בקשה מה לענות לבחור ?

מצב
הנושא נעול.

מויסי

משתמש מקצוען
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.

מויסי

משתמש מקצוען
לא הבנתי אבל ממה יש להלחץ איך ליברמן יכול לקבוע לנו ?
ואם הוא יכול אז למה לא להלחץ ?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שהוא צודק. הלחץ הציבורי כאילו ליברמן או אחרים הם מינימום אלוקים. זה פשוט מוגזם.

מאידך אפשר להסביר לו שהדכדוך והכאב מהקמת הממשלה הם לגיטימיים ויש להם מקום. הכאב על כך שקמה ממשלה שמתריסה כלפי שמיא. ששמה לה מטרה לפגוע בלומדי תורה ובערכים מקודשים אחרים. זה באמת תקופה קשה לעמ"י.
אבל לגבי הסטת הכאב לדאגה ולחץ מענינים כלכליים גם בעיני היא שגויה. לא חינוכית ולא אמונית.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא הבנתי אבל ממה יש להלחץ איך ליברמן יכול לקבוע לנו ?
ואם הוא יכול אז למה לא להלחץ ?
ברור שהוא לא יכול לקבוע לנו ולא צריך להילחץ.
ועדיין- ד' עשה את זה בשביל שנתחזק.

מויסי

משתמש מקצוען
אם אני מבין נכון כולם אומרים שאין מה להלחץ מבחינה כלכלית. אבל מה נענה לבחור שב 2013 כל הציבור החרדי היה דחוק מאד כלכלי ? בגלל הממשלה ?

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
הוא צודק לגמרי,
וגם אני חושבת ככה....
ואני חושבת אפילו יותר מזה- שהמחשבות כאילו ליברמן יושב על השיבר האישי שלנו יגרום לנו להתחזק באמונה אמיתית בבורא עולם ולא בכל מיני ח"כים שכבודם במקומם מונח אבל מפתח פרנסה לא אצלם!
אנחנו צריכים לעשות את המוטל עלינו וד' ישלח לנו את מזונותינו.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
הוא צודק!!
יש לו השקפה נכונה וטהורה!
הבעיה אצלינו, שלא תמיד המבט שלנו כ"כ נקי..
אכן, לב מלכים ושרים ביד ה'.
אבל בדרך הטבע - לאור התבטאויות קודמות- אנו חשים שיש לנו סיבה להילחץ, וזה אמור לעורר אותנו לתשובה ולתפילה, שה' יהפוך את לבבו לטובה ואולי דווקא הוא יצליח בעזר הבורא להגיע להישגים שאף דתי לא יצליח להגיע בלי להקים עליו את כולם..
זה תלוי בנו!!!

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
אם אני מבין נכון כולם אומרים שאין מה להלחץ מבחינה כלכלית. אבל מה נענה לבחור שב 2013 כל הציבור החרדי היה דחוק מאד כלכלי ? בגלל הממשלה ?
מי אמר שזה בגלל הממשלה??
נגזר עלינו להיות דחוקים והממשלה הייתה השליחה לעשות את זה.
ואם לא הממשלה יכלה להנות ח"ו בצורת קשה והיוקר היה מאמיר ושוב היינו דחוקים.

והנה...בקורונה...מבחינה כלכלית זו הייתה התקופה הכי טובה שלנו (באופן אישי כמובן)
אבל לא לכולם זה עבר ככה,
כל אחד ומה שנגזר עליו.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כי כך ד' בחר לגלגל את זה.
העולם מנוהג בדרך כלל עפ"י דרך הטבע- כך ד' בוחר להנהיג את העולם.

מויסי

משתמש מקצוען
הוא צודק!!
יש לו השקפה נכונה וטהורה!
הבעיה אצלינו, שלא תמיד המבט שלנו כ"כ נקי..
אכן, לב מלכים ושרים ביד ה'.
אבל בדרך הטבע - לאור התבטאויות קודמות- אנו חשים שיש לנו סיבה להילחץ, וזה אמור לעורר אותנו לתשובה ולתפילה, שה' יהפוך את לבבו לטובה ואולי דווקא הוא יצליח בעזר הבורא להגיע להישגים שאף דתי לא יצליח להגיע בלי להקים עליו את כולם..
זה תלוי בנו!!!
אם אני מבין נכון זה אומר שהתשובה צריכה להיות שבמחשבה נקייה אין ממה להלחץ ? אבל מה נענה מ 2013

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כי ה' גזר עלינו אז. ואולי גם היום. אבל אולי לא. למה להכנס ללחץ ממשהו שאולי יהיה. המציאות כל כך מורכבת וכל כך קשה לצפות אותה.
וחוץ מזה היה דחוק כלכלית ועבר.. שרדנו כדי לספר על זה לא? יש תקופות טובות יותר שי תקופות טובות פחות. הכסף הוא לא חזות הכל כך חנכו אותנו לא? חבל שמשנים את הקו החינוכי.

מויסי

משתמש מקצוען
כי ה' גזר עלינו אז. ואולי גם היום. אבל אולי לא. למה להכנס ללחץ ממשהו שאולי יהיה. המציאות כל כך מורכבת וכל כך קשה לצפות אותה.
וחוץ מזה היה דחוק כלכלית ועבר.. שרדנו כדי לספר על זה לא? יש תקופות טובות יותר שי תקופות טובות פחות. הכסף הוא לא חזות הכל כך חנכו אותנו לא? חבל שמשנים את הקו החינוכי.
חלילה לא שינו קו חינוכי השאלה רק מה לענות לבחור לחוץ מה הקש לקו חינוכי ???
מי שלחוץ שהיום יהיה טילים זה שינוי מקו חינוכי ?????

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שכחתי לציין אבל הבחור רוצה לצאת לעבוד רק בגלל שהוא מאמין שבממשלה הקרובה לא יהיה לו כסף אם ישאר בחור ישיבה ועוד מעט אברך.
הוא מאוד לחוץ, עוד לפני שראינו בכלל מה הולך בממשלה.
כרגע ברור שהתפקיד שלו הוא רק להתפלל ולהתחזק.
ההיפך- אם הוא יורד חלילה ברוחניות, זה רק יכול לגרום שהמצב יהיה גרוע באמת ח"ו.

מויסי

משתמש מקצוען
יפה אבל שאדם לחוץ צריך קודם להרגיע אותו צריך רעיון איך.

Akivafr770

משתמש רשום
התשובה לכך היא אנחנו צריכים להתאחד ואז הם לא יצליחו להרוס לנו כלום

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חלילה לא שינו קו חינוכי השאלה רק מה לענות לבחור לחוץ מה הקש לקו חינוכי ???
מי שלחוץ שהיום יהיה טילים זה שינוי מקו חינוכי ?????
שינוי קו חינוכי אני מתכונת לדוג' התקשורת החרדית. השיח החרדי. הוא לא גדל באויר הבחור.
ואכן בעיני השיח לא סביר, מדכדך, מלחיץ. מעסיק אנשים צעירים שלא אמורים בכלל להתעסק עם זה. בטח כשהגזרה עוד לא באה לעולם.
מצד שני אם הבעיה היא חינוכית. הפתרון גם. ואני בבית כשאני רואה שהילדים קוראים את העתון משתדלת לסדר להם את ההשקפה ולהוריד את מפלס הלחץ, השנאה והפחד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה