בקשה מה חוקיות של "משנת יוסף" לעשות שימוש במרחב ציבורי ללא תשלום לעירייה? (בדגש על ירושלים)

מצב
הנושא נעול.

קרעפט

משתמש מקצוען
אצלנו בשכונה רוב החניות גדולות יחסית ואין כ''כ הפרעה.
וקחו בחשבון גם שבהרבה מקומות החנויות המקומיות לא יכולות לעמוד בעומס הצריכה השכונתית.

התשלום של 3 ש''ח למנהל באמת מגוחך ושייך לימים שמשנת יוסף היה 'חסד' מן הראוי להם למנהלי התחנות להתאגד ולדרוש לקבל פרמיה מסויימת מהרווחים של התחנה בדיוק כמו בעל מכולת.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני דווקא מסתכל על המנהל תחנה שמתפרנס מזה עד כמה שאפשר
זה לא עבודה קלה,ואפילו מגיע עם הילדים שלו שיעזרו לו
הוא לא עושה חסד,זה פרנסה שלו.
בוודאי שלאברך יש בזה סוג של פרנסה, אבל למחירי השוק זה עבודת...
ורק בגלל מצוות חסד שיש בזה, וגם נשיאה בעול לשכנים שלו, אז הוא עושה את זה עם בונוס.
אבל ביחס לעבודה ויש כאלה לאחריות שהם לוקחים על עצמם זה בוודאי לא שווה.

אבל כמו שכתבו פה, אי אפשר להשליך מעיר לעיר וממנהל למנהל.

יש ערים שהעיריה משתפת פעולה מבחינת הנקיון, רק כרגע יש קושי, שאין פועלים.

מבחינת תפיסת חניות, לתפיסתי, כל עוד שהסחורה מגיעה בשעות הבוקר המאוחרות והחניה משתחררת עד 9 בערב, אפשר לצפות מתושבי האזור שיגלו סבלנות. (אם כי מצופה ממנהל התחנה לגלות סובלנות למי ששוכח את הרכב בחניה או שהוא בדיוק נח).

והרי אם יעשו שאלון בין כל התושבים לפחות 80% ירצו .

לגבי משחקי הילדים, בדרך כלל יש עוד הרבה חניות עבור הילדים למשחקים. אמממה... ששם יותר נחמד לשחק, כי יש תאורה (של משנת יוסף), ויש אנשים שמסתובבים והילד לא לבד.
אבל מצופה מהילדים וההורים גם כשזה ביזנעס לגלות סבלנות והכלה, גם כשהם לא קונים שם.
בפרט שתושבי השכונה כן מעונינים בזה.

ושוב, אפשר לתבוע שמירת נקיון.

אגב, לגבי חניות ישנה טענה גם לגבי הרכבים של סי טי קאר וגם של מיי קאר, שתופסים מקומות חניה, ומאידך באים אחרים ואומרים, שהרי הרכבים השיתופיים משמשים את ה 80% או 60% שאין להם רכבים, ולכן מותר להם לתפוס חניה.
וכנ"ל משנת יוסף, דווקא אלו שאין להם רכבים, הם יותר צריכים את החניה כרגע, מאלו שיש להם רכבים שפחות להוטים על המכירה, וממילא פחות אכפת להם אם לא תתקיים מכירה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אגב, לגבי חניות ישנה טענה גם לגבי הרכבים של סי טי קאר וגם של מיי קאר, שתופסים מקומות חניה, ומאידך באים אחרים ואומרים, שהרי הרכבים השיתופיים משמשים את ה 80% או 60% שאין להם רכבים, ולכן מותר להם לתפוס חניה.
וכנ"ל משנת יוסף, דווקא אלו שאין להם רכבים, הם יותר צריכים את החניה כרגע, מאלו שיש להם רכבים שפחות להוטים על המכירה, וממילא פחות אכפת להם אם לא תתקיים מכירה.
הם משלמים אגרה כחוק, ועובדים עפ"י מכרז של העירייה.
אני לא בעל מכולת באזור, אבל אני עדיין לא מבין איך הם לא מתפוצצים מהתופעה, ברור שזה נוגס בהם הרבה מאד, והם עדיין משלמים ארנונה...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הם משלמים אגרה כחוק, ועובדים עפ"י מכרז של העירייה.
אני לא בעל מכולת באזור, אבל אני עדיין לא מבין איך הם לא מתפוצצים מהתופעה, ברור שזה נוגס בהם הרבה מאד, והם עדיין משלמים ארנונה...

אני התייחסתי לנושא של תפיסת חניה לאלו שיש להם רכב, ואין להם מקום לחנות. ולא כל כך מעניין האם (סיטי קאר ומיי קאר וגם משנת יוסף) הם משלמים מסים ואגרות. כי בתור שכן אני לא רואה מזה שקל

לגבי הנושא שמשנת יוסף לוקחים לקוחות מהחנויות, ומעוד עסקים. אכן זה כך.
ובהחלט דילמה.
אבל שיהיה ברור, כהיום שבעלי החנויות המחירים יקרים מאוד, הם לא יכולים כל כך לבוא בטענות.
ואני שוחחתי עם בעל חנות, שידע שיש את משנת יוסף, ועדיין רצה לפתוח חנות! במקום שלא היה.
ייתכן מאוד, שאם לא היה את משנת יוסף היה מקום לרשת חנויות זולות יותר לפתוח חנות, שכרגע אין אפשרות לכזה מודל. ורק מחירים יקרים.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
בוודאי שלאברך יש בזה סוג של פרנסה, אבל למחירי השוק זה עבודת...
ורק בגלל מצוות חסד שיש בזה, וגם נשיאה בעול לשכנים שלו, אז הוא עושה את זה עם בונוס.
אבל ביחס לעבודה ויש כאלה לאחריות שהם לוקחים על עצמם זה בוודאי לא שווה.

אבל כמו שכתבו פה, אי אפשר להשליך מעיר לעיר וממנהל למנהל.

יש ערים שהעיריה משתפת פעולה מבחינת הנקיון, רק כרגע יש קושי, שאין פועלים.

מבחינת תפיסת חניות, לתפיסתי, כל עוד שהסחורה מגיעה בשעות הבוקר המאוחרות והחניה משתחררת עד 9 בערב, אפשר לצפות מתושבי האזור שיגלו סבלנות. (אם כי מצופה ממנהל התחנה לגלות סובלנות למי ששוכח את הרכב בחניה או שהוא בדיוק נח).

והרי אם יעשו שאלון בין כל התושבים לפחות 80% ירצו .

לגבי משחקי הילדים, בדרך כלל יש עוד הרבה חניות עבור הילדים למשחקים. אמממה... ששם יותר נחמד לשחק, כי יש תאורה (של משנת יוסף), ויש אנשים שמסתובבים והילד לא לבד.
אבל מצופה מהילדים וההורים גם כשזה ביזנעס לגלות סבלנות והכלה, גם כשהם לא קונים שם.
בפרט שתושבי השכונה כן מעונינים בזה.

ושוב, אפשר לתבוע שמירת נקיון.

ושוב, לא בכל מקום הסחורה מגיעה בשעות הבוקר המאוחרות....
השבוע ראיתי את הלחם מגיע בשבע ועשרה בבוקר
תפוחי אדמהוביצים רק מעט אחר כך....
ובאמת שאם ישעו שאלון אולי נדע מה התוצאה אבל כל עוד לא עשו זה מעט דמגוגי לומר ששמונים אחוז ירצו...
אגב, אולי כדאי בכל שבוע להביא פה את המחירים של משנת יוסף, אל מול מחירי יש חסד ואושר עד
רבים יהיו מופתעים....

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אגב, אולי כדאי בכל שבוע להביא פה את המחירים של משנת יוסף, אל מול מחירי יש חסד ואושר עד
אי אפשר להשוות ליש חסד. ובוודאי שלא למבצעים.
אלא לבר כל ושפע ברכת ה ואהבת חסד ועוד.

אני בעד להעלות לכאן את מחירים.
כל אחד שרשום במשנת יוסף יש גישה למחירים, בזמן שמערכת המכירות פתוחה.

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
ושוב, לא בכל מקום הסחורה מגיעה בשעות הבוקר המאוחרות....
השבוע ראיתי את הלחם מגיע בשבע ועשרה בבוקר
בדרך כלל, חניות מתחילות להתפנות בשעה 6 בבוקר.
(למעט ימי שישי חופשה ומלחמה, וגם עדיין יש כאלו שמפנים מקום)

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הייתי משנה את הכותרת ל:

מה החוקיות של משנת יוסף לקחת שטחים פרטיים כמו חניות פרטיות מבלי לקבל את רשות הדיירים?

Prestigious

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הנה
מצאתי את הכתבה

קבצים מצורפים

• 20231109_134443.jpg
    20231109_134443.jpg
    2.2 MB · צפיות: 107

הגולם החולם

משתמש מקצוען
הנה
מצאתי את הכתבה
כתבה או מכתב נוראי הממחיש את הבעיתיות שבדבר
גם לעבוד גם להגיד שזה חסד.....

הזיה ממש, לדוגמא בעיר כמו מודיעין עילית
חנות אחת, יש חסד, נבנתה לפני עשרים וחמש שנים לעיר של אלף תשובים, נשארה אותה חנות, באותו גודל עם אותם חניות,
אז במקום לצעוק כדי לקלל את מה שמגיע לנו, אנחנו שוב מחפשים פלסטרים בדמות של מכירות משפילות, מבוזות, מטרידות, אין צורך להאריך בתיאור האשה האוספת קופסת שימורים מהרצפה, הרטובה מהגשם... או המעלה אדים מהשמש... או את הילדה מסתחבת עם סלסלת עגבניות בלי משען ומשענה.....
נכון, המרכולים זה לא פתרון, זה חור בכיס, אבל גם הדבר הזה לא נחשב לפתרון, צריך חנויות ענק, כמו אושר עד, שערי רווחה, וכדו' שם המחירים זולים על פי רוב גם ממשנת יוסף, (אם תוסיפו את השירות, העובדה שזה מקורה, ביצים וחלב במקרר, ודברים קפואים במקפיא, ולא מאוחסנים תלוי המעלות שבחוץ באותו יום....)
כשתפתח חנות נוספת במו"ע תקראו לי....
אבל זה הצורך, ולא כל מיני פתרונות מביכים....

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
כתבה או מכתב נוראי הממחיש את הבעיתיות שבדבר
גם לעבוד גם להגיד שזה חסד.....

הזיה ממש, לדוגמא בעיר כמו מודיעין עילית
חנות אחת, יש חסד, נבנתה לפני עשרים וחמש שנים לעיר של אלף תשובים, נשארה אותה חנות, באותו גודל עם אותם חניות,
אז במקום לצעוק כדי לקלל את מה שמגיע לנו, אנחנו שוב מחפשים פלסטרים בדמות של מכירות משפילות, מבוזות, מטרידות, אין צורך להאריך בתיאור האשה האוספת קופסת שימורים מהרצפה, הרטובה מהגשם... או המעלה אדים מהשמש... או את הילדה מסתחבת עם סלסלת עגבניות בלי משען ומשענה.....
נכון, המרכולים זה לא פתרון, זה חור בכיס, אבל גם הדבר הזה לא נחשב לפתרון, צריך חנויות ענק, כמו אושר עד, שערי רווחה, וכדו' שם המחירים זולים על פי רוב גם ממשנת יוסף, (אם תוסיפו את השירות, העובדה שזה מקורה, ביצים וחלב במקרר, ודברים קפואים במקפיא, ולא מאוחסנים תלוי המעלות שבחוץ באותו יום....)
כשתפתח חנות נוספת במו"ע תקראו לי....
אבל זה הצורך, ולא כל מיני פתרונות מביכים....
1. אי אפשר לקרוא לזה בזיון, השפלה, הטרדה? אפשר תמיד למצוא סיטואציה, ולהפוך אותה למייצגת.
2. רוב האנשים נהנים לקנות, ואם קשה להם הם מביאים את הילדים איתם או שולחים אותם לבד.
3. גם בסופר יש מדפים בגובה כמעט רצפה. וגם מדפים בגובה מעל הראש. (זה לא ביזוי?)
4. לגבי מדוע במודיעין עילית לא פותחים חנויות נוספות? כבר דובר על זה כאן פעם, אושר עד? לא מעונינים לפתוח!
רמי לוי? רוצה לפתוח, אין שטח. יש שמועה שיש איזשהו הסכם עם הקבלנים. יש חסד? אולי יפתחו באיזה יום ברחוב מהריל בנאות עילית. יש את שוק העיר (מחירים דרמטיים בהשוואה לרשתות)

5. יש כמובן את השוק השכונתי שפתח לאחרונה כ 4 סניפים בעיר.

6. שמועות מדברות על כך שייתכן ותפתח חנות זולה באיזור גן הדסים.

7. אני אישית חושב שמצופה מקופות הצדקה, לארגן מכירה ללא רווחים, ולקחת עליהם את הניהול.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
7. אני אישית חושב שמצופה מקופות הצדקה, לארגן מכירה ללא רווחים, ולקחת עליהם את הניהול.
ברור כדי שיהיה לאנשים עוד שרשור להתלונן בו זה באמת צורך חשוב מאד שיש לספק לציבור.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפני כמה שבועות אחראית של אחת התחנות הביאה את הצד שלה. הם עובדים קשה מאד מאד וכמעט ללא תמורה ( התמורה היחידה שלהם זה ה3 שקל מכל משפחה)
אני לא מבינה למה הנהלת משנת יוסף שאין לה הוצאות מקום ולא הוצאות עובדים לא יכולה לשלם להם משכורת נורמלית שתיתן להם מוטיבציה לרצון לעבוד עוד קצת ולהשאיר נקי אחריהם.
אולי למישהו יש את הכתבה להעלות לכאן?
אולי זה נשמע קצת 3 שח מכל משפחה,
אבל בסהכ זה כמה מאות שקלים לעבודה של שעתיים- שלוש,
אני לא מכירה עוד מישהו שמרוויח כזה הרבה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
למה?
החניה שייכת למשנת יוסף?
למארגן המכירה?
כמו שכתבתי, יש אינטרס ציבורי של 80% מהציבור למכירה
ובוודאי 51% מהציבור.
ולכן כמו שאתם תקבלו את חסימת הכביש להכנסת ספר תורה, או להנחת קורות בטון למבנה באיזור.
כך שלדעתי, יש לקבל בהבנה את הבקשה שלא לשחק בזמן ארגון המכירה, ובמכירה.
ובפרט שיש עוד מקומות רבים למשחקים.

בוודאי שיתכן שיש כאלו שיש להם ביקורות שונות על משנת יוסף, ומבחינתם כל דבר לקוי שמתרחש, יש לתקן. ובפרט כאלו שנפגעו במעגל ראשון או שני ממשנת יוסף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה