דרוש מידע לרוכשי רוטשילד באחיסמך (גני איילון)

מצב
הנושא נעול.

חיים לב

משתמש צעיר
היי חברים ערב טוב.
שלום רב.
אני עדין המום מהסיפור של החשמל כשר.
אבל בואו נעשה סדר בטענות.
א. כמו שכתבה מקוריות לא מדובר על ענין של יום יומיים מדובר על מינימום שנתיים וגם זה בכלל בכלל לא בטוח זה נצרך לעשרות אישורים שעדין לא קיימים.
תאמת אני יגיד לכם אומנם בנושא הבניה הייתי אופטימי אבל משום מה בנושא הזה אני לא נותן סיכוי לפחות מ5 שנים שיהיה את הדבר.
מי שמכיר את הנושא יודע שאותו אדם שעובד על זה שנים רבות לא הצליח לדחוף את זה בשום עיר ובשום שכונה כי הדבר מאוד קשה ליישום.
(וכפי שקראתם הוועד מתנער מכל אחריות לנושא ובצדק.)
בקיצור המיזם הוא נסיוני לגמרי.
לדעתי אותם פתרונות שימצאו לשנתיים הבאות יכולים להימשך עוד הרבה שנים.
ב. אם לטענתם זה מיזם שווה אז למה שלא תמצאו משקיע או יזם שינהל את זה וישקיע ושזה יהיה הוא יקצור פרות. (מסתבר שאף אדם לא מוכן להשקיע בזה)
ג. בוא נאמר שהמיזם יצליח ותך שנתיים זה יהיה מוכן
איך אפשר להוציא מכמות אנשים נכבדה שלא מעונינת בזה להוציא מהם סכום ענק של 10000
אל"ש בזמן שהם לא ידעו ולא חתמו על זה בזמן הרכישה
(שלא תבינו לא נכון אני בעד הוועד, ובוא נאמר דורשים 800 ש"ח עבור יועץ משכנתאות אז אע"פ שלי אין שום צורך ביועץ משכנתאות משום שאיני לוקח וגם נשמע מוגזם לשלם 800 ש"ח עוד לפניי שטיפל לאנשים בתיק עצמו עדיין אני מוכן לשלם משום שזה חלק מרכישת דירה.
אבל נושא שהוא שנוי במחלוקת והיה רבנים שהחמירו לא להשתמש בחשמל בשבת לא מחייב את כל הציבור לשלם להם על החומרא הזאת.
אני מכיר רבנים גדולים וישיבות אשר לא משתמשות בגנרטור בשבת ולכן אצלי זה בגדר חומרה.
והרוצה להדר בכיף יהדר אבל לא על חשבון זוגות עם מלא חובות שיצטרכו להיקרע עוד בשביל זה.
טענת החניונים אינה מתחילה כמובן שאם היה אפשר היו מורידים הרבה חניות ובאמת הורידו וע"ז היה חלק מהבלאגן והעיכובים.
אבל היום א"א לבנות בלי חניות
משא"כ חשמל זה לא לעיכוב, ומי שמאוד מקפיד שישלם עוד 10000 אל"ש ויהנה וכמו שנאמר כבר בפורום "הוצאות שבת חוזרות" וזה לא משנה 10000 או 20000
לילה טוב חברים
ובשורות טובות
בתקווה שדבריי הובנו ולא יצאו מהקשרם

דולה ומשקה

משתמש פעיל
אם מדברים על חוק נטו הרי שגם קבלת החלטה של 51 אחוז מחייבת חוקית כמובן שאם יהיה 51 אחוז שיבקשו מימון לדברים שלא קשורים בקשר ישיר לועד אה"נ אבל פה זכותו של הועד להביא את זה לדיון ולקיים על זה הצבעה ואם יהיה 51 אחוז הרי שמבחינה חוקית זה מחייב כמו שהעייריה מחייבת

חיים לב

משתמש צעיר
אני מחפש מה שיחייב מאות רוכשים מבחינת הלכה לשלם חניות לבעלי הרכבים שהם מיעוט ממש כשתמצא לי את זה נדבר על זה
חברי כמה אני יכול להסביר לך שזה תנאי לדירה כיום במדינת ישראל
בלי חניה אין דירה....
כמו שמשלמים על כל החדר מדרגות גם אם אתה בקומת כניסה.
איך כל זה קשור לחשמל כשר????????????????????
עובדה יש דירות גם בלי חשמל כשר.
זה שיש רבנים צדיקים ויר"ש שמקפידים לא אומר שאנחנו אמורים לממן...

• תודה
Reactions: stk

היכל

משתמש פעיל
אני דווקא בעד חשמל כשר אבל אני ממש לא מצליח להבין איך הועד יכול להחיל את החוק שלו שהרוב קובע כשהוא עצמו מתנער מאחריות ואומר שאין לענין הזה קשר אליו .

אני וביתי

משתמש מקצוען
חברי כמה אני יכול להסביר לך שזה תנאי לדירה כיום במדינת ישראל
בלי חניה אין דירה....
כמו שמשלמים על כל החדר מדרגות גם אם אתה בקומת כניסה.
איך כל זה קשור לחשמל כשר????????????????????
עובדה יש דירות גם בלי חשמל כשר.
זה שיש רבנים צדיקים ויר"ש שמקפידים לא אומר שאנחנו אמורים לממן...
גם הסיפור עם החשמל זה בגלל העירייה שלא מסכימה לאופציה אחרת אז מה ההבדל?

היכל

משתמש פעיל
יש עוד דבר שמעניין אותי הרי זה לא נועד בשביל להחליף את הגנרטור זה נועד גם למקרי חירום ולכן המדינה אולי תממן חלק מהעלויות אם ככה יוצא שמחיר למשתכן ושכטר וכל השאר יהנו מזה ללא תשלום בעוד שאנחנו נהיה חייבים לשלם כי הרוב רצה?
בבקשה תקנו אותי אם אני טועה !

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש עוד דבר שמעניין אותי הרי זה לא נועד בשביל להחליף את הגנרטור זה נועד גם למקרי חירום ולכן המדינה אולי תממן חלק מהעלויות אם ככה יוצא שמחיר למשתכן ושכטר וכל השאר יהנו מזה ללא תשלום בעוד שאנחנו נהיה חייבים לשלם כי הרוב רצה?
בבקשה תקנו אותי אם אני טועה !
הם אומרים שאולי יהיה מענקים, ושיש השתפות של המדינה בתפעול, אבל זה עדיין יוצא כזה סכום

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה