בקשה מה חוקיות של "משנת יוסף" לעשות שימוש במרחב ציבורי ללא תשלום לעירייה? (בדגש על ירושלים)

מצב
הנושא נעול.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
אולי כדאי שאני ישקיע בצילום של התחנה באזור מגוריי.....
כבר יום אחרי ה"חלוקה" של הביצים שעמדו שם בחימום משך חצי יום, ושל הלחם שהעלה אדים משמונה בבוקר......
הפעם שמו בתוך שקיות בגלל שאין עובדי ניקיון, ועדיין.....
אם מישהו יודע למה משרד הבריאות לא אוכף את ענין הביצים המחוממות הנמכרות ב"חלוקה", אשמח לעדכון

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
במודיעין עילית זה בחניות
בהחלט מציק לבעלי רכבים-
אם שכחת להוציא את הרכב לפני המכירה- הלך עליך,
וגם הילדים (המתנדבים) עוד לפני המכירה- שורטים את הרכבים, מניחים עליהם קרטונים כבדים, חופשי
בקיצור- אין חניה בימי שלישי,
ואין עודף מקום לחנות במודיעין עילית, כידוע
עכשיו אני נזכר, לפני שנתיים בערך הרכב שלי חנה במקום הקבוע, אבל האזור נשלט מדי יום שני עם המכירה, הוא קיבל שריטה רצינית, פניתי למוקד, הם אפילו לא הבינו מה הם קשורים לסיפור, שים מצלמות, ותתבע את מי שעושה לך נזק.
הסברתי שהניחו משטח מלא סחורה צמוד לרכב, לא יימלט שיקרה לרכב משהו כתוצאה משימוש לא הוגן בשטח ציבורי.
לא הסכימו איתי...
מעניין אם גוף כשלהו אמור לקחת אחריות על דבר כזה, תאורטית, האם אוכל לתבוע את העירייה שהיא מאפשרת קיומן של אירועים כאלו שגרמו נזק?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אצלינו מעיפים את כל הילדים מהחניה והם לא יכולים לשחק ביום שלישי,
ילד שחלילה לא עוזב, מנהל התחנה מאיים שימחוק את שם אביו מהמכירה לשבוע שאחרי (!).
(אני לא יודע אם הוא באמת יכול לעשות את זה)
המנהל התקשר לצעוק עלי למה אני לא יכול לוותר פעם בשבוע ולעשות חסד עם כל השכנים, ולא הצלחתי להסביר לו שזה לא חסד אלא עסק כלכלי לכל דבר, ובשאם יש לו בעיה עם הבן שלי שמשחק בכדור בחניה, אז הבעיה היא בו ולא בי.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אצלינו מעיפים את כל הילדים מהחניה והם לא יכולים לשחק ביום שלישי,
ילד שחלילה לא עוזב, מנהל התחנה מאיים שימחוק את שם אביו מהמכירה לשבוע שאחרי (!).
(אני לא יודע אם הוא באמת יכול לעשות את זה)
המנהל התקשר לצעוק עלי למה אני לא יכול לוותר פעם בשבוע ולעשות חסד עם כל השכנים, ולא הצלחתי להסביר לו שזה לא חסד אלא עסק כלכלי לכל דבר, ובשאם יש לו בעיה עם הבן שלי שמשחק בכדור בחניה, אז הבעיה היא בו ולא בי.
השאלה היא, מתי, אם זה בזמן שהוא מארגן את המכירה, אפשר להבין אותו שהוא מבקש מהילד לצאת.

~Debi~

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
וואו אני רואה שזה ממש רובעך בכל השכונות אצלינו החניה נחסמת עי משאית ואין כניסה ויציאה לכמה שעות
למרות שניסו לדבר איתם ואין הבנה, והלכלוך זה עוד סיפור

אם משהו מוצא למי לפנות אשמח

A052

משתמש סופר מקצוען
בלי להתייחס לתגובות הקודמות.

אני שגר בעיר חרדית, ללא רכב. והמכירה הקרובה אלי מוכרת למאות משפחות מוצרים.
לא מצליח להבין בכלל איך מעיזים כאן להתלונן על לקיחת החניה ל12 שעות בשבוע (על הנקיון כמובן יש זכות להתלונן, ומנהל התחנה מקבל 3 ש"ח מכל משפחה כדי בין השאר לדאוג לנקיון שאחרי"ז, ועל זה ודאי עליכם להתלונן למשנת יוסף שידעו להעמיד את האחראי על מקומו!).
מדובר אם נגזים מאד על תפיסת 20 מקומות חניה ל12 שעות בשבוע, שתמורת ה20 מקומות חניה של 20 משפחות, נעזרים במכירה במחירים סבירים וקרובה לבית, מאות משפחות!! איך בכלל אפשר להעמיד את זה לעומת זה?
מה הבעיה שלכם (20 איש) לחנות בלילה לפני המכירה וביום המכירה עצמו במרחק 5 דק' מהבית, כדי שמאות משפחות לא יצטרכו לקנות בחנויות מרוחקות ולסחוב דברים כבדים במשך הרבה יותר מ5 דק'.

אכן על נזק פיזי שעשה נהג משאית ששם משטח על רכב אחר הוא אמור לשלם, אבל הרבה יותר פשוט לא לחנות שם מלכתחילה באותו יום ובכך לקיים מצוות חסד עם מאות שנעזרים במכירה הזו, וגם להציל את עצמכם מנזק.

שירה 34

משתמש מקצוען
בלי להתייחס לתגובות הקודמות.

אני שגר בעיר חרדית, ללא רכב. והמכירה הקרובה אלי מוכרת למאות משפחות מוצרים.
לא מצליח להבין בכלל איך מעיזים כאן להתלונן על לקיחת החניה ל12 שעות בשבוע (על הנקיון כמובן יש זכות להתלונן, ומנהל התחנה מקבל 3 ש"ח מכל משפחה כדי בין השאר לדאוג לנקיון שאחרי"ז, ועל זה ודאי עליכם להתלונן למשנת יוסף שידעו להעמיד את האחראי על מקומו!).
מדובר אם נגזים מאד על תפיסת 20 מקומות חניה ל12 שעות בשבוע, שתמורת ה20 מקומות חניה של 20 משפחות, נעזרים במכירה במחירים סבירים וקרובה לבית, מאות משפחות!! איך בכלל אפשר להעמיד את זה לעומת זה?
מה הבעיה שלכם (20 איש) לחנות בלילה לפני המכירה וביום המכירה עצמו במרחק 5 דק' מהבית, כדי שמאות משפחות לא יצטרכו לקנות בחנויות מרוחקות ולסחוב דברים כבדים במשך הרבה יותר מ5 דק'.

אכן על נזק פיזי שעשה נהג משאית ששם משטח על רכב אחר הוא אמור לשלם, אבל הרבה יותר פשוט לא לחנות שם מלכתחילה באותו יום ובכך לקיים מצוות חסד עם מאות שנעזרים במכירה הזו, וגם להציל את עצמכם מנזק.
זה מעצבן שמישהו עושה חסד כדבריך ע''ח אנשים אחרים.

סליחה אבל 12 שעות ללא חניה או אחצ''ה שלם שאין לילדים איפה לשחק כמו שכתבו פה זה המון זמן
וזכות האנשים לא להסכים.

נכון שחלק המוצרים יותר זולים אבל יש פה עסק לכל דבר ועניין.

~Debi~

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מכירה בסבסוד על חשבון חסימה של חניה שלמה שאנשים לא יכולים לצאת למשך שעות...
ותושבי ירושלים גם ככה סובלים ממצוקת חניה אז זה לא פתרון לחנות במקום אחר

אפשר לבצע מכירה במרחבים ציבורים אחרים כמו חצרות של ביה"ס וכו' ולא חסר..
כמובן שאני לא נגד המכירה אלא אפשר לבצע במיקומים אחרים שלא על חשבון אנשים אחרים

Rut_a

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
אני חושב שבבני ברק ומודיעין עילית לא ממש שמים לב לעוד כמה קרטונים וניילונים ברחוב.....
אחח, בירושלים פשוט מבריק. אין דברים כאלה. כל קרטון, מורם מיד מהרצפה. חתיכת ניילון - וכבר כולם רצים להרים.

ועכשיו ברצינות. אין עניין לזלזל בציבור שלם. מילא, ירידות אני עוד מוכנה לקבל. אבל לא זלזול.
מדובר ב300,000 איש, שכל חטאם הוא שהם גרים בב"ב ובק"ס. תרדו ממנו.

ודווקא אצלנו (מודיעין עילית) יחסית נקי אחרי המכירה.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
עכשיו אני נזכר, לפני שנתיים בערך הרכב שלי חנה במקום הקבוע, אבל האזור נשלט מדי יום שני עם המכירה, הוא קיבל שריטה רצינית, פניתי למוקד, הם אפילו לא הבינו מה הם קשורים לסיפור, שים מצלמות, ותתבע את מי שעושה לך נזק.
הסברתי שהניחו משטח מלא סחורה צמוד לרכב, לא יימלט שיקרה לרכב משהו כתוצאה משימוש לא הוגן בשטח ציבורי.
לא הסכימו איתי...
מעניין אם גוף כשלהו אמור לקחת אחריות על דבר כזה, תאורטית, האם אוכל לתבוע את העירייה שהיא מאפשרת קיומן של אירועים כאלו שגרמו נזק?
וע"ז כבר אמרו רבותינו "אילולא מוראה של מלכות, איש את רעהו חיים בלעו"
ההבדל הוא שזה לא שאין מורא מהמלכות, פשוט אין מלכות

חן פלוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
נו,נו

אני גרה מול נקודת חלוקה של משנת יוסף במודיעין עילית. חצי שעה אחרי שהמכירה מסתימת בתחנה מולי אין זכר לקרטונים. זה תלוי במנהל התחנה. וזו השמצה גורפת ולא רואיה
גם אצלי הכל נשאר נקי!!

Prestigious

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני כמה שבועות אחראית של אחת התחנות הביאה את הצד שלה. הם עובדים קשה מאד מאד וכמעט ללא תמורה ( התמורה היחידה שלהם זה ה3 שקל מכל משפחה)
אני לא מבינה למה הנהלת משנת יוסף שאין לה הוצאות מקום ולא הוצאות עובדים לא יכולה לשלם להם משכורת נורמלית שתיתן להם מוטיבציה לרצון לעבוד עוד קצת ולהשאיר נקי אחריהם.
אולי למישהו יש את הכתבה להעלות לכאן?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
לפני כמה שבועות אחראית של אחת התחנות הביאה את הצד שלה. הם עובדים קשה מאד מאד וכמעט ללא תמורה ( התמורה היחידה שלהם זה ה3 שקל מכל משפחה)
אני לא מבינה למה הנהלת משנת יוסף שאין לה הוצאות מקום ולא הוצאות עובדים לא יכולה לשלם להם משכורת נורמלית שתיתן להם מוטיבציה לרצון לעבוד עוד קצת ולהשאיר נקי אחריהם.
אולי למישהו יש את הכתבה להעלות לכאן?
מי מכריח אותם להיות פראיירים?
אם לא היו מצליחים למצוא מנהל תחנה בתשלום כזה, היו מעלים את השכר.

Prestigious

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מי מכריח אותם להיות פראיירים?
אם לא היו מצליחים למצוא מנהל תחנה בתשלום כזה, היו מעלים את השכר.
לא יודעת למה הם בוחרים לעשות את זה, הם רואים בזה חסד ( וזה באמת חסד למלא משפחות שאין להם רכב) ולכן ההנהלה מנצלת אותם
כשיעלו להם את השכר, זה יהיה שוב על חשבון התושבים. תשלמי 5 שקל לפעם ולא 3.

Prestigious

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי פה בדיוק הבעיה, שמסתכלים על זה כמכירת חסד.
זה מכירה לכל דבר, המחירים שלה זה כמו בסופרים הגדולים. בדברים מסוימים יותר זול ודברים מסוימים יותר יקר.
יש להם שירות מצוין, מאד אמינים. מחזירים כסף על מוצר פגום, והכי הכי, שהם קרובים לבית.
ומצד שני מזמינים ולוקחים בחשבון שיש מצב שהמוצר לא יגיע/נגמר.
כל אחד עושה את השקלול שלו אם המכירה הזו טובה לו או לא. אבל מפה ועד חסד??? הייתי מצפה ממכירת חסד שהמחירים יהיו זולים בהרבה מחנויות גדולות שמשלמות המון ארנונה, שכר עובדים ועוד...

לארג'

משתמש מקצוען
אני דווקא מסתכל על המנהל תחנה שמתפרנס מזה עד כמה שאפשר
זה לא עבודה קלה,ואפילו מגיע עם הילדים שלו שיעזרו לו
הוא לא עושה חסד,זה פרנסה שלו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה