יח"צ מה יגרום לכם לקרוא עלון התרמה?

מדיה ואתרים

בניה , עריכה ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לקרוא.
עוד לא לתרום.
מה יגרום לכם לשבת בשעת ערב שלווה, עם העלון שהגיע היום בדואר ולקרוא?

עיצוב מושך? טיזר מעניין? סיפור מרתק? קומיקסבא משהו?

שתפו אשמח לשמוע.
סיפור מרתק סוחט דמעות .

קונכיה

הייסקופי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
א. חייייייבבבב !!! להיות מותאם לקהל היעד.
ילדים / מבוגרים / חרדים /דתיים / עשירים / עמך / בעלי בתים / אברכים וכו' וכו'.
ב. עיצוב!
ג. כותרת מסקרנת.
ד. קריאייטיב מעורר ענין.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
במילה אחת:
שייכות.

אם יצליחו במבט הראשון לגרום לי להרגיש שייך,
יעניין אותי לקרוא, כבר לא משנה מה. סיפור תמונות או נתונים.

רבינו מנחם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
כותרת שתופסת אותך לא מוכן...
עם ויז'ואל משכנע ולא בנאלי.

בפנים - הרבה תמונות עם משפטים מסקרנים נלווים.
ראיון עם כותרות מסקרנות או צורת הגשה שוברת שגרה...

ג. בן שקד

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
את האמת, שכמעט כלום. אבל לו יהיה זה עלון המעצוב כמשהו יוקרתי ושיהיה בו ערך מוסף מבחינתי [סיפור של מוישה גוטמן לדוגמא, רשימה של עצות אמיתיים על נושא מסויים (לא סגולות!!!) ] אולי זה יגרום לי לעיין בזה.

משהו יוקרתי:
אני לא סובל גרפיקה בגרוש!!! וזה גם גורם לי סלידה מכיוון שבדרך כלל במקרים כאלו גם התוכן במינוס...

מוישה גוטמן:
אין אצלו דבר כזה משהו שלא משאיר חומר למחשבה, אין אצלו רדידות, ואין אצלו כתיבה גרועה. -אבל הוא רק דוגמא.

ראובן 23

משתמש מקצוען
סליחה מראש אבל כלום!
נמאס כבר כל היום לשמוע ולקרוא איך מנסים למצוץ את כספי האנשים התמימים
שאלת למה אני כועס אז הנה תשובתי.
אף אחד לא הגיע למצוץ אותך בסך הכול רוצים לרתום אותך לדברים נעלים של עזרה לאברכים/יתומים/נדכאים/משפחות ברוכות
ויודעים שממונך חביב אליך כגופך (לא אישי) אז כדי שתתגבר על הקושי רוצים לתת לך משהו שיגבר עך היצר הרע.
ושאתה אומר בכלליות שבאים לקחת כסף מאנשים תמימים נשמע שאתה מגן פה מפני עוקץ ולא שאתה בה להדגיש להיזהר מעוקצים ספציפים אלא שכל הצדקה זה גניבה מתמימים.
אז אומר לך מה הרב שטינמן אמר לאיזה גביר (לא כלי ראשון) שקפץ את ידו מלתת צדקה שכל הסיבה שיש לך כסף זה כדי שתראה את אותו ראש כולל/אברך/מנהל ארגון ותתן לו ביד רחבה ואם לא תתן לו הקבלה ימצא מאיפה להשיג לו את הסכום אבל אז לא יהיה שום סיבה שיהיה אצלך כסף!!!

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
שאלת למה אני כועס אז הנה תשובתי.
אף אחד לא הגיע למצוץ אותך בסך הכול רוצים לרתום אותך לדברים נעלים של עזרה לאברכים/יתומים/נדכאים/משפחות ברוכות
ויודעים שממונך חביב אליך כגופך (לא אישי) אז כדי שתתגבר על הקושי רוצים לתת לך משהו שיגבר עך היצר הרע.
ושאתה אומר בכלליות שבאים לקחת כסף מאנשים תמימים נשמע שאתה מגן פה מפני עוקץ ולא שאתה בה להדגיש להיזהר מעוקצים ספציפים אלא שכל הצדקה זה גניבה מתמימים.
אז אומר לך מה הרב שטינמן אמר לאיזה גביר (לא כלי ראשון) שקפץ את ידו מלתת צדקה שכל הסיבה שיש לך כסף זה כדי שתראה את אותו ראש כולל/אברך/מנהל ארגון ותתן לו ביד רחבה ואם לא תתן לו הקבלה ימצא מאיפה להשיג לו את הסכום אבל אז לא יהיה שום סיבה שיהיה אצלך כסף!!!
העיקרון נכון. אך האם הכסף שאני ואתה תורמים הולך נטו לעניים או גם לשאר העוזרים והמסייעים??
התשובה ברורה. כי את רוב הכסף הם מגייסים מגבירים ותורמים נגידים של גדולי ישראל..
כך קבלתי מרבותי שלא לתרום אלא למשפחות שאתה מכיר מקרוביך, ידידך, שכנך, כי גם עניי עירך קרובים.
וכן ענה במפורש ר' חיים קניבסקי זצ"ל מאחד מהעלונים שלהם....

ראובן 23

משתמש מקצוען
העיקרון נכון. אך האם הכסף שאני ואתה תורמים הולך נטו לעניים או גם לשאר העוזרים והמסייעים??
התשובה ברורה. כי את רוב הכסף הם מגייסים מגבירים ותורמים נגידים של גדולי ישראל..
כך קבלתי מרבותי שלא לתרום אלא למשפחות שאתה מכיר מקרוביך, ידידך, שכנך, כי גם עניי עירך קרובים.
וכן ענה במפורש ר' חיים קניבסקי זצ"ל מאחד מהעלונים שלהם....
גם אם אתה קיבלת ככה מרבותיך עדיין אף אחד לא עוקץ תמימים.
לגבי רוב הכסף אני לא יודע ומסתבר שגם אתה רק ניזון משמועות ואם משקיעים בזה כנראה יש סיבה.
לגבי לאן הולך הכסף כבר כתוב אצל בצלאל בבנית המשכן שהיה צריך רוח אלוקים כדי לדעת באיזה כסף להשתמש לאיזה צורך
לפי מה שהאדם תרם אם זה בשביל הכבוד זה שימש לארוחת בוקר של מי שישב על המלאכה ואם הוא נתן באמת כדי לעזור לעניים ולא עניין אותו שאף אחד ידע מזה זה ילך למטרת הצדקה עצמה סמוך על הקב"ה שהוא יודע לסדר את זה שכל אחד כספו ילך לאיפה שצריך שזה יגיע.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
גם אם אתה קיבלת ככה מרבותיך עדיין אף אחד לא עוקץ תמימים.
לגבי רוב הכסף אני לא יודע ומסתבר שגם אתה רק ניזון משמועות ואם משקיעים בזה כנראה יש סיבה.
לגבי לאן הולך הכסף כבר כתוב אצל בצלאל בבנית המשכן שהיה צריך רוח אלוקים כדי לדעת באיזה כסף להשתמש לאיזה צורך
לפי מה שהאדם תרם אם זה בשביל הכבוד זה שימש לארוחת בוקר של מי שישב על המלאכה ואם הוא נתן באמת כדי לעזור לעניים ולא עניין אותו שאף אחד ידע מזה זה ילך למטרת הצדקה עצמה סמוך על הקב"ה שהוא יודע לסדר את זה שכל אחד כספו ילך לאיפה שצריך שזה יגיע.
יפה, לכן מראש נותנים לעניי עירך או מי שאתה מכיר מקרוב כמשפחה נזקקת מיד ליד ואפשר אפי' בסתר ואתה זוכה שהמצווה שלך שלימה ותמימה!

*אבל זה כבר סוטה מנושא האשכול..

EPaP

מנהלת בפמ"ג
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בלת"ק חלקי

יש כמה שלבים:

1. מה יגרום לי לא לזרוק את העיתון אלא לדפדף בו מעט כדי ש-
2. אחליט שהוא מספיק מעניין שאעלה אותו/אתחיל לקרוא
3. איזה תוכן יגרום למי שהחליט לקרוא מעט - לקרוא את הכל, ובעיון.

זה מתחיל בעיצוב שלא נראה כמו עלון התרמה
ממשיך לקונספט כתיבה מעניין ולא שגרתי שבא לידי ביטוי בכותרות ובטיזרים
כדי לתפוס את האדם האוחז בעלון.

אחרי שהוא כבר מציץ פנימה ע"מ לספק את סקרנותו, התוכן הוא זה שישאיר אותו שם
והוא אמור להיות בהלימה לסגנון שמעניין את קהל היעד.
יש כאלו שיאהבו קומיקס, אחרים סיפורים מרגשים
נוספים יעדיפו שיחה-דרשה של רב או 'מכתב מהמערכת'.
יש כאלו שמספרים מדברים אליהם, ויש כאלו שדווקא תמונות.
צריך ללמוד את הקהל בשביל לכוון לדעת הרוב.

בהצלחה!

יוסי951951951

משתמש צעיר
לדעתי דבר ראשון זה העיצוב גרפי, קודם שתסכים לקחת את זה ליד
אחרי שאתה כבר לוקח ליד, זה חייב להיות עם תוכן עשיר
אחד הדברים שמושכים, זה קטע מעניין באמצע מתוך הכתבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה