מידע שימושי מה אתם שותים בפורים?

מצב
הנושא נעול.

אבו מאיר

משתמש מקצוען
איזה אלכוהול טעמת?
וודקה? ויסקי של 40 ש"ח בהכשר ****? יין גן עדן?
טעמת פעם יין של יקב אור הגנוז מקורר לטמפ' 16 מעלות בכוס זכוכית? או ששתית רק בכוס ח"פ אחרי שזה עמד שעות בבגאז' ברכב?
מחילה מכבודך, אבל כנראה שלא באמת טעמת משהו איכותי...
יודע מה בא תגיד לי מה טעים??
אני פתוח להצעות...

אברך.

משתמש מקצוען
אני שותה קולה...
בא נשים את הדברים על השולחן כל סוגי האלכולהול מסריחים ברמות אין אחד טעים !!
הכל דוחה ברמות!
הכי פחות גרוע זה בירה...
אנשים שותים פעם בשנה ואומרים זה טוב זה לא... עאלק מבינים.....
אני גם חושב וחשבתי ככה, אבל כשאני רואה את אבא שלי שאין לו הרבה יכולת ואמצעים לפרגן לעצמו, אבל בחגים ובפורים מפרגן לעצמו לקידוש בקבוק יין ב150 ש"ח בערך והוא מתרגש ואומר לכבוד יו"ט כמה וכמה פעמים אז בעל כורחי אני חייב להודות שיש משהו בזה.

נערך לאחרונה ב:

אלעזר פרידמן

משתמש פעיל
למה כזה פשוט שצריך להשתכר בפורים???
הנה למשל כמה מקורות בענין.
"ויש אומרים דאין צריך להשתכר כל כך, אלא שישתה יותר מלימודו (כל בו) ויישן, ומתוך שיישן אינו יודע בין ארור המן לברוך מרדכי (מהרי"ל). ואחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוין לבו לשמים." (רמ"א סי' תרצ"ה סעיף ב')

"וכתב הר"ן בשם רבינו אפרים דמההוא עובדא דקם רבה בסעודת פורים ושחטיה לר' זירא כדאיתא בגמרא אידחי ליה מימרא דרבא ולא ש"ד למעבד הכי כתוב בא"ח חייב איניש לבסומי בפוריא לא שישתכר שהשכרות איסור גמור ואין לך עבירה גדולה מזו שהוא גורם לג"ע וש"ד וכמה עבירות זולתן אך שישת' יותר מלימודו מעט:" (ב"י סי' תרצ"ה ס"ק א')

"ומי שהוא חלש בטבעו (או שמשתטה עד שאפשר שיבא עי"ז לידי מעשה או דברים שלא כהוגן)אין לו לשתות יותר מדאי" (שערי תשובה סי' תרצ"ה ס"ק ב')

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
למה כזה פשוט שצריך להשתכר בפורים???
הנה למשל כמה מקורות בענין.
"ויש אומרים דאין צריך להשתכר כל כך, אלא שישתה יותר מלימודו (כל בו) ויישן, ומתוך שיישן אינו יודע בין ארור המן לברוך מרדכי (מהרי"ל). ואחד המרבה ואחד הממעיט ובלבד שיכוין לבו לשמים." (רמ"א סי' תרצ"ה סעיף ב')

"וכתב הר"ן בשם רבינו אפרים דמההוא עובדא דקם רבה בסעודת פורים ושחטיה לר' זירא כדאיתא בגמרא אידחי ליה מימרא דרבא ולא ש"ד למעבד הכי כתוב בא"ח חייב איניש לבסומי בפוריא לא שישתכר שהשכרות איסור גמור ואין לך עבירה גדולה מזו שהוא גורם לג"ע וש"ד וכמה עבירות זולתן אך שישת' יותר מלימודו מעט:" (ב"י סי' תרצ"ה ס"ק א')

"ומי שהוא חלש בטבעו (או שמשתטה עד שאפשר שיבא עי"ז לידי מעשה או דברים שלא כהוגן)אין לו לשתות יותר מדאי" (שערי תשובה סי' תרצ"ה ס"ק ב')
תפתח שו"ע וכו' וכן טור
ותראה שיש פוסקים שאומרים להשתכר
וגם השו"ע פסק שצריך להשתכר למרות שבב"י כתב את מה שהבאת.

**Moko**

משתמש מקצוען
אני רואה שאף אחד לא כתב אז 1848 דור 7
בפורים קודם נגמר בקבוק שלם לבד
שווה כל מחיר

76-10897_-v.jpg

SUS 11

משתמש פעיל
כולם מזהירים אזהרות חמורות לא לשתות יין מתוק
ובעקבות זה בפורים כבר כמה שנים אני שותה רק יבש [אף שבמשך השנה בקידוש וכדו' אני שותה הר סיני ממש ממש טעים]
תכלית אני לא סובל את היבש לא משנה איזה מה שלא יהיה
ובאמת בפורים בסוף וזה לא ממש בסוף די בהתחלה אני מקיא ולא סובל את זה
האם זה כ"כ קריטי אם השתכר על הר סיני?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כולם מזהירים אזהרות חמורות לא לשתות יין מתוק
ובעקבות זה בפורים כבר כמה שנים אני שותה רק יבש [אף שבמשך השנה בקידוש וכדו' אני שותה הר סיני ממש ממש טעים]
תכלית אני לא סובל את היבש לא משנה איזה מה שלא יהיה
ובאמת בפורים בסוף וזה לא ממש בסוף די בהתחלה אני מקיא ולא סובל את זה
האם זה כ"כ קריטי אם השתכר על הר סיני?
תשתכר על הר סיני בכיף,
תזהר רק שיהיה לך מקום נגיש להקאה במידת הצורך.
העיקר לשתות מה שטעים.

מישהו למעלה

משתמש פעיל
בערך וויסקי בוויקיפדיה, כתוב:
בניגוד לוודקה ולמשקאות אלכוהוליים לבנים (שאינם מיושנים והשפעתם היא רוממות רוח) השפעתו של הוויסקי נחשבת למרדימה ומרגיעה
זה נכון? יש פה מישהו יכול להעיד על זה מניסיונו?

א חסידישער איד

משתמש פעיל
עפ"י התורה יין ישמח לבב אנוש
אני יכול להעיד על עצמי שהתחושה של השמחה ורוגע וכיף שיש לי מיין הוא הרבה יותר גדול מהוויסקי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה