למי יש נסיון עם מעסיק (חרדי לצערי) שלא משלם (ועוד הרבה מעבר...) ???

• פותח הנושא AEG
  • פורסם בתאריך

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא יכול לקרוא את זה...
לא משלם ? עושה בעיות? אז קודם כל למה להמשיך? אולי בסוף יהיה יותר טוב? הנסיון אומר שלא לא?
עכשיו בציבור שלנו נהוג ללכת לבית דין והם יוציאו ממנו מה ששייך.
כמובן כל זה רק אחרי שאת מבינה ומחליטה שאת עוזבת שם

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לחפש עבודה חדשה ובמקביל לתבוע אותו בבית דין.

AEG

משתמש חדש
מדובר על הרבה יותר ממשכורת אחת , ולפני יותר משנה!!!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מדובר על הרבה יותר ממשכורת אחת , ולפני יותר משנה!!!
יש לך ראיות לזה? אם כן בבית תקבלי הכל. < לצערינו רק יקח זמן ואם הוא מקושר אז הרבה יותר זמן........ ואם אין לך ראיות את בבעיה

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לפנות לבי"ד
במקרה והמעסיק לא מתייחס לבקש אישור ולפנות לבי"ד לעבודה
שם גם ישנם פיצויים על הלנת שכר...

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני הגעתי עם מעסיק חרדי לבית דין רבני ולא יצאתי עם הסכום שהיה מגיע לי.
ידעתי מראש שכך יהיה אבל ידעתי גם שהוא צריך להבין שיש דין ויש דיין ואי אפשר לשתוק על עוולות.
זה היה מתיש (גם נפשית) אבל שווה

גם קחי בחשבון שהוא קובע באיזה בית דין מתדיינים.

בהצלחה!

חוט השני

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
היה לי ניסיון עם מעסיק לגבי עיכוב תשלומי פיצויים התחמקויות וכו', שלחתי לו מכתב מרו"ח עם פירוט כל מה שמגיע לי ומהר מאד קיבלתי טלפון שהצ'ק מחכה לי. את יכולה לצרף מכתב מעו"ד עם רמז על פניה לבי"ד לעבודה (גם אם את לא מתכוונת ללכת) נראה לי שזה יגרום לו להתייחס יותר ברצינות...

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני הגעתי עם מעסיק חרדי לבית דין רבני ולא יצאתי עם הסכום שהיה מגיע לי.
ידעתי מראש שכך יהיה אבל ידעתי גם שהוא צריך להבין שיש דין ויש דיין ואי אפשר לשתוק על עוולות.
זה היה מתיש (גם נפשית) אבל שווה

גם קחי בחשבון שהוא קובע באיזה בית דין מתדיינים.

בהצלחה!
אולי זה נושא בפני עצמו. אבל זה מפוצץ אותי שאנשים יודעים שבבתי דינים שלנו הם ייצאו ביותר זול אז למה לא לנסות, בפרט שהרבה אנשים על הדרך מתיאשים אז בטח למה לא לנסות. בבתי דין לעבודה יקרעו אותם...

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמנם נראה שדין תורה זה הפסד ודאי, כי בדרך כלל זה פשרה, אבל אנחנו הרי יודעים שמה שמגיע, מגיע והקב"ה מחזיר גם אם זה בדרכים אחרות.
אף אחד לא מרוויח באמת מניצול ורשעות.
הכל גלוי וידוע לפניו. וזה הנס שלנו.

עדיין אני חושבת שכל מי שחוותה עוולה מצד מעסיק, לא לוותר וללכת לדין תורה. כי גם לתת להם להמשיך לדרוך על אנשים בכייף זו לא דרך.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בית דין לעבודה זה ערכאות
ואם לא שיש היתר מדיין- אסור ללכת.
אבל- למה את מחכה??
תשלחי פירוט ברו"ח על הסכום בתוספת איום מעו"ד
ברב המקרים זה יספיק.
אם לא - לפתוח תיק בבית דין
רב הכסף יתבע ממנו בבית דין כמו בבית משפט (חוקי מדינה נוהגים גם בדין תורה)
חוץ מהלנת שכר שלא כולם מתירים לתבוע.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אמנם נראה שדין תורה זה הפסד ודאי, כי בדרך כלל זה פשרה, אבל אנחנו הרי יודעים שמה שמגיע, מגיע והקב"ה מחזיר גם אם זה בדרכים אחרות.
אף אחד לא מרוויח באמת מניצול ורשעות.
הכל גלוי וידוע לפניו. וזה הנס שלנו.

עדיין אני חושבת שכל מי שחוותה עוולה מצד מעסיק, לא לוותר וללכת לדין תורה. כי גם לתת להם להמשיך לדרוך על אנשים בכייף זו לא דרך.
נכון מאוד.. ואנחנו מאמינים בני מאמינים שלא נקבל שקל יותר ממה שמגיע לי וכן נקבל כל שקל שכן מגיע לי.
דיברתי על איך זה נראה ומצטייר, וזה כואב לי..
האנשים שחושבים לנצל את הציבור הם יודעים שיש להם דרך לטרטר אנשים ........ וכו וכו

tedy

משתמש פעיל
את יכולה לצרף מכתב מעו"ד עם רמז על פניה לבי"ד לעבודה (גם אם את לא מתכוונת ללכת) נראה לי שזה יגרום לו להתייחס יותר ברצינות...

צריך לבדוק הלכתית אם מותר לאיים בפניה לערכאות, גם כשאין כוונה אכן לעשות זאת.

יראת

משתמש מקצוען
במודיעין עילית יש שי"ל (שירות יעוץ לאזרח), נראה לי שגם בערים אחרות, יש שם עו"ד שמוציאה מכתב איום בחינם, או ליווי אחר. בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  26  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה