דרוש מידע מה לעשות? שוכר נשאר בדירה אחרי שהחוזה נגמר ולא משלם...

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
אולי.

אכן לפי בדיקת האולטרא סאונד גזר הדין כמו קרה בזמן הקפיצים באוטובוס כשנסעו מדירה לדירה לבדיקת נתונים.
אבל מה שכן, נ"ל שבחלק מהדרכים הם נסעו עם מונית והיו בלחץ לא שגרתי כשהשוכר כל הזמן מנסה לחלץ את אשתו מהצעקות וגם ברור שהם חששו כל הזמן ש"אולי" זה יקרה בעקבות הבהלות מהצעקות, ככה שלא היה להם בראש שדווקא ובדיוק באותה נסיעה- יפסק גזר הדין.

מה שכן, נראה שהכל ביחד גרם לכך.
לא הבנתי
נגמר להם החוזה
המשכיר ביקש מהם לפנות את הדירה
למה אתה חושב שהמשכיר אשם במה שקרה?

חיימנה

משתמש פעיל
ו-ב', מכיוון שלהוציא שוכר מהדירה, אם לא בתנאי "פינוי בינוי", אז מכיוון שמנהג המדינה אוסר זאת מדין חוק 'הגנת הדייר', לכן באה ההלכה וקובעת שיש ללכת אחר מנהג המדינה שעליה הסתמכו השוכרים בתחילת השכירות.
אין חוק כזה
החוק רק קובע שיש לקבל קודם את אישור בית המשפט
שכידוע לכל חרדי יש איסור חמור ללכת לשם

בכור גבריאלי

משתמש רשום
לא הבנתי
נגמר להם החוזה
המשכיר ביקש מהם לפנות את הדירה
למה אתה חושב שהמשכיר אשם במה שקרה?
נדמה לי שיש לך כאן טעות,

אם מסתיים החוזה- אין זה מתיר עדיין לפנות שוכרים מדירה,

העולם נוהג שכאשר יש סוג דירה כזו, אז מודיעים על כך כבר בתחילת השכירות בחוזה עצמו והשוכר משלם פחות על סוג דירה שכזו.
אין חוק כזה
החוק רק קובע שיש לקבל קודם את אישור בית המשפט
שכידוע לכל חרדי יש איסור חמור ללכת לשם
מה שכן, צריך להודיע לשוכרים 90 יום מראש על שינוי כללים בהארכת חוזה ואז אפשר לבצע אפילו שינוי בתעריף ואפילו בצורה החמורה ביותר עד גבול של מחיר שעבר בהרבה את המקובל באותה שכונה שאז כבר החוק אומר שאסור להעלות יותר מאשר כזה סכום.

כאן המדובר היה בזוג שמעולם לא מתלוננים על כלום, המשכירה הכירה את זה היטב ודווקא לכן הרשתה לעצמה להתקיף יומיים אחרי שביקשה רק להעלות את המחיר והנה.. כעת מדובר בחברתה הטובה שרוצה את הדירה... ובניתוק משפחות באיזו חצר של חסידות ולמען כך המשכירה שינתה את דעתה ברגע ומיד לכיוון של בלל צעקות עד שכל חדר המדרגות הזדעזע ממנה...

לומר שהיא אשמה- לא הייתי אומר. לאלוקים פתרונים.
אבל ודאי שמי שיודע שהעולם הוא לא הפקר, שיש דין ויש דיין ויש מנהיג לבירה- היה חושש מכזו צורה.
ולדעתי הקטנה- לא חסר צורות יפות ובפרט מול שוכרים שפלים שהיו מתביישים שלא לעבור דירה ועושים הכל למען כך גם בלי משא הלחץ המחפיר שבלית ברירה יצר להם בלבולים שגרמו להם רק את ההיפך.

חיימנה

משתמש פעיל
נדמה לי שיש לך כאן טעות,

אם מסתיים החוזה- אין זה מתיר עדיין לפנות שוכרים מדירה,

העולם נוהג שכאשר יש סוג דירה כזו, אז מודיעים על כך כבר בתחילת השכירות בחוזה עצמו והשוכר משלם פחות על סוג דירה שכזו.

מה שכן, צריך להודיע לשוכרים 90 יום מראש על שינוי כללים בהארכת חוזה ואז אפשר לבצע אפילו שינוי בתעריף ואפילו בצורה החמורה ביותר עד גבול של מחיר שעבר בהרבה את המקובל באותה שכונה שאז כבר החוק אומר שאסור להעלות יותר מאשר כזה סכום.

כאן המדובר היה בזוג שמעולם לא מתלוננים על כלום, המשכירה הכירה את זה היטב ודווקא לכן הרשתה לעצמה להתקיף יומיים אחרי שביקשה רק להעלות את המחיר והנה.. כעת מדובר בחברתה הטובה שרוצה את הדירה... ובניתוק משפחות באיזו חצר של חסידות ולמען כך המשכירה שינתה את דעתה ברגע ומיד לכיוון של בלל צעקות עד שכל חדר המדרגות הזדעזע ממנה...

לומר שהיא אשמה- לא הייתי אומר. לאלוקים פתרונים.
אבל ודאי שמי שיודע שהעולם הוא לא הפקר, שיש דין ויש דיין ויש מנהיג לבירה- היה חושש מכזו צורה.
ולדעתי הקטנה- לא חסר צורות יפות ובפרט מול שוכרים שפלים שהיו מתביישים שלא לעבור דירה ועושים הכל למען כך גם בלי משא הלחץ המחפיר שבלית ברירה יצר להם בלבולים שגרמו להם רק את ההיפך.
שאלה אישית:
מה הקשר שלך למקרה????
יש כאן הרבה יותר מידי אמוציות........

בכור גבריאלי

משתמש רשום
נכון שאני רגשן ונכון שהשוכר הוא חבר שלי (ואגב, הוא נעזר בי הרבה בהעברה המטלטלת),
אבל אם כבר שאלה אישית- אני כבר מזמן מתפלא מה לא מובן כאן.
אם אגלה שאני סבור כבר מזמן שיש פה שם אחד שפשוט קופץ כאן כל פעם במהדורה אחרת עם איזו משכירת דירה ידועה שקשה לה במצפון עם עוול מסויים- זה לא יראה יפה ובפרט מה שהשאלה הזו הגיעה בדיוק בהקשר...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה