קורונה מה זה מקדם הדבקה?

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מדברים כל הזמן שכשמקדם ההדבקה יירד לפחות ל0.8 יוכלו להתחיל בהקלות.
מה משמעות המושג "מקדם הדבקה"?

miri012

משתמש מקצוען
מקדם הדבקה = כמות האנשים שאדם חולה אחד מדביק.
כאשר אדם אחד מדביק יותר מאדם אחד, ובמקרה של קורונה זה מצוי מאד, המחלה גדלה ומתפשטת.
כאשר מדביק פחות מאחד המחלה בשליטה ויש פחות חולים.
אין הכוונה שהנגיף יהיה פחות מדבק אלא שפחות אנשים ידביקו את זולתם (בזכות ריחוק, זהירות, סגר וכו').

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מקדם הדבקה = כמות האנשים שאדם חולה אחד מדביק.
כאשר אדם אחד מדביק יותר מאדם אחד, ובמקרה של קורונה זה מצוי מאד, המחלה גדלה ומתפשטת.
כאשר מדביק פחות מאחד המחלה בשליטה ויש פחות חולים.
אין הכוונה שהנגיף יהיה פחות מדבק אלא שפחות אנשים ידביקו את זולתם (בזכות ריחוק, זהירות, סגר וכו').
ומאיפה שואבים את הנתונים?
כלומר, אם אני מסתכלת על הלוח בקרה של משרד הבריאות, איפה אני רואה שם את הנתון הזה?

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בשביל זה יש חקירה אפדימיולוגית.
אני לא עובדת במשרד הבריאות.. אין לי את הנתונים של החקירות האפדימיולוגיות.
אם אני רוצה לדעת, למשל, כמה מקדם ההדבקה היום, יש איפה לראות את הנתון הזה?
או שפשוט לחשב כמה חולים חדשים היום, לעומת כמה אתמול, ואם היום יש פחות מאתמול, אז זה פחות ממקדם הדבקה 1?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה