ניהול מה למדתי מהפורום | אשכול שיתוף פטריוטי - תשפ"א

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ערב טוב ושבוע טוב!
רגע לפני ששנת תשפ"ב תהיה רשמית, אני רוצה לנצל את שלהי השנה הנוספת שעוברת על הפורום שלנו ולנסות לאגד את הרווחים המקצועיים של הפורום ליושביו.
רוצה ליצור כאן מעין סיכום של התרומות שהפורום העניק לנו, החברים שלו. אין דומה תפיסה של ניק אחד לזה של רעהו, ומעניין אותי לדעת: במה הפורום עוזר לך? למה אנחנו נמצאים כאן בעצם היום הזה?
המטרות של האשכול הזה הן קודם כל, בראש ובראשונה, להודות לנו, החברים, על שיצרנו וממשיכים ליצור בכל פעם מחדש את המציאות הזו, של פורום מקצועי, פורה ויעיל לעשרות אנשי מקצוע.
להודות למנהל היקר חיים דיקמן ולצוות האתר, שנותנים את הבמה ושוקדים לטפח אותה על מנת שכל זה יוכל להתקיים,
ובסוף, כמובן, לתת לכל אחד כאן נקודות למחשבה ורעיונות נוספים לניצול. כל אחד מאיתנו יודע באלו אזורים הוא נתרם, אבל יכול להסתייע מהאזורים של רעהו.
אשמח לשמוע במה הפורום תורם לכם, ומה אתם משיגים בשהות שלכם כאן.

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אתחיל מעצמי:
הפורום עזר לי בעיקר בהרחבת הרעיונות המקצועיים, הספרותיים והעיונים שלי - בנושאים פנימיים בספרות החרדית שלא אוכל למצוא בשום במה אחרת. לפני שהכרתי אותו הייתה לי צורת החשיבה שלי, מתובלת אולי במעט חוות דעת שונות מעמיתים בודדים שהתייעצתי איתם, אבל לא היה לי מאגר הדעות של עשרות מקצוענים - בקלות של פרסום אשכול והופ, אני עשרים איש.
נעזרת בעיקר באשכולות הדיונים, שפתחו לא מעט כיווני מחשבה שלא הייתי חושבת עליהם אם לא אתם, וגם שינו לי לא אחת תפיסות ספרות מסוימות - כמו שימוש באלימות בספרות, או ידע דקדוקי בסיסי שנדרש מסופרים.
כמו כן נהנית מהמגוון הרחב של סוגות הספרות שעולות כאן בשיתופים, והדחיפה ליצור אותן בעצמי (אם לא הפורום, מן הסתם לעולם לא הייתי מגלה שאני נהנית לכתוב הומור :))
וכמובן, אוהבת לנצל את הפריווילגיה של הקהל הזמין כדי להעלות שיתופים ולהרוויח פידבק מהיר וישיר, לפעמים יעיל ולפעמים סתם מחמיא.

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וכמובן, אוהבת לנצל את הפריווילגיה של הקהל הזמין כדי להעלות שיתופים ולהרוויח פידבק מהיר וישיר, לפעמים יעיל ולפעמים סתם מחמיא.
ביקורת מכמות כזאת של מקצוענים שאפשר לסמוך על חוות הדעת שלהם, המהירות שהביקורת נכתבת, זה יעיל ומשפשף כמו שאין בשום מקום

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מרשה לעצמי לחלוק על עצם ההנחה שחייבת לצמוח תועלת מקצועית.
בשונה מהמקצועות הריאלים, התחביב/מקצוע שלנו, זקוק בעיקר להשראה וקנאת סופרים.

לכן, לדעתי, קיומו של הפורום והצלחתו נמדדים, לפי היכולת ליצור במה שפשוט כיף לשתף בה.

וכאן מגיע האבל....

אין ספק, שסופר לא יכול לראות את איך שהסיפור שלו נתפס בעיני הקורא.
במיוחד לא סופר בתחילת הדרך.

בשביל השפשוף הזה, אין תחליף לפרוג.
ותודה למנהלים המקצועיים @ניהול קהילת כתיבה @מ. י. פרצמן .

מ. י. פרצמן

מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
למה זה לא נקרא תועלת מקצועית? שאלתי בתמיהה.

וואלה. נכון. עניתי בכלימה
רק מה, שיש כאן, מטעמים הגיוניים כנראה, שמירה על רף מקצועיות.
כגון, לפתח דינים ולהתרחק מברברת. או להיצמד ל'שיתוף לביקורת' בלי ללכת ישר על הביקורת... סליחה על השיתוף, סטייל 'תנו לי מחמאה'.

ועדיין, אין עוד מקום כזה, וטוב שיש אותו ואתכם.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מתכבדת להיות הבאה בתור.

התרומה העיקרית בעיניי היא הדחיפה השוטפת לכתוב עוד ועוד.

אם זה בזכות האתגרים המרתקים שנתנו מסגרת של זמן לכתיבה, ורעיונות רבים מספור בטיוטות שמחכות לשעתן...

"קנאת הסופרים" החיובית שעודדה לשתף ולא לוותר...

החשיפה לז'אנרים חדשים שלא חלמתי שאכתוב בהם, ועכשיו הם כטבע שני (ושלישי ורביעי) עבורי...

ההשראה התמידית - רק לפתוח את הפורום ולהתפעל ממסת הכישרון שיש פה...

אז תודה.‎

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה