מהי המנגינה הכי עצובה, נוגה, דרמטית ומרטיטה ששמעתם?

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לענ"ד זה אמנם מרגש ויפה, אבל מוקד הנושא הוא עצוב ונוגה..

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
התכוונתי לאלו. המוקד הוא יצירה עצובה. לא רק יפה ומרגשת. עצובה ונוגה. היתה לי בעיה עם הציטוט קודם.

למה? פותח האשכול התכוון לשירים שמדברים, כאלה שהם מעבר למנגינה סתמית, וזה עונה פיקס על הדרישות!

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מכניסי רחמים-חיים בנט
חבר'ה, בבקשה, מקצועיות.
לשרשור יש כותרת.
זה לא שרשור שירי נשמה מרגשים.
זה שרשור ליצירה הכי עצובה ונוגה.
תראו את התשובות שאנשים שלחו פה.
אנא הקפידו על כך.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ב"ה חזרתי בתשובה מאז. אני עונה מבחינה מקצועית: הפסקול במלחמת הכוכבים בחלק השלישי: יש סצנה ארוכה ואיומה שבה כמעט משמידים את הג'דיי. ג'ון וויליאמס המלחין, עשה שם עבודה רצינית (לא אתפלא אם ידו של המלחין השני, היהודי גם היתה ביצירת המופת). מנגינה נוראית, סוחטת רגש, קורעת לצופה את הלב (טנשן של הכינורות, ירידה איטית וממושכת בסולם, תשדורת של עצב ושברון לב). מרגשת ועצובה שלא שמעתי כזו מעולם בתור יצירה. מעולם.

אבל תכלס יותר מהכל- מגילת איכה. פשוט למות.
אוקי, מצאתי את זה ביוטיוב, שמעתי שוב, והפעם רק את המנגינה בלי הוידאו.
ביקורת:
עולם אחר בלי לראות את התרחשות האסון, אבל עדיין זה עצוב מאוד. נורא. משדר חורבן. יש לו הרבה עבודה עם מקהלה.
אבל אני מרגיש שממש מובהק שגוי הלחין את זה. מרגישים שיש פה עצבות ושברון לב- אבל משהו חסר. ממש מרגישים שהוא לא באמת יודע מה זה שברון לב, ולא משנה בן כמה הוא וכמה אסונות הוא עבר בחייו. פשוט כלום לא משתווה למה שיהודי נושא בקרבו על צער השכינה והגלות המרה.

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין לי כח לעבור על כל האשכול לראות אם כתבו את זה או לא

אבל לדעתי ללא שום צל של ספק המנגינה הכי מרטיטה ועצובה היא 'רשימת שינדלר' בביצוע כינור כמובן
המלחין של רשימת שינדלר, הוא אותו מלחין של היצירה שדיברתי עליה-ג'ון וויליאמס. הוא המלחין של כל סדרת מלחמת הכוכבים (היה שם עוד אחד יהודי שנפטר בשנים האחרונות, לא ההוא של טיטניק).
אגב- חלום שלי הוא להלחין סרטים. אם מישהו יודע על מקום כשר ללמוד בו את המקצוע, אשמח מאוד לדעת....

חשבונאית

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כשנוכחתי ביציאת נשמה של אדם קרוב
ישב בחדר יהודי יקר וניגן מנגינות רגש בכלי מיתרים (משהו הודי)
לא ממש זוכרת את כל המנגינות שניגן אבל סגנון שירי ימים נוראים ומזמור לדוד...
עכשיו קשה לי מאד לשמוע את המנגינות האלו...

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לך תווים של איכה?
לענ"ד מערכות הטעמים שיש לנו הם בעצם דומים מאוד לנוימות, אז מה שנצרך זה לדעת מה הסולם שלך, ובאיכה בוחרים סולם עצוב מאוד, ואז פשוט לנגן לפי כללי ה'נוימות', שבעברית נקראות טעמים. הטעמים שונים במידת מה מהנוימות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה