בריאות מאובחנים עם EOE? תנו תגובה...

• פותח הנושא rv
  • פורסם בתאריך
  • תגיות
    eoe

rv

משתמש רשום
אשמח לשתף ולהשתתף למי שמכיר ומאובחן

שלג קל

משתמש מקצוען

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תרגישי בנוח לפרוק.
גם אנחנו עברנו תקופה קשה מאוד וב"ה היום המצב הרבה הרבה יותר טוב.

rv

משתמש רשום
הבן שלי קטן בן שנתיים +5
מאובחן כ- שנה וחצי
עד שססוף סוף התחלנו להתרגל כמה שאפשר, לאחרונה עבר תגר בוטנים (כי יש אלרגיות מסכנות בנוסף לדלקת) ובהתרגשות גדולה חזר לאכול בוטנים.
לצערי אתמול הגיע תוצאות ביופסיה אחרונות וכל המצב הלך אחורה, התקדמנו צעד אחד עם הבוטנים וחזרנו 5 אחורה!! הדלקת גבוה יותר ממה שהיה אי פעם לאחר שפעם קודמת היה נקי לחלוטין!
בקיצור מורידים בוטנים שוב... מסכן עד שהתלהב..
ועכשיו לצערי התבשרנו שנוסף צליאק..
איך מתמודדים עם כל החבילה הזו??
גם אלרגיות, גם EOE וגם צליאק...
בקושי נשאר מה לאכול
גם ככה אני מכינה לו הכל למעון ונמנע ממלא דברים
צריכה כוחות דחוףףף

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אוי, זה נורא קשה כשסוף סוף אפשר להחזיר משהו ואח"כ צריך שוב להוריד אותו. :(
גם לנו זה קרה עם עוף וזה היה נורא מתסכל.
לבן שלי אין צליאק אבל יש לו אלרגיה מסכנת חיים לחלב ושומשום ובעבר גם לביצים.
בגלל הEOE הוא הגיע למצב שהוא לא יכל לאכול כלום חוץ מנאוקייט.
כשהחזרנו לו מזונות, האאוזינופילים חזרו.
הרגשתי ממש חסרת אונים.
היום הוא בן 6 ואוכל הכל חוץ מחלב ושומשום.
אז יש תקווה.
אבל צריך המון סבלנות והמון המון כח.

rv

משתמש רשום
גם אצלנו אלרגיות מסכנות: חלבי, ביצים, שומשום ובוטנים
בתקוה לטוב...
כשהיה תינוק ניסינו 6 סוגי פורמולות עד שהבנו שעד שלא נפסיק במבה לא יעזור כלום
המון כח
ואם כבר לגבי אלרגיות, בקשה לסייעת ממשרד החינוך, לוקח להם הרבה זמן לאשר? כמה זמן לפני תחילת שנה צריך להגיש בקשה?
תודה על העידוד והעזרה

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אלרגיה מסכנת חיים לביצים בד"כ עוברת בגיל צעיר.
הבעיה היא שבילדים עם EOE, גם אם זה עובר, צריך לעשות אנדוסקופיה אחרי כמה חודשים כי לפעמים זה נשאר טריגר.
נראה לי שהיינו צריכים להגיש בקשה בפברואר-מרץ, לא לפני.
את התשובה מקבלים כמה חודשים אח"כ.
בד"כ לא עושים בעיות אם האלרגולוג כותב שיש אלרגיה מסכנת חיים והוא זקוק להשגחה צמודה.

rv

משתמש רשום
טיפול דרך האמא או הילד?
בן שנתיים וחצי

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אשמח לשתף ולהשתתף למי שמכיר ומאובחן
מה שלומכם?
בשבת התעדכנתי במידע חדש בתחום (מבוסס רפואית ומחקרית, מכנס רופאים דלקת סוג 2 שהתקיים בסוף השבוע שעבר).
אם את רוצה לשמוע על משהו לא מאד מסובך שיש לו פוטנציאל לעזור, תעדכני.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מה שלומכם?
בשבת התעדכנתי במידע חדש בתחום (מבוסס רפואית ומחקרית, מכנס רופאים דלקת סוג 2 שהתקיים בסוף השבוע שעבר).
אם את רוצה לשמוע על משהו לא מאד מסובך שיש לו פוטנציאל לעזור, תעדכני.
אני אשמח לשמוע. (אם הכוונה לטיפול ביולוגי, זה לא לילדים קטנים.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה