השקעות מה לעשות עם 150K ששוכבים בצד?

אננסית

משתמש מקצוען
מתלבשת על האשכול-
מתענינת בנדל"ן להשקעה , הון עצמי 180K
אבל לא יודעים איך להתחיל, איך מבררים /בודקים, בינתיים כל הצעה יורדת בגלל חששות כאלו ואחרים בעיסקה
אשמח מאוד מאוד לעזרה.

הדס א.

משתמש רשום
ממליצה בחום על אסף נתן פלאפון: 0586602388 יועץ אמין ומקצועי מאוד. הוא מתמחה גם בייעוץ משכנתא וגם בייעוץ כלכלי. הוא סידר לנו את המשכנתא אחרי שמספר יועצים ניסו לעבוד עלינו, בנוסף הוא עזר לנו בכל הפנסיה.
מי שרוצה המלצות באישי בשמחה.

RRRRR

משתמש מקצוען
בלת"ק
שמעתי מבעל גמ"ח
הוא אמר אני לא רוצה לקרר אנשים מלשים אצלי כסף
אבל
בא עכשיו מישהו שאירס ילד ומשך 150K שהוא הפקיד לפני 20 שנה
רק לחשוב, מה היה קורה אם הוא היה קונה עם זה אז דירה (וזה הספיק אז לדירה), היה לו היום פי 10 לנישואי ילדים....
לא אומרת לאנשים מה לעשות,
אבל שמעתי מכלי ראשון על רב גדול מאוד ששאלו אותו מה לעשות בכסף, באו עם כמה הצעות להשקעה
ואמר להם לא להשקיע אלא לשים בגמח (גמח אמיתי, כן?!)
והזכיות יעזרו בנישואי הילדים.
חוץ מיזה שבאנו לעולם לעשות מצוות ולא כסף.
אולי אני אשקיע בשוק ההון,
אבל לפחות נעריך אנשים צדיקים שמשקיעים את כספם במצוות עצומות.

נערך לאחרונה ב:

יוגורט

משתמש מקצוען
@מנוחלה ו@אננסית עם 180 ו150 אתם יכולים לקנות במקום טוב אולי עם תשואה יותר נמוכה אבל מקום בטוח . אני כרגיל ממליצה על המתחרדים באשדוד. עכשיו המחירים כאן בסדר.

(; Cool-It

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@מנוחלה ו@אננסית עם 180 ו150 אתם יכולים לקנות במקום טוב אולי עם תשואה יותר נמוכה אבל מקום בטוח . אני כרגיל ממליצה על המתחרדים באשדוד. עכשיו המחירים כאן בסדר.

מה זה אומר בסדר? מה אזור המחירים?
ואיך אפשרויות ההשכרה באזור? ניתן להשכיר בקלות? מה המחיר המקובל לחודש שכירות?
יעזור לי מאוד :)

יוגורט

משתמש מקצוען
מה זה אומר בסדר? מה אזור המחירים?
ואיך אפשרויות ההשכרה באזור? ניתן להשכיר בקלות? מה המחיר המקובל לחודש שכירות?
יעזור לי מאוד :)
המחירים נעים בין 950 לדירות 2.5 חדרים שכנראה צריכות תחזוקה נוספת ועד ל1350 לדירת 3וחצי חדרים במצב מצויין.
כמובן לא מדובר על דירות חדשות או על האזור החרדי.
לא ראיתי דירות להשכרה שעומדות הרבה זמן ריקות, גם לא בקומה רביעית אלא אם כן מדובר בבנין עם שכנים גרועים.
השכירות מתחילה ב2500 ויכולה להגיע ל3500.
יש הרבה תמ"א באיזורים, כך שהדירה יכולה לגדול בחדר+ מרפסת + מעלית.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
המחירים נעים בין 950 לדירות 2.5 חדרים שכנראה צריכות תחזוקה נוספת ועד ל1350 לדירת 3וחצי חדרים במצב מצויין.
כמובן לא מדובר על דירות חדשות או על האזור החרדי.
לא ראיתי דירות להשכרה שעומדות הרבה זמן ריקות, גם לא בקומה רביעית אלא אם כן מדובר בבנין עם שכנים גרועים.
השכירות מתחילה ב2500 ויכולה להגיע ל3500.
יש הרבה תמ"א באיזורים, כך שהדירה יכולה לגדול בחדר+ מרפסת + מעלית.
את מבינה שאת מדברת על תשואה שנתית של 2.6% ?
מה שאומר שההשקעה אפי' לא מכסה את הריביות שמשלמים לבנק על המשכנתא?

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עם סכום של 150-180אש"ח אפשר לקנות נכס של חדרון/דירת סטודיו ולאו דווקא בפרפריה ולהשכיר
בחישוב מהיר יוצא יותר שווה

יוגורט

משתמש מקצוען
את מבינה שאת מדברת על תשואה שנתית של 2.6% ?
מה שאומר שההשקעה אפי' לא מכסה את הריביות שמשלמים לבנק על המשכנתא?
אני מבינה שהשוכר משלם את המשכנתא מידי חודש. ובסוף נשארים עם דירה שמישהו אחר שילם עליה ועל הריביות שלה.
אני יודעת שהדירות ידעו מחירים גבוהים יותר ויתכן וזה יקרה.
וכמובן , אשדוד שטופת תמ"א , מה שאולי מאט את ההתיקרות של הדירות אבל יתכן והדירה הקנוייה תעבור השבחה.
ואם אנשים ממש נתקעים עם הדירה שהם קנו להשקעה ואין שוכרים, זה הרבה יותר נורמאלי לגור באשדוד מאשר בדימונה באר שבע וכדו'.
כל ההתעסקות היא עם שוכרים חרדים, אברכים, משפחות טובות.
השכירות המקובלת היא 3000,3200 , 2500 זה לא כ"כ מצוי אבל קיים.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
שמעתי מבעל גמ"ח
אבל
רק לחשוב, מה היה קורה אם הוא היה קונה עם זה אז דירה (וזה הספיק אז לדירה), היה לו היום פי 10 לנישואי ילדים...
הזכויות הן לנצח.......

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מבינה שהשוכר משלם את המשכנתא מידי חודש. ובסוף נשארים עם דירה שמישהו אחר שילם עליה ועל הריביות שלה.
יש לך טעות בחישוב.
אם יש לך הון עצמי של 180,000 ש"ח, והצלחת לקבל משכנתא על דירה ששווה 950,000 ש"ח, [שאגב זה יותר מ75% מערך הדירה] שזה אומר משכנתא של 770,000 ש"ח.
ההחזר החודשי למשכנתא + ביטוח המשכנתא זה כ 3500 ש"ח ל25 שנה, ואם אני הבנתי נכון על כזו דירה מקבלים כ 2500 ש"ח לחודש.
שזה כ 1000 ש"ח פחות מהחזר המשכנתא,
תוסיפי לזה חודשים ריקים, הוצאת תיווך או מנהל נכס, תיקונים מידי פעם, וכו' וכו',
ותוסיפי לזה גם את המחיר של מס הרכישה שצריך לשלם מההון העצמי, שזה עוד 76,000 ש"ח.
ועכשיו תגידי לי איך בדיוק השכירות מכסה את המשכנתא? והאם את עדיין חושבת שזה השקעה כ"כ טובה?

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
יש לך טעות בחישוב.
אם יש לך הון עצמי של 180,000 ש"ח, והצלחת לקבל משכנתא על דירה ששווה 950,000 ש"ח, [שאגב זה יותר מ75% מערך הדירה] שזה אומר משכנתא של 770,000 ש"ח.
ההחזר החודשי למשכנתא + ביטוח המשכנתא זה כ 3500 ש"ח ל25 שנה, ואם אני הבנתי נכון על כזו דירה מקבלים כ 2500 ש"ח לחודש.
שזה כ 1000 ש"ח פחות מהחזר המשכנתא,
תוסיפי לזה חודשים ריקים, הוצאת תיווך או מנהל נכס, תיקונים מידי פעם, וכו' וכו',
ותוסיפי לזה גם את המחיר של מס הרכישה שצריך לשלם מההון העצמי, שזה עוד 76,000 ש"ח.
ועכשיו תגידי לי איך בדיוק השכירות מכסה את המשכנתא? והאם את עדיין חושבת שזה השקעה כ"כ טובה?
זה בלי לדבר בכלל אם מאשרים משכנתא על כזה סכום...

יוגורט

משתמש מקצוען
אם יש לך הון עצמי של 180,000 ש"ח,
לא דיברתי על סכום כזה, אלא על לפחות 300000,
אני חושבת שזו השקעה שווה גם לאחר שאין שוכרים מידי פעם (נדיר) , אפילו דירות בקומה רביעית נחטפות תוך שבוע.
רוב המשפחות משכירות לטווח ממש ארוך, במיוחד עם מדובר בדירת 3.5 חדרים.

וגם אם יש הפרש מועט בן המשכנתא לשכירות,(שאפשר לסגור אותו במשך השנים למי שיש אפשרות לחסוך), עדיין בסופו של דבר נשארת דירה שמישהו שילם עליה את רב הסכום.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא דיברתי על סכום כזה, אלא על לפחות 300000,
אני חושבת שזו השקעה שווה גם לאחר שאין שוכרים מידי פעם (נדיר) , אפילו דירות בקומה רביעית נחטפות תוך שבוע.
רוב המשפחות משכירות לטווח ממש ארוך,
ואת יודעת שזה יהיה כך במשך כל ה25 שנה הקרובות?
ומה עם כל ההוצאות האחרות?
ולדירה שעולה 1350,000 ש"ח, צריך מינימום של 450,000 ש"ח הון עצמי.
וגם אם יש הפרש מועט בן המשכנתא לשכירות,(שאפשר לסגור אותו במשך השנים למי שיש אפשרות לחסוך), עדיין בסופו של דבר נשארת דירה שמישהו שילם עליה את רב הסכום.
זה לא רלוונטי מי שילם ואיך?
מה שרלוונטי זה כמה כסף יהיה לי בסופו של דבר מההשקעה.
ולכן אני ייתן לך דוגמה נוספת מה עושים עם 300,000 ש"ח, והפקדה חודשית של 500 ש"ח.
משקיעים את זה נכון בהשקעה שמניבה כ7% תשואה ממוצעת לשנה, כולל ריבית דריבית, ואז אחרי 25 שנה זה נהפך לסכום של 2,034,288 ש"ח.
וזה ללא חובות, ללא חיפוש דירה מתאימה, ללא כאבי ראש משוכרים כאלה ואחרים, וכו' וכו', אלא הכל בצורה פשוטה ורגועה.

יוגורט

משתמש מקצוען
ואת יודעת שזה יהיה כך במשך כל ה25 שנה הקרובות?
ומה עם כל ההוצאות האחרות?
ולדירה שעולה 1350,000 ש"ח, צריך מינימום של 450,000 ש"ח הון עצמי.

זה לא רלוונטי מי שילם ואיך?
מה שרלוונטי זה כמה כסף יהיה לי בסופו של דבר מההשקעה.
ולכן אני ייתן לך דוגמה נוספת מה עושים עם 300,000 ש"ח, והפקדה חודשית של 500 ש"ח.
משקיעים את זה נכון בהשקעה שמניבה כ7% תשואה ממוצעת לשנה, כולל ריבית דריבית, ואז אחרי 25 שנה זה נהפך לסכום של 2,034,288 ש"ח.
וזה ללא חובות, ללא חיפוש דירה מתאימה, ללא כאבי ראש משוכרים כאלה ואחרים, וכו' וכו', אלא הכל בצורה פשוטה ורגועה.
זה טוב ויפה בעיקר לטווח הרחוק, אבל אם אנשים לוקחים בחשבון שהם ירצו את הכסף לאחר מס' שנים , תמיד אפשר למכור\ ללכת לגור בדירה.
ואני כלל לא דיברתי על אופציה שהדירה תתיקר\ תשביח רק על הכיסוי החודשי באופן שמי שאין לו דירה , לא זורק כל חודש יאלפי שקלים לפח.
ובהשקעה בשוק ההון מי מבטיח את הרווח , אולי יהיו דווקא הפסדים? דירה מרגיש משהו יותר ממשי שגם אם הערך שלו ירד באופן זמני עדיין הנכס עצמו נשאר ולא נעלם. זו לא קרקע וירטואלית, זה מצרך בסיסי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה טוב ויפה בעיקר לטווח הרחוק, אבל אם אנשים לוקחים בחשבון שהם ירצו את הכסף לאחר מס' שנים , תמיד אפשר למכור\ ללכת לגור בדירה.
ואני כלל לא דיברתי על אופציה שהדירה תתיקר\ תשביח רק על הכיסוי החודשי באופן שמי שאין לו דירה , לא זורק כל חודש יאלפי שקלים לפח.
ובהשקעה בשוק ההון מי מבטיח את הרווח , אולי יהיו דווקא הפסדים? דירה מרגיש משהו יותר ממשי שגם אם הערך שלו ירד באופן זמני עדיין הנכס עצמו נשאר ולא נעלם. זו לא קרקע וירטואלית, זה מצרך בסיסי.
מניות זה ממש לא וירטואלי, וגם דירה יכולה להיהרס וכדו'.
וה150 שנה האחרונות אומרות שהתשואה בשוק ההון מובטחת כשמשקיעים נכון,
וגם בשוק ההון לא צריך להיות דווקא 25 שנה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בלת"ק
שמעתי מבעל גמ"ח
אבל
רק לחשוב, מה היה קורה אם הוא היה קונה עם זה אז דירה (וזה הספיק אז לדירה), היה לו היום פי 10 לנישואי ילדים....
במחילה, זה לא מדויק.
אם היה קונה דירה היא היתה שווה עכשיו בערך פי 3.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
טעות לערבב רגש בעסקים

הפסד זה הפסד
מצד שני, אם היעד הסופי הוא דירה, אז גם אם יש הפסדים פה ושם- הדירה נשארת.

מי שמשקיע בשביל הגדלת ההון לא בטוח שדירה זאת ההשקעה האידיאלית.
אבל מי שמשקיע בשביל קורת גג, גם אם במהלך 25 השנים הוא הפסיד כמה אלפים טובים, בסופו של יום הוא נשאר עם דירה לגור בה.

בית נאמן

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
יהודי נחמד חסך בזיעת אפו סכום שמתקרב ל-150K.
אין לו צורך בכסף ברגע הנוכחי רק בעוד 5-6 שנים הוא יצטרך אותו בשביל להתחיל בנישואי הילדים,
אותו יותר נכון, דירה לביתו הנחמדת.
הוא תוהה מה הכי נכון לעשות עם הכסף
יהודי טוב כשיש לו כסף ששוכב בצד הוא הולך לחברו הזקוק להלוואה ומלווה לו ומקיים מצות עשה דאורייתא של הלוואה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה