מה יותר חשוב בפרויקט גמר?

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לוגיקה
מראה חיצוני יפה
או רעיון מבריק ומקורי??

RTst

משתמש חדש
ממסקנות שהסקתי מהגשת פרויקטים במה"ט, מה שהוביל לציון גבוה (כמובן בס"ד!) היה מראה חיצוני יפה, ופרויקט שהיה סגור, ללא עיגולי פינות. לא הייתה כל חשיבות ללוגיקה או לרעיון!!
אבל מעבר לציון, הפרויקט נותן המון שפשוף וניסיון מעשי, ולכן גם מהבחינה הזאת לא הייתי ממליצה להתמקד בלוגיקה מסורבלת, אלא בחלק של client- להשתמש בטכנולוגיות וספריות פופולאריות, ליצור כמה שיותר פונקציונאליות ואולי אפילו ליצור גם אפליקציה.
כמו שראיתי, זה הניסיון שמחפשים ברוב מקומות העבודה הרלוונטיים....

שירה שרה

משתמש צעיר
ממה שראיתי במשרד החינוך,ואני עצמי כעת עושה-המורה שמה דגש הכי הרבה על הלוגיקה, היא אמרה שבכלל לא מסתכלים על העיצוב-והיא חזורת על זה שוב ושוב.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ממה שראיתי במשרד החינוך,ואני עצמי כעת עושה-המורה שמה דגש הכי הרבה על הלוגיקה, היא אמרה שבכלל לא מסתכלים על העיצוב-והיא חזורת על זה שוב ושוב.
הפרויקטים של משרד החינוך מאוד שונים ממה"ט. בפרויקטים של משרד החינוך אכן שמים דגש גדול על לוגיקה. במהט זה לא כך.

hadasush

משתמש מקצוען
טיפ קטן בנוסף - אני הכנתי מצגת קצרה שמציגה את עיקרי הפרויקט שלנו: מספר צילומי מסך עיקריים,
וכן המעלות והשימושים המרכזיים של הפרויקט. הצגתי את זה כשלב ראשון, וזה מאד הרשים את הבודקות, ועזר להם להבין בקלות את הפרויקט. (מה"ט)

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
טיפ קטן בנוסף - אני הכנתי מצגת קצרה שמציגה את עיקרי הפרויקט שלנו: מספר צילומי מסך עיקריים,
וכן המעלות והשימושים המרכזיים של הפרויקט. הצגתי את זה כשלב ראשון, וזה מאד הרשים את הבודקות, ועזר להם להבין בקלות את הפרויקט. (מה"ט)
איזה רעיון!!
ואיך הראית לה את המצגת?
הבאת איתך מחשב?
כמו שהבנתי כל זוג יושב עם הבודק להראות לו את הפרויקט נכון?
אני עושה פרויקט של מה"ט לא של משרד החינוך
וטוב לדעת שצריך להקפיד על עיצוב חיצוני ושזה הכי חשוב...
קצת טיפשי בעייני אבל נעשה מה שצריך לציון טוב:)

נערך לאחרונה ב:

RTst

משתמש חדש
קצת טיפשי בעייני אבל נעשה מה שצריך לציון טוב:)
צודקת, גם אני כשעשיתי את פרויקט הגמר חשבתי שאין טעם להשקיע בעיצוב, והעדפתי להשאיר את החלק הזה לגרפיקאיות...
אבל בעבודה למדתי שאין אפשרות לוותר על החלק של העיצוב... בהרבה מקומות עבודה המפתחת אחראית גם על החלק של העיצוב... (כמובן לא על בחירת העיצוב, אלא על היישום)
ככה שגם זה חשוב בשביל לצבור ניסיון.

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צודקת, גם אני כשעשיתי את פרויקט הגמר חשבתי שאין טעם להשקיע בעיצוב, והעדפתי להשאיר את החלק הזה לגרפיקאיות...
אבל בעבודה למדתי שאין אפשרות לוותר על החלק של העיצוב... בהרבה מקומות עבודה המפתחת אחראית גם על החלק של העיצוב... (כמובן לא על בחירת העיצוב, אלא על היישום)
ככה שגם זה חשוב בשביל לצבור ניסיון.
יכול להיות שזה חשוב אבל לא יותר מהלוגיקה לא?
עיצוב זה בעיני העבודה השחורה של התכנות
ואם אני גם צריכה לחשוב איך לעצב ולא רק לבצע בפועל
ואם זה לא יצא יפה ירידו לי- אז זה טיפשי
אני לא גרפיקאית...
ויש גם מקומות עבודה שעובדים רק ב server
בכל מקרה נחמד להגיש פרויקט יפה ומעוצב אז נעבוד על זה..

ח.נוי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
זה באמת הבדל עצום בין משרד החינוך למה"ט.
כשאני הגשתי פרויקט במשרד החינוך עשינו את הHTML באנגולר, הכי בסיסי שיכול להיות, ברמה שאפילו התביישתי להראות את זה לבוחנים (תיבות טקסט שחור לבן משהו כזה), אבל לא היה לנו זמן לשבת על זה יותר.
בסופו של דבר לא היינו צריכות להראות את זה לבוחנים, כי זה אפילו לא עניין אותם, והם לא רצו לראות אפילו מסך אחד של התוכנה, רק להבין איך עובד האלגוריתם שמאחורי התוכנה.
ומצד שני זוג בנות אלופות באנגולר עשו אתר מדהים, והבוחנים אמרו להם: זה יפה, אבל בתור גרפיקה, מה הלוגיקה בכלל שעומדת פה מאחורי הרעיון?
בקשר לנסיון בעבודה זה גם תלוי מאד איזה עבודה. אם תלכי לעבוד בפול סטאק, מסתבר שתצטרכי גם לדעת עיצובים לפחות ברמת CSS ו-angular material. אבל אם תלכי לעבוד במשהו שהוא יותר נוטה לסרבר, מסתבר שלא תצטרכי.
אני אישית עובדת היום בעבודה שאין בה אפילו זכר לעיצוב ותצוגה...
בהצלחה!!

משתמש רשום
קופצת על האשכול....
יש למישהי רעיון לפרויקט גמר של מהט? שיהיה לוגיקה טובה וכמה שפחות עיצוב
אני יודעת שיש כבר שאלות כאלה פה ועדיין לא מצאתי משהו

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איזה סוג פרויקט את רוצה לעשות?
אתר? אפליקציה?
באיזה שפות?

• תודה
Reactions: #1

משתמש רשום
חשבתי בהתחלה על שיבוץ מערכת לבתי ספר לפי אילוצים אבל הבנתי שזה אלגוריתם מטורף ולמרות שיש כמה תוכנות כאלה כבר אף אחת מהן לא מספיק טובה.
אני מעדיפה משהו יותר קל מזה
על רעיון של שיבוצים/התאמה כמו לשבץ משמרות לאחיות
אני פשוט רוצה עוד רעיונות....
תודה

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כמה רעיונות שחשבנו עליהם וירדו בסוף:
1. אפשרות להזמין מקומות באוטבוס לפי תעודת זהות. הרעיון ירד כי הוא מורכב מידי ודורש גם תוכנה לנוסע גל לנהג- שידע כמה מקומות מוזמנים גם לפקח ולהסתנכן עם הרב קו...
2. מסעדה שנותנת את המרכיבים העיקריים של כל מנה ואפשר לשנות אותם לממשל להוסיף גבינה צהובה, להוריד פלפל, לבדוק איזה מנות מתאימות לאלרגיות וכו'
3. מערכת שמתאמת הסעות. נהגים נרשמים ומי שמחפש הסעה מזין את הפרטים ומקבל תוך זמן מסוים הסעה להג המערכת בונה מסלול נסיעה מותאם - לאיפה שהוא סגר נסיע משם יוצאת ההסעה ההבאה שלו

אם את רוצה ותר פרוט- זה רעיונות שממש ניתחנו לעומק , תכתבי איזה רעיון מענין אותך
אם מתחשק לך עוד רעיונות בהתחלה עלו המון המון רעיונות פשוט פחות מעובדים אז תכתבי גם...
בהצלחה!!!

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הרעיון הכי שימושי שאני יכול לחשוב עליו - פרויקט ראיה ממוחשבת שבודק את רמת הצניעות של הלבוש של המצולמת, הוא יכול לזהות את רוחב החצאית (ביחס לגובה המצולמת), צבע הגרביים\שקיפות, מספר הצבעים בשימוש בבגד, צבעים "זוהרים" או צועקים, איפור מודגש מידי, לק מודגש מידי, בגדים נצמדים מידי, שיער מציץ מהמטפחת וכו' וכו' אני לא מספיק מבין בראייה ממוחשבת, אבל נראה לי שכל הפרמטרים האלה הם משהו שאפשר לתפוס במצלמה, אחרי שהפרויקט מוכן ליצור מכשיר ייעודי באמצעות raspberry pi ודומיו ולמכור את המוצר, עד שהוא יהפוך לסטנדרט.

ישנם תחומים אפורים בצניעות שסתם ראייה ממוחשבת לא אמורה לקלוט, המטרה היא רק למצוא את ה"מינימום" ההלכתי (התיעוד המלא נמצא ב-"לבוש כהלכתו" וה-"עוז והדר לבושה")
וזה כמובן רק טוב לצניעות החיצונית, לגבי צניעות פנימית לא נראה לי אפשר להמציא פיתרון מכני (או שכן?!) אלא אם כן זה יהיה מכשיר שנדבק לטלפון ובודק את רמת הקולניות של המדוברת, כמות הריח הנודפת, צורת ההליכה והישיבה וכד' וכד'.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
הרעיון הכי שימושי שאני יכול לחשוב עליו - פרויקט ראיה ממוחשבת שבודק את רמת הצניעות של הלבוש של המצולמת, הוא יכול לזהות את רוחב החצאית (ביחס לגובה המצולמת), צבע הגרביים\שקיפות, מספר הצבעים בשימוש בבגד, צבעים "זוהרים" או צועקים, איפור מודגש מידי, לק מודגש מידי, בגדים נצמדים מידי, שיער מציץ מהמטפחת וכו' וכו' אני לא מספיק מבין בראייה ממוחשבת, אבל נראה לי שכל הפרמטרים האלה הם משהו שאפשר לתפוס במצלמה, אחרי שהפרויקט מוכן ליצור מכשיר ייעודי באמצעות raspberry pi ודומיו ולמכור את המוצר, עד שהוא יהפוך לסטנדרט.

ישנם תחומים אפורים בצניעות שסתם ראייה ממוחשבת לא אמורה לקלוט, המטרה היא רק למצוא את ה"מינימום" ההלכתי (התיעוד המלא נמצא ב-"לבוש כהלכתו" וה-"עוז והדר לבושה")
וזה כמובן רק טוב לצניעות החיצונית, לגבי צניעות פנימית לא נראה לי אפשר להמציא פיתרון מכני (או שכן?!) אלא אם כן זה יהיה מכשיר שנדבק לטלפון ובודק את רמת הקולניות של המדוברת, כמות הריח הנודפת, צורת ההליכה והישיבה וכד' וכד'.
אה, הכי טוב שזה יהיה כאפליקציה.
בכניסה לסמינר תעמוד מורה עם סמארטפון ותבדוק כל בת.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אה, הכי טוב שזה יהיה כאפליקציה.
בכניסה לסמינר תעמוד מורה עם סמארטפון ותבדוק כל בת.
בכל תא הלבשה בחנות בגדים יהיה מותקן "צניעותון"!
בכל סמינר יהיה מותקן שער חשמלי המופעל ע"י צניעותון!
בכניסה לכל אולמות האירועים!
אפילו מקומות עבודה מותאמים לחרדים יחזיקו בכניסה לאגף השחור - צניעותון!

אני כבר רואה שזה יהיה להיט.

נ.ב. אני לא בטוח לגבי השם, מוזמנים להציע שמות מגוחכים נוספים.
נ.ב נ.ב. הרעיון אמיתי, ויכול להתאים לבדיקה עצמית לפני יציאה מהבית, וכן עבור קניית בגדים (יש נשים שבכלל לא יודעות שיש משהו לא בסדר לפעמים בלבוש שלהן)

יעלי1

משתמש מקצוען
אני לפרויקט גמר(מה"ט) לפני 4 שנים עשיתי אתר מלא בספריות עיצוב
לא היה בו שום לוגיקה וקיבלתי ציון מעולה!!
אספר לכם בסוד ;) שהגשתי את הפרויקט לבד מיד אחרי שהתחתנתי אז לא היה לי זמן... ואפילו לא היה לי מסד נתונים-
הזנתי נתונים מראש...
הקב"ה עזר לי וכל העיצוב היה מאד משכנע אז לא ביקשו ממני הרבה מידי מידע

נחמי מרגלית

משתמש פעיל
חשבתי בהתחלה על שיבוץ מערכת לבתי ספר לפי אילוצים אבל הבנתי שזה אלגוריתם מטורף ולמרות שיש כמה תוכנות כאלה כבר אף אחת מהן לא מספיק טובה.
אני מעדיפה משהו יותר קל מזה
על רעיון של שיבוצים/התאמה כמו לשבץ משמרות לאחיות
אני פשוט רוצה עוד רעיונות....
תודה
יכולה לעשות את זה -זה לא כזה מטורף
יש ספריה של גוגל שמממשת את האלגוריתמים המתאימים, רק צריך לבנות את האילוצים
לדעתי יכול להרשים

• תודה
Reactions: #1

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
וזה כמובן רק טוב לצניעות החיצונית, לגבי צניעות פנימית לא נראה לי אפשר להמציא פיתרון מכני (או שכן?!
המכונה תבחן את התכנים שהמדוברת פרסמה בפייסבוק על מה היא שמה לייקים ואיזה סרטונים ראתה ביוטיוב. ולפי זה תקבע את מידת צניעותה הפנימית :cool:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה