לצייר.

הנזק לעיניים הוא מיתוס לא נכון. להפך: (מתוך אתר של קופ"ח כללית, הוראות לקריאה במחשב:)

1. תאורה לא מתאימה
תאורה לא מתאימה אחראית לכ־30% מהמקרים של תסמונת ראיית המחשב. הקושי נובע לרוב מתחושת סנוור הנגרם כתוצאה מעודף תאורה או מחוסר תאורה.

• מסך המחשב עצמו מספק תאורה טובה, ולכן כשעובדים מול מסך יש להוריד את עוצמת התאורה בחדר למחציתה.

• באחרונה פותח ציפוי מיוחד למשקפיים המשמש פילטר כחול. הוא מחדד מאוד את הכתב על המסך ומקל על הסימפטומים של ראיית מחשב.

• אם אפשר, יש לשבת כשהגב אל החלון. אם הדבר אינו אפשרי, חשוב להפחית את התאורה בעזרת וילון.

• יש לוודא שאין השתקפויות וריצודים מהמסך. אלה עלולים לתרום לבעיות CVS.

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפני כל זה,
למה שלא תשאירי את האור מכובה,
ובשביל תאורה, תיקני לך מנורה יפה גדולה אחרת, או מנורת שולחן, ותשימי אותה מאחורי המסך ובא שלום על ישראל
יש לי מנורת שולחן, העובדה היא שהיא מאירה כשליש מכמות האור שגוף התאורה הרגיל מייצר. זה יוצר אווירה די חשוכה בחדר, ולכן תהיתי האם אין פתרון אחר.
בכל מקרה, תודה לכולם. @Ushaya הרגעת אותי לגבי הנזק לעיניים. @park תודה על העצה.@שאול יצחק תודה על העצה.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מדבקה לא תפתור את הבעיה, זה רק יעמעם קצת את ההשתקפות, ויסתיר לך את המסך בצורה יותר אלגנטית.
הפתרון של שאול יצחק הרבה יותר פרקטי.
אני קניתי מחשב נייד עם מסך מט בדיוק מהסיבה הזאת. אין מה להשוות את השתקפות של מסך מט, להשתקפות של מסך מבריק. בכל אופן, מול אור ישיר גם מסך מט ישקף את האור חזרה.
לכן הייתי מציע לך לבדוק אם יש לך מסך של מחשב נייח. שהוא בד"כ מט. ולהניח אותו באותו הזווית של המסך ציור שלך. ולראות איך ההשתקפות. והאם זה עוזר או עדיין מציק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה