חיסכון לכל ילד מה נכון להיום שנת 2023 - איזה חברה עם מסלול כשר הוכיחה את עצמה ?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לא השתנה כלום ב2023 ויש פה אשכול ענק בנושא.

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
לא השתנה כלום ב2023 ויש פה אשכול ענק בנושא.
ואם אין לך כח לקרוא הכל, בגדול המסקנה היא באינפיניטי מסלול הלכה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואם אין לך כח לקרוא הכל, בגדול המסקנה היא באינפיניטי מסלול הלכה.
לא מדויק בכלל.
זה חייב להיות מותאם לנתונים האישיים, וכבר לפי הנתונים שהוצגו כאן, זה לכאורה לא מתאים.
ובוודאי לא לכולם.

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
לא מדויק בכלל.
זה חייב להיות מותאם לנתונים האישיים, וכבר לפי הנתונים שהוצגו כאן, זה לכאורה לא מתאים.
ובוודאי לא לכולם.
צודקת.
שכחתי להוסיף (נראה לי זה נמחק לי בטעות), שלילדים הגדולים יותר, מי שזה לא ישאר לו לפחות 10 שנים לא בטוח שכדי לשים באינפיניטי.
אבל מי שזה יהיה לו שם לפחות 10 שנים, עדיף אינפיניטי, הלא כן?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

וילה בצפת

משתמש פעיל
אם ילד אחד שמתי באינפיטי
וכרגע יש ילד נוסף האם גם כדאי באינפיטי
או שכדאי מקום אחר וא"כ איפה
מדובר על טווח של 18 שנה
אשמח להמלצות

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אם ילד אחד שמתי באינפיטי
וכרגע יש ילד נוסף האם גם כדאי באינפיטי
או שכדאי מקום אחר וא"כ איפה
מדובר על טווח של 18 שנה
אשמח להמלצות
אם אתה יודע למה שמת בקודם באינפיניטי, מדוע זה לא תקף לילד השני?

וילה בצפת

משתמש פעיל
אם אתה יודע למה שמת בקודם באינפיניטי, מדוע זה לא תקף לילד השני?
כי יכול להיות מאוד
שבאמת אינפיטי נגיד בעוד 18 שנה יהיו אחרי עליה מטורפת במהלך השנים
אבל באותם שנים ממש יהיה דשדוש
ויתכן שעוד 22 שנה הם ישלימו פערים ושוב יעופו למעלה
אבל אז אני ירצה למשוך חלק
ויתכן שאם אני מפזר לעוד מקומות שווים
אז אני יאכל בעוד 20 שנה להחליט באותו רגע מאיפה הכי כדאי למשוך
לא?

פפרר

משתמש מקצוען
כי יכול להיות מאוד
שבאמת אינפיטי נגיד בעוד 18 שנה יהיו אחרי עליה מטורפת במהלך השנים
אבל באותם שנים ממש יהיה דשדוש
ויתכן שעוד 22 שנה הם ישלימו פערים ושוב יעופו למעלה
אבל אז אני ירצה למשוך חלק
ויתכן שאם אני מפזר לעוד מקומות שווים
אז אני יאכל בעוד 20 שנה להחליט באותו רגע מאיפה הכי כדאי למשוך
לא?
נכון
יש מושג כזה בהשקעות בשוק ההון לפזר את הביצים

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
תלוי גם בנתונים האישיים האחרים.
כמו מה?
סליחה על השאלה..
פשוט כל פעם אומרים את זה בכל נושא דומה, ואני לא מבין - מה כבר בנתונים אישיים יכול להיות משנה כאן?
חוץ מגיל הילד וכמה שנים זה יהיה מושקע..

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כמו מה?
סליחה על השאלה..
פשוט כל פעם אומרים את זה בכל נושא דומה, ואני לא מבין - מה כבר בנתונים אישיים יכול להיות משנה כאן?
חוץ מגיל הילד וכמה שנים זה יהיה מושקע..
אז אני אתן דוגמה.
אדם ללא שום הבנה בתחום ומישהו אמר לו למשל לבחור בחברה מסוימת ומסלול השקעה מסוים שזה בעצם מסלול מנייתי, ואחרי נניח 5 שנים אותו אחד פותח את המעטפה עם הדו"ח השנתי והוא רואה שהוא הפסיד שם 50% מהכסף שהיה שם, מה אותו אחד מיד יעשה? כמובן יעבור לחברה ולמסלול שהפסיד הכי פחות.
עכשיו זה דוגמה איך עצה שיכולה להיות מצוינת לאחד, לשני היא יכולה לגרום לנזק של אלפי ש"ח או עשרות אלפי ש"ח, וזה כשמדובר על חיסכון לכל ילד, ובמוצרים אחרים זה יכול גם להגיע למאות אלפי ש"ח, ובדברים אחרים יש הרבה מאד נתונים שמשפיעים על מה שמתאים או לא מתאים, וכל דבר כזה מסתכם באלפי ש"ח במקרה הטוב.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אז אני אתן דוגמה.
אדם ללא שום הבנה בתחום ומישהו אמר לו למשל לבחור בחברה מסוימת ומסלול השקעה מסוים שזה בעצם מסלול מנייתי, ואחרי נניח 5 שנים אותו אחד פותח את המעטפה עם הדו"ח השנתי והוא רואה שהוא הפסיד שם 50% מהכסף שהיה שם, מה אותו אחד מיד יעשה? כמובן יעבור לחברה ולמסלול שהפסיד הכי פחות.
עכשיו זה דוגמה איך משהו שיכול להיות מצוין לאחד לשני היא יכולה לגרום לנזק של אלפי ש"ח או עשרות אלפי ש"ח כשמדובר על חיסכון לכל ילד, ובמוצרים אחרים זה יכול גם להגיע למאות אלפי ש"ח, ובדברים אחרים יש הרבה מאד נתונים שמשפיעים על מה שמתאים או לא מתאים, וכל דבר כזה מסתכם באלפי ש"ח במקרה הטוב.
ז"א מידת הבנה מועטת בשוק ההון + רמת עמידות סבירה של בן אדם מול עצמו ומול ההגיון שלו ולכאורה הוא מתאים להשקיעה באינפיטי לדוגמא
יש עוד משתנים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ז"א מידת הבנה מועטת בשוק ההון + רמת עמידות סבירה של בן אדם מול עצמו ומול ההגיון שלו ולכאורה הוא מתאים להשקיעה באינפיטי לדוגמא
יש עוד משתנים?
לא זה מה שאמרתי.
דבר ראשון חובה להבין את מה שעושים בצורה ברורה!!!
ותמיד יש עוד משתנים בין אדם לאדם ובין מקרה למקרה, ופרטתי דוגמה אחת שפשוטה להסבר.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
לא זה מה שאמרתי.
דבר ראשון חובה להבין את מה שושים בצורה ברורה!!!
ותמיד יש עוד משתנים בין אדם לאדם ובין מקרה למקרה, ופרטתי דוגמה אחת שפשוטה להסבר.
כמובן.
אני מנסה להבין בקשר לא להשקעה אקטיבית אלא בבחירה חד פעמית של קופת חיסכון לכל ילד לדוגמא
-יש סיבה שאם אחי או חברי עונה לפרמטרים הנ"ל - שלא אמליץ לו להשקיע באינפיטי לדוגמא (אחרי שיבין את העיקרון), זה לא שמחר לא ישן בלילה או שמחר ימשוך את כל הכסף משם..
או שבכל מקרה מומלץ ללכת לייעוץ אישי?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה