מה החוק?

efratrutti

משתמש פעיל
ברצוני לדעת כמה שעות זה נחשב משרה מלאה?
וכן כאשר אני עובדת 9 שעות יומיות,האם מגיעה לי חצי שעה הפסקה עפ"י החוק?

והאם המעסיק יכול לדרוש ממני בחצי שעה הפסקה להישאר במשרד ולא לצאת החוצה ותוך כדי ההפסקה לענות לטלפונים???

דרושות תשובות בדחיפות!!!!!!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מגיע לך הפסקה, אבל על חשבונך... (למה מה, המעסיק הוא הברון רוטשילד ?)

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מגיעה לך הפסקה של חצי שעה, אם בהפסקה המעביד דורש ממך להשאר במקום העבודה - ההפסקה בתשלום.
אך אם את יכולה לצאת - ללא תשלום.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
והשכיר - הדוד תום.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י יהודה מילר;916738:

מכיון שאתה יועץ מס, כדאי שתייעץ ללקוחות שלך שאם הם רוצים להיות הברון רוטשילד שיסגרו את התיק שיש להם אצלך וילכו להיות שכירים.

(סתם בשביל הידיעה, החל מ 1.1.13 השכירים מתעשרים בעוד 1.5 %, ההפרשות לפיצויים (כך קוראים למה שסוחטים מהמעסיק אחרי הלידה ?) ולפנסיה גדלו)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
למה לריב?
יש חוק והוא אומר בדיוק מה שמיכל וליבי כתבו והוא מכיל אפילו "סייג" השולל הפסקה כלל...

הפסקת אוכל: תשלום עבור הפסקה בעבודה, על חשבון מי?

עובדים רבים אינם מודעים לזכויותיהם בכל הנוגע להפסקות אוכל בזמן העבודה. שאלות רבות נותרות לא אחת ללא מענה. לדוגמא, האם המעביד חייב לאפשר הפסקת אוכל? האם העובד זכאי לתשלום בגין הפסקה זו? האם ניתן לנכות משכרו של העובד את עלות הארוחה? להלן מאמר קצר אשר יסקור את זכויות העובדים בישראל בזמן הפסקות אוכל.

יודגש כי המאמר הנ"ל יעסוק בזכויות עובדים מבחינת הפסקה בעבודה מכוח החוקים הרלבנטיים. עם זאת, ישנם מקרים בהם העובד זכאי לזכויות נוספות, מכוח חוזה עבודה אישי, הסכם קיבוצי, צווי הרחבה או נוהג במקום העבודה. הזכויות המגיעות לעובד מכוח החוק הינן אפוא רף מינימאלי בסוגיה זו. לעניין הפסקות בעבודה, חוק שעות עבודה ומנוחה קובע כלדקמן.

לכמה זמן הפסקה אני זכאי?

עובד אשר מועסק במקום העבודה במשך שש שעות עבודה ומעלה, זכאי להפסקה בת 45 דקות לפחות. בכלל זה, מגיעה לעובד הפסקה אחת רצופה של חצי שעה לפחות. במידה ומדובר ביום עבודה קצר, לפני מנוחה שבועית או לפני חג, העובד זכאי להפסקה של חצי שעה לכל הפחות. הפסקה בעבודה מוגבלת גם מבחינה מקסימאלית והיא אינה יכולה להתארך עד כדי למעלה משלוש שעות.

האם אני רשאי לצאת ממקום העבודה במהלך הפסקה?

עובד רשאי לצאת ממקום העבודה במידה ומדובר בהפסקה של חצי שעה לפחות. עם זאת, ישנם תפקידים אשר דורשים את נוכחותו של העובד במקום העבודה גם בזמן העבודה. במקרים אלה, המעביד רשאי לדרוש מהעובד להישאר במקום העבודה גם בזמן ההפסקה. יצוין כי עובדים אשר נדרשים להישאר במקום העבודה, בגין הכרח להפעלת ציוד, השימוש בו, או לתהליך העבודה, זכאים לשכר בגין הפסקתם. סעיף 20(ג) לחוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי הפסקה בעבודה של חצי שעה, במקום העבודה עצמו, מהווה חלק משעות העבודה.

הפסקה לצורך תפילה במהלך יום העובדה

אזרחים רבים בישראל הינם מסורתיים ואי לכך הם מעוניינים להתפלל מספר פעמים ביום. החוק בישראל קובע כי עובד רשאי לבקש ולקבל הפסקה בעבודה לשם תפילה בהתאם לדרישות דתו. זמן התפילה ייקבע במקום העבודה בהתאם לנסיבות המקרה, תנאי העבודה, דתו של העובד וכדומה.

הפסקת אוכל, על חשבון מי?

על פי רוב, הפסקת אוכל בעבודה הינה על חשבון העובד. ישנם מקרים בהם המעביד משלם על הפסקת האוכל אך חשוב לציין כי לא מדובר בחובה לפי חוק.

סייגים המאפשרים סטייה מהוראות סעיף 20 לחוק שעות עבודה ומנוחה

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע מספר סייגים להוראותיו המפורשות של סעיף 20. ראשית, במידה ועובד מועסק בעבודה אשר איננה "עבודת כפיים", מותר למעסיק שלא להוציא את העובד להפסקה במשך 8 שעות (או 9 שעות כאשר העובד מועסק במשרה מלאה בהיקף של חמישה ימים בשבוע). כאשר העבודה הינה ביום שלפני המנוחה השבועית או לפני חג, ניתן להעסיק עובדים ללא הפסקה במשך שבע שעות. במפעלים בהם העבודה נעשית בשלוש משמרות, ההפסקה בעבודה לסעודה ומנוחה לא תהיה יותר מ-30 דקות ובלבד שההפסקה תהיה רצופה.

מקור: http://www.ovdim.org.il/הפסקת-אוכל/

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י dvory;917506:
ואגב, את סתם מטעה אנשים במידע לא נכון.
לפי החוק, יום עבודה שכולל 9 שעות הימצאות במקום העבודה, כולל בתוכו 8.5 שעות עבודה בפועל ועוד חצי שעה הפסקה במקום (על חשבון המעסיק האומלל...)

כנראה שהמשוואה הפשוטה הזו עדיין לא הצליחה להכנס לכולם, כי עדיין נדמה לך שאת יכולה לעבוד 8.5 שעות ולסחוט מהמעסיק משכורת כאילו עבדת 9 שעות (למה ? נראה לך שהוא הברון רוטשילד ?, ואם הוא הברון רוטשילד מותר לגנוב ממנו כספים סתם ?)

- הדברים כאן הינם רק לגופו של ענין ולא משהו אישי ח"ו, כל גולשי הפורום חביבים בעיני ואדרבה, מי שמעלה את דעתה באופן הפוך רק גורמת לחדד את הדברים, וזה המטרה של הפורום.

החוק נכון להיום (מי יודע איזה עוד חוקים הזויים הפוליטיקאים השכירים יארגנו לנו אחרי הבחירות) מכיר בכך ששעות ההפסקה הם על חשבון העובד, ואם עובד אמור לעבור 9 שעות והוא רוצה הפסקה הוא יכול להפסיק אך ורק על חשבונו.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
באילו תנאים נשים עובדות היום, פשוט הזייה.
efratrutti וכל השאר, שהשם יתן לכן כוח!
גיבורות!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י pr;917526:
באילו תנאים נשים עובדות היום, פשוט הזייה.
efratrutti וכל השאר, שהשם יתן לכן כוח!
גיבורות!

ושוב, בלי שום כוונה לפגוע, רק לעורר את המודעות שיש צד שני.

באילו תנאים המעסיקים מסתבכים היום, פשוט הזייה.
יהודה מילר, מיכל123, נוי, וכל השאר, שהשם יתן לכם פרנסה בשפע שישאר לכם משהו אחרי כל ההטבות שניתנות לעובדים.

אוף..... די עם המעסיקים. מי בכלל מדבר עליהם, הם בכלל לא בני אדם, הם בסך הכל כלי שמעביר את הכסף שלנו - שמגיע לנו - ואיכשהו בטעות הגיע אליהם.

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
יש לי בקשה: שהפורום הזה יהיה פורום ענייני בלבד. תישאלנה בו שאלות לגבי מיסוי וחוק. תיענינה בו תשובות לגבי מיסוי וחוק.
כל הדיעות האישיות לגבי מעסיקים, עצמאיים, שכירים ועוולות מדינה- אפשר להחליף בהודעות פרטיות בינינו.
נוצרת כאן אוירה לא נעימה, שאני באופן אישי נסחפתי אחריה וב"ה שיש אפשרות לערוך הודעות ולחזור בתשובה.
חותמת בתור בעלת וותק כמעסיקה / שכירה / עצמאית

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מיכל123;917535:
ושוב, בלי שום כוונה לפגוע, רק לעורר את המודעות שיש צד שני.

באילו תנאים המעסיקים מסתבכים היום, פשוט הזייה.
יהודה מילר, מיכל123, נוי, וכל השאר, שהשם יתן לכם פרנסה בשפע שישאר לכם משהו אחרי כל ההטבות שניתנות לעובדים.

אוף..... די עם המעסיקים. מי בכלל מדבר עליהם, הם בכלל לא בני אדם, הם בסך הכל כלי שמעביר את הכסף שלנו - שמגיע לנו - ואיכשהו בטעות הגיע אליהם.
א' כל, ה'מעסיקים' הם גם בכלל אנשים עובדים, ואנוכי רחמתי על הנשים העובדות...
ב', העובדה שאת חיה בתנאים קשים לא סותרת את עובדת היות השכירות עובדות בתנאים קשים.ואלו תנאים קשים, הם מקשים עליך, אבל הם קשים מאד.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
כל עבודה היא קשה: "בזיעת אפך תאכל לחם..."

דרך אגב, היא נשארת קשה גם אם השכר גבוה יותר. לחילופין אפשר למצוא עבודה עם תנאים טובים מאוד אבל בשכר מינימום ואז העבודה לא תהיה קשה אבל קשה לי להאמין שיהיו עליה הרבה קופצים...

רוצים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה? לא יודעת בכמה מקומות עבודה תמצאו גם את התנאים הכי הכי מתחשבים עם השכר הכי הכי טוב...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני דיברתי על אלה שעובדות 9 שעות בשכר מינימום, שזה השכר 'הכי הכי נמוך' ותנאים לא 'הכי הכי'...
וד"א אם את חושבת שסייעת/גננת/מורה ממוצעת (כביכול עם תנאים מדהימים) עובדת ללא 'זיעת אפך', אז זה יותר קשה מעבודות המחשבים למיניהן.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא התכוונתי למורות/סייעת וכו' אלא ל"עבודה" שיושבים בה רגל על רגל ומקבלים שכר עתק - ולכן כתבתי שזה לא מציאותי...

אני מבינה שעבודה של 9 שעות בשכר מינימום זה קשה.
מצד שני אם המעסיקים יצטרכו לשלם הרבה יותר או לתת הרבה הטבות הם יפשטו את הרגל ואז הרבה עובדים ישארו בכלל בלי עבודה. מה עדיף?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הרי רק אמרתי שאני מעריכה אותן. את לא? (:
המציאות הזו היא הזויה, והיא לא קיימת בכל ארץ.
נכון שעדיף שאין מובטלים, אבל זה ללא ספק קשה ברמות לא רגילות,
אני יודעת שתמיד מדברים על השכר החרדי הנמוך, אבל תראי גם בציבור הכללי -
גם כששני בני הזוג עובדים כמעט בלתי אפשרי להשיג דירה נורמלית!
זו מציאות שקשה לכל הצדדים. אני באמת פחות מכירה את הצד המעסיק,
אז דברתי על הצד שאני יותר מכירה.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
ל"מיכל123"

התגובות שלך חשובות מאוד גם בגלל שהם נותנים מענה להרבה שאלות בפורום, והניסיון הרב שלך עוזר לכולנו מאוד.

על התרומה החשובה הזאת רציתי להודות מע"ג הפורום.

יש לי רק בקשה קטנה וחשובה מאוד, המקלדת סובלת הכל, אבל מי שקורא את הדברים לא תמיד מבין מה כוונת הכותב. לכן גם דברים נכונים לפעמים עלולים לפגוע מאוד בעשרות/מאות/אלפי גולשים כאן בפורום. תשתדלי לעבור פעם נוספת על כל הודעה לפני "שלח תגובה", ולראות אולי ניתן להוריד כמה מילים, נראה לי שכמוני עוד רבים יודו לך.

המשך יום נעים

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י pr;917608:
הרי רק אמרתי שאני מעריכה אותן. את לא? (:
המציאות הזו היא הזויה, והיא לא קיימת בכל ארץ.
נכון שעדיף שאין מובטלים, אבל זה ללא ספק קשה ברמות לא רגילות,
אני יודעת שתמיד מדברים על השכר החרדי הנמוך, אבל תראי גם בציבור הכללי -
גם כששני בני הזוג עובדים כמעט בלתי אפשרי להשיג דירה נורמלית!
זו מציאות שקשה לכל הצדדים. אני באמת פחות מכירה את הצד המעסיק,
אז דברתי על הצד שאני יותר מכירה.

מעריכה מאוד!!!

ועם זה שהמצב הכלכלי בארץ באופן כללי קשה עד בלתי אפשרי - אני הראשונה שמסכימה איתך!

אבל - - -

עם כל המצב הקשה, אין הצדקה לבוא בטענות כלפי העצמאיים שבעצמם כורעים תחת הנטל (וזה נטל!). גם הם סובלים מעליית מחירי המחיה והדלק, ממחירי חינוך ומעונות יקרים ובנוסף מאפס (!!!) תנאים סוציאלים במקרה של מחלה וכו'.
וזה רק הקשיים של עצמאי "רגיל". כמעסיק יש בונוסים:
שכירות משרד (המחירים עלו), חשמל (המחירים עלו), ציוד (המחירים עלו), ארנונה (הכי יקרה מכל הקטגוריות), וכמובן - שכר לעובדים (שלמרבה הפלא - גם הוא עולה בהתמדה....)

בכל זאת קשה?
תבואו בטענות לראשי המדינה ולנציגים שלכם בכנסת!

מבטיחה לך: העצמאיים יצטרפו למאבק ראשונים...

תור הזהב

משתמש מקצוען
לכל בעלי העסקים.
יש לכם טענות ובצדק,
יש בכם כאב ורצון לבטא אותנו.
כאן כמו שכתב יהודה מילר זה רק פוגע ומצער.
למה שלא תתעלו את האנרגיות לעשייה חיובית? החתמת מעסיקים על הקושי במצב הנוכחי/פנייה לח"כים חברתיים/בקשה לדבר לפני החכ"ים בכנסת בדיון בנושא עסקים קטנים וכו'.
כי כאן זה נראה מירמור וטרוניות.
ללא עשייה בכלל, סתם להתלונן?
זה לא נותן כלום לאיש.
מלבד צער ותסכול שהם כידוע בני דודים ראשונים של אלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה