מה הייתם עושים שחבלי הכביסה של השכנה חוררררקים? איך מעירים לה בעדינות?

מצב
הנושא נעול.

I love

משתמש רשום
פליז - עזרתכם
יש שכנה בבנין שכאשר היא תולה או מורידה כביסה כל האזור שותף...
חוץ מזה שזה לא נעים לאוזן (בלשון המעטה) זה מפריע לישון, תולה ומורידה לפעמים בשעות לא שעות :(
איך מעירים לה בצורה הכי עדינה? ועדיף אנונימית?
שפשוט תרסס קצת W40 ונגמר סבל כל השכנים והבניינים הסמוכים..
מה הייתם עושים?

אפרת פולי

משתמש מקצוען
פליז - עזרתכם
חוץ מזה שזה לא נעים לאוזן (בלשון המעטה) זה מפריע לישון, תולה ומורידה לפעמים בשעות לא שעות :(
מה הייתם עושים?
אני הייתי בצורה יפה אומרת לה שכדאי שתשים שמן כדי שלא ירעיש לה 0(אולי היא לא שמה לב או בכלל לא יודעת שיש אפשרות לסדר את זה)
נראה לי אנונימי קצת פוגע.

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
בחיוך, במילים רגועות
לא בהתקפה
הייתי אומרת לה שחבלי הכביסה הכל כך שימושיים התעייפו והם צריכים שימון
כמו שכשאנחנו מתעייפים אנחנו צריכים שימון קרי שינה טובה
זה בסדר גמור ולגיטימי לאמר לה את זה
לא עשית שום דבר רע

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
פליז - עזרתכם
מה הייתם עושים?
בדיוק מה שכתבת
לא כולם מכירים את החומר הזה, ולא יודעים בכלל שאפשר למגר את החריקות האלה [גם בדלתות פנימיות בבית!]
פשוט תגידי לה שהחבלים שלה נורא חורקים, ואם היא לא מכירה, יש חומר שריסוס קטן משמן את הצירים שלו, וחסל חריקות.
הכל תלוי בצורה שאת אומרת לה. לא בצורה שיפוטית, אלא בצורה נעימה.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני הייתי לוקח ספרי שמן, עוטף אותו יפה יפה בנייר מתנה, כותב ''לשכנתי המתוקה'' ומביא לה.....
אבל לא בטוח שהיא תדע בכלל מה לעשות עם זה. ויש מצב שתיפגע בגלל זה.
במשפחה שלנו לא הכרנו בכלל את המוצר, ולא ידענו בכלל שיש פתרון לחריקות. פשוט התרגלנו.
עד שיום אחד הגיעה עוזרת הביתה, שמעה את החריקות, ואמרה לנו שיש ספריי כזה.
בפעם הבאה - הביאה איתה את הספריי, והראתה לנו מה עושים איתו. באמת לא הכרנו אופציה כזאת.

חלילן מקצוען!!

משתמש רשום
המשתמש נחסם
זה סתם היה בדרך מליצה לא באמת התכוונתי שיעשו את זה ככה...
זו שכנה שאני ממש לא מכירה, ואין לי איתה כלום..
לא אדפוק סתם כך בדלת והעיר הערות לא נעימות....
אז תבקשי משכנה שכן מכירה אותה שתעשה את זה אני בטוח שהיא תבין ואם לא את יכולה לתת לי את המספר שלה אני אסביר לה איך משתמשים במוצר

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אני קורא את האשכול ומתפוצץ מצחוק... נזכר שפעם לפני המון שנים כשבאתי לגור בבני ברק גם לי זה הפריע...
היום זה חלק מרעשי הרקע, יש צפירות של נהגים רוטנים, יש ילדים צועקים בחניה, יש תינוקות צורחים מהבתים ליד...
אז יש גם כל כמה דקות חבלי כביסה חורקים וזועקים.... התרגלנו!

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אז זו הזדמנות טובה להתחיל ולהכיר, שכנים טובים זה חששווווובבבבב!
חחח
באמת שמתי לב שהרבה שכנות שיוצאות לתלות כביסה בחבלים בחלון, אחת מבניין א', ושניה מבנין ב', אחד מול השני...
מפטפטות ונהיו חברות... הרבה אחרי שסיימו לתלות את הכביסה...
הבעיה שכל השכנים שומעים ומצטרפים לשיחה...

einkamoni

משתמש מקצוען
פליז - עזרתכם
מה הייתם עושים?
בתור השכנה החורקת :(...
אשמח לשמוע על הספרי הזה.. האם ברגע שאת מרססת אותו, הוא לא מותיר כתמי שמן על הבגדים?
(הרי הגלגלת מעבירת את החוט, שעליו תולים את הבגדים)

ואגב, השכנה באמת העירה לי, מבינה אותה מאד. גם לי זה מציק...
אז הפסקנו לתלות בשעות לא שעות (למרות שזה מגביל ממש!!! ) וכל תליה במהלך היום כרוכה בהמון ייסורי מצפון.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
פליז - עזרתכם
מה הייתם עושים?

שאלתי את אדון chatgpt

מִשׁתַמֵשׁ

יש לי שכנה כשהיא תולה כביסה בחבלי כביסה, הציר של החבלים מאד חורק, איך אתה ממליץ להעיר לה על זה ?

ChatGPT

כשמדובר בטיפול בסכנות בטיחותיות פוטנציאליות או בנושאים כמו זה, תקשורת והערכה יעילים הם המפתח. הנה כמה צעדים שתוכל לנסות להזהיר בעדינות את השכן שלך על הסכנה הפוטנציאלית:
  1. חשבו על שיטות התקשורת השונות: החליטו איזו שיטת תקשורת תהיה המתאימה ביותר ביניכם. האם מדובר בפגישה אישית, שיחת טלפון או הודעה כתובה? זה יכול להיות חשוב כשעוסקים בנושא רגיש כמו זה.
  2. היכונו לשיחה: לפני שאתם שולחים יד, הקדישו זמן להתכונן לשיחה. חשוב לשמור על פרטיות ולא לדון בכך במקום ציבורי או כאשר אחרים נמצאים בסביבה. נסו להיות מנומסים ואינפורמטיביים כדי להפוך את השיחה לבונה.
  3. גישה בחיוביות: התחל את השיחה בנימה חיובית ואמפטית. הזכירו לה שאתם מעריכים את יחסי השכנות שלכם ושאתם רוצים לחלוק את הדאגה שלכם לגבי נושא ספציפי שהיא יכולה לשפר.
  4. הביעו את דעתכם: התייחסו לעניין בצורה מאוזנת ורגועה. תאר את התופעה המתרחשת עם חבלי הכביסה ואת התנאים שבהם הם הופכים חורקים. הימנע מהנחת הנחות או הטלת אשמה, אלא התמקד בהשפעה הפוטנציאלית או באי הנוחות שהיא עלולה לגרום.
  5. הציעו פתרון: הציעו פתרונות אפשריים לבעיה. לדוגמה, היא יכולה למרוח חומר סיכה על ציר החבלים כדי להפחית את רעש החריקה. אתה יכול אפילו לספק לה כמה המלצות לחומרי סיכה מתאימים שיהיו בטוחים לשימוש בהקשר זה.
  6. הקשיבו והיו פתוחים לדיון: תן לשכנתך הזדמנות להביע את נקודת המבט והדאגות שלה. היו פתוחים לדון יחד בפתרונות אפשריים ולמצוא פתרון שעובד עבור שניכם.
זכרו לשמור על טון ידידותי ומכבד לאורך כל השיחה. על ידי גישה לעניין באמפתיה והצעת פתרונות, אתה מגדיל את הסבירות לתוצאה חיובית.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בתור השכנה החורקת :(...
אשמח לשמוע על הספרי הזה.. האם ברגע שאת מרססת אותו, הוא לא מותיר כתמי שמן על הבגדים?
(הרי הגלגלת מעבירת את החוט, שעליו תולים את הבגדים)

ואגב, השכנה באמת העירה לי, מבינה אותה מאד. גם לי זה מציק...
אז הפסקנו לתלות בשעות לא שעות (למרות שזה מגביל ממש!!! ) וכל תליה במהלך היום כרוכה בהמון ייסורי מצפון.
את נותנת ריסוס קצר, לא יותר, רק על הצירים בצדדים. מיד תוכלי לשמוע את ההבדל. כלומר, לא לשמוע. ואם את עדיין שומעת - תנסי לראות מי הגלגלת הסוררת שעדיין חורקת, ולרסס עליה שוב.
אח"כ את יכולה להעביר את החוט מצד לצד, ופשוט להעביר ניגוב על החוט - ליתר בטחון.

I love

משתמש רשום
תודה לכולם על העיצות!!
מה עם לתלות פתק במעלית? שנא לשים לב לחבלי הכביסה שלכם... ללא פניה אישית
זה פוגע?
את יכולה לדבר איתה מהמרפסת?
כשהיא תולה תתחילי לשוחח איתה ...
אני גרה הרבה הרבה מתחתיה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה