מידע שימושי מבקשת טיפים מאמהות שיודעות להיות "בעלבוסטע"

chaia

משתמש מקצוען
זה נכון אבל בכלל לא קשור.
ילד שלא אוכל בגלל חולשת שרירים זה כמו ילד שלא אוכל בגלל שפעת, וצריך לטפל בזה.
כאן הנושא הוא ילד שלא אוכל כי זה מספק לו משהו אצל אמא שלו....
ועל זה אני חוזרת ואומרת, ילד שאמא שלו לא תהיה לחוצה בכלל ולא יהיה אחריותה אם הוא אוכל או לא, זה יפסיק לספק לו צומי כשהוא לא אוכלף, ואז כשהוא יהיה רעב הוא יעשה פעולה פשוטה מאד... הוא פשוט יאכל....
נסי ותיווכחי...
אבל צריך עבודה עצמית אמיתית שבאמת לא לקחת אחריות על זה....
ילד שלא אוכל צריך לבדוק מה הסיבה לזה שהוא לא אוכל.
האם מדובר בפינוק או עצלות שאז הגישה שהאמא מסירה אחריות והילד יאכל כשהוא יהיה רעב באמת תעבוד והילד יאכל.
אבל, יש עוד מקרים שהילד ירעב ימים ולא יאכל!!!
ונתקלתי בילדים כאלו שיש להם בעיות (אחרות לא חולשת שרירים) שהתבטאו בנושא האכילה והילדים פשוט היו רעבים ולא אכלו.
וילד שלא אוכל צריך לזהות מה עומד מאחורי זה ולא להגיד אני מסירה אחריות ואין ילד שלא אוכל כשהוא רעב כי יש מקרים כאלו. ושום עבודה עצמית של האמא לא תעזור

אסתיס

משתמש מקצוען
טיפ שלמדתי מסבתי ע"ה, לארגון הבית ולשמירה על הסדר.
כל פעם שאת הולכת לחדר מסוים או לכיוון חדר מסוים, הביטי סביבך ובדקי מה את יכולה לקחת איתך למקום. לעולם אל תלכי עם ידיים ריקות. (אלא אם כן הבית באמת פיקס.. :))
לדוגמא, הולכת מכיוון החדרים למטבח, לוקחת איתי גליל נייר טואלט ריק מהשירותים, בקבוק של תינוק וכוס חד פעמית שכוחה, ושמה כל דבר במקום. (את בקבוק התינוק-שוטפת בזריזות ומניחה על מתקן הייבוש) לא לקח לי זמן, אבל אספתי 3 פריטים בדרך.
עוד דוגמא, הולכת לחדר מסוים, לוקחת את נעלי הבית שאחד הילדים שכח, ושייך לאותו חדר, שקית גרביים חדשות שקנית בבוקר, ועדיין מונח ליד דלת הכניסה, ואמורה לפרוק בחדר. (בחזור למטבח אחזיר את השקית הריקה..) וצעצועון שהילדה קבלה מיומלדת בגן.(שמה במגירה שלה) וכו'..
לא לוקח שום זמן, והבית מסתדר ממש מאליו. נסו ותהנו!

נעמה לוי

משתמש מקצוען
לא יודעת למה אבל אני מעדיפה לא לחשוב על כלום ולא לראות כלום כל היום, ובלילה לעבוד שעה לסדר את הבית...
:unsure::unsure:.
אבל מה שבטוח לא הולכת לישון לפני שכל דבר חוזר למקומו.

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשאתן אומרות "להתארגן מהלילה"
למה הכוונה?
יחד עם הילדים? (ככה זה נשמע אם זה אמור לחסוך את התלבטויות בבוקר מה למרוח ומה ללבוש...)
מתי?

שריתוש שריתוש

משתמש פעיל
כשאתן אומרות "להתארגן מהלילה"
למה הכוונה?
יחד עם הילדים? (ככה זה נשמע אם זה אמור לחסוך את התלבטויות בבוקר מה למרוח ומה ללבוש...)
מתי?
אפשר להתנות עם הילדים שמי שמתארגן מהר ובזמן לשינה יכול לבחור לעצמו את הבגד למחר
מי שלא- אמא בוחרת לו
אבל לעמוד על זה

נערך לאחרונה ב:

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת למה אבל אני מעדיפה לא לחשוב על כלום ולא לראות כלום כל היום, ובלילה לעבוד שעה לסדר את הבית...
:unsure::unsure:.
אבל מה שבטוח לא הולכת לישון לפני שכל דבר חוזר למקומו.
את בעצם אומרת העיקרון הוא לא לפעול לפי הגדרות וכללים ולפי מה מקובל או נכון
תקשיבי לעצמך. מה נכון לך, מתי ואיך
תבדקי האם הטיפים והעצות כאן נכונים לך
זה הכוונה?
אני ממש מתחברת
ומעבר לזה. נכון שיש ילדים שרעבים מחולשת שרירים וכן הלאה, אבל כשהאמון שלנו בעצמינו לא משהו המצפן לא מדוייק וקשה לזהות מה באמת בעיה. כל תקרית פשוטה היא צפרדע מאיימת כי אולי אני לא פועלת נכון
הכי חשוב זה ביטחון עצמי של אמא ולא להתייעץ כל הזמן בפורומים.
אממ ההתנסחות..

SRADT

משתמש פעיל
לגבי קביעת תורים אני משתמשת בלוח שנה של גוגל, מאוד עוזר!!!
ברגע שצריך לקבוע תור אני קובעת בהתאם ללוח שנה, מתי אני יכולה...
אם אני לא יכולה לקבוע תור באותו רגעאני מוסיפה תזכורת ביומן לזמן שכן אוכל לקבוע תור.
בנוסף, כשאני קובעת את התור אני מוסיפה לי תזכורת ביומן לשבוע לפני התור או כמה ימים לפני על מנת שלא אשכח..
התזכורות מגיעות לי לאמייל. מאוד נח ויעיל!!!
נ.ב. בזמנים שהיומן לא זמין לי אני כותבת בטלפון הערה ובסוף כל יום אני עוברת על ההערות בנייד לראות שלא פספתי כלום.

אסתי 15

משתמש מקצוען
איך הגענו לסבא מנובהרדוק באשכול טיפים של בעלעבוסטיות :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

מנסה להחזיר את האשכול למסלולו:

לגבי הבוקר, אצלי מאד עוזר לי שהם יוצאים בשעות שונות, אז מתחילה בילדה שיוצאת ראשונה, אחר כך שני בנים שיוצאים יחד, אז גם מתלבשים יחד שותים יחד שמים מעילים ותיקים יחד... יותר קל בשניים... ושניים יותר קל משלושה וארבעה!

לגבי ארוחת צהריים, למדתי מגיסתי שיש לה 13 ילדים! אני שמה צלחות מלאות על השולחן, הקטן לפעמים רק מנקר ועוזב את השולחן, כנראה כי אכל משהו בצהרון ועוד לא רעב. הצלחת נשארת על השולחן! אחרי שעה או שתיים הוא חוזר, תוך כדי משחק, להשלמות...
אם תכלס הוא לא אכל יותר מידי, בדרך כלל הוא יאכל יפה מאד את ארוחת הערב כי הוא כבר ממש רעב.
כמובן שאם ילד לא אוכל אף ארוחה באף יום צריך לבדוק למה.

לגבי שיעורי בית, אני זורמת עם הילדים, וממש משאירה את זה לאחריותם! אם הם מפספסים זו בעיה של המורה ולא שלי. רק שלא יהרגו אותי כאן... אבל בינתיים יש לי כמה ילדים שסיימו בית ספר בהצלחה בשיטה הזו.
אם מעדיפים קודם לשחק או לקרוא, סבבה. רק שמה לב עם הילדים הקטנים, כתה א או ב גג - אם כבר מאוחר והילדה למשל הולכת לקחת עוד ספר או חוזרת מחברה, לפני שעוברים לדבר הבא - אני שואלת אם שיעורים ומערכת ומוכנים.

קביעת תורים ובכלל דברים שצריך לעשות בשעות הבוקר תוך כדי עבודה - ממש קשים גם לי. רק שעונים מעוררים ותזכורות חוזרות עובדים אצלי, ויכול לקחת לי כמה ימים :(

בכל אופן שיהיה לך בהצלחה רבה!
ובטח יש לך גם טיפים משלך בדברים שעובדים לך יופי, שתפי!

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לגבי קביעת תורים
בעבודה יש לי אאוטלוק ולא ג'ימייל,
הלוח שנה של האאוטלוק נוח קליט ופרקטי, זה הלוח שנה שלי כולל תורים לרופאים, מסיבות לילדים, אירועים משפחתיים
וכמובן כמובן פגישות של עבודה- זה הרוב כמובן,
המעלה של האאוטלוק שכל מטלה אפשר לבחור לה צבע אחר, אני מחלקת לפי צבעים
למשל סגול לענייני עבודה,
צהוב לענייני הבית,
ירוק לדברים שעוד לא סגורים מאה אחוז סופית.
מומלץ.

ט.ק

משתמש מקצוען
בדיוק התייעצתי על זה עם אנשי מקצוע.
ילד מגיל 4 מצופה שיאכל בכוחות עצמו, אם הוא לא אוכל אז לדרבן אותו לאכול ז.א. אם היא אכלה כפית אחת לבד לחגוג איתה ולתת לה פרס קטן למחרת להגיד לה אתמול אכלת כפית אחת אולי היום תצליחי לאכול 2 ואם היא אכלה 2 כפיות להחמיא לה ולתת לה פרס קטן והלאה- זה תהליך שיקח זמן עד שהיא תגיע לאכילת מנה.
ויש מקרים שילדים ירעבו ימים שלמים אבל לא יאכלו- אז תבדקי מה קורה אם היא מדלגת על ארוחה אם היא משלימה אותה או לא.
דבר נוסף תבדקי אם יש לה חולשה בשרירים או לא- אולי יש לה בעיה בלהחזיק כפית לזמן ממושך.
לא נראה לי שזה חולשה בשרירים
סתם התפנקות
וסוג של הרגל כזה....

מריםהצדיקה

משתמש פעיל
זכותה לפתוח גם מאה אשכולות וזכותן של ניקיות לעזור לה.
אם את לא מעוניינת לתת טיפים, דלגי.
אף אחד לא בקש לאבחן, והודעה שמציגה את הפותחת כמהוססת ולא יודעת מה, היא לא נעימה.
במיוחד שהיא גם לא נכונה בכל אופן לא לפי האבחון המהיר
אף אחד מאיתנו לא מושלם וכל אחד רוצה להתיעל

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
התארגנות בבוקר- דבר מהותי ביותר להמשך יום מוצלח.
צריך להיות מאוד ברור מתי קמים, מה לובשים ומי לוקח את מי ולאן.
פשוט לשבת לתכנן עם בעלך והילדים, בשביל ההתחלה אפשר לעשות טבלה.
הכלל לבוקר רגוע- להכין מה שאפשר בערב/לילה- בגדים כמובן, אוכל , ציוד למטפלת וכו'

לגבי תורים- זה באמת מאוד קשה להחזיק ראש תוך כדי עבודה ילדים בית ועוד אלף ואחד דברים,
זה בסדר לשכוח! וצריך למצוא פתרונות מעשיים, כמו לכתוב במקום ברור ונגיש,
והכי טוב :) לבקש מבעלך שיקח על עצמו את הטיפול בזה.

שעורי בית- זה חלק אינטגרלי מאחה"צ, ואחד מתפקידיה הרבים של האמא...
מאוד לא רצוי לדחות לערב, כדאי לצ'פר אותם במשהו אחרי הכנת השיעורים, ולעמוד על זה שלא יוצאים ומתפזרים מהבית לפני ההכנה.

לגבי קניות- להחזיק דף על המקרר ושם מוסיפים כשמגלים משהו שחסר.
ולפני שיוצאים לקניה שבועית/קבועה אחרת, לפתוח מקרר ולבדוק
אפשר גם לעשות רשימה שהיא בדר"כ קבועה לפי קטגוריות- מוצרי חלב, ירקות, מזונות, ממתקים לשבת, וכו'
ולקחת אותה איתכם.

העיקר שיהיה בהצלחה!
את כל הטיפים הלללו אני גם מחלקת לכל דורש.
אבל כשהשגרה שוחקת ואני חוזרת לעיתים מהעבודה ב 7
אז אני לא זוכרת כלום!

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
טיפ שלמדתי מסבתי ע"ה, לארגון הבית ולשמירה על הסדר.
כל פעם שאת הולכת לחדר מסוים או לכיוון חדר מסוים, הביטי סביבך ובדקי מה את יכולה לקחת איתך למקום. לעולם אל תלכי עם ידיים ריקות. (אלא אם כן הבית באמת פיקס.. :))
לדוגמא, הולכת מכיוון החדרים למטבח, לוקחת איתי גליל נייר טואלט ריק מהשירותים, בקבוק של תינוק וכוס חד פעמית שכוחה, ושמה כל דבר במקום. (את בקבוק התינוק-שוטפת בזריזות ומניחה על מתקן הייבוש) לא לקח לי זמן, אבל אספתי 3 פריטים בדרך.
עוד דוגמא, הולכת לחדר מסוים, לוקחת את נעלי הבית שאחד הילדים שכח, ושייך לאותו חדר, שקית גרביים חדשות שקנית בבוקר, ועדיין מונח ליד דלת הכניסה, ואמורה לפרוק בחדר. (בחזור למטבח אחזיר את השקית הריקה..) וצעצועון שהילדה קבלה מיומלדת בגן.(שמה במגירה שלה) וכו'..
אני גיליתי שזה רק מעצבן ולא עובד לי טוב.
אני מרגישה שאני כל היום מנקה ולא רואים כלום.

אני מעדיפה לתת 15 דק' לבית בבוקר ו 15 בערב על מיקום מסויים!
שאני מתחילה ומסיימת דבר שלם.

מה שקורה שאז זה נותן מוטיבציה לשאר המשפחה והם מעצמם ממשיכים אותי..
כאם אני סתם שמה דברים במקום אני כל הזמן עובדת ולא רואים כלום.

יוני שלום

משתמש מקצוען
האם יש פה אמהות שמרגישות שהן טובות בניהול הבית?
מאוד יעזור לי טיפים.
לדוגמא - במהלך היום בבוקר תמיד התארגנות הבוקר מלווה בזמן ארוך מדיי ומאחרים.
קביעת תורים לפעמים כשצריך - הרבה פעמים אני שוכחת. --- האם אתם עושים את זה במהלך העבודה/בדרך לעבודה?
ארוחת צהריים - לא תמיד יודעת אם להכין כל יום בשעות קבועות או לא.
עניינים חברתיים של הילדים - עד כמה אני צריכה להתערב ולשכנע אותם לקבוע עם ילדם במקום לשבת לבד בבית.
שעורי בית - כדאי בשעות קבועות או אפשר לפעמים בסוף היום? הרבה פעמים אין להם חשק לזה
קניות בסופר - הרבה פעמים הולכים לסופר לקנות מה ששכחנו

אם יש פה מישהי שיש לה "שיטה" שלמדה או מתוך ספר שקראה אשמח לעזרה.
בנוסף - יש חנות ספרים באזור בני ברק שמוכרת ספרים בסגנון הזה?

תודה ,ותזכו למצוות.
קודם כל אשכול מוצלח ביותר!
לקחתי מפה הרבה רעיונות. אישית תמיד נהנית טיפים ולייעל את העבודה שלי
(מה העניין לעבוד קשה ומסורבל ואז בעייפות לדקלם: מה שאני עושה זה הכי טוב?! לדעתי לעבוד חכם זה לעבוד קל. גורם להכי הרבה סיפוק ושביעות רצון. אישה אומרת שקשה לה ההתארגנות בהכנת ארוחות צהריים לדוגמה, מה שיעזור לה יהיה להגיד לעצמה: "ככה זה הכי טוב" או ללמוד שיטה שתקל עליה ותשאיר אותה עם ארוחת צהריים במינימום מאמץ???)
לעניינו, לא מתיימרת להיות הבלבוסטע הכי טובה, וגמני הרבה מהטיפים לא מיישמת בשעות עייפות וחולשה .
יכולה לשתף מההתנהלות של אימי האלופה שתחיה אמא ל11 ילדים בלע"ר, עובדת ומתוקתקת!
התארגנות הבוקר - יש על המקרר טבלה של ארוחות בוקר לפי ימים וילדים, מה כל אחד רוצה בסנדביץ'. כמובן גמיש לשינויים עד שהולכים לישון יום לפני. בבוקר היא קמה מוקדם (לפני שהיא מעירה את הילדים) ומכינה בשקט כריכים ע"פ הרשימה. כל אחד קם ויודע מה שלו.
הבגדים מוכנים בערימה מאתמול. כולל גרביים קשת וכו', (הגדולים - מכינים לעצמם, הבינוניים בוחרים לפני שנכנסים למיטה, לקטנים היא שמה). כמובן תיקים וכו' מוכנים מהלילה
אח"כ עוברת להעיר את כולם (מוקדם! היינו קמים ב6:30 למרות שיצאנו מהבית ברבע לשמונה), מתלבשים/מי שצריך עזרה מולבש. ומי שמוכן עד 7:15 (אז היא יוצאת) יושב בנחת עם כוס שוקו ועוגה, ומצ'תפר בשוקולד.
ארוחות צהריים - טיפ לדעתי חובה! מוכנות לה תמיד במקפיא קופסאות של אוכל מוכן לבישול (לא מבושל). כשיש לה זמן מכינה כמות גדולה ממשהו, ואז שולפת ומבשלת. לדוג': פעם בכמה זמן קונה כמות גדולה של בשר טחון ומכינה כדורי בשר ומקפיאה. מפרקת חזה עוף לשניצלים ומניחה בקופסא לפי ארוחות עם שקיות בין המנות. עוף נקי ומחולק, קציצות בשר, קוביות חזה עוף, סלמון פרוס למנות וכן על זאת הדרך.
כל יום אחה"צ בזמן שיושבת עם הבנות כל ש"ב היא מכינה את הארוחת צהריים של מחר. פשוט מכינה רוטב/מטגנת בצל/חותכת ירקות וכו' מוציאה מהמקפיא את מנת החלבון, והיידה ארוחת צהרים מפנקת ומהירה!!!
ש"ב עם הילדים - לא יורדים למטה/הולכים לחברים/פונים למשחקים לפני שגמרו ש"ב ועשו מערכת למחר.
קניות - כמו שכתבו יש רשימה על המקרר רושמים מה שנגמר/עומד להיגמר. חוצמיזה יש רשימה של כל המוצרים לפי קטגוריות, עוברים עליה ומקיפים בעיגול מה שצריך

יוגורט

משתמש מקצוען
יש לי גם כמה רעיונות :
1. אם את מתכננת לעשות משהו, אל תשבי בספה, קשה לקום ממנה. שבי על כסא וכד'
2. אם יש לך מייבש או אפשרות לתלות באופן שיתיבש עד הבוקר, הכניסי בערב את הבגדים שהילדים לבשו היום למכונה קצרה\שטיפה ומחר הם לובשים את אותו הסט! חיסכון עצום בכביסות. כל יומיים מחליפים סט
3. עם הוקדשה שאת הבגדים הממתינים לקיפול, הכניסי לאשפתונים (זהירות...) ממונים לפי חדרים

rk 1234

משתמש פעיל
איזה הוא חכם - הלומד מכל אדם.

אם לא תשאל, איך תדע?

כ"כ יפה ומרגש, לראות אמא שרוצה לדעת איך אפשר להתייעל.

האשכולות האלו עוזרים לכ"כ הרבה אנשים,
כל אחד לוקח את מה שמתאים לו.

מהניסיון שלי:
לחשוב עם עצמך מה הכי חשוב לך לגבי הילדים, סדרי הבית וכו'
ולעמוד ע"כ.

לדוג' : שהילד יכין ש"ב לפני שיוצא לחבר.
הילד יבכה, יכעס וכדו' (לא להיבהל, להישאר הכי רגועים)

הוא יבכה יום, יומיים ... ואח"כ יבין, שבעניין הזה אין פשרות, הוא יעשה את הנדרש בלי בעיות.
(כמובן תמיד יש מקרים חריגים).

ילדים צריכים וצמאים לגבולות, זה נותן להם תחושת ביטחון וממילא מרגיע אותם.

ועוד משהו:
לעשות רשימה. (לוקח כמה דקות ועושה סדר לכל היום)
לכתוב כמה זמן את צריכה לכל דבר.

לדוג':
בית- (מה אני צריכה לעשות היום בבית? ) לסדר, לשטוף כלים וכדו'
בישול- (מה אני צריכה לבשל היום?) א. צהריים -עוף ואורז וכדו'
כביסה-להכניס מכונה בהירה, גיהוץ, קיפול וכדו'
שונות-להזמין תור, לתפור כפתור וכדו'
קניות-חלב, גבינה וכו'

כל אמא עם ניסיון, היתה פעם מתחילה...

לאט, לאט, לומדים ומתייעלים.

תצליחי והרבה נחת.

אננסית

משתמש מקצוען
קודם כל אשכול מוצלח ביותר!
לקחתי מפה הרבה רעיונות. אישית תמיד נהנית טיפים ולייעל את העבודה שלי
(מה העניין לעבוד קשה ומסורבל ואז בעייפות לדקלם: מה שאני עושה זה הכי טוב?! לדעתי לעבוד חכם זה לעבוד קל. גורם להכי הרבה סיפוק ושביעות רצון. אישה אומרת שקשה לה ההתארגנות בהכנת ארוחות צהריים לדוגמה, מה שיעזור לה יהיה להגיד לעצמה: "ככה זה הכי טוב" או ללמוד שיטה שתקל עליה ותשאיר אותה עם ארוחת צהריים במינימום מאמץ???)
לעניינו, לא מתיימרת להיות הבלבוסטע הכי טובה, וגמני הרבה מהטיפים לא מיישמת בשעות עייפות וחולשה .
יכולה לשתף מההתנהלות של אימי האלופה שתחיה אמא ל11 ילדים בלע"ר, עובדת ומתוקתקת!
התארגנות הבוקר - יש על המקרר טבלה של ארוחות בוקר לפי ימים וילדים, מה כל אחד רוצה בסנדביץ'. כמובן גמיש לשינויים עד שהולכים לישון יום לפני. בבוקר היא קמה מוקדם (לפני שהיא מעירה את הילדים) ומכינה בשקט כריכים ע"פ הרשימה. כל אחד קם ויודע מה שלו.
הבגדים מוכנים בערימה מאתמול. כולל גרביים קשת וכו', (הגדולים - מכינים לעצמם, הבינוניים בוחרים לפני שנכנסים למיטה, לקטנים היא שמה). כמובן תיקים וכו' מוכנים מהלילה
אח"כ עוברת להעיר את כולם (מוקדם! היינו קמים ב6:30 למרות שיצאנו מהבית ברבע לשמונה), מתלבשים/מי שצריך עזרה מולבש. ומי שמוכן עד 7:15 (אז היא יוצאת) יושב בנחת עם כוס שוקו ועוגה, ומצ'תפר בשוקולד.
ארוחות צהריים - טיפ לדעתי חובה! מוכנות לה תמיד במקפיא קופסאות של אוכל מוכן לבישול (לא מבושל). כשיש לה זמן מכינה כמות גדולה ממשהו, ואז שולפת ומבשלת. לדוג': פעם בכמה זמן קונה כמות גדולה של בשר טחון ומכינה כדורי בשר ומקפיאה. מפרקת חזה עוף לשניצלים ומניחה בקופסא לפי ארוחות עם שקיות בין המנות. עוף נקי ומחולק, קציצות בשר, קוביות חזה עוף, סלמון פרוס למנות וכן על זאת הדרך.
כל יום אחה"צ בזמן שיושבת עם הבנות כל ש"ב היא מכינה את הארוחת צהריים של מחר. פשוט מכינה רוטב/מטגנת בצל/חותכת ירקות וכו' מוציאה מהמקפיא את מנת החלבון, והיידה ארוחת צהרים מפנקת ומהירה!!!
ש"ב עם הילדים - לא יורדים למטה/הולכים לחברים/פונים למשחקים לפני שגמרו ש"ב ועשו מערכת למחר.
קניות - כמו שכתבו יש רשימה על המקרר רושמים מה שנגמר/עומד להיגמר. חוצמיזה יש רשימה של כל המוצרים לפי קטגוריות, עוברים עליה ומקיפים בעיגול מה שצריך
כשאני שומעת כאלו תיאורים, אני חוטפת חלישות הדעת...

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כשאני שומעת כאלו תיאורים, אני חוטפת חלישות הדעת...
לגמרי.
מצד שני יש כאן גם כמה דברים שאני ממש צריכה ליישם. (לדוג להכין בגדים בערב, לקום מוקדם ולהכין סנדוויצ'ים לפני שהילדים מתעוררים..)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה