לקחו ממני הלוואה בלי רשותי, זה חוקי?

דיו וקסת

משתמש מקצוען
אשתי התחילה לעבוד ברשת חינוך מיוחד מסוימת כממלאת מקום תחת עובדת שיצאה לחופשת לידה,
כשהגיע העשירי לחודש, נכנסה לחשבוננו משכורת עתק של... אגורה אחת.
כן כן, לא חצי אגורה לא רבע אגורה, אגורה שלמה ונוצצת.
פניתי למחלקת שכר והם ענו לי בלקוניות שיש 'נוהל תשלום מ"מ' שמקבלים בחודש שאחריו.
למותר לציין שאף אחד לא אמר לה את זה כשהיא התחילה את העבודה, וכמו כן, לא זכור לנו שהם קיבלו מאיתנו אישור לקבל את המשכורת שלנו כהלוואה למשך חודש...
זה חוקי? זו לא הלנת שכר?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
גם אצלי זה ככה. סופסוף הבנתי מה זה מקדמת מילוי מקום

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
גם אצלי זה ככה. סופסוף הבנתי מה זה מקדמת מילוי מקום
אשתי התחילה לעבוד ברשת חינוך מיוחד מסוימת כממלאת מקום תחת עובדת שיצאה לחופשת לידה,
כשהגיע העשירי לחודש, נכנסה לחשבוננו משכורת עתק של... אגורה אחת.
כן כן, לא חצי אגורה לא רבע אגורה, אגורה שלמה ונוצצת.
פניתי למחלקת שכר והם ענו לי בלקוניות שיש 'נוהל תשלום מ"מ' שמקבלים בחודש שאחריו.
למותר לציין שאף אחד לא אמר לה את זה כשהיא התחילה את העבודה, וכמו כן, לא זכור לנו שהם קיבלו מאיתנו אישור לקבל את המשכורת שלנו כהלוואה למשך חודש...
זה חוקי? זו לא הלנת שכר?
שכרם של מורים ממלאי מקום, המקבלים את התשלום במשכורת החודש שלאחר החודש

שבוצעה בו העבודה - יחושב לפי ערך השכר בחודש שלאחר החודש שבוצעה בו

העבודה.(7)

המקור מכאן

דיתי חן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בחינוך העצמאי זה ככה.
אני לא יודעת מה לגבי החוק.
מוסרית - זה ודאי לא בסדר.

A052

משתמש סופר מקצוען
גם אם הם מאד ירצו, הם לא יכולים לשלם את זה בחודש העוקב.
הם מקבלים דוחות שנכתבים במקרה הכי מהר ב1 לחודש העוקב, מישהו צריך לקבל אותם, לעבור על הכל, לראות שהכל תואם, זה לא אפשרי שהכל יהיה תוך 9 ימים.
ולכן לפי מה שאני מבין, גם משרד החינוך עצמו משלם רק בחודש שלאחר מכן.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
הם מקבלים דוחות שנכתבים במקרה הכי מהר ב1 לחודש העוקב, מישהו צריך לקבל אותם, לעבור על הכל, לראות שהכל תואם, זה לא אפשרי שהכל יהיה תוך 9 ימים.
ולכן לפי מה שאני מבין, גם משרד החינוך עצמו משלם רק בחודש שלאחר מכן.
לא הבנתי, אם כן למה זה רק על ממלאות מקום ולא על העובדות הקבועות?

כתוב שם מפורש שזה לא מדובר על מילוי מקום של עובדת שיצאה לחופשת לידה:
"הסדר זה אינו חל על עובדי הוראה שנקראו לשירות מילואים ממושך ועל מורות היוצאות לחופשת לידה"

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
עובדות קבועות מקבלות לפי חודש שלם של עבודה מה-1 עד ה-1
במידה והן החסירו, זה ירד להן בחודש שלאחר מכן.
עובדות הוראה מ"מ מקבלות (ברשת בני יוסף) מה-10 לחודש ועד ה-9 (כולל) ב-1 לחודש הבא

עריכה-
יש אפשרות של מ"מ בתקן ואז, מ"מ שעובדת יותר מ-50 ומשהו יום רצוף (אולי השתנה מאז...) תקבל כמורה קבועה כולל ותק, דרגה ושאר התנאים.

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי, אם כן למה זה רק על ממלאות מקום ולא על העובדות הקבועות?
מה יש לבדוק בעובדת קבועה?
יש לה נתוני משרה קבועים, שעות חודשיות קבועות, ולכן לא צריך לבדוק כלום.
ומה שצריך להוסיף או להחסיר כגון ימי מחלה או שעות נוספות, אכן משתנה רק במשכורת בחודש הבא.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל אחד יודע על המושג שנקרא "תנאי תשלום", ואם יש לו דרישות בנושא, עליו לברר ולסכם לפני תחילת העבודה

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נכון, אבל בדרך כלל מזמין העבודה יותר חזק מנותן השרות ואין לו ברירה אלא להסכים.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בדיוק
וכשהוא יהיה מעסיק, הוא גם ינהג ככה

דיו וקסת

משתמש מקצוען

בשביל מה יש מחלקת שכר אם לא בשביל זה?
החוק (חוק הגנת השכר 1958 התשי"ח) אומר שצריך לשלם עד 9 ימים מסוף החודש, מי שמאחר יותר מזה צריך לשלם פיצויי הלנת שכר. מחלקת שכר עובדת כל החודש, הם לא יכולים להתארגן לשלם לפי החוק?
אלא אם כן החוק מחריג עובדות במילוי מקום וזו הייתה שאלתי במקורה, אשמח אם מישהו שיודע יוכל להחכים אותי.

וכשהוא יהיה מעסיק, הוא גם ינהג ככה
מה זה? תסמונת הילדים המוכים שהופכים להורים מכים?
אם זה בסדר, זה בסדר משני הצדדים, ואם לא - אז לא. אני לא מקבל את הטיעון שכל מעסיק יכול לנהוג כך מכיוון שכאשר הוא היה שכיר נהגו כך כלפיו.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה זה? תסמונת הילדים המוכים שהופכים להורים מכים?
אם זה בסדר, זה בסדר משני הצדדים, ואם לא - אז לא. אני לא מקבל את הטיעון שכל מעסיק יכול לנהוג כך מכיוון שכאשר הוא היה שכיר נהגו כך כלפיו.
כוונתי היתה שזה כל כך לגיטימי, שגם הוא היה נוהג כך ומרגיש עם זה מצוין, כמובן כאשר זה נהוג, ואין סיכום אחר

A052

משתמש סופר מקצוען
החוק (חוק הגנת השכר 1958 התשי"ח) אומר שצריך לשלם עד 9 ימים מסוף החודש,
החוק לא אומר שזה בדווקא מהחודש שבו בוצעה העבודה. אלא רק מהחודש בו חלה חובת התשלום.
ולכן כפי שכתבתי, אתה יכול להמשיך להתמרמר ולברבר, אבל בפועל לא תיתכן במציאות הדרישה שלך לתשלום תוך 9 ימים מסוף החודש, בגלל הצורך בבדיקות וכנ"ל. והרבה גם תלוי במזכירויות בתי"ס שלא מביאות את הדוחות תוך דקה מסיום החודש אלא רק בין ה5-10 לחודש.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
החוק לא אומר שזה בדווקא מהחודש שבו בוצעה העבודה, אלא רק מהחודש בו חלה חובת התשלום.

באמת?

אני מצטט מתוך החוק להגנת השכר:
מועד לתשלום שכר חדשי (תיקון מס' 16) תשמ"ה-1985
9. שכר עבודה המשתלם על בסיס של חודש ישולם עם תום החודש בעדו הוא משתלם;

מתוך ויקיפדיה:
על פי חוק הגנת השכר מועד תשלום השכר לשכר המשולם על בסיס חודשי, הוא בתום החודש. שכר שלא שולם עד היום התשיעי ממועד זה, נחשב ל"שכר מולן"

בפועל לא תיתכן במציאות הדרישה שלך לתשלום תוך 9 ימים מסוף החודש, בגלל הצורך בבדיקות וכנ"ל
אנחנו חיים באותו עולם בכלל?
אני לא מכיר שום מקום עבודה שלא משלם בעשירי לחודש שאחרי העבודה. פעם ראשונה ששמעתי דבר כזה. יש כאלה שבגלל קשיי תזרים, דוחים קצת את העברת המשכורת, ועל זה רוב העובדים מוחלים. אך במקרה דנן מדובר בנוהל רשמי שמנוגד לחוק, להיגיון ולצדק.
וזו הסיבה שאני ממשיך "להתמרמר ולברבר"...

נערך לאחרונה ב:

חיה.

משתמש מקצוען
כל הדיון הוא רק על המשכורת הראשונה.
לאחר מכן תקבלו כל חודש משכורת באופן קבוע על העבודה מלפני חודשיים.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
בתקופה שבעלי היה חונך צמוד לילד, וקבל משכורת דרך העירייה, זה גם היה כך (חודש אחרי)
אין שום מצב שמחלקת שכר יכולה ב-9 ימים להכין משכורות ל-1000 עובדים.
לכן הם מכינים חודש שלם את המשכורת של החודש הקודם.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
מה שנקרא:
שיחתכם חשובה לנו, אבל לא עד כדי כך שנוסיף עוד מוקדניות... ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה