מאחורי הקלעים מביטה בחלון..

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
משתפת אתכם בלפני ואחרי.. :)
1I3A0138 ערוך מוקטן.jpg
1I3A0138 מוקטן לפני.jpg

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

DasiB

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מהמם והעיבוד מקפיץ מאוד
אבל חבל שגם הורדת את ההשתקפות היפה שיש על החלון
בתמונה המעובדת לא רואים את זה.

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מהמם והעיבוד מקפיץ מאוד
אבל חבל שגם הורדת את ההשתקפות היפה שיש על החלון
בתמונה המעובדת לא רואים את זה.
האמת שכשהגברתי את הקונטרסט בתמונה ההשתקפות נעלמה.. לא היה לי סבלנות להתמקד ולנסות להחזיר אותה.. אבל בהחלט זה יכול לשדרג את התמונה :)

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לפני העיבוד - הייתי אומרת "בסדר"
לאחר העיבוד - "וואו", משהו אחר לגמרי...
ואהבתי את השינוי של יעל, בלי זה זה נראה קצת שרוף
הפס הירוק בחלון נשאר בכוונה? (מעניין אותי מה השיקול דעת בכל עריכת תמונה שעושים, על מה חשבו ומה יצא בטעות) לי זה נראה לא כ"כ מתאים כי התמונה הפכה לחורפית והירוק הזה נותן תחושה של קיץ

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לפני העיבוד - הייתי אומרת "בסדר"
לאחר העיבוד - "וואו", משהו אחר לגמרי...
ואהבתי את השינוי של יעל, בלי זה זה נראה קצת שרוף
הפס הירוק בחלון נשאר בכוונה? (מעניין אותי מה השיקול דעת בכל עריכת תמונה שעושים, על מה חשבו ומה יצא בטעות) לי זה נראה לא כ"כ מתאים כי התמונה הפכה לחורפית והירוק הזה נותן תחושה של קיץ

קודם כל תודה רבה שמחה לשמוע שהעיבוד עשה טוב לתמונה.
כשמתחילים לערוך תמונה קודם כל (לפחות אני) שואלת את עצמי מה התוצאה שאני רוצה.. איזה אוירה אני רוצה שתהיה לי פה? ואז חושבת איך אני גורמת לזה לקרות..
אין דבר כזה יצא בטעות..
הרבה פעמים עוד בצילום עצמו אני מגלה לוקיישן שמצא חן בעני וכבר יודעת לאיזה כוון אני אקח אותו בעריכה..
פה לדוגמא נכנסנו לקרון של רכבת מלא בחלונות.. מיד הבנתי שבעריכה אני הולכת לייצר משהו דרמטי שמתאים לסגנון.. להציף את החלון באור ולגרום לפנים הרכבת להיות חשוך ומסתורי..
זה חלק מקרון הרכבת..

1I3A0130 1מוקטן ערוך.jpg

נערך לאחרונה ב:

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מיוחד! חלומי!
אני אוהבת מאוד את העיבוד!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לרגע חשבתי שה"לפני" זה ה"אחרי"
בעיני אין כאן שדרוג, אלא שנמוך
התמונה שלפני מלאה בחיות
התמונה של ה"אחרי" קודרת ועצובה, עם טווח דינמי נמוך, והקונטרסט הנמוך מעביר תחושה של צפיה דרך שמשה מלוכלכת.
כל זה כמובן אם מישהו מתעניין בדעתי.

ללין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
האמת שגם אני חשבתי כך...
אם כבר כתבו את זה...
לאחרונה יצא לי לקרוא כתבה בשם: "עשר המכות של הצלם המתחיל" ואחת מהן היתה "עיבוד מוגזם של תמונה".
והאמת,
שבכל התמונות היפיפיות והמדהימות שאני מסתכלת בפורום הזה, אני מגלה שעיקר העבודה של הצלמת הייתה בעיבוד וככל שהעיבוד רציני יותר כך מחמיאים לה יותר.
ואני חשבתי שהצלחה של תמונה נמדדת בצילום היפה, עם התאורה היפה, הצבעים, וכמובן הקומפוזיציה,
ובעוד שבעיני ככל שהתמונה צריכה פחות עיבוד ורק טיפונת חיזוק של קונטרסט זה היא יותר מוצלחת אני רואה שכל הצלמות הגדולות מוסיפות צבעים פחות מציאותיים ויוצרות תמונה שונה לגמרי.
אז מה האמת???:eek::eek::eek:

וכמובן שהעליתי את הנקודה כאן, באשכול הזה, רק משום שכתבו לפניי על העיבוד וזה לא קשור ספציפית לתמונות המיוחדות שבתחילת האשכול....

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ללין- כתבו שהלפני הוא האחרי לא בגלל שבאמת חשבו שהתמונה הלא מעובדת עדיפה.. כי סדר התמונות לא היה נכון..

לעניין עיבוד תמונות בכלל.. חלק מתמונה טובה זה לא רק החומר גלם כפי שיצא מהמצלמה.. אלא מה אתה עושה איתו אח"כ.. וצלם טוב עם ראיה אומנותית יודע לקחת את התמונה ולשבח אותה.
ואין בזה אמת.. באומנות אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.. זה לא מתמטיקה.. גם לשרוף תמונות לפעמים זה בסדר..

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בעיני אין כאן שדרוג, אלא שנמוך
התמונה שלפני מלאה בחיות
התמונה של ה"אחרי" קודרת ועצובה, עם טווח דינמי נמוך, והקונטרסט הנמוך מעביר תחושה של צפיה דרך שמשה מלוכלכת.
כל זה כמובן אם מישהו מתעניין בדעתי.
עניתי ישר לתגובה האחרונה.. ולא ראיתי את תגובתך.. קודם כל זה בסדר לא לאהוב..
העיקר שאני אהבתי!!:)
לא כל תמונה חייבת להיות צבעונית ועליזה.. יש הבדל בין סתם תמונה לתמונה שמעבירה רגש, מה התחושה שהתמונה גרמה לצופה..
כשאני מסתכלת על התמונה המקורית אני רואה ילדה נחמדה שעומדת ליד חלון..
וכשאני מסתכלת על התמונה השניה אני מרגישה שקורה פה משהו.. היא מצפה למשהו למשהו שיגיע... יש פה סיפור

ואנחנו כצלמים מנסים להעביר לצופה את הסיפור..

קונטרסט

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אהבתי גם וגם.
ילדה חמודה!

נראה לי שהיא אמורה להיות קצת יותר רצינית לעיבוד של מצפה למשהו שיבוא.

אולי מעניין אותך גם...