לסורגות שבינינו

ציפי ק

משתמש רשום
יש לכן תרשים לכובע מעניין לתינוק בן שנה?
לא הוראות כי אני לא מבינה לקרוא אותן
תודה מראש

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
רוצה כובע חורפי?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כמה שחיפשתי דוגמאות לבנים, לא מצאתי...
בסוף עשיתי משהו מהראש.
במסרגה אחת, התוצאה נראת דומה ל-2 מסרגות סריגת פטנט. והתוצאה די עבה.
אם תרצי הסבר- בכיף.

קבצים מצורפים

• 2014-02-23 16.35.57.jpg
    KB 376.4 · צפיות: 17

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
יש לי כובע מתוק להפליא, עם הוראות פשוטות.
אעלה בעז"ה תמונה לכשאתפנה ואכתוב.
זה רק עמודים. כל העניין הוא במספר העמודים והכפלתם.

אסתר10

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כובע מהמם!

נכתב ע"י שיר770;1364743:
כמה שחיפשתי דוגמאות לבנים, לא מצאתי...
בסוף עשיתי משהו מהראש.
במסרגה אחת, התוצאה נראת דומה ל-2 מסרגות סריגת פטנט. והתוצאה די עבה.
אם תרצי הסבר- בכיף.

ואו זה נראה מדהים! אשמח להסבר אם את יכולה...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתר10;1365294:
ואו זה נראה מדהים! אשמח להסבר אם את יכולה...
אני אשתדל להסביר. למרות שאני גרועה בזה, כי אף פעם לא קראתי הסברים. אם לא ברור, את מוזמנת בכיף... זה ממש לא מסובך להראות את זה, אבל להסביר, ועוד בכתב. זה ממש קשה.
אז ככה:
יש טכניקת סריגה, שאין לי מושג איך קוראים לה, אבל לצורך העניין נקרא לה- עמוד הפוך.
וגם לו שני סוגים- קדמי ואחורי.
לקדמי- מלפפים חוט על המסרגה, סורגים את העין כאשר המסרגה נכנסת מימין העמוד מקדימה ויוצאת מהעין הבאה- משמאל לעמוד, מלפפים את החוט על המסרגה ויוצאים באותה הדרך, מלפפים שוב על המסרגה- יש לנו 4 חוטים על המסרגה, מוציאים 2 מלפפים, ומוצאים את כולם.
לאחורי- נכנסים מאחורה, תופסים את העמוד ויוצאים מאחורה, וממשיכים באותו אופן.
הראה לי שהסברתי עילג, למרות שזה ממש פשוט. פשוט צריך לראות את זה פעם אחת ולהבין.

את הכובע סרגתי מצירוף של כמה עמודים הפוכים, שיצרו לי דוגמת קוביות:
אם נדלג על הקטע המסובך של ההרחבות ששם יש צורך בחישובים, ונגיע לאמצע הכובע (אחרי ההרחבות) עם 72 עיניים, נבחר ליצור 12 קוביות (72/12=6). נסרוג 6 עמוד הפוך קדמי ו-6 אחורי. כך 6 שורות רצוף, ואז נחליף- איפה שסרגנו קדמי- נחליף לאחורי ולהפך.
ומי שלא רוצה להסתבך עם החישובים... יכולה להתחיל את הסריגה במספר עמודים שמתאים לעובי החוט והמסרגה, לסרוג את כל הכיפה ולהרחיב רגיל. אח"כ לספור בכמה עמודים אנחנו אוחזים ולחלק ב-10 או ב-12, או בכל מספר זוגי אחר.
אבל החיסרון, בכובע לתינוק יצא אולי רק 2 שורות של קוביות. א"א עושים את הקוביות ממש קטנות.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בכ"א, אנסה להסביר איך בכ"ז מתחילים להרחיב מלמעלה...
נאמר שהתחלנו ב-12.
בשורה השניה יש לנו 24.
בשורה השלישית צריך להיות לנו- 36. מכיוון שזה מתחלק ב-12, יהיו לנו 12 קוביות, ונתחיל לסרוג 3 עמודים הפוכים לסירוגין.
(אם הכובע יותר גדול, נמשיך עוד שורה, ואז נחשב איך זה מתחלק, ננסה לחלק במספר גדול יותר, שיצאו יותר קוביות)
את ההרחבות נעשה כרגיל, 2 בעמוד. אבל יש להשים לב, שבכל קוביה יש מספר שווה של הרחבות, כדי שהקוביות יצאו סימטריות. (אם מספר הקוביות שווה למספר העיניים ההתחלתי, תמיד יהיה לי הרחבה אחת בקוביה, וזה הכי מומלץ...)
וכך ממשיכים עד שהכובע מקבל צורה של קוביות. ומחליפים- איפה שסרגנו קדמי אחורי ולהפך.
באיזשהוא שלב, הרחבתי לסירוגין- ז"א, בשורה אחת הרחבתי בקוביות הקדמיות ובשורה הבאה בקוביות האחוריות. כדי שיהיה צורת כובע אליפסי ולא מרובע.

את הגימור- סרגתי עמוד קדמי, אבל לקחתי את השורה הקודמת, לא זו שהייתי אמורה לסרוג, והעמוד הבא, אחורי רגיל.

מקווה שהיה מובן, אם לא... א. מוזמנות אלי להדגמה בכיף... (+ קפה ועוגה) ומכיוון שאני יודעת שאני גרה בחור, והלוואי שיבואו עד פה... אז: ב. אשמח לענות על שאלות...:)
בהצלחה...

אסתר10

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואו תודה שיר אני אנסה ואם יצא יפה תרווחי תמונה :)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בבקשה, הנה הכובע האמור שחילצתי מהמדף החורפי.
בתמונה השלישית הבאתי סוג אחר של קצה, לא צעיף, אלא פונפון פרנזים.
מחילה על הדוגמנית המבעיתה. הקטנים כבר ישנים ב"ה...

אופן ההכנה:
על טבעת מחוט צמר כפול סורגים עשרה עמודים.
שורה שניה- עשרים עמודים. (על כל עין עמוד- שניים).
שורה שלישית: עמוד עמוד, שניים על אותה עין, וכן הלאה.
שורה רביעית:עמוד עמוד עמוד שניים.
שורה חמישית: עמוד עמוד עמוד עמוד שניים.
מודדים לפי קוטר הראש כמה עוד הרחבה צריך.
ברגע שכבר לא צריך, סורגים עמודים אחד אחד ובאחרון כפול, עוד שורה ועוד שורה עד שגודל הכובע מתאים. ואז- אם רוצים להחליף צבע מחליפים ועל כל עין שלושה עמודים, כך נוצרת הסיומת המתולתלת.
זה כל סיפור הכובע.
את השרוכים /צעיפים אני מניחה שאין צורך לבאר. נכון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה