מה הייתם עושים במקומי?

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בשבת אני מטיילת בביתר אני נחרדת מהרעש של הבימבות
לדעתי צריך להוציא אותן מחוץ לחוק

שוש פשוש

משתמש רשום
לאה ורחל - לייק!
מחוץ לחוק.
גם לפני עידן הבימבות הילדים שיחקו להנאתם.
הרעש נורא. לא מתכוונת אליך ספציפית, אבל אם לא בגינה ציבורית שמעט רחוקה מבתי מגורים - הייתי מרשה מבחינת הרעש, אבל הסכנה גדולה. הייתי גם מאד פוחדת על הקשישים שהולכים לבית הכנסת שלא יפגעו. וגם הזאטוטים. באמת לא מכוונת אליך, ברור שאצלך בשכונה זה מקובל ואין עניין שרק את תגבילי את ילדייך בזמן שכל ילדי השכונה נהנים מהרכיבה. הכי טוב היה אם יהיה איסור קלטקטיבי. אז בסך הכל אלה שכתבו לך מכתב, אם אמנם יקבלו את דבריהם הרי שזה רק יהיה לטובת כולם. ושבת שלום ושקטה.

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תודה לכולם!
לדעתי חלק כאן קצת סטו מהנושא....
בכל מקרה מודה מאד מאד לתשובתכם .
התרשמתי שרובכם חושבים לכבד את בקשת השכנים .
בכל מקרה ,קראתי את ההצעות ,לא כולם אקטואליות..
בימבה גוק לדוגמא כבר יש לנו וילד בן חמש היא לא מספקת אותו.
אגב,כשהם יורדים למטה אני נמצאת איתם כך שכל מי שהתמקדה בסכנה זה קצת לא רלוונטי.
כל עוד השכן הספציפי לא יבוא ויבקש ממני אישית ,אני חושבת שאתן להם לרדת אחרי השעה 17:00
ושוב ,
תודה.

יעלב

משתמש רשום
עיצוב גרפי
שימי לב שלא תמיד זה נעים לבקש אישית . לפעמים לא יודעים מה תהיה התגובה וזה לא נובע מזלזול

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי הם חושבים שהילדים שלך נוסעים בין 2 ל4
ובכלל מדובר בילדים אחרים??
שימי לב אם יש מישהו שנוסע בשעות הצהריים, ותעבירי את הפתק הזה אליהם :) :)

לדעתי אחרי 5 זה בסדר. מקסימום תעברו לנסיעה שלא תהיה ממש מתחת לבניין שלכם...

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י לאה 22;2509698:
כל עוד השכן הספציפי לא יבוא ויבקש ממני אישית ,אני חושבת שאתן להם לרדת אחרי השעה 17:00

אפשר לשאול מה יש בשעה 17:00 שמאז מותר להציק לאנשים?
ומה ההבדל בין שליחת הודעה כתובה לבקשה פרונטלית?
זה מציק למישהו והוא מבקש 'אנא התחשבו!' מה זה משנה איך הוא מבקש כל עוד שזה בצורה מכובדת?
אתמהה

ואגב שעות מנוחה, אני לא יכנס לעצם העניין שהחוק קובע, כי החוק נועד למנוע הצקה לאנשים בשעות מסויימות ולא כדי לשלול שבשעות אחרות מותר להציק.. וגם לא אכנס לעניין שהחוק מעניין אותכם רק כשזה עוזר לכם.. אבל ברור לכולם שבשבת זה לא כמו אמצע השבוע.. מקובל אצל הרבה אנשים לישון עד מנחה.. שזה כיום כמעט בשבע.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
ומה עם הקפידה שיש לאנשים העדינים, (אלו שלא מעירים להורים) על אותם הילדים שדורסים להם את מנוחת השבת?
הרי ברור פה, לפי כל התגובות, כמה נורא הוא הרעש של הבימבות שדוהרות בכבישים.

אגב, בקרית ספר, הרב קסלר יצא בקריאה להורים שלא לתת לילדים ליסוע על בימבות בשבת, ואכן - רובם היפסיקו ושלוות השבת חזרה .

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י למדן וידען;2509764:
אפשר לשאול מה יש בשעה 17:00 שמאז מותר להציק לאנשים?
ומה ההבדל בין שליחת הודעה כתובה לבקשה פרונטלית?
זה מציק למישהו והוא מבקש 'אנא התחשבו!' מה זה משנה איך הוא מבקש כל עוד שזה בצורה מכובדת?
אתמהה

ואגב שעות מנוחה, אני לא יכנס לעצם העניין שהחוק קובע, כי החוק נועד למנוע הצקה לאנשים בשעות מסויימות ולא כדי לשלול שבשעות אחרות מותר להציק.. וגם לא אכנס לעניין שהחוק מעניין אותכם רק כשזה עוזר לכם.. אבל ברור לכולם שבשבת זה לא כמו אמצע השבוע.. מקובל אצל הרבה אנשים לישון עד מנחה.. שזה כיום כמעט בשבע.

למדן וידען,
יש לציין שאתה ממש למדן וגם ממש ידען !
בכל מקרה ,ילדים נולדו כדי לשחק...
אה,וכשלי היתה תינוקת קטנה שבכתה בלילות וניסיתי לתפוס תנומה בשבת והיה רעש מטורף ממש (ירידה של ר טרפון בבני ברק..)
לא חשבתי להעיר לאף אחד.
אתה כבר ממש בטוח שהחוק מעניין אותי רק כשאני צריכה אותו ,אהבתי.
בכל אופן ,מאחלת לך בהצלחה בשעות המנוחה שלך .

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני גרה בקומת קרקע, צמוד לחניה.
בואו אליי בשבת אחה"צ ותקשיבו לקולות.
כמה מדהים ההורים ישנים בבית, שולחים את הילדים להפריע למטה לשכנים לישון.

חיים יפים

משתמש צעיר
נכתב ע"י לאה 22;2509909:
למדן וידען,
יש לציין שאתה ממש למדן וגם ממש ידען !
בכל מקרה ,ילדים נולדו כדי לשחק...
אה,וכשלי היתה תינוקת קטנה שבכתה בלילות וניסיתי לתפוס תנומה בשבת והיה רעש מטורף ממש (ירידה של ר טרפון בבני ברק..)
לא חשבתי להעיר לאף אחד.
אתה כבר ממש בטוח שהחוק מעניין אותי רק כשאני צריכה אותו ,אהבתי.
בכל אופן ,מאחלת לך בהצלחה בשעות המנוחה שלך .

ילדים נולדו כדי לשחק ולא כדי להציק לאחרים....
ואת מסכימה עם זה שהרעש מטורף

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
-------------

זה המודה היום...

סתםםם

אני גם יכול להבין....

מישהו מכיר את רחוב יוסף בן מתיתיהו בירושלים לפני כמה שנים בשבת???

(אם פותחים דיון בהנחה שזה דיון ולא קביעת עובדות מצערות מבחינת פותח האשכול... אז גם מי שמגיב הפוך צריך להתקבל בהבנה כי יש צד ב' לקלטת )

לאה 22

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני גמרתי להגיב באשכול הזה ,
,ודי מתחרטת שפתחתי אותו ,
לפעמים התגובות כאן כאלה חסרות רמה ...
אגב,
לזה שכתב כאן מי מתחשב בשכנים
לידיעתך הילדים שלי לא ירדו היום בכלל ,מעניין למה....
כל מה שפתחתי את האשכול רק בגלל שאכפת לי מהשכנים.
בכל מקרה מבחינתי האשכול תם.

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה גם המודה לפתוח אשכול דיון,

ולפרוש

המון בהצלחה

הכל בצחוק

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לאה 22;2509938:
אני גמרתי להגיב באשכול הזה ,
,ודי מתחרטת שפתחתי אותו ,
לפעמים התגובות כאן כאלה חסרות רמה ...
אגב,
לזה שכתב כאן מי מתחשב בשכנים
לידיעתך הילדים שלי לא ירדו היום בכלל ,מעניין למה....
כל מה שפתחתי את האשכול רק בגלל שאכפת לי מהשכנים.
בכל מקרה מבחינתי האשכול תם.

כתבתי את המשפט הזה, בציניות. ממש לא כביקורת עליכם, חלילה!
אלא בגלל שאנחנו מחנכים את ילדינו ליראת שמיים, ללמוד תורה, ומשקיעים הרבה פחות בחינוך להתחשב בסביבה, לפקוח עיניים ואוזניים ולא לגדול בתחושה שבגלל שאנחנו הכי טובים אז הכל שלנו והכל מגיע לנו.

מותר לילדים בהחלט לשחק בצורה סבירה מתחת הבניין, ומותר גם לשכנים לפעמים לתקוע באוזניים פקקי אוזניים, ומותר להורים שלא לשלוח את הילדים לנסוע בבימבות ולהרעיש בצורה לא סבירה.
אינני יודע מתי זה כן סביר ומתי לא. רק אומר כך:
אם נחשוב כולנו עוד טיפה על הזולת, על השכן, ולא רק על עצמנו, יהיה לכולנו הרבה יותר טוב.
ועכשיו תורי לפרוש מהדיון. (איפה הגב' קפלר, אחחח.....)

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
צר לי שלקחתם את התגובה אישי.
היא נכתבה ככלל, ברור שאני לא מכיר אתכם אישית.

הציבור יודע לדקלם חוקים ולנפנף בהם, כשהם בכלל לא אוחזים מהמדינה וחוקיה במצב הטוב ומנצלים הנחה בארנונה כשהם לא בדיוק זכאים במצב היותר טוב..

כך, שאין שום הגיון להיצמד לשעה 17:00.
אם זה לא מפריע אז מותר גם לפני ואם זה מפריע אז אסור גם אחרי, 'אסור' אני מתכוון מבחינה ערכית ואולי אפילו הלכתית (גילוי נאות, אני עדיין לא רב ומורה הוראה).

אגב, ילדים לא נולדו לשחק, הם נולדו כדי להיות ודרך העולם שהם צריכים לעבור את הגיל הזה :) אבל ממש לא ע"ח אחרים ובטח לא כדי שההורים יוכלו לישון בינתיים.
אגב2, אני גם לא מאלו שכל מה שמפריע לי אני כותב פתקים ומעיר לאחרים, זה עדיין לא מעיד על שלימות המידות שלי, זה בעיקר כי לא נעים לי, וגם כי זה עוד לא הגיע לי לקצה הסיבולת..

עכשיו, (בהנחה שאני כתבתי אותו :rolleyes: ) תנסו לתאר לעצמכם למה הם כן כתבו לכם את הפתק..

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אתם מסוגלים לספוג צער וכאב מצטבר, זעם ותסכול של אנשים שגרים בקומת קרקע ונאלצים לספוג את הרעש הנורא של הבימבה?
אתם יודעים בכלל מה זה עושה להם?
אני מניחה שהורים שנותנים לילדים שלהם לדהור על בימבות, לרוב לא יודעים איזה רעש זה גורם. וגם אם הם כן יודעים, הם לא מתארים לעצמם עד כמה זה מציק ומפריע ונוראי.

לאה, אני לא יודעת איך בדיוק פנו אליך, ופניה אנונימית (כמו שאת מתארת) מעליבה ומזלזלת. אבל אם נתייחס לעניין הבקשה, היא צודקת לגמרי.
ואני אומרת את זה מהצד הסובל.
ושתדעו, שבמשפחתי (גם אני ביניהם) נאלצו לחנך ילדים זרים. אין לכם מושג באיזה סבל מדובר.

ושימו לב: באיזה יום בשבוע אתם נותנים לילדים לדהור על הבימבות? בשבת?
אז קחו מדבקה יפה, מעוצבת, כתבו עליה "לכבוד שבת קודש", והדביקו במקום בולט על הבימבה.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לאה, אני מבינה את ההרגשה שלך, זה לא נעים לראות פתק אנונימי.
היה יותר יפה מציגם לבא ולבקש.
תנסי להחליף את הגלגלים של הבימבה בגלגלי סיליקון(תבררי בחנויות צעצועים אם יש כזאת אפשרות). הבימבות עם גלגלי הסיליקון לא מרעישות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה