דרוש מידע לשמור את שומר המצב?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לפני עשר שנים שמו לי שומר מצב אחרי שסיימתי עם קוביות. האם צריך באמת להשאיר את זה לעולם? האם יש למישהו ניסיון עם הורדת שומר מצב שלא גרם להחזרת השיניים למצב הקודם?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
לפני עשר שנים שמו לי שומר מצב אחרי שסיימתי עם קוביות. האם צריך באמת להשאיר את זה לעולם? האם יש למישהו ניסיון עם הורדת שומר מצב שלא גרם להחזרת השיניים למצב הקודם?
לי הורידו אחרי כמה שנים. השיניים בסדר.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה מאוד אינדיבדואלי, כדאי לך לשאול את האורטודנט שטופלת אצלו.
אישית יש לי שומר מצב קבוע (מחובר) למעלה ולמטה, וחוץ מזה שומר מצב שאני שמה בלילה,
ואם אני לא שמה כמה לילות רצוף אני מרגישה שהשיניים זזו!
ואכן האורטודנט אמר לי שהשיניים שלי בנויות בצורה כזו והוא חד משמעית ממליץ לי להישאר עם השומר מצב (גם הנייד) לתמיד.

ר

רק ילדה;)

אורח
אני הורדתי ומתחרטת....
(עשיתי ישור שיניים בגיל 9. לפני למעלה מעשור וחצי... לא הייתי מספיק עם מודעות לעניין. ואפילו היה לי גשר על הראש:(
עלה הון תועפות ובשיטה חדשה ושקופה בגלל סיבה מסויימת...
התמדתי זמן מה ואז הש' החל להציק לי מאוד... אז פה ושם זלזלתי. היום אין לי מושג איפה הוא
ואין זכר ליישור:()

שאלתי מס' רופאים (כי רציתי לעשות שוב והומלץ לי לא באופן נחרץ)
וזה תלוי אופי של שיניים.
אולי יש אופציה של קיבוע תמידי.
או אולי לסירוגין, יום כן יום לא. אבל מצריך משמעת עצמית חזקה.

בהצלחה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אולי יש אופציה של קיבוע תמידי.
בעיקרון יש, אבל מניחה שזה תלוי במצב.
אצלי השיניים העליונות היו עקומות מאד לפני הטיפול, ושמו לי "פלטה" נשלפת, שהתמדתי איתה כמה שנים עד שהאורתודנטית שחררה אותי ממנה (בהתחלה כל היום, אח"כ רק בלילה)
והשיניים התחתונות היו הרבה פחות עקומות מלכתחילה, ושמו לי קיבוע קבוע- מין פס ברזל שמודבק על השיניים מאחורה (שגם אותו הורידו לי אחר אי אילו שנים). הקבוע הרבע יותר נוח ולא מורגש כמעט, אבל אולי הוא מתאים רק אם השיניים לא היו מאד עקומות.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שמו לי קיבוע קבוע- מין פס ברזל שמודבק על השיניים מאחורה
זה מה שיש לי. הבעיה היא שאכלתי סוכריה קשה, ובעקבות נשיכתה - חלק מהפס השתחרר מההדבקה.

Green

משתמש מקצוען
אצלי השתחרר ההדבקה. ועד שהלכתי להדביק חזרה - השן שהשתחררה מהקיבוע זזה ממקומה.
ממש חבל לי.
וזה אחרי 15 שנה מסיום הטיפול.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
קופצת על האשכול
הבת שלי סיימה עכשיו טיפול אורטודנטי, שמו לה שומר מקום -פס הדבקה. שבוע אחרי ההדבקה נשבר חלק ממנו, הרופא טוען שזה אשמתה או שזה בעיה של השיניים שהן לא בנויות להדבקה. הוא גזר את התלוי ולא החליף.
תכלס הורה להישאר עם הפלטה בלילות ויכול להיות שזה יהיה כך שנים. מה שקודם הבטיח שישתחררו לגמרי מהפלטה.
מה אומרים?

אילה אחת

משתמש מקצוען
בגדול זה תלוי בשיני הבינה אם הן כבר יצאו או לא. כי מה שקורה כשאין שומר מצב, שיני הבינה בזמן הבקיעה דוחפות את השיניים ומחזירות אותן למקום הקודם.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה מה שיש לי. הבעיה היא שאכלתי סוכריה קשה, ובעקבות נשיכתה - חלק מהפס השתחרר מההדבקה.
קרה לי פעם פעמיים. הלכתי לאורתודנטית והיא הדביקה מחדש.
הרופא טוען שזה אשמתה או שזה בעיה של השיניים שהן לא בנויות להדבקה. הוא גזר את התלוי ולא החליף.
אולי שווה להתלונן על השירות. זה לא כזה סיפור להדביק מחדש את החלק התלוי. משלמים על הטיפול כ"כ הרבה, שזה נראה לי בסיסי לקבל כזה שירות, גם אם זו אשמתה.
(ומה זה נקרא אשמתה? אכלה משהו שלא היתה צריכה לאכול? הוא הזהיר אותה?)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!

אולי שווה להתלונן על השירות. זה לא כזה סיפור להדביק מחדש את החלק התלוי. משלמים על הטיפול כ"כ הרבה, שזה נראה לי בסיסי לקבל כזה שירות, גם אם זו אשמתה.
(ומה זה נקרא אשמתה? אכלה משהו שלא היתה צריכה לאכול? הוא הזהיר אותה?)
הזהיר אותה בהחלט והיא גם נזהרה
אבל השאלה אצל מי מתלוננים?

שפריצרית

משתמש מקצוען
הבת שלי סיימה עכשיו טיפול אורטודנטי, שמו לה שומר מקום -פס הדבקה. שבוע אחרי ההדבקה נשבר חלק ממנו, הרופא טוען שזה אשמתה או שזה בעיה של השיניים שהן לא בנויות להדבקה. הוא גזר את התלוי ולא החליף.
שירות גרוע מאד, זה דבר נפוץ שחלק מהפס נתלש.
אצלי האורטודנט מחזיר אבל בתשלום של 100 ש"ח.
(גם כן... אחרי טיפול שעלה סכום של חמש ספרות, מינימום של שירות לאחר הטיפול!)

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
גם לי קרה כמה פעמים והוא הדביק לי מחדש (ללא עלות נוספת). הבעיה היא שאני לא בארץ וחשוב לי לדעת כמה זה נחוץ כדי לדעת אם שווה לי להשקיע כסף באורתודנט כאן.
מעניין אם אפשר לשאול אותו דרך הטלפון בנוגע למצב הספציפי שלי.

אצלי השתחרר ההדבקה. ועד שהלכתי להדביק חזרה - השן שהשתחררה מהקיבוע זזה ממקומה.
ממש חבל לי.
וזה אחרי 15 שנה מסיום הטיפול.
גם אצלי השתחררה ההדבקה של חלק מהקיבוע והשן זזה קצת ובגלל שזה שן קדמית זה ממש הפריע לי.הלכתי לאורטודנט שלי והוא הפעיל לחץ על השן שזזה ואז הדביק לי חדש והעניין הסתדר.עכשיו אחרי שנה נשבר לי שוב הקיבוע באותו מקום והשן הקידמית זזה שוב.לפני שנה הוא אמר לי שיש אפשרות לעשות פלטה שקופה שישנים איתה בלילה וזה מונע מהשניים לזוז ממקומם אפילו אם ישבר שוב הקיבוע.מישהו שמע על הפלטה השקופה הזו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה