דרוש מידע מה הצפי? מאריכים את הסגר?

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אומרים שזה השאלה ששאל בתחילת הקורונה גדול אחד את שר הבריאות דאז, וכשהשר נדהם הבין ושתק, ההוראה יצאה.
ברוך שמסר עולמו לשומרים האמיתיים.
אומרים הרבה דברים כאילו בשמו בפרט בעניין הקורונה, את האמת כפי הנראה רק הוא ושר הבריאות דאז יודעים.
בכל אופן לא נראה לי שהשאלה הזו גרמה לו להחליט כך אם אכן החליט כך.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אומרים הרבה דברים כאילו בשמו בפרט בעניין הקורונה
לא יודע על מי אתם מתכוונים, כי דווקא לא אמרו הרבה בשמו בעניין הקורונה.

בכל אופן לא נראה לי שהשאלה הזו גרמה לו להחליט
לעולם כנראה לא נדע.
אז נראה לי או לא נראה לי כנראה פחות רלוונטי.

מרחבית

משתמש מקצוען
אז מעכשיו ועד עולם נשארים סגורים ופתוחים לסרוגין?
ברגע שרוב גדול מהציבור יהיה מחוסן, המצב ישתנה לגמרי בע''ה. (בתקווה שלא יהיו מוטציות שעמידות לחיסון).
זכור לי, אגב, שמלכתחילה דברו על סגורים ופתוחים לסירוגין לפי המצב, עד שיהיה חיסון.

תות פלוס

משתמש צעיר
הבנתי שמאריכים בשבוע,
יש לנו חתונה בשלישי הבא, כבר לא יהיה סגר??????

מירי בוימל

משתמש פעיל
אף אחד לא יודע עדיין- עוד כמה שעות

ישיבת הממשלה צפויה להתכנס הערב ולאשר את הארכת הסגר בשבוע נוסף. שעות לפני, מודיע ממונה הקורונה: "אנחנו מאוד רוצים לפתוח את מערכת החינוך. בלי סגר התחלואה הייתה קופצת בהרבה יותר, אבל אני מסכים שהסגר ארוך מדי"

"הסגר ארוך מדי ואנחנו צריכים למצוא את הדרך לצאת ממנו", אומר היום (ראשון) ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, שעות ספורות לפני ישיבת הממשלה המתוכננת בה יצביעו על הארכת הסגר.

בראיון לכאן רשת ב' אמר אש, "אנחנו מאוד רוצים לפתוח את מערכת החינוך. בלי סגר התחלואה הייתה קופצת בהרבה יותר – אבל אני מסכים שהסגר ארוך מדי וצריך למצוא איך יוצאים ממנו".
הוא הוסיף כי "כדי להגיע לחסינות עדר צריך להגיע לחיסון של 80% מהאוכלוסייה ולא נוכל לעשות זאת בלי לחסן ילדים. זה תלוי בתוצאות המחקר של פייזר. כדי לפתוח את מערכת החינוך אנחנו חושבים על קפסולות קטנות יותר של עד 10 ילדים".
מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "התחלואה עדיין קשה. אנחנו יודעים שזה חלק מהווריאנט הבריטי. ביקשנו הארכה של הסגר בשבוע כי אנחנו רוצים לנצל את הזמן הזה ולחסן כמה שיותר אנשים".
משרד הבריאות דורש את הארכת הסגר בשבוע ימים וראש הממשלה בנימין נתניהו נוטה להסכים לבקשה. בכחול לבן מנגד, צפויים לדרוש כי אם נתוני התחלואה יירדו, יחלו בהקלות עוד לפני תום השבוע הנוסף.
ייתכן כי בסופו של דבר יגיעו לפשרה, ולפיו הסגר יוארך רק עד למוצאי השבת הקרובה, יממה פחות מהשבוע התמים אותו דורשים במשרד הבריאות.

Goldidea

משתמש מקצוען
יכול להיות שיתמשך הסגר והלימודים בגנים יחזרו לשגרה?

מירי בוימל

משתמש פעיל
יכול להיות-כן
הם כתבו שבוע שעבר שהם לא בטוחים שהסגר של מוסדות החינוך מביא תועלת.

מ. ק.

משתמש מקצוען
תכל'ס, ברב כיתות הלימוד יש חסינות עדר.
עשינו בדיקה במשפחה והתברר שאת רב הכיתות אפשר לפתוח, כי נשארו 3-5-7 ילדים שלא היו מאומתים לקורונה!

בת עם סגולה

משתמש מקצוען
יש החלטה כבר?
מאיר מרציאנו חושף בערוץ 13: מתווה שגובש על ידי יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר סולל את הדרך לפתיחת מערכת החינוך בערים כתומות ואדומות, לתלמידים מתחסנים, מחלימים, סרולוגים וגם למי שיימצאו שליליים בבדיקות מהירות. מערך החיסונים יורחב לגילאי 16-20 ויוצבו עמדות בדיקה מהירות בכניסה לבתי הספר.
שר הבריאות אדלשטיין במליאת הכנסת: "מי שחושב שאפשר לפתוח חינוך רק בערים ירוקות לא יודע על מה הוא מדבר, כיום רק 9% מהיישובים ירוקים וברובם המוחלט אין בכלל בית ספר".

מוריה אסרף: התוכנית המסתמנת של כחול לבן- הארכת הסגר עד רביעי בחצות, מחמישי הקלות מתונות, כמו מסחר ושירותים 1 על 1 ומראשון פתיחה הדרגתית של החינוך. המתווה הזה הוצג לפרויקטור שלא הסכים לפשרה.

בני גנץ: "בישיבת הממשלה היום אני אדרוש "לחזור לרמזור". נתחיל בפתיחה מדורגת ודיפרנציאלית לפי רמת התחלואה ביישובים ולפי רמת ההתחסנות בהם. ונסייע ליישובים שצריכים בכל מה שיידרש. זה אומר שבתוך תקופה קצרה יחסית נתחיל להפעיל את התו הירוק- בתיירות, בתרבות ובמסחר" .

י ע ל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מאיר מרציאנו חושף בערוץ 13: מתווה שגובש על ידי יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר סולל את הדרך לפתיחת מערכת החינוך בערים כתומות ואדומות, לתלמידים מתחסנים, מחלימים, סרולוגים וגם למי שיימצאו שליליים בבדיקות מהירות. מערך החיסונים יורחב לגילאי 16-20 ויוצבו עמדות בדיקה מהירות בכניסה לבתי הספר.
שר הבריאות אדלשטיין במליאת הכנסת: "מי שחושב שאפשר לפתוח חינוך רק בערים ירוקות לא יודע על מה הוא מדבר, כיום רק 9% מהיישובים ירוקים וברובם המוחלט אין בכלל בית ספר".

מוריה אסרף: התוכנית המסתמנת של כחול לבן- הארכת הסגר עד רביעי בחצות, מחמישי הקלות מתונות, כמו מסחר ושירותים 1 על 1 ומראשון פתיחה הדרגתית של החינוך. המתווה הזה הוצג לפרויקטור שלא הסכים לפשרה.

בני גנץ: "בישיבת הממשלה היום אני אדרוש "לחזור לרמזור". נתחיל בפתיחה מדורגת ודיפרנציאלית לפי רמת התחלואה ביישובים ולפי רמת ההתחסנות בהם. ונסייע ליישובים שצריכים בכל מה שיידרש. זה אומר שבתוך תקופה קצרה יחסית נתחיל להפעיל את התו הירוק- בתיירות, בתרבות ובמסחר" .
מסקנה סופית?

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
גם מחלימים ומתחסנים יכולים להדביק לפי הנתונים החדשים.

הדיווח ממוצ"ש הוכחש הבוקר, מתחסנים אכן יקבלו פטור מבידוד.

השאלה האם מתחסנים ומחלימים מדביקים, הוכחה רק בשלב הראשון של המחקר (במחקר על החיות), אבל לא הוכח עדיין על בני אדם.

ההנחה המסתברת אומרת שיש יעילות לפחות מסויימת גם במניעת הדבקה.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה