מה דעתכם על מיקינטוש?

כיוון - מיתוג

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי סטודיו למיתוג ופרסום
יש לנו 3 מחשבים שעובדים על גרפיקה
היות שהמחשבים שלי במילא חיבים שידרוג, (אחד ישן, השני צריך עוד זיכרון וכל')
אני שוקלת על מעבר אחיד למייקנטוש,
היות שמדובר ב 3 מחשבים, אז ההוצאה ממש כבדה,
אני אשמח לשמוע, ממשתמשי מייק,
האם המעבר כדאי?
האם המחשבים אכן ירוצו הרבה יותר מהר!
האם העבר יהיה קשה? וכמה?
(כל הקבצים שיש לי לכל הלקוחות וכד', ומדובר בהרבה מאוד, קבצים, ללקוחות קבועים וכדו'
האם קובץ שהיצרתי בפיסי, אוכל להמשיך לעבוד אליו במייק?
מה לגבי פונטים?
יש לי הרבה פונטים חינמיים באנגלית, האם הוא עולה במייק?

ShimmyLev

משתמש צעיר
את דעתי על מחשבי המק לא אומר, כי מעבר לכך שאני עובד עם מק בלבד כבר 7 שנים (משתמש ביתי+. לא גרפיקה וכד'), זה עניין של טעם והרגל.

אבל אשתדל לענות על הנקודות ששאלת:

כדאי זה שם של דג... כדאיות זה משהו שנבחן מול צרכים. מה הצורך- ואז נוכל לומר אם כדאי או לא.
המעבר לא קשה כפי שמתארים אותו, ולרוב בתוך חודשיים-שלושה הדברים כבר ממש זורמים.

המחשבים לא ירוצו יותר מהר. המעבד הוא אותו מעבד כמו ב PC והזיכרות הוא אותו זיכרון. ההבדל הוא במערכת. היא הרבה יותר חלקה, מרגישה יותר זורמת וקלילה, ניהול הזיכרון יעיל ומדוייק, ועם מחשב בינוני אפשר להשיג תוצאות מצויינות+.

פונטים: מאיזה סוג? 95% מהפונטים אמורים לעבוד בלי בעיה. בגדול, גם פונטים עבריים, כל עוד הם ממקום איכותי שמייצר אותם לפי התקן הבינלאומי.
פונטים אנגליים: ללא ספק. יעבדו!

קבצים: איזה? חבילת Adobe למק ולפיסי זהה לחלוטין, למעט כמה שינויי מנשק מינוריים. הקבצים הם Cross-Platform, כך שזה לא אמור להוות בעייה.
איזה עוד סוגי קבצים יש בסטודיו?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מנקודת מבט של מישהי שמרגע הכנסת המחשב לשימוש ביתי בארץ רגילה לשימוש ב-PC:

זה עולם אחר לחלוטין!!!

ממליצה לך לתת לעובדים על המחשבים לנסות לעבוד על מחשב מק לפני שאת מחליטה החלטה כ"כ משמעותית ויקרה.

אני הייתי בראיון עבודה שהוצעו לי בו 10 ש"ח יותר לשעה ממקום עבודה אחר שהייתי בו (וזה היה מאוד משמעותי עבורי) - ואחרי 20 דק' ש"ניסיתי" לעבוד עם מק ולהבין אותו - פשוט התייאשתי ואמרתי להם שאני לא מעוניינת בעבודה למרות שהתקבלתי...
ניסיון נוסף לעבודה עם מק נעשה במקום עבודה אחר שבסופו של דבר נתן לי לעבוד מהבית עם מחשב ה-PC שלי המוכר והטוב...

בקיצור, PC ו-Windows בשבילי זה שפת אם. העבודה שלי איתם יותר מהירה כי אני מכירה אותם ככף ידי, וכך גם את ממשקי התוכנות בהם.

המק עבורי זה שפה זרה.
כמה שלא אלמד ואשתכלל בה, תמיד היא תהיה עבורי שפה שניה ולא שפת אם...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מצטרפת לעדן בהסתיגות. אני חושבת שהמעבר הוא קשה באופן יחסית וכשרגילים לפיסי אז קל וחומר . יצא לי לעבוד לאחרונה עם המק אחרי כ-10 עד 15 יום של עבודה יום יומית כבר התרגלתי (עד שבבית כבר לחצתי על אלט... הקומנד הזה הכי הרבה בלאגן...)
אין ספק שבהתחלה הכל יהיה איטי מאד אבל לדעתי בסופו של דבר שווה.
(ועדיין לא עברתי למק...)
שימו לב מהנסיון הקצר שלי הוא לא רואה טכנאי פחות מהפיסי..., לשיקולכם...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
במשרד בו אני עובדת - יש שלוש מחשבים של מק לגרפיקאיות. (hp, אפשר ליצור קשר באישי - לפרטים.)

לאחרונה נכנסה אלינו עובדת חדשה, והיא מספרת שהתרגלה ל'פינוקים' של המק כל כך מהר,עד כדי כך שבבית היא מבצעת על המקלדת את קיצורי המק...

לדעתי, מדובר פה בהרגלים ובקושי לשנות. אני כבר יותר משנה וחצי על מק, ומאד נהנית. והסתגלתי אליו בקלות ממש.

נומי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י א-ירושלמית;918393:
אני כבר יותר משנה וחצי על מק, ומאד נהנית. והסתגלתי אליו בקלות ממש.

ואפשר לומר, שאת ממש אלופה בו ;)

מקינטוש, הוא מחשב ידידותי ביותר!!! (השם שלו גם כזה...)
ההסתגלות אליו היא לא סוף העולם...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נעמי ברקאי;917169:
שימו לב מהנסיון הקצר שלי הוא לא רואה טכנאי פחות מהפיסי..., לשיקולכם...
בקשר להערה הזו, יש לי משהו להוסיף...
המעסיק שעבדתי עבורו בבית בסופו של דבר (ראו הודעה קודמת), אמר לי פעם שהבעיה העיקרית במקינטוש זה התיקונים.
בעוד ל-PC יש טכנאים רבים וזמינים כמעט במיידית במקרה של תקלה, במקינטוש כל תקלה פשוטה מצריכה שליחת טכנאי של מק, מה שגורם ליומיים שלושה עם מחשב/רשת מחשבים מושבתים, ואם צריך לקחת את המחשב למעבדה זה לפחות שבוע מבוזבז...

אני מסייגת:
א. יכול להיות שהדברים השתנו מאז, עברו כבר למעלה מ-5 שנים.
ב. יתכן שבאזור המרכז שירות טכנאי המק מהיר יותר. המקרה הנ"ל מדבר על איזור הצפון.

ShimmyLev

משתמש צעיר
לפני כחודש עשיתי קורס בפרוג על מק. היכרות ראשונית עם המערכת וכד'. חלק מהאנשים באו ממש בראש פתוח לשמוע ולהתנסות, אבל חלק הגיעו ממקום של 'להוכיח' לי עד כמה הפיסי טוב יותר והמק לא... (ממש מזכיר את וויכוחי הנצרות מהמאה ה 15/16 :-D )
דעתי בנושא מאוד מאוד פשוטה: חובה להתנסות, לא חובה להתחבר ולאהוב. ואסביר את זה לעומק...

כשעובד שולח קו"ח למשרד, ומציג מגוון רחב של יכולות, זה מעמיד אותו באור מסויים. ראש פתוח, למידה, אפשרות לשינויים וכד'. אז אני חושב ששווה לנסות את זה, רק כדי שיהיה עוד שורה בידע, שתראה על האופציה לכך.

וכמו שאמרו נומי וא-ירושלמית, המחשב באמת מפנק. יש בו דברים שאין בפיסי. עקומת הלמידה היא פשוטה וליניארית, ואין סיבה לא להתנסות. רק מה- צריך לבוא בראש פתוח ורצון חיובי. אני יכול ללמד מישהו את כל המערכת ב 10 שעות, אבל רק אם הוא ירצה. אם הוא לא ירצה, וכל הזמן יגיד 'אבל בווינדוס....'- גם 100 שעות לא יעזרו...

לגבי התיקונים- לפני 5 שנים השוק היה מזערי, כך שהכל היה בעייתי. אבל מאז שהיבואן התחלף, נפתחו 2 חנויות בת"א, בחיפה, ירושלים, אילת, כפ"ס והיד עוד נטוייה...

תנסו. לא תאהבו? לא חייבים. אבל שווה לנסות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה