דרוש מידע מה העזרה הדרושה לציבור החרדי כעת עקב המצב?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפוגה מההפצצות והטילים לתושבי אשדוד ואשקלון שלא התפנו וסובלים מאזעקות כבר חודש וחצי
כל הזמן בהיכון לרוץ תוך שניות לממ"ד, ישנים עם הבגדים שינה לא עמוקה כדי לשמוע את האזעקות,
תח"צ לא מסודרת, בתי ספר רק עכשיו חזרו ללימודים... סיוט.
גיסתי מאשדוד קרסה השבוע למיטה ולא הצליחה לקום יומיים. ניסינו לעזור לה מרחוק SOS ולקחנו את הילדים ליומיים אבל זה לא פתרון
תכלס לדעתי אם יארגנו להם מקום נקי עם אוכל מוכן לשבת זה יכול להיות חסד עצום ולהציל משפחות. אין להם רגע של שקט והם לא ישנו רגוע למעלה מ6 שבועות! (גם כשאין אזעקות יש פיצוצים כל הזמן ומסוקים, מטוסי קרב, הדים והדף מהפגזות ברצועה)

yoni770

משתמש רשום
הפוגה מההפצצות והטילים לתושבי אשדוד ואשקלון שלא התפנו וסובלים מאזעקות כבר חודש וחצי
כל הזמן בהיכון לרוץ תוך שניות לממ"ד, ישנים עם הבגדים שינה לא עמוקה כדי לשמוע את האזעקות,
גיסתי מאשדוד קרסה השבוע למיטה ולא הצליחה לקום יומיים. ניסינו לעזור לה מרחוק SOS ולקחנו את הילדים ליומיים אבל זה לא פתרון
תכלס לדעתי אם יארגנו להם מקום נקי עם אוכל מוכן לשבת זה יכול להיות חסד עצום ולהציל משפחות. אין להם רגע של שקט והם לא ישנו רגוע למעלה מ6 שבועות! (גם כשאין אזעקות יש פיצוצים כל הזמן ומסוקים, מטוסי קרב, הדים והדף מהפגזות ברצועה)
נכון מאד. אני יודעת שהיו אופציות להתאווררות כמו שאמרו גלי צאנז, ועד לרגע זה לא הבנתי איך מקבלים את זה.

yoni770

משתמש רשום
באיזה אזורים?
מהיכן להיכן? מה השעות שהכי נצרך?
קחו בחשבון שהציר בין יד מרדכי לדעתי משהו שם, עד לאחרי שדרות, חסום. אני לא יודעת מדויק, מי שנוהג אמור לדעת יותר טוב ממני איך מבררים את זה. אבל בעקבות החסימה הזו יש את כל השינויים באוטובוסים, ואוטובוסים שהיו עוברים על הציר הזה ואז נוסעים גם בהמשך, זה אומר מי שרוצה לנסוע מכיוון אשדוד לדרום או אופקים- נתיבות שזה מקומות שחזרו לעבודה, התחבורה מאד משובשת והקווים לא מעודכנים. כתוב שהאוטובוס מגיע עוד חצי שעה כשבפועל הוא מגיע שעה אחרי במקרה הטוב או שהוא לא מגיע בכלל. פשוט מקורות המידע של התחבורה לא מעודכנים בשעות האמיתיות בהתאם לשינוי במסלול.

פיין תמרי

משתמש פעיל
אותו הדבר בנתיבות ובאופקים, בדיוק כמו שכתבתי,
צריכים התאווררות

yoni770

משתמש רשום
מורות שעובדות אחר הצהריים כיוון שפיצלו את מוסד הלימודים. חצי לומדים בבוקר וחצי אחר הצהריים, נתקעות עם שעות 2-4, 1-5 וכדו' כשאין להם סידור לילדים. שוב, אמרתם שיש מתנדבות. שכנה שלי משאירה ילדות לבד בבית בצהריים, באופקים. אני חושבת שיהיה מאד יעיל להקים מערך בייביסיטריות שמוכנות להתנדב, משהו שיהיה מעודכן כי כל כיתה לומדת כל פעם בשעות אחרות (חצי שבוע בוקר וחצי שבוע צהריים). צריך מישהו שיתכלל מערך כזה. יש מתנדבות?

כי טוב השם

משתמש חדש
לדעתי יותר מתמיד לתמוך בעסקים בבעלות חרדית
כי בסופו של דבר זו תקופה קשה לציבור
וברגע ששמים את הכסף אצלנו זה גלגל
ותומך ומפרנס הרבה משפחות משלנו
בפרט בסיטואציות שאין שום הבדל
האם לקנות משהו או לצרוך שירות מסוים בציבור שלנו או בחוץ
חשוב מאדדד תמיד ובפרט בתקופה כזאת

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גיסתי בנתיבות
היא -חייבת לחזור לעבודה
וארבעת הקטנות שלה - בבית (המוסדות שלהן לא חזרו לפעול)
יהיה טוב בשבילן תעסוקה ותעסוקה ותעסוקה
!!...

שיר פורום

משתמש פעיל
לצורך בדיקת היתכנות של מערך התנדבות מפוקח בקהילה ע״י בחורות. אשמח לפרטי יצירת קשר עם:
  1. רכזות חברתיות בתיכונים וסמינרים חרדיים מהדרום
  2. ארגוני עזרה בקהילה, כמו ליולדות, לחולים, עזר מציון ועוד.
@pinati @yoni770 @פיין תמרי @.B.B @דבושה

פיין תמרי

משתמש פעיל
לצורך בדיקת היתכנות של מערך התנדבות מפוקח בקהילה ע״י בחורות. אשמח לפרטי יצירת קשר עם:
לא ממש חושבת שזה ילך, בטח לא בקהילות השמורות של הדרום.
אנשים מחכים באופן כללי לדעתי מחכים לעזרה,
לא שינדבו את הבחורות שלהם לעזור לאחרים.
אבל זו דעתי

שיר פורום

משתמש פעיל
@pinati @yoni770 @פיין תמרי @.B.B @דבושה

מצורפים 2 טפסים לתיווך בין משפחות לבייביסיטריות מאנ״ש.
אשמח לעזרתכם להפצה כדי להגיע למשפחות הזקוקות וכדי להגדיל את מאגר הבייביסיטריות.
תודה מראש.

טופס למשפחות הזקוקות לבייביסיטר:

טופס לבחורות ונשים היכולות לשמור על ילדי הדרום:

פיין תמרי

משתמש פעיל
לא הייתי מסכימה לתת את פרטי הבחורה שלי לגורם שאיני יודעת מיהו ומהו...
וכן לא את הפרטים שלי...
כדאי לכם לעשות את זה בצורה לא אנונימית...
מסתבר שהכוונות טהורות, אבל במצב של היום לא הייתי משתפת פעולה עם אנונימי.
סליחה

שיר פורום

משתמש פעיל
לא הייתי מסכימה לתת את פרטי הבחורה שלי לגורם שאיני יודעת מיהו ומהו...
וכן לא את הפרטים שלי...
כדאי לכם לעשות את זה בצורה לא אנונימית...
מסתבר שהכוונות טהורות, אבל במצב של היום לא הייתי משתפת פעולה עם אנונימי.
סליחה
מבינה מאד. אילו פרטים יש להוסיף?

פיין תמרי

משתמש פעיל
מבינה מאד. אילו פרטים יש להוסיף?
של הגורם שמבקש להזדהות.
איני יודעת מי אתם, ולא נראה לי נכון למסור פרטים לאדם לא מזוהה.
מי הגוף שעומד מאחורי המיזם?
איך הורי הבחורה ידעו לאיזו משפחה וכו',
באופן כללי אנשים היום חשדנים מאד ובצדק,
וסתם כך, כאמא, אני לא ששה שביתי תעשה בייביסיטר בבתים...

שיר פורום

משתמש פעיל
של הגורם שמבקש להזדהות.
תודה. הוסף

איך הורי הבחורה ידעו לאיזו משפחה וכו',
רק הבחורה תקבל את פרטי הקשר של אם המשפחה. והיא תיזום את ההתקשרות ועל אחריותה לברר זאת. המיזם מתווך בלבד. תודה ששאלת זאת. הוספתי את זה לטפסים.

כאמא, אני לא ששה שביתי תעשה בייביסיטר בבתים...
יש כאלה, שאחרי שמבררות על המשפחה זה בסדר מבחינן ומבחינת ההורים. אנחנו מחפשות אותן. ויש הענות כבר. והשם יעזור הלאה בעז״ה.

פיין תמרי

משתמש פעיל
עדיין, מעריכה מאד את המיזם,
אבל א'ב' של מוגנות ברשת זה לא להזדהות שאין לך מושג מי עומד מאחורה..
בנוסף, אולי את לא מעודכנת, אבל בערים הנל שהזכרת המוסדות פועלים כרגיל מיום ראשון האחרון...

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ב"ה חזרו למוסדות בשעה טובה. הצלת נפשות.
ואולי טוה לערוך את המיזם בשיתוף הסמינרים (סמינר החדש- שרייבר למשל באשדוד) וכך הם מכירים את התושבים ויתווכו או ימליצו על בחורות טובות למשפחות טובות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה