דרוש מידע מה מרגיע אתכם?

רינהההה

משתמש פעיל
יש כיוון למאכל או משקה מרגיעים?
פעם חברה אמרה לי שתה צמחים מאוד מרגיע , אבל אני לא אוהבת את הטעם...
פסיפלורה, מאד מרגיע.
תה פסיפלורה מומלץ.
רק שאחרי ששתיתי הרבה בתקופה לחוצה, היום כשאני מריחה את הריח הזה אני נזכרת ברגעים הקשים.. אז זה פלוס מינוס..

פ.נ

משתמש מקצוען
משפט כ"כ לא נכון.
הדחקה ובריחה מהרגש ומהמציאות.
יש מושג כזה משהו פסיכולוגי(עם את מבינה למה את מיתכוונת)
אני יתן לך דוגמא
נגיד אחת שעוברת ברחוב ופתאום מתחילה לפחד כי ראתה חתולה אותה אחת אומרת לעצמה זה לא מפחיד ומחליטה שזה לא מפחיד ההחלטה בעצם שינתה לה משהו במח שעזר לה לא לפחד(לאותו מהלך קוראים מהלך פסיכולוגי)
מקווה שהסברתי נכון
אגב אולי זה הדחקה אבל זה לא בריחה מהמציאות

רינהההה

משתמש פעיל
יש מושג כזה משהו פסיכולוגי(עם את מבינה למה את מיתכוונת)
אני יתן לך דוגמא
נגיד אחת שעוברת ברחוב ופתאום מתחילה לפחד כי ראתה חתולה אותה אחת אומרת לעצמה זה לא מפחיד ומחליטה שזה לא מפחיד ההחלטה בעצם שינתה לה משהו במח שעזר לה לא לפחד(לאותו מהלך קוראים מהלך פסיכולוגי)
מקווה שהסברתי נכון
אגב אולי זה הדחקה אבל זה לא בריחה מהמציאות
יש הרבה שיטות פסיכולוגיות.
אבל פסיכולוגיה בסיסית אומרת: תתחבר לעצמך. למה שאתה מרגיש.
להגיד לעצמי, זה לא מפחיד, מה פתאום, אני לא מפחדת, כשאני בעצם כן, זה לשקר את עצמי ולברוח מהרגש השלילי.
כל עוד זה מדובר בחתולה זה לא כ"כ נורא, אבל כשמתרגלים להתנהל ככה, אז גם במצבים רציניים הרבה יותר יש ניהול רציונלי של הסיטואציה, במקום להקשיב לרגש שמדבר, והוא הכי צודק.
אני נגד לחלוטין.
ולא ברור למה (ואני רואה את זה כל הזמן סביבי) אנשים צריכים לעבור חוויות באמת מטלטלות בשביל להבין שהרגש שלהם צדק ראשון.

ואם היא בלחץ עכשיו, אז עדיף הרבה יותר לבדוק את מקור הלחץ מבפנים, ולהתמודד איתו בכל הצורות הנ"ל מאשר להתנתק מהעולם...

פ.נ

משתמש מקצוען
יש הרבה שיטות פסיכולוגיות.
אבל פסיכולוגיה בסיסית אומרת: תתחבר לעצמך. למה שאתה מרגיש.
להגיד לעצמי, זה לא מפחיד, מה פתאום, אני לא מפחדת, כשאני בעצם כן, זה לשקר את עצמי ולברוח מהרגש השלילי.
כל עוד זה מדובר בחתולה זה לא כ"כ נורא, אבל כשמתרגלים להתנהל ככה, אז גם במצבים רציניים הרבה יותר יש ניהול רציונלי של הסיטואציה, במקום להקשיב לרגש שמדבר, והוא הכי צודק.
אני נגד לחלוטין.
ולא ברור למה (ואני רואה את זה כל הזמן סביבי) אנשים צריכים לעבור חוויות באמת מטלטלות בשביל להבין שהרגש שלהם צדק ראשון.

ואם היא בלחץ עכשיו, אז עדיף הרבה יותר לבדוק את מקור הלחץ מבפנים, ולהתמודד איתו בכל הצורות הנ"ל מאשר להתנתק מהעולם...
זה נכון לסיטואציות מסוימות
זה ברור שאם מישהיא כואב לה המון זמן היד היא לא תגיד לעצמה זה יעבור והכל בסדר אלא באמת צריך ללכת לבדוק את מקור הבעייה ולטפל
אבל עם אחת הולכת ומפחדת מהרופא שיניים חלק מהעזרה היא להגיד לעצמך זה לא מפחיד וכו(ותאמיני לי זה עוזר)

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
יש עוד ספרים בנושא הביטחון שמאד עוזרים כמו "הנני בידך" ו"עשרה נסיונות"
אותי גם מרגיע לשמוע קוים, במיוחד קו "סוד החשמל" שמדברים בו על ציפיה לגאולה.

סקופי

משתמש רשום
בבתי מרקחת יש כל מיני תוספי תזונה שבלקיחה קבועה זה יכול להשפיע
אבל הדבר שהכי עזר לי זה להקציב לעצמך תקציב בשביל חופש של יומיים שלוש
לנסוע לצימר כלשהו קרוב לים ולקפוץ לחוף כמה פעמים ביום לשיר שם לפטפט לאכול
זהו התנתקות מוחלטת עוזר מאוד לעשות סטופ להירגע ולחזור עם כוחות חדשים ועם אנרגיות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה