מה הכי טוב ניקון או קנון?

shani20

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני מתחילה ללמוד קורס צילום
והמורה ממליץ לי לקנות או ניקון או קנון ולא יודעת מה הכי טוב...
ההמלצה שלו:
ניקון D90

קנון D40
קנון D50
קנון D500

מה אתם ממליצים? ומה ההבדלים ביניהם?
תודה מראש!

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אין הכרעה ברורה בנושא .
כל צלם ו"מבין" בתחום יגיד לך משהוא אחר .
אני יש לי קנון 40D שההבדל בינו ל 50D הוא מיזערי ואני מאוד מרוצה ממנו .
אבל אני לא חושב שבשביל הלימודים צריך להשקיע במצלמות כאלה יקרות .
נראה לי שמצלמת פתיחה יד שניה תספיק לך לזה .

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
אני לא יודע מה המחיר של הD90, אבל איזה צורך יש לך כמצלמת פתיחה, במשהו יקר כ"כ? העיקר הוא העדשה! אני המצלמת SLR הראשונה שלי (והנוכחית) היא ניקון D5000. ההבדל העיקרי (מלבד מבנה המצלמה) בין הD90 לD5000 הוא מנוע פוקוס, כשאין לך עדשות ישנות זה לא אמור להיות רלוונטי (תקנו אותי!) בעדשה עשיתי טעות: בגלל שהתרגלתי מהמצלמה הדמוי SLR הקודמת לטווח זום ארוך, הלכתי על 18-200... אבל לא ממש היה לי כסף, אז קניתי הכי זול שהיה, וזה אומר שהתפשרתי על דברים אחרים בעדשה בגלל שהתעקשתי על הטווח, ואני אוכל אותה עד עכשיו (בעיות פוקוס קשות במנוע העדשה, וצמצם מינימלי של F3.5 בלבד).

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י shani20;316439:
אני מתחילה ללמוד קורס צילום
והמורה ממליץ לי לקנות או ניקון או קנון ולא יודעת מה הכי טוב...
ההמלצה שלו:
ניקון D90

קנון D40
קנון D50
קנון D500

מה אתם ממליצים? ומה ההבדלים ביניהם?
תודה מראש!
גם אני מצטרף להנ"ל!?

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
קחי בחשבון שניקון יותר יקר בעדשות ויותר טובות מבחינתי כי אני מחזיק ניקון נקודה סופית לא משנה על איזה חברה תלכי מבין השניים כי שנייהם טובים
בהצלחה

צל99

משתמש פעיל
למה אתה חושב שהעדשות של ניקון יותר טובות?

יש לי כיום
16-35L . 24-105L I, 85
ועל הכוונת 135/2, 35/1.4 ו300/4 IS.

תבדוק את המקבילות בניקון, מה קיים ומה לא, באיזו רמה (גם איכות בניה ופוקוס) ובאיזה טווח מחירים.

בהצלחה....

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לסיכום - כל צלם ממליץ על החבר'ה "שלו", כצפוי.
אני אישית משתמש בסוני, אבל מבין האופציות שנתת, הייתי הולך על קנון 50D

Y

yossmor2

אורח
לצורך ליודי צילום מבלי להיכנס לשאלה מה טוב יותר, הייתי ממליץ על:

Canon 400D + 17-85 IS
או
Nikon D80 + 18-55 VR

רצוי את שתי הדגמים לקנות ביד שניה, עלות משוערת : 2500-3000 ש"ח.
יותר מזה לקורס צילום לא הייתי ממליץ להשקיע, כדאי לשמור את ההוצאות הגדולות לציוד שאיתו עובדים בסופו של דבר.

וכמובן שקנון טוב יותר :)

shani20

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה על התגובות,
אתמול הלכתי לסטודיו והמוכר שם הוא בעצמו צלם ואמרתי שאני רוצה קנון והוא אמר שזה טעות! והמליץ לי לקנות ניקון ואמר שזה מאד טוב וחזק, כי הוא משתמש בו וגם כל הצלמים בדרך כלל.
אין לי בעיה מבחינת הכסף... אז לא אכפת לי מה יותר יקר. העיקר שיהיה טוב!
אני לא קונה דברים ביד שנייה, אי אפשר לסמוך.. לפעמים עובדים על האחרים אי אפשר לדעת. הכי טוב לקנות חדש!

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י shani20;316738:
תודה על התגובות,
אתמול הלכתי לסטודיו והמוכר שם הוא בעצמו צלם ואמרתי שאני רוצה קנון והוא אמר שזה טעות! והמליץ לי לקנות ניקון ואמר שזה מאד טוב וחזק, כי הוא משתמש בו וגם כל הצלמים בדרך כלל.
אין לי בעיה מבחינת הכסף... אז לא אכפת לי מה יותר יקר. העיקר שיהיה טוב!
אני לא קונה דברים ביד שנייה, אי אפשר לסמוך.. לפעמים עובדים על האחרים אי אפשר לדעת. הכי טוב לקנות חדש!

אז ככה :)

א' אל תסמוך על מה שאומר לך המוכר, הוא תמיד ימליץ על המצלמה שבה יש לו יותר רווח !

בגדול אין הבדל 2 החברות מעולות
מה שיכול להוות שיקול זה אם יש לך במשפחה או מישהו מהחברים שיש לו
של חברה מסויימת ואין לו בעיות להשאיל עדשות אז שווה לחשוב בכיוון
של מצלמה כמו שלו כי השקעה בעדשות זה לא דבר זול, וגם יוכל להסביר לך בהתחלה איך לתפעל

בהצלחה בקניה ! מה שתחליט לא תצטער

מוטי :)

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עם היה משהוא יותר טוב לכולם היה אותו אין יותר טוב גם ניקון וגם קנון חברות מעולות.
אני התחלתי עם 400 די של קנון ועדשה 17-85 שיחזית עדשה טובה ועכשו אני מצלמת ב5די והעדשה העיקרית היא 24-105 אני אישית מרגישה שה400 היה ביזבוז אבל יש לי אותה כמצלמה שניה מתי שאני צריכה אבל אני ב"ה ניכנסתי לזה חזק וכשקניתי לא ידעתי שאני באמת יכנס לזה כל כך ברצינות.
אז מה הכי טוב מהרשימה? כמובן 50די ועם את אומרת שאין בעיה של תקציב הייתי הולכת על המצלמה הזאת פלוס עדשה 24-105 שזה פצצה אבל יקר יחסית.
אולי תביאי תקציב וימליצו לך לפי זה.

קורא כרטיסי

משתמש רשום
אז ככה, בעבר טרום עידן הדיגיטלי, הקנון היתה "ה"מצלמה, ועד היום, יתכן שהשם קנון נשאר כמותג, אבל במציאות בשטח רוב הצלמים ואני מדבר על צלמים גדולים גם אלו שהחזיקו שנים ציוד יקר של קנון עברו לניקון, לא שיש לי אחוזים מהחברה, (אולי מעכשיו אתחיל לקבל) פשוט זאת המציאות! ואני כבר לא מדבר על הD700 או הD3.
דרך אגב ביקרתי לאחרונה בממלכת הצילום B&H גם שם ההמלצה היתה "ניקון זו המצלמה".
למען הגילוי הנאות גם אני אישית נמנה על לקוחות ניקון ומרוצה מאוד!!!

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י קורא כרטיסי;316851:
אז ככה, בעבר טרום עידן הדיגיטלי, הקנון היתה "ה"מצלמה, ועד היום, יתכן שהשם קנון נשאר כמותג, אבל במציאות בשטח רוב הצלמים ואני מדבר על צלמים גדולים גם אלו שהחזיקו שנים ציוד יקר של קנון עברו לניקון, לא שיש לי אחוזים מהחברה, (אולי מעכשיו אתחיל לקבל) פשוט זאת המציאות! ואני כבר לא מדבר על הD700 או הD3.
דרך אגב ביקרתי לאחרונה בממלכת הצילום B&H גם שם ההמלצה היתה "ניקון זו המצלמה".
למען הגילוי הנאות גם אני אישית נמנה על לקוחות ניקון ומרוצה מאוד!!!

רוב הצלמים שאני מכיר עובדים עם קנון.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני מצלם בקנון, ועומד לשדרג בעז''ה את המערכת

חשבתי על קנון 50D ועדשה 24-105 (אשמח לקבל חוות דעת על השילוב הזה)

אני לא פוסל גם ניקון - מה השילוב המקביל בניקון?

אני מאמין שאין טוב יותר וטוב פחות, מה מניע חברה X לעשות מוצרים פחות טובים? אולי יש הבדל בסגנון (תמיד מעצבן אותי הצליל הפלסטיקי לטעמי של התריס בניקון) ובסדרי העדיפויות, אבל כמו שסבתא של חבר אמרה לי פעם : ''כולם טובים'' (לאו דווקא בהקשר הזה..)

עד כמה שידוע לי:

הגופים של קנון ב'רמות הכניסה' עדיפים על מקביליהם בניקון

עדשות הקיט של ניקון עדיפים על אלה של קנון

העדשות המקצועיות של קנון זולות מעט יותר ממקביליהם בניקון

ואם מישהו מעוניין לקנות את המצלמה שלי (400D) והעדשה (17-85 IS) יש פרטים כאן:
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2_info.php?SalesID=2790465

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י קורא כרטיסי;316863:
לא דיברתי על צלמים, דיברתי על צלמים גדולים ואלו דווקא עובדים עם ניקון.

דוקא לא.
אבל זה באמת לא משנה.

אם מישהו שמתלבט בין 50D לD90, משנה לו שיותר קנו D3 מאשר מארק 3?

קורא כרטיסי

משתמש רשום
אני מצטער שאני לא מבין במצלמות חובבניות יחסית (אולי הביטוי חובבניות קיצוני מידי) ולכן הדגשתי צלמים מקצועיים, יתכן שבסדרת הD90 וכו', המקבילה הקנונית טובה יותר, אבל בלי ספק ברמה המקצועית D3 או D700 וכו' ניקון מנצחת בלי ספק.
והאמת היא שזה באמת לא משנה כי אני אמון על המשפט הראשון שלמדתי באומנות הצילום:
כשם שלא העפרון מצייר אלא הצייר, כך לא המצלמה עושה את העבודה כי אם הצלם. (אפילו שאין ויכוח שעם רכב טוב נעים וקל יותר להגיע ליעד).

צל99

משתמש פעיל
מה זה משנה למי שמתלבט כאן, מי מנצח בסדרות המקצועיות??
(ושוב, אני חושב שאתה לא צודק גם שם, אבל זה לא הענין).

צל99

משתמש פעיל
מה זה משנה למי שמתלבט כאן, מי מנצח בסדרות המקצועיות??
(ושוב, אני חושב שאתה לא צודק גם שם, אבל זה לא הענין).

שורילי

משתמש רשום
אני לא צלמת (לא מקצועית ולא חובבנית...) אבל, סתם שאלה שלא קשורה לפה,
לאולימפוס אין מה להציע? אין לה מקצועיות? או מה? כי אני רואה שלא מזכירים אותה בכלל, ובביתיות נראה לי שהיא עולה על הקנון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה