דרוש מידע למתכוונות ללדת בהדסה

FLY HIGH

משתמש מקצוען
אשמח אם מישהי שילדה לאחרונה בהר הצופים תוכל לענות:
1. האם חדרי הלידה שופצו, או שהם עדיין ישנים?
2. המחלקות איך הן? חדשות או ישנות?
3. איך היחס שם?
4. מה רמת הזמינות של האפידורל? (בעין כרם אחת אמרה לי שעד היום היא מחכה למרדים...)
5. מה היחס שם לחרדיות בתקופת הקורונה?
6. מחייבים בדיקת קורונה לכל אחת?
7. מה קורה אם יולדת יוצאת חיובית?
8. אחרון חביב - האוכל, האם הוא אכיל / סביר / טעים / טעים מאוד. (אני ממש רגישה לאוכל של בית חולים, ואם זה רק נראה כמו, זה מגעיל אותי נורא)

ילדתי באייר (התקופה הרגועה יותר)
1. חדרי לידה משופצים ואין!!!!! על המיילדות
2. המחלקות לא חדשות ואני אישית אף פעם לא נהניתי במחלקות שלהם. (אבל ממשיכה לחזור בגלל המיילדות)
3. היחס היה בסדר גמור. לא הרגשתי שום דבר שונה ביני לבין יולדות אחרות
4. לא יודעת
5. היחס אלי היה מדהים! לא חייבו אותי ללבוש מסיכה בלידה עצמה. (עוד פעם, זה היה בתקופה הכי רגועה)
6. עשו לי בדיקת קורונה אבל רק אחרי הלידה ובעדינות
7. לא יודעת
8. אוכל של בית חולים. ספציפית אני מנגנת על המצפון של כולם לקנות לי בייגלים ופיציות ואני לא יוצאת מורעבת
בהצלחה!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אפרופו נתונים שנתיים- איפה אפשר לראות נתונים מספריים של מחלקות לידה בבתי החולים בארץ?
פעם היה מפורסם באתרים של בתי החולים , אבל לאחרונה זה לא נמצא שם .

מחפשת כבר הרבה זמן נתונים על אחוזי ניתוחים קיסריים בביה"ח בארץ ולא מוצאת.
(והכל בגלל שמועה שגונבה לאוזני שבהר הצופים היד קלה על ההדק בהפניה לניתוח במקום לידה רגילה, מנסה לברר האם זה נכון)
זו לא שמועה, זה נכון שבאחוזים בבתי חולים "הדסה" יש אחוז גבוה יותר של לידות קיסריות , אחותי סיפרה לי שבקורס בזום עם מנהל מחלקה בהדסה שאלו אותו על זה והוא לא הכחיש.
ההסבר לזה הוא כזה:
1. מלכתחילה יולדות בסיכון עם סיכוי גבוה להסתבכות הולכות יותר להדסה ולרופאים פרטיים שם .
2. יולדות בקיסרי אלקטיבי מעדיפות את "הדסה" לדעתי. אין חלוקה של נתונים לאלקטיבי וחירום.
2. במקרים שהם על הקצה, ב"הדסה" לא לוקחים סיכונים מיותרים . בעיני זה אחראי מאד.
אבל מי שמחפשת במקרה ספציפי לנסות לידה רגילה למרות שזה לא פשוט - לא תגיע להדסה ללידה כזו.
למשל, אני מכירה מקרוב מקרה של מישהי שבררה על לידה רגילה אחרי קרע מדרגה C
מומחה בהדסה אמר לה ששם אין לה סיכוי - שתנסה בשערי צדק,
בשערי צדק היא היתה המומה מהקלות בה אישרו לה ללדת בלידה רגילה , בלי להבהל בכלל ובלי לקחת אחריות מלאה על הליווי שלה.
בסופו של דבר ילדה בניתוח בעין כרם , אחרי שפירר אמר שלבת שלו הוא לא היה בחיים ממליץ ללדת רגיל.
אז יש לזה צד של חוסר לקיחת סיכונים , בעיני זו אחריות .
וזה לא סותר את זה שהם מאד בענין טבעי.

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מעדכנת-
הם נותנים עוד לילה גם ליולדות בהר הצופים
אבל- צימצמו את זה רק לתושבות ביתר ומודיעין עילית..

מירי צי

משתמש רשום
אני נרשמתי שבוע שעבר אז לא אמר לי דבר כזה.
רק לא הסכים בגלל שרציתי הר הוצפים וככשאל אותי למה לא עין כרם, אמרתי לו שאני צריכה ללדת בפסח וזה מרחק הליכה מחמותי , וליל הסדר צמוד לשבת ואוכל וכו...הוא שאל גם למקום מגורי(מודיעין עילית) ונתן לי לא יודעת אם בגלל זה או בגלל פסח.
ואגב חשבתי שזה מוקדם להרשם והוא אמר שהשוברים מוגבלים ככה שמי שנרשמת ראשונה גם לעוד חצי שנה מקבלת! אז תזדרזו!!!

מירי צי

משתמש רשום
פעם היה מפורסם באתרים של בתי החולים , אבל לאחרונה זה לא נמצא שם .

זו לא שמועה, זה נכון שבאחוזים בבתי חולים "הדסה" יש אחוז גבוה יותר של לידות קיסריות , אחותי סיפרה לי שבקורס בזום עם מנהל מחלקה בהדסה שאלו אותו על זה והוא לא הכחיש.
ההסבר לזה הוא כזה:
1. מלכתחילה יולדות בסיכון עם סיכוי גבוה להסתבכות הולכות יותר להדסה ולרופאים פרטיים שם .
2. יולדות בקיסרי אלקטיבי מעדיפות את "הדסה" לדעתי. אין חלוקה של נתונים לאלקטיבי וחירום.
2. במקרים שהם על הקצה, ב"הדסה" לא לוקחים סיכונים מיותרים . בעיני זה אחראי מאד.
אבל מי שמחפשת במקרה ספציפי לנסות לידה רגילה למרות שזה לא פשוט - לא תגיע להדסה ללידה כזו.
למשל, אני מכירה מקרוב מקרה של מישהי שבררה על לידה רגילה אחרי קרע מדרגה C
מומחה בהדסה אמר לה ששם אין לה סיכוי - שתנסה בשערי צדק,
בשערי צדק היא היתה המומה מהקלות בה אישרו לה ללדת בלידה רגילה , בלי להבהל בכלל ובלי לקחת אחריות מלאה על הליווי שלה.
בסופו של דבר ילדה בניתוח בעין כרם , אחרי שפירר אמר שלבת שלו הוא לא היה בחיים ממליץ ללדת רגיל.
אז יש לזה צד של חוסר לקיחת סיכונים , בעיני זו אחריות .
וזה לא סותר את זה שהם מאד בענין טבעי.
יו.....איך אני מסכימה עם כל מילה שרשומה כאן, אפילו שלא נבהלתי מהדיבור שבהדסה יותר ניתוחים אבל לא בגלל שחשבתי על הסיבות הנ"ל. יפה באמת.

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני נרשמתי שבוע שעבר אז לא אמר לי דבר כזה.
רק לא הסכים בגלל שרציתי הר הוצפים וככשאל אותי למה לא עין כרם, אמרתי לו שאני צריכה ללדת בפסח וזה מרחק הליכה מחמותי , וליל הסדר צמוד לשבת ואוכל וכו...הוא שאל גם למקום מגורי(מודיעין עילית) ונתן לי לא יודעת אם בגלל זה או בגלל פסח.
ואגב חשבתי שזה מוקדם להרשם והוא אמר שהשוברים מוגבלים ככה שמי שנרשמת ראשונה גם לעוד חצי שנה מקבלת! אז תזדרזו!!!
לדעתי תתקשרי שוב
זה בימים האחרונים ממש הם הוסיפו את הר הצופים

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מעדכנת-
הם נותנים עוד לילה גם ליולדות בהר הצופים
אבל- צימצמו את זה רק לתושבות ביתר ומודיעין עילית..
נרשמתי בזכותך
תודה!!

ורד בגליל

משתמש מקצוען
למבינות בין הדסה עין כרם להר הצופים
האם אני מבינה נכון שבהדסה עין כרם לא לוקחים סיכונים ומהר יותר מגיעים שם לניתוחים ....
ז"א אם יש חשש קטן שולחים לניתוח ? (כמו ירידות בדופק, עובר קצת גדול וכו )
תודה

נערך לאחרונה ב:

studentit1

משתמש פעיל
אם את אחרי קיסרי ולא רוצה עוד אחד מנסיון, המקום היחיד שלא משגע על כל דבר פיצפון זה ביקור חולים,
הם נותנים לך את הבחירה...
בהדסה עין כרם בעיקר (גם שערי צדק) על כל דבר קטן ישר אומרים לך ניתוח!
ולא גומרים להפחיד שלא לוקחים סיכון וכו וכו...בביקור חולים הם מסבירים את הסיכון מבקשים חתימה לאישור וזהו...
כמובן מסייגת שיש מקרים שאין ברירה אבל ודאי שבהדסה ושערי צדק ושמעתי שגם במעיני הישועה דוחפים הרבה הרבה יותר מהר לניתוח.

ורד בגליל

משתמש מקצוען
אם את אחרי קיסרי ולא רוצה עוד אחד מנסיון, המקום היחיד שלא משגע על כל דבר פיצפון זה ביקור חולים,
ולא גומרים להפחיד שלא לוקחים סיכון וכו וכו...בביקור חולים הם מסבירים את הסיכון מבקשים חתימה לאישור וזהו...
כמובן מסייגת שיש מקרים שאין ברירה אבל ודאי שבהדסה ושערי צדק ושמעתי שגם במעיני הישועה דוחפים הרבה הרבה יותר מהר לניתוח.

ברוך ד' ילדתי עד עכשיו רגיל
כאילו מהבחינה של ניתוחים הדסה מקבילים לשיטתם של מעיני הישועה ?
זא נגיד ילדים גדולים לא כדאי ללכת להדסה מלכתחילה הן להר הצופים והן לעין כרם ?

studentit1

משתמש פעיל
ברוך ד' ילדתי עד עכשיו רגיל
כאילו מהבחינה של ניתוחים הדסה מקבילים לשיטתם של מעיני הישועה ?
זא נגיד ילדים גדולים לא כדאי ללכת להדסה מלכתחילה הן להר הצופים והן לעין כרם ?

אם יש מה לחשוש לניתוח לדעתי לא הייתי הולכת לעין כרם, הר הצופים לא יודעת.

ורד בגליל

משתמש מקצוען
אם יש מה לחשוש לניתוח לדעתי לא הייתי הולכת לעין כרם, הר הצופים לא יודעת.

ישנם בתי חולים שישר שרואים תינוק גדול לא מסתבכים ועם בעיה הכי קטנה לא מחכים ומעבירים לניתוח
מה שלא בכל מקום כמו שידוע לי על לניאדו לדוג ...
ואת החשש הזה איני רוצה שיהיה לי אפילו...

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא נכון! גיסתי ילדה בעין כרם לידה רגילה אחרי שלידה ראשונה הייתה בניתוח עם רעלת הריון וזו הייתה לידה קשה, יותר מיומיים שבקושי התקדם שם משהו, והיא הייתה עם סכרת הריון ולא דחפו אותה בכלל לניתוח. ההיפך היא מספרת שכל הזמן המיילדות שהתחלפו עשו איתה תרגילים והזיזו אותה (הייתה עם אפידורל כמובן) וניסו לעזור לזה להתקדם טבעי.
היא אומרת שבמקומות אחרים היו מתייאשים הרבה יותר מוקדם.
בגדול האחוזים של הניתוחים בהדסה יותר גבוהים יחסית לשערי צדק אבל זה מגיע גם מזה שיש שם פחות לידות בכללי ועוד משהו, שלא יודעים כמה מתוך זה זה ניתוחי חירום וכמה ניתוחים שנקבעו מראש, והרבה פעמים לניתוחים מראש מעדיפים את הדסה שנקראים יותר מקצועיים
אם יש לך מקרה ספציפי של עובר גדול הייתי ממליצה לך להתקשר לשאול מדיניות

מרצדס

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מי שיולדת בהר הצופים, מקבלת לילה בהדסה בייבי/טלזסטון?

צלפחד

משתמש צעיר
ממש לא נכון! ... בעין כרם לידה רגילה
מצטרף!
הייתי בעין כרם והוכחתי לראות שהם מנסים הכל לא להגיע לניתוח.

בשעה שהוצרכתי להיות במיון יולדות, הגיעו לפחות 4 אמבולנסים עם מקרי ניתוח חירום (אחד מהם תאומים במז"ט...)
זה בנוסף לאלו שהמתינו שם לניתוח מוזמן מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה