עזרה לעשות עליה לישראל?

מור יוסף

משתמש פעיל
אני אזרח בלגי אני התחתנתי פה בארץ, ואני חי פה עם וויזה של סטודנט
רציתי לברר האם שווה לעשות עליה?
אם כן מה זה נותן לי?
מקבלים הנחות בכל מיני דברים הבנתי מישהו יודע בדיוק?
ומה צריך לעשות בשביל לקבל את זה?
אתה משלם מיסים איפשהו?

נחלי מים

משתמש חדש
בגדול - יש לך שלש אפשרויות:

א) להישאר על ויזת סטודנט סטנדרטי ולשלם ביטוח לאומי - ולקבל זכויות כמו אזרח ישראלי מן השורה. אתה לא יכול לעבוד - וכל כמה שנים תצטרך ללכת למשרד הפנים לחדש את הויזה.

לא יהיה לך ת"ז אלא מספר מזהה בביטוח לאומי (מספר 77) - זה עובד כתחליף למספר זהות בהרבה מקרים.

ב) אתה יכול לקבל ויזת סטודנט עם הרשאה לעבוד. זה זכויות כנ"ל ואתה יכול לעבוד ומשלם מיסים כמו כל אזרח ישראלי.

בשתי האופציות הראשונות תתקע בכל מיני מקומות ואתרים שלא רגילים לאנשים במצב שלך וכו בקיצור הרבה כאבי ראש קטנים שצצים ועולים פה ושם - לא משהו נורא - אבל בהחלט משגע.

אם אשתך ישראלית - אתם יכולים להירשם למחיר למשתכן ע"ש אשתך - כדי להיות זכאי תצטרך (בנוסף לכל הטפסים הרגילים לישראלים) לטופס חתום ע"י עו"ד שאתה מצהיר שאין לך דירה ולא היה לך דירה ב10 שנים האחרונות - עולה קצת כסף - מן הסתם יש עו"ד חרדיים שיעשו בחינם לכו תמצאו.

ג) אתה יכול לקבל אזרחות - תהליך משגע (אני באמצע).

הרווח הכי גדול בזה (אם אשתך לא ישראלית) הוא השתתפות במחיר למשתכן שהוא הסיכוי היחיד לכל מי שאינו נין ונכד לרוטשילד לקנות דירה בישראל.
רווח נוסף הוא הקלה בבירוקרטיה (כנ"ל) ואתה לא תצטרך לחדש ויזה כל כמה שנים - אתה גם מרוויח קצת זמן בשדה תעופה בכניסה לישראל.

ההפסד הכי גדול הוא בעיות עם הצבא - לך עכשיו ולילדים בעוד 20 שנה.

מה שאני ממליץ - אם אתה כבר נשאר פה - אין צורך לדאוג על הצבא בעוד 20 שנה - יש מאות אלפי ילדים באותו סירה ואף אחד לא דואג עליהם ברצינות. אבל לך עצמך אולי תסתבך קצת - אז שאשתף תקבל אזרחות (אם אין לה כבר) ואתה תישאר אזרח זר (- לפחות עד שהגיל/ילדים יסדרו לך את הבעיה עם הצבא).

אם אתה מתכוין לעבוד - תנפיק ויזת סטודנט עם הרשאה לעבוד - ותעבוד ותקבל כל הזכויות שכל ישראלי מקבל בלי בעיות עם הצבא. למידע נוסף https://chaimvchessed.com/information/visas/permission-to-work-on-an-a-category-visa/

ותירשמו למחיר למשתכן בהקדם האפשרי.

כמובן שמאוד מומלץ להיעזר בחיים וחסד בכל העניינים האלו - הם עוזרים הרבה ובחינם.

מור יוסף

משתמש פעיל
הם לא רוצים לעזור לאירופאים....
בשביל מה אתה צריך עזרה?
יש לך בעיה קונקרטית?
אתה רוצה לעשות אזרחות, תעשה תור במשרד הפנים והם יגידו לך מה המסמכים שאתה צריך להביא.
לא מסובך, כן תהליך.
אתה תרוויח כמה קצבאות של עולה, וזהו.

FSHLOMO

משתמש צעיר
UX UI
D I G I T A L
בשביל מה אתה צריך עזרה?
יש לך בעיה קונקרטית?
אתה רוצה לעשות אזרחות, תעשה תור במשרד הפנים והם יגידו לך מה המסמכים שאתה צריך להביא.
לא מסובך, כן תהליך.
אתה תרוויח כמה קצבאות של עולה, וזהו.
מה הקצבאות שאני מקבל?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אתה לא מפסיד את האזרחות הבלגית?

היוש

משתמש מקצוען
יש בכל עיר מחלקה שנותנת שירות ומידע לעולים, ממה שאני יודעת זה מסונף לעירייה והם מעודכנים ועומדים בקשר עם משרד הקליטה.
ממליצה לך לברר שם את כל הפרטים, הם ידעו לענות לך במדויק יותר מהם זכויותך ולפרט לך מעלות מול חסרונות.

מלכי גפ

משתמש פעיל
עימוד ספרים
יש עוד יתרון לאזרח, באם אתה אברך כולל אתה מקבל דתות כפולה מאזרח זר, וכן אם אתה עובד עם תלוש וכד' אז אתה מקבל נקודות זיכוי על הילדים

חיים שתקן

משתמש רשום
סתם תשלם מיסים וביטוח לאומי וצבא ועוד
חבל על הכסף
אני מכיר כמה שחיים כאן 30 שנה בלי אזרחות והכל בסדר הם הוציאו רשיון ופתחו חשבונות בנק ועוד גם בלי אזרחות
אז ככה:
לגבי מסים, יש מס 10 % על משכורת של תושבי חוץ.
אין פטור מס ברכישת דירה ראשונה למגורים (זה היה חלק מגזירות לפיד ב2013).
מבחינת מסים אין הבדל בין תושב קבע לאזרח. ההבדל הוא לגבי הילדים, ולגבי דרכון.
לגבי צבא, אם עדין אין לך ילדים, אל תעשה בינתיים עליה. ותחכה שיהיו לך ילדים. אף הטבה לא שוה הסתבכות עם רשויות הצבא.
לגוף הענין, אם אני לא טועה ישנם הטבות אם לא שהית 60 חודש לפני.
מי שכתב פה בעניין המיסים, אאל"ט בישראל יש גם מס טריטוריאלי וגם מס פרסונלי, כך שבכל מקרה הוא יצטרך לשלם מס על הכנסותיו.
מישהו יכול להבהיר מה דינו של סטודנט מורשה עבודה בקשר למיסים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה