מה ההבדל בין פיראסטרו כרומו לפיראסטרו טוניקה?

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
מיתרים לכינור

תודה מראש

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עשיתי העתק-הדבק עם תרגום לעברית של גוגל מאתר שעונה על השאלה:
פיראסטרו טוניקה
מיתרים אלו הם הסט השלישי שעוצב על ידי Pirastro והם חלק מהיריבים הפופולריים ביותר למיתרים דומיננטיים סינתטיים.

יש להם ליבת ניילון והם הגונים מאוד עבור מכשירים ניטרליים עד בהירים שזקוקים להקרנה טובה יותר.

תכונות של Pirastro Tonica
מיתרים אלו כאמור עשויים מליבת ניילון.

יש להם רמה משודרגת של ברק והקרנה, כך שאם אתה צריך להישמע על פני חברי תזמורת אחרים, המיתרים יעזרו לך להשיג זאת.

הם משמיעים צליל מעוגל היטב שמאוזן היטב בין כולם למיתרים.

הם מגיבים באופן מיידי לכל טכניקה, כך שככל שתשכלל את כישוריך תוכל לשמוע את הצליל הפתוח והישיר שאתה מייצר על סמך סגנון הקידה שלך.

לסט הזה יש רעש רקע מופחת שהיה לאיטרציות קודמות, מה שאומר שאתה יכול ליהנות מטון אחיד יותר ומחציית נחל חלקה.

המיתרים האלה מגיבים מאוד לקל להפליא שלהם לנגינה אפילו עד למיקומים הגבוהים ביותר וזה מבשר טובות למתחילים.

מתח מיתר בינוני מה שהופך אותם למתאימים לכל הכלים עם ביטוי והתקפה של יד ימין פשוטה.

הרבה יותר קל לנגן פיאניסימו עם העוצמות הללו בהשוואה לאיטרציות קודמות ולמרות השדרוגים אף אחד מהחום לא אבד.

זה עושה את זה מאוד פשוט לנגן כל הדרך מפורטה עד פיאניסימו ועדיין לשמוע את התווים שאתה משמיע.

יתרונות וחסרונות
יתרונות:

• ליבת ניילון הופכת את המיתרים ללא רגישים לכל שינויי לחות או טמפרטורה
  • זמין במגוון גדלים כולל גודל מלא וגדלים חלקיים מה שהופך אותו למתאים אפילו יותר לסטודנטים כולל ילדים
חסרונות:

• מחרוזת ה-E כרוכה באלומיניום כך שהוא לא נשמע יותר חם אבל הוא רגיש לתגובות כימיות מהזעה כבדה
  • זמין רק במד בינוני
מתי להשתמש ב-Pirastro Tonica
אם אתה סטודנט או מתחיל ואתה צריך מיתרי ליבה ניילון אמינים שמתחרים עם המיתרים הדומיננטיים , אלה הציעו הצלבות נהדרות מצליל אחד למשנהו, התקפת טון נהדרת והם מגיבים מאוד לכל התנועות שלך.

רמה זו של תגובה וסאונד הגון על פני הלוח הופכים את המיתרים למושלמים עבור תלמידים.

ir
סט מיתרי כינור 4/4 Pirastro Tonica - מד בינוני עם קצה כדור E
מיתרי הכינור Tonica נחשבים לראשי הקו של מיתרי ליבה סינתטיים מיצרן זה.

הסינטטי או מתוכנן עם הגמישות ביותר של חוט נימה בודד וחומר מתפתל שנבנה תוך שימוש באמצעי בקרת איכות קפדניים.

כל אחד מהמיתרים מקבל את מידת האפנון הגבוהה עם תגובה מהירה מאוד והם יתכווננו ברגע שתשים אותם על הכינור שלך מבלי להיות רגישים לשינויים בלחות.

מיתרים אלו הפיקו צליל מעוגל היטב, כזה שמאוזן היטב על פני כל ארבעת המיתרים למרות הפיתולים השונים.

הם מגיבים באופן מיידי לסגנון הקידה שלך, כלומר בזמן שאתה מנגן תקבל את התגובה המדויקת שאתה רוצה ותוכל לשמוע כיצד סגנון הקידה שלך משפיע על הצלילים שאתה משמיע.

לא תקבל שום רעש רקע כשאתה עובר ממחרוזת אחת לאחרת. מתחת לקצות האצבעות תקבלו הרבה פידבקים חיוביים מיד שמאל ותגלו שקל מאוד לנגן על המיתרים עם יד ימין גם בעמדות גבוהות.

זה חשוב מאוד למתחילים ולסטודנטים שלומדים איך להרגיש את המיתרים מתחת לאצבעותיהם.

על התו הזה המיתרים הללו מאפשרים את אותה רמת הגנה וברק מפורטה לאורך כל הדרך דרך הפיאניסימו.

כתוצאת סטודנט , אתה יכול לשמוע איך אתה משחק ללא קשר הנפח.

צפה באמזון כדי ללמוד עוד על איך מוצר זה יכול לעבוד בשבילך.

יתרונות:

• גדלים רבים זמינים, אפילו גדלים חלקיים
  • תגובה טובה
  • צליל מעוגל היטב
חסרונות:

• רק מד בינוני
מחרוזות Pirastro Chromcor
Pirastro Chromcor היא ליבת כרום עם סט עטיפת פלדת כרום של מיתרים.

Pirastro הוא שם פופולרי מאוד בקרב יצרני מיתרי כינור וידוע מאוד בשל מגוון המיתרים הסינתטיים הביניים והמתקדמים שהם מציעים.

אבל מיתרי Chromcor הם מיתרי ליבה מפלדת כרום אידיאליים

תכונות Chromcor
למיתרים הללו יש צליל בהיר וברור והעמידות שלהם לצד הטון הבהיר הזה הופכת אותם למושלמים עבור תלמידים.

המיתרים עשויים להיות פלדה, אבל הם אינם דורשים מאמץ רב כדי לנגן, כך שהתלמידים באמת יכולים לקבל את התחושה, באופן פיגורטיבי, לתחושה, תרתי משמע, של מיתרי פלדה מתחת לקצות אצבעותיהם.

למיתרים אלו נימה אחת של פלדה המוכרת היטב עם פלדת Chrome.

חומר זה לא יתכלה כך שהוא לא יושפע מזיעה על הידיים שלך בזמן שאתה משחק בניגוד למתכות אחרות.

יש להם נפח כולל גדול מושלם עבור קבוצות גדולות או תזמורות. הטון שהוזכר הוא מאוד מבריק וברור, חם ממה שניתן היה לצפות עם מיתרי פלדה.

המיתרים באמת מתאימים לכל הנגנים שרוצים סאונד ברור ומבריק.

מתחת לקצות האצבעות שלך הם מגיבים מאוד אפילו לתנועות הקלות ביותר.

הם מתאימים למעשה לכינורות אקוסטיים, כינורות חשמליים או כינורות מוגברים חשמליים.

יתרונות וחסרונות
יתרונות:

• ישנם גדלים רבים זמינים, המתאימים לכל הגדלים של כינור
חסרונות:

• יש להם ליבת פלדת כרום ופיתול פלדת כרום, כך שאין לך אפשרויות לשנות את הפיתול
מתי להשתמש במחרוזות Chromcor
מיתרים אלו מתאימים לאנשים שמחפשים סאונד ספציפי או ז'אנרים של ג'אז, בלוגראס או פיוז'ן.

אילו מיתרים פופולריים להפליא בזכות הצלילים הבהירים והזעירים שמספקת ליבת הפלדה.

אתה יכול גם להשתמש באלה אם אתה סטודנט או מתחיל המעוניין לנסות מיתרי ליבת פלדה שהם באיכות טובה אך לא השקעה משמעותית.

הם עמידים להפליא וקלים לנגינה, וכל מיני גדלי כינורות ניתנים להכלה על ידי המיתרים כך שגם ילדים קטנים יכולים לנסות אותם.

ir
סט מיתרי כינור 4/4 Pirastro Chromcor - מד בינוני עם קצה כדור E
העיצוב של ליבת פלדה נימה אחת עם עטיפת פלדת כרום פירושו שתקבל מחרוזת חזקה וכבדה יותר שלא תכלה.

אם אתה מתאמן מתחת לאורות במה או באזורים חמים והידיים שלך מתחילות להזיע, אל תזיעי את זה כי למיתרים האלה לא תהיה תגובה כימית.

הם מרגישים נהדר מתחת לקצות האצבעות שלך ותהיה לך הרבה שליטה. למרות שרוב האנשים מקשרים מחרוזת ליבת פלדה עם תגובה מוגבלת, אלה בדיוק ההיפך.

הם מגיבים להפליא לכל התנועות שלך.

הטון שתקבל יהיה כאן בהיר וברור, ישיר מאוד.

מבחינת נפח אתה יכול לצפות לטווח של פוטנציאל נפח עם המיתרים האלה, מה שהופך אותו נהדר לתרגול אישי או לתרגול עם קבוצה גדולה.

אתה יכול להשתמש בהם על כל גודל כינור ובכל סוג.

השתמש בהם עם כינור אקוסטי רגיל או כינור מוגבר חשמלי אם יש לך מגבר לכלי שלך.

גם אם יש לך כינור חשמלי אתה יכול להשתמש במיתרי ליבת הפלדה.

צפה באמזון כדי ללמוד עוד על האופן שבו מחרוזת זו עשויה לעבוד עבורך.

יתרונות:

• זמין בכל הגדלים, כולל גדלים חלקיים
  • ליבת פלדת כרום עם פיתול פלדת כרום
  • ישמור על יציבות כוונון די טוב
חסרונות:

• זמין רק במד בינוני
Pirastro Tonica נגד Chromcor: מה מתאים לך?
עכשיו, כשיש לך מספיק מידע כדי להשוות בין pirastro tonica לעומת chromcor, הבחירה מסתכמת במה שאתה צריך.

שתי האפשרויות נהדרות למתחילים או לסטודנטים, במיוחד אלה שהם חלק משיעור מוזיקה, להקה או תזמורת.

האיכות הגבוהה של כל סט פירושה שהתלמידים יכולים לנסות את ידיהם במיתרי ליבה סינתטיים או מיתרי ליבה מפלדה ולהבין איזה מהם הם מעדיפים.

אם אתם מחפשים מיתר סינטטי כמתחילים, כזה עם תגובה הגונה לסגנונות הקידה שלכם, אז טוניקה היא המנצחת שלכם.

שוב, אלה עשויים להתאים לכל הגדלים של כינורות, כך שהם מושלמים עבור ילדים עד מבוגרים.

אם, במקום זאת, אתה עדיין מתחיל או סטודנט אבל אתה רוצה להשתמש במיתר ליבת פלדה לצליל הייחודי שהוא נותן, אז Chromcor הוא המנצח שלך.

אלה מושלמים עבור אנשים שרוצים את הצליל הספציפי הזה של Bluegrass, Country או Jazz שפשוט לא ניתן להשיג עם סינטטי או מיתר.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מיתרים לכינור

תודה מראש
ניסיתי קצת לגלגל עליהם וזה מה שהבנתי מלמעלה זה שה"כרומוקור" יותר עוצמתי מהטוניקה
אם זה שאלה לפני קניה הייתי ממליץ לפנות ל"צאהן כינורות" הם נותנים שירות מעולה וידעים להתאים את המוצר לצרכים של כל אחד. מומלץ בחום!
אגב לא ראיתי את זה אצל אף אחד בארץ, אצל מי ראיתם את זה?
מצורף קישור לטוניקה, לכרומוקור, ולצאהן,
בהצלחה.

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
תודה גדולה על התגובות
אם כן מובן שהפיראסטרו טוניקה מתאים יותר לכינור רגיל לנגינה רגילה ( לא חשמלי ולא ג'אז)

והלאה בעניים מיתרים
ניסיתי את הדומיננט -ולא לגמרי היייתי מרוצה - משום מה הייתה לי תחושה של צליל פחות עמוק... יתכן?
אכ איזה מיתרים יוכלו לתת את הצליל האיכותי והעמוק ביותר? (כמובן כשמדובר בכינור טוב )

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המיתרים שידועים כטובים (וגם יקרים) - "אווה פירצי"
יש לי גם תקופה ארוכה "דוגל" (dogal capriccio soloist) ואני מרוצה לא פחות
הדומיננט ידוע כמיתר מאד נוח, ולכן מומלץ לתלמידים, אבל לא נותן את הצליל האיכותי ביותר.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המיתרים שידועים כטובים (וגם יקרים) - "אווה פירצי"
ישנם היום כבר כמה שמתחרים בהצלחה על הכתר
יש את הדומיננט פרו ויש סדרה של לרסן "איל קאנון" שהיא יותר זולה משמעותית אבל לא נופלת מהם,
יש לי גם תקופה ארוכה "דוגל" (dogal capriccio soloist) ואני מרוצה לא פחות
איזה סגנון הם(גם אותם לא ראיתי בארץ איפה קנית אותם?)
איזה עוד חברות ניסית?
הדומיננט ידוע כמיתר מאד נוח, ולכן מומלץ לתלמידים, אבל לא נותן את הצליל האיכותי ביותר.
לא עוד!
מאז שהם הוציאו את הדומיננט פרו השתנה המשחק אני הייתי כמה שנים עם אווה פיראצי עם מי גולד והיום אני עם הדומיננט פרו ואני הרבה יותר מרוצה! הם נותנים גם את העומק והחום וגם עוצמה!

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ניסיתי את הדומיננט -ולא לגמרי היייתי מרוצה - משום מה הייתה לי תחושה של צליל פחות עמוק... יתכן?
אכ איזה מיתרים יוכלו לתת את הצליל האיכותי והעמוק ביותר? (כמובן כשמדובר בכינור טוב )
זה מוזר בגלל שהדומיננט (הסדרה הראשונה)התאפיינה במיוחד בצליל חם ועמוק אבל לא מספיק עוצמתי ואם הכינור לא מוציא צליל חם עם מיתרי דומיננט זה מאד יכול להיות שהכינור עצמו לא עמוק (דבר סטנדרטי שקורה הרבה)
לי יש כינור גרמני לא זול שהצבע צליל שלו הוא גבוה וצעקני ואכן הסול שלו לא מספיק רך וחם.
ואילו בכינור שאני מנגן עליו הכינור בעצמו יותר עמוק ולא משנה איזה מיתרים היו עליו תמיד הסול הגיב כמו שצריך

אינסטרומנט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה סגנון הם(גם אותם לא ראיתי בארץ איפה קנית אותם?)
איזה עוד חברות ניסית?
dogal capriccio soloist מיוצר בונציה. קניתי אצל רביד שי ברחובות.
ניסיתי גם super sensitive וWarchal Brilliant Vintage שקניתי אצל שטיינר
אבל אין לי מספיק נסיון כדי לחוות עליהם דעה.

בכל אופן מפירצי ודוגל אני מרוצה מאד.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
dogal capriccio soloist מיוצר בונציה. קניתי אצל רביד שי ברחובות.
רביד הוא מצויין!
הוא עשה לי גשר לכינור אחרי שתי נסיונות של גשרים שנעשו אצל שתי בוני כינורות (אחד מהם נקרא הכי טוב בארץ)
והגשר שהוא עשה יצא טוב משמעותית מעל האחרים!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה