התייעצות מה להגיד / לא להגיד

ש. אייכלר

משתמש פעיל
מה הבעיה לומר 'בקרוב אצלך' לבחורה רווקה שכל החברות שלה כבר התארסו?
מדובר בדקירה של ממש... מי שהייתה שם יודעת....

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מסכימה עם מה שכתבה עדי20
אבל חשוב לציין-
אוטיזם זו לא מחלה ש'קורית' פתאום. וגם אין כזה דבר 'רפואה שלימה' - זה מצב נוירולוגי.
האחות בת השנתיים לא התחלפה באחות אוטיסטית, פשוט נתנו לשונות שלה שם.

בשמ"ת

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
שאלה לא ממש קשורה: איך מגלים בגיל שנתיים אוטיזם??
בד"כ מגלים אוטיזם בגיל הזה (שנתיים)
כאשר יש תינוק עם עיכוב בדיבור. תקשורת ופעילות מוטורית. עוקבים בהתפתחות הילד.
וכאשר רואים דברים נוספים יש אבחון מיוחד שקובע.
זה מה שזכור לי...

ריחיים

משתמש פעיל
מה הבעיה לומר 'בקרוב אצלך' לבחורה רווקה שכל החברות שלה כבר התארסו?
מדובר בדקירה של ממש... מי שהייתה שם יודעת....

בקרוב אצלך זה יותר אישי .
פשוט אצלי המילים בשורות טובות מושרשות כמו ב"ה לכן כנראה אני לא מבינה את הבעיה. אני מסיימת כמעט כל שיחה בלהתראות ובשורות טובות . אקח לתשומת ליבי

vp32628

משתמש צעיר
איזה שטויות חוסר מקצועיות, אוטיזם היא הפרעה מולדת, מתגלה בילדים בתפקוד גבוה בגיל מאוחר, מקסימום רואים רק בגיל בית ספר שהילד לא רגיל, כי ההורים חושבים שהתקפות העצבים ההתעקשויות וכו הם דבר נורמלי, מי שלא אובחן עד אז זה מבורות או התעלמות מכוונת, ודרך אגב, זה לא מה שיקל על הסבל אלא רק יקבור אותו ויגרום לקשיים גדולים יותר

נערך לאחרונה ב:

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
איזה שטויות חוסר מקצועיות, אוטיזם היא הפרעה מולדת, מתגלה בילדים בתפקוד גבוה בגיל מאוחר, מקסימום רואים רק בגיל בית ספר שהילד לא רגיל, כי ההורים חושבים שהתקפות העצבים ההתעקשויות וכו הם דבר נורמלי, מי שלא אובחן עד אז זה מבורות או התעלמות מכוונת, ודרך אגב, זה לא מה שיקל על הסבל אלא רק יקבור אותו ויגרום לקשיים גדולים יותר
תודה רבה על התגובה השקולה והמתונה.
אודה ולא אבוש, אינני רופא ואין לי ידע רפואי.
דבר אחד יש לי
חבר קרוב שהיה לו ילד נורמלי לחלוטין עד גיל 3 מתפתח תקין, והכל כרגיל, ובגיל 3 הוא הפך לאוטיסט ברמת תפקוד נמוכה מאד מאד, לא משהו שניתן לטעון שהיה קיים קודם והתעלמו ממנו.

big smile

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אוטיזם הוא תמיד מולד,
ורואים את זה אפילו בסריקות מוח. צורת המוח שונה אצל אוטיסטים.
אבל יש שלוש סוגים:
1.שרואים אותו מיד, אבל אבחון מגיע יותר מאוחר בעיקר בתפקוד גבוה. (כן, משהו כמו גיל שנתיים)
2. שיש רגרסיה, ז"א התפתחות רגילה, ופתאום הידרדרות.- יש כזה דבר! שד' ישמור.
3. תסמונת רט.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה