דרוש מידע לפני לידה? אחרי לידה? סקר

אם היו מזמינים אותך ליום כיף\פינוק בנושא אמהות ,מה היה הפרמטר הכי מעניין ו\ או חשוב לך?

• ייעוצים מקצועיים בתחום האימהות

• מקום יוקרתי בתנאי נופש

• חווייה קולינרית

• תוכן חוייתי משני כמו מופע סטנדאפ\ הקרנה

• מתחם שופינג

• מתנות ,הגרלות, שוברי הנחה וכו'

• החזרים מקופות חולים

• מיקום קרוב לבית

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

החיים קלים

משתמש מקצוען
@מישהי אחת , אני הייתי ממליצה ללקוחה שלך למתג עצמה באופן ברור לקהל היעד שצורם לו כל השטיקים וכן רוצה לקבל את מה שמגיע לו.
שאותה אחת שהתקשרה לברר מה מקבלים.... לא תתקשר בכלל כי תבין שזה לא בשבילה, ולעומתה מי שלא מתייחסת לכל המודעות מהסגנון תבין שזה הפעם בשבילה.
לא לנסות לעצב מודעה כמו האחרים אלא לכתוב ברור שכאן רק ייעוץ נטו.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אם הייתי מקבלת משהו תמורת מס הבריאות המשוגע שאני משלמת
קצת מספרים :
אשה שמרויחה פחות מהממוצע, עד 6300 , צריכה לשלם ביטוח לאומי + בריאות במשך 7 שנים בערך כדי להחזיר את דמי הלידה שקיבלה למשך 3 וחצי חודשים.
אשה שמרויחה 12 אלף, צריכה לעבוד 3.7 שנים כדי להחזיר דמי לידה, כך שאם היא יולדת בממוצע פעם ב4 שנים זה כמעט מכסה את כל הכסף ששולם.

כל זה רק דמי הלידה, לא דיברנו על קצבאות ילדים , הלידה עצמה (14,300) המילדת , מעקב לידה בקופה,
וזה סתם בשביל הדוגמא.
כל ביקור אצל רופא עולה כסף , בדיקת דם , תרופות , אשפוזים בחינם כל כך הרבה דברים שאנחנו מקבלים בחינם או כמעט חינם , ועדיין בטוחים שאנחנו משלמים.

ומערכת הבריאות שלנו היא אחת הטובות בעולם .

אז נכון, אחת ההשלכות היא שיש תורים בגלל שהמערכת חינמית, ובגלל שהיא כל כך טובה, הרבה אנשים משתמשים בה ולא פונים לרפואה פרטית.
אם תפני לרופא נשים פרטי , מסתמא שהתור יהיה היום , אבל תשלמי בהתאם .
אי אפשר לצפות למערכת מעולה, חינמית , וגם מהירה, הא , וגם לשלם קצת מס בריאות :)

חחח

משתמש סופר מקצוען
@בימבמבום אל תתחילי איתן אפילו.
תפרגני להן להרגיש צדיקות על כולן ותעשי את מה שאת רוצה. רק אל תתנצלי! אם את חושבת שאת בסדר-סבבא ואם לא אז תשתפרי אבל זה לא קשור לאף אחת אחרת מה החלטת לעשות. (והתגובות הבאות--- בטח שזה קשור אלינו, זה הורס לכולנו... בסדר מכירה את הקלישאות האלו ולא מאמינה. )

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
זה כמעט מכסה את כל הכסף ששולם.
שכחת משהו,
מה עם כל מה שאבא של הילד משלם כל השנים?
קצבאות ילדים
אני מקווה שזה היה בדיחה
אם תפני לרופא נשים פרטי , מסתמא שהתור יהיה היום , אבל תשלמי בהתאם .
ועדיין יצא לי יותר זול לשלם כשאני צריכה או להחזיק ביטוח בריאות פרטי בחברה פרטית, ולא לשלם מס בריאות + ביטוח לאומי...
אנחנו מדינה סוציאלית, וממילא - מי שמרוויח יותר, מממן את מי שפחות.
הביטוח הממשלתי דואג למדינה בככליות, ולא לפרט, ואני לא בטוחה שזה מעניין אותי אם זה יוצא מהכיס שלי...
@בימבמבום אל תתחילי איתן אפילו.
תפרגני להן להרגיש צדיקות על כולן ותעשי את מה שאת רוצה. רק אל תתנצלי! אם את חושבת שאת בסדר-סבבא ואם לא אז תשתפרי אבל זה לא קשור לאף אחת אחרת מה החלטת לעשות. (והתגובות הבאות--- בטח שזה קשור אלינו, זה הורס לכולנו... בסדר מכירה את הקלישאות האלו ולא מאמינה. )
OK, אז אני אפסיק לענות,
אבל זה מעצבן אותי,
כי בגלל שטויות שכאלה סגרו לי את מה שיכלתי להוציא!!
(ועדיין לא הייתי מכסה את מה שמשלמים, ההוכחה - זה שווה לקופות החולים, כלומר - עדיין נשאר להם כסף, והרבה!!!)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
שכחת משהו,
מה עם כל מה שאבא של הילד משלם כל השנים?
אם שני ההורים עובדים , מרוויחים יותר מהממוצע, ויש להם ילדים פחות מהממוצע , מקרי מחלה פחות מהממוצע הם באמת משלמים יותר.
אבל בכל מצב אחר בו הם מרוויחים ממוצע או קרוב לזה ויש להם ילדים יותר מהממוצע , הם משלמים פחות .

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ועדיין יצא לי יותר זול לשלם כשאני צריכה או להחזיק ביטוח בריאות פרטי בחברה פרטית, ולא לשלם מס בריאות + ביטוח לאומי...
תרשי לי להניח שלא עשית חשבון מספיק טוב.
האנשים שמשלמים כה הרבה ביטוח לאומי ממש לא יתענינו בסל הלידה שלהם, בטח לא בקומבינות שאפשר לעשות איתו.
תחשבני שוב כמה את משלמת לחודש וכמה עולה למדינה אני כמעט בטוחה שפספסת משהו.... (קשה להאמין שאשה חרדית כלשהי עולה פחות ממה שהיא משלמת, לא בגלל גובה השכר שלה, אלא העלויות השונות שלא קשורות דווקא ללידה (למרות שזה חלק בהחלט כבד חוץ מהדמי לידה, יש מענק לידה, עלות מעקב הריון, לידה ואשפוז)כמו רפואת ילדים, קצבאות ילדים וכו')

נערך לאחרונה ב:

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ובכל מקרה אין קשר בין הסל הבסיסי של קופות החולים לשב"ן.
אם את משלמת לשב"ן ורוצה לקבל יותר. יתכן ששוה לך לבטל אותו.
אני למשל משלמת כדי שאם נצטרך נשתשמש ולא כדי להפיק רווח מידי. (כמו שאני ממש לא רוצה לממש את ביטוח החיים, הרכב או הדירה)
אבל יתכן שמי שמצפה שהוא ישלם 130 ויקבל כל חודש את הכסף חזרה++ שווה לו לבטל את הביטוח הלא חובה הזה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@מישהי אחת , אני הייתי ממליצה ללקוחה שלך למתג עצמה באופן ברור לקהל היעד שצורם לו כל השטיקים וכן רוצה לקבל את מה שמגיע לו.
שאותה אחת שהתקשרה לברר מה מקבלים.... לא תתקשר בכלל כי תבין שזה לא בשבילה, ולעומתה מי שלא מתייחסת לכל המודעות מהסגנון תבין שזה הפעם בשבילה.
לא לנסות לעצב מודעה כמו האחרים אלא לכתוב ברור שכאן רק ייעוץ נטו.
זה נכון.
אם כי זה לא חייב להיות סגפני, הגיוני שליום מקצועי בנושא הריון ולידה יהיו עלויות משנה כמו מזון ואין סיבה שהוא לא יהיה מפנק, והגיוני שבתוך יום עם הרבה ידע עיוני יהיה מופע סטנדאפ. אבל המטרה האמיתית שלו תהיה יעוץ אמיתי, מקצועי ומרוכז.
והעלויות יהיו משהו הגיוני ושלא יהיה ניכר עליהם הפרשים לא סבירים להפקה.
אם יום עיון כלשהו שכולל ארוחת צהריים עולה כמה מאות שקלים (ומכיל תכן מקצועי, יש הרבה כאלו) אין סיבה שכשמדובר בנשים במצב מיוחד זה יאמיר אל מעל ה-1000. כי יש מי שמממן להן את זה.
מה גם שדווקא ליום עיון כזה קל לגייס אנשי מקצוע אפילו בלי כסף, כל בית חולים ישמח לשלוח מילדות לפאנל מילדות שיסקור למשל את היחס של כל בית חולים לנושאים שונים.
כל מדריכת הנקה תשמח לתת הדרכה מקצועית בעלות לא גבוהה כשהיא תציע אופציה ליעוץ פרנטי בהמשך. וכו' וכו'.

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
זה נכון.
אם כי זה לא חייב להיות סגפני, הגיוני שליום מקצועי בנושא הריון ולידה יהיו עלויות משנה כמו מזון ואין סיבה שהוא לא יהיה מפנק, והגיוני שבתוך יום עם הרבה ידע עיוני יהיה מופע סטנדאפ. אבל המטרה האמיתית שלו תהיה יעוץ אמיתי, מקצועי ומרוכז.
והעלויות יהיו משהו הגיוני ושלא יהיה ניכר עליהם הפרשים לא סבירים להפקה.
אם יום עיון כלשהו שכולל ארוחת צהריים עולה כמה מאות שקלים (ומכיל תכן מקצועי, יש הרבה כאלו) אין סיבה שכשמדובר בנשים במצב מיוחד זה יאמיר אל מעל ה-1000. כי יש מי שמממן להן את זה.
הייתי שולחת כמה תודות אם היה אפשר
בתכל'ס הקופות כן מתקצבות כל מיני זוטות שהן לאו דווקא רפואיות. למשל אצלנו בסניף הביאו הפנינג, סדנאות יצירה וכו' כדי לעודד התחסנות לשפעת. העלויות הללו אינן רפואיות פרופר.
אם יום עיון עולה אלף שקלים וצפונה, מגעילה אותי היזמות. הצרכניות פחות אשמות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני מקווה שזה היה בדיחה
בדיחה שווה.
למשל הורים ל5 ילדים, אם הם מכניסים עד 13 אלף ביחד הביטוח לאומי ובריאות מתכסים במלואם על ידי קצבת ילדים של 880 שח.
וזה בלי לחשב את החסכון לכל ילד שהם עוד 250 שח לחודש

בחישוב מחודש, כולל החסכון לכל ילד הם יכולים להרויח עד 15 אלף ביחד ולא לשלם שקל .

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואז זה כבר נכנס לשאלה אם מותר "לגנוב" מהמדינה או לא.
זו לא שאלה.
אסור לגנוב ולא משנה ממי.
בטח לא מכספי ציבור.

גזל למשהו שמאוד רחוק מזה...
קרוב מאד שלא לומר גזל ממש.
הספיקו לנו הקומבינות על עגלה שגרמו לחלק מאיתנו להפסיד בדיקות משמעותיות שהיו בסל הלידה ואינן עוד.

קצרה

משתמש מקצוען
לא, ממש לא.
קופות החולים רוצות את זה, מאוד, והם ממנות את זה. (מה שאומר שזה שווה להם!!)

תלוי מי בקופות החולים רוצה את זה. אם אותם אלו בשיווק שמקבלים בונוסים לפי ראש - מספרים לך את התרמיות שהם יודעים עליהם ולא בוחלים בכל מיני אמצעים כדי להרוויח את הבונוסים שלהם - אין לזה שום כיסוי מכיוון מעלה.

מה שבטוח הוא שהן ממש לא ממנות את זה . הדרך לממן את זה לא עוברת בדרך הישר . אף אחד לא ניגש לקופת החולים ומבקש מימון עבור ערבי נשים ותווי שי לקניה בחנויות - נכון?
מגישים קבלות על ייעוצים פרטניים שהיו אמורים להיערך בין היולדת ליועצת באופן אישי - צריך לשקר בשביל זה.
אם קופות החולים היו רוצות ומממנות את זה - לא היה צורך לשקר - אפשר היה להגיש קבלה על השתתפות בערב נשים וחבילות שי---

עוד טעות מהותית שלך היא -
שזה גם בכלל לא "לגנוב מהמדינה" כי במקרה של השב"ן - לא מס בריאות מממן אותו ובכלל לא המדינה אלא כלל המשתתפים - זה בעצם ביטוח רגיל.
השב"ן אסור לו לחרוג מכלל ההכנסות שלו - זה לא כמו הסל הבסיסי שהמדינה מסבסדת הפסדים אם היו.
אם הוא חורג, מחובתו מידית לקצץ בכלל ההטבות לללקוחות על מנת להתאזן בשנה אחר כך ולהציג "רווח" שיכסה את ההפסד. אין שום סבסודים בנושא.
כך שזה לא מכיס המדינה אלא מהקופה המשותפת של כלל המבוטחים - גניבה מפורשת מכל חברי הביטוח.
אפשר לומר על זה - שגם אם בקופת החולים היו מסכימים עם שקרים על חשבון הסל - אין להם כזו סמכות - כיון שהמשמעות של זה היא קיצוץ בהטבות אחרות לחברי שב"ן אחרים ששילמו במשך שנים - ופתאום יקוצצו כל ההחזרים שהובטחו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  32  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה