למי יש הדרכה לקווילינג? למי יש עיתון קטיפה?

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אני מחפשת הדרכות לקווילינג, אם יש למישהי אשמח לקבל.
כמו כן שמעתי שבאחד מהמגזינים היה לפני כמה שבועות הדרכה לקווילינג, אולי זה היה בעיתון קטיפה?
אם יש את זה למישהי - אשמח מאוד לקבל צילום או סריקה. זה די דחוף לי.
תודה מראש לכל מי שתוכל לעזור לי בענין.

ממני

משתמש צעיר
אתם אולי כבר יודעים מה זה קווילינג, אבל אזכיר לכם בכל זאת.
קווילינג - היא טכניקת גלגולי נייר, בה מגלגלים רצועות נייר צרות בעזרת אצבעות או באמצעות מכשיר מיוחד, מעצבים את הגלילים בצורות שונות ויוצרים מהם עבודות יצירה ואמנות. בקווילינג משתמשים כדי לקשט כרטיסי ברכה או חפצים, ליצור תמונות, לבנות דמויות תלת-ממדיות ואפילו תכשיטים.
בכתבה הזאת אני מסבירה את יסודות הטכניקה ומדגימה אותה על ידי יצירת פרח פשוט וחביב שתוכלו לשים על כרטיס ברכה מתוצרתכם, לדוגמה. תהליך היצירה אמור לקחת בערך 30 דקות, אתם מוזמנים לעקוב אחריו שלב אחר שלב, להיעזר בתמונות והסברים ולשאול שאלות בתוך הבלוג שלי או בדואר אלקטרוני.

היום קיים כלים וסוגי נייר מיוחדים לקווילינג, אבל בתור התחלה ננסה להסתפק בדברים פשוטים שקל למצוא בבית או לקנות:
דפי נייר צבעוניים בגודל A4 או Letter. הדפים חייבים להיות צבועים בשני הצדדים. אני השתמשתי בצבעים אדום, צהוב וירוק
קיסמי שיניים מעץ
סרגל מתכת
סכין יפנית
דבק לבן (דבק פלסטי)
עפרון
משטח לחיתוך
שבלונה עם עיגולים
חתיכת בריסטול בשביל הבסיס

1. קחו דף נייר צבעוני וסמנו עליו בעזרת עפרון וסרגל נקודות במרחק של 3 מ''מ אחת מהשנייה, לאורך צלעות הקצרים של הדף. מתחילים למדוד תמיד מאותו צד, כדי שלא יפריע לנו אם שני המקטעים האחרונים לא יהיו באותו אורך.

2. חתכו רצועות לפי הסימון בעזרת סכין יפנית וסרגל. תנסו לחתוך כמה דפים בבת אחת כדי לחסוך זמן. אפשר להיעזר באטבים או סיכות כדי להחזיק את הדפים ביחד. הקפידו שהסכין תהיה חדה. חתכו בתנועה אחת ארוכה. היזהרו מלחתוך אצבעות! ועדיף בכלל לבקש מבן זוג למי שיש לה :) בשלב הזה יהיו לכם רצועות נייר ברוחב 3 מ''מ ואורך קרוב ל-30 ס''מ.

3. עכשיו נעשה עלה כותרת אחד לדוגמה. קחו רצועת נייר אחת וגלגלו אותה בחוזקה על קיסם. אני בדרך כלל עושה חריץ קטן בקצה של הקיסם ומשחילה לתוכו קצה של הרצועה כשאני מתחילה לגלגל, כדי שהוא לא יחליק ולא ישתחרר.

4. תורידו בעדינות את הגליל שקיבלתם מהקיסם ושימו אותו בתוך אחד העיגולים שבשבלונה. תבחרו עיגול שכותרו בערך 1.5 ס''מ. השבלונה עוזרת להכין צורות בגודל אחיד, עם הזמן תלמדו להסתדר בלעדיה. תשחררו את הגליל ותנו לו להפחת. חשוב מאד לא להחזיק את הגליל ביד הרבה זמן, כי אחרת הוא לא ייפתח כראוי.

5. הדביקו את הקצה של הרצועה.

6. אחרי שהדבק התייבש, הוציאו את הגליל מתוך השבלונה ולחצו בו בצד אחד עם האצבעות, מין צביטה שכזאת. כל הכבוד! כרגע יצרתם אחת הצורות הבסיסיות בקווילינג שנקראת "טיפה" או "דמעה" (היא באמת מזכירה טיפת מים). יש קרוב לעשרים צורות בסיסיות בקווילינג, אך העיקרון נשאר אותו הדבר: מגלגלים וצובטים.

7. ניצור עוד חמש "טיפות" כאלה בשביל כל עלי הכותרת של הפרח.

8. הגיע הזמן שנוסיף לפרח גם עלים ירוקים. כדי לעשות זאת, צרו גליל מרצועת נייר בדיוק כמו בשלבים מ-3 ועד 5. אחר כך הוציאו את הגליל מתוך השבלונה וצבטו בו בשתי נקודות בו זמנית, אחת מול השנייה. לצורה הזאת קוראים "עין".

9. בשביל העלה השני נשתמש בצורה אחרת לשם שינוי. חזרו אחרי כל השלבים הנדרשים ליצירת "עין", אבל בסוף הזיזו טיפה את כפות הידיים לקיוונים הפוכים כדי לעקם את הצורה. זאת אומרת, אם יד אחת זזה קדימה אז השנייה קצת אחורה. הצורה שקיבלתם נקראת למרבה הפלא "עלה".

10. עכשיו כבר תדעו ליצור בקלות את המרכז הצהוב של הפרח. בשביל זה פשוט תגלגלו גליל נייר והשאירו אותו כמו שהוא. השתמשו בעיגול יותר קטן בשבלונה, בכותר של 1 ס''מ למשל.

11. סדרו את החלקים על הבסיס וסמנו את מיקומם. אחר כך מרחו ממש קצת דבק על הצד תחתון של הצורות והדביקו אותן. שימו לב שמאותן צורות בדיוק ניתן להרכיב דוגמאות שונות. תשוו למשל את הפרח שבתמונה למעלה לזה שמופיע בתחילת הכתבה.
בהצלחה!

בתיה G

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תודה. זה מעולה! עוזר לי מאוד. ואשמח לעוד:)

ואם יש כאן מתמחות בקווילינג, אז יש לי 3 שאלות:

1- אני רוצה לשלב את הקווילינג בקישוט כיתה, היות וכך, הצורות אמורות להיות גדולות מאוד בפרופורציה לגודל הקיר, איך מקבלים רצועות ארוכות? (אנחנו עושות עיטורים וכו') האם לחתוך רצועות מגליונות בריסטול?

2- מה אמור להיות העובי של כל רצועה, בהתחשב בפרופרציה של צורות גדולות על קיר של כיתה?

3- עם איזה דבק מדביקים את צורות הקווילינג לקיר? (אם זה משנה, אז במקרה שלנו הקיר מחופה בשמשונית)

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י בתיה G;2285909:

1- אני רוצה לשלב את הקווילינג בקישוט כיתה, היות וכך, הצורות אמורות להיות גדולות מאוד בפרופורציה לגודל הקיר, איך מקבלים רצועות ארוכות? (אנחנו עושות עיטורים וכו') האם לחתוך רצועות מגליונות בריסטול?

2- מה אמור להיות העובי של כל רצועה, בהתחשב בפרופרציה של צורות גדולות על קיר של כיתה?

3- עם איזה דבק מדביקים את צורות הקווילינג לקיר? (אם זה משנה, אז במקרה שלנו הקיר מחופה בשמשונית)
שלום רב.
1. כדאי לך לחתוך רצועות ארוכות מבריסטול (אבל לא מידי ארוכות חתכי מהצד הקצר של ה70 ס"מ) ואת יכולה לקצר או להאריך בהתאם לצורך.
2. לגבי הדבקה ממליצה לך ליצור את הקוילינג ולהדביק עם דבק פלסטי על שקף ואח"כ ניתן לקלף את היצירה בשלמות ולהדביקה עך בריסטול חתוך או בעזרת נגיעות קלות של דבק סיליקון לשימשונית.

מצרפת לך כאן כמה יצירות של אמנית מחו"ל להשראה. ואם יהיה לי זמן אצלם יצירות שלי ואעלה לך.

http://www.hidabroot.org/article/211545

קלרינט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י בתיה G;2285909:

לא מתמחה :)
אבל,
ראיתי שיצרו פרח בסגנון של קוילינג.
הוא שימש בתור תלוי כמו מובייל, קישוט בסוכה.

הם קיצרו תהליכים ע"י שהשתמשו ברצועות מוכנות שנמכרות בחנויות יצירה בשביל ליצור שרשראות נייר.
יצא מרשים מאד. לצערי אין לי תמונה.
בהצלחה!

בתיה G

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י להיות בשמחה;2286023:
שלום רב.
1. כדאי לך לחתוך רצועות ארוכות מבריסטול (אבל לא מידי ארוכות חתכי מהצד הקצר של ה70 ס"מ) ואת יכולה לקצר או להאריך בהתאם לצורך.
2. לגבי הדבקה ממליצה לך ליצור את הקוילינג ולהדביק עם דבק פלסטי על שקף ואח"כ ניתן לקלף את היצירה בשלמות ולהדביקה עך בריסטול חתוך או בעזרת נגיעות קלות של דבק סיליקון לשימשונית.

1- זה יהיה טוב להשתמש ברצועות בריסטול? כי בד"כ יוצרים את הקווילינג מנייר, מצד שני זה אמור להיות משהו ענק על הקיר, אז אולי כן כדאי בריסטול?
מי תוכל לייעץ לי מנסיון?
ואיזה עובי רצועות?

2- לא הבנתי, מה שקף? איך מקלפים? אשמח להסבר ברור יותר.

טובה ע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י בתיה G;2285625:
אני מחפשת הדרכות לקווילינג, אם יש למישהי אשמח לקבל.
כמו כן שמעתי שבאחד מהמגזינים היה לפני כמה שבועות הדרכה לקווילינג, אולי זה היה בעיתון קטיפה?
אם יש את זה למישהי - אשמח מאוד לקבל צילום או סריקה. זה די דחוף לי.
תודה מראש לכל מי שתוכל לעזור לי בענין.

רק עכשיו ראיתי, אם את עדיין צריכה תכתבי לי למייל למטה ואשלח לך הדרכות שכתבתי בזמנו לאחד העיתונים (לא קטיפה)
נ. ב. כיום יש כבר להשיג רצועות מוכנות וכן אביזרים נלווים לקווילינג, כשהכנתי את הכתבות עדיין לא היה ניתן להשיג אותם.

דבורה ק

משתמש פעיל
למישהי יש הוראות איך עובדים עם הסרגל צורות לקווילינג?
ממה שחיפשתי עד עכשיו לא מצאתי.
תודה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם יש כאן מתמחות בקווילינג, אז יש לי 3 שאלות:
כן, הייתי משתמשת בבריסטול.
רוחב הרצועות- משהו כמו 2-3 ס"מ. במקום למדוד רוחב, קחי סרגל מתכת סטנדרטי של 30 ס"מ ותשתמשי בעובי שלו כדי לסמן את הרצועות, או לחתוך ישר עם סכין יפני- ואז אפשר לעבוד עם ערמה של 3-4 ולקצר את העבודה.
בעבודה של קווילינג לא מדביקים את הצורה למשטח (נייר הרקע, או במקרה של קישוט כיתה- אז קיר), אלא לעצמו ולניירות המגולגלים האחרים. אז אם את מדביקה 2 עלי כותרת אחד לשני, לדוגמה, ומניחה אותם על שקף עד שהטיפה דבק ששמת יתייבש, בסוף היצירה תתקלף כולה מהשקף.
יתרון נוסף שיש בעבודה עם שקף זה שאפשר להניח אותו מעל שרטוט, וליצור לפי השרטוט.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
למישהי יש הוראות איך עובדים עם הסרגל צורות לקווילינג?
הרעיון של הסרגל הוא לעזור לך ליצור עיגולים/צורות בגודל מסוים.
מסלסלים רצועה, כשהיא עוד צפופה מניחים בתוך הצורה הרצויה בסרגל, ואז משחררים. מדביקים את הקצה של הרצועה כדי לסגור את הצורה בגודל הנכון.
זה טוב במיוחד ליצירת פרחים, כשרוצים שכל עלי הכותרת יהיו באותו גודל.
הסרגל לפעמים עשוי משעם כדי לאפשר נעיצת סיכות- אם לדוגמה רוצים שהעיגול לא יהיה ממורכז, אז אחרי שסוגרים את הצורה, משחילים סיכה באמצע הסילסול ונועצים אותה בשעם במקום שרוצים.
דוגמא ליצירה מדהימה מקווילינג ע"י נעיצת סיכות: (מתאים לסוכות)
http://video-tov.ml/watch/G2EUJ6yjIfQ

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
הי,
אני עשיתי קישוט קיר של בערך ארבעה מטרים, ולא השתמשתי בבריסטולים, אלא ברצועות הרגילות, פשוט הכנו ה-מ-ו-ן רצועות וגלגלנו לצורה הרצויה, ומהם הרכבנו את הצורה המרכזית.
זו עבודה ענקית, אבל כייפית כשעושים את זה בקבוצה עם מוזיקה ואקשן.

בהצלחות!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הי,
אני עשיתי קישוט קיר של בערך ארבעה מטרים, ולא השתמשתי בבריסטולים, אלא ברצועות הרגילות, פשוט הכנו ה-מ-ו-ן רצועות וגלגלנו לצורה הרצויה, ומהם הרכבנו את הצורה המרכזית.
זו עבודה ענקית, אבל כייפית כשעושים את זה בקבוצה עם מוזיקה ואקשן.

בהצלחות!
נשמע מעניין!
אפשר אולי תמונה?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עשיתי קישוט קיר של בערך ארבעה מטרים, ולא השתמשתי בבריסטולים, אלא ברצועות הרגילות,
איזה רצועות רגילות? בעובי 3-5 מ"מ? רואים את האפקט מרחוק?
נזכרתי שראיתי בברכת דוד רצועות ברוחב 2 ס"מ ג"כ.
ברצועות המוכנות יש הרבה יותר גוונים מאשר בבריסטולים, אז יכול להיות כדאי...

פיציקטו

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מצורפות תמונות, דוגמאות לקווילינג (לא שלי...)
יש כמה צורות בסיסיות, שעם מעט תרגול והמון סבלנות אפשר להגיע בקלות לתוצאות מדהימות.
בסרגל שבתמונה, מניחים את הנייר המגולגל ע"מ שייפתח לגודל הרצוי.
עם המחט מגלגלים בצורה נוחה. כדי ליצור טיפה- לוחצים קצה אחד וכן הלאה.
בהצלחה

קבצים מצורפים

• 2f8e8eea347d6d55813a51c6f1b6751f.jpg
    2f8e8eea347d6d55813a51c6f1b6751f.jpg
    KB 32.9 · צפיות: 91
  • 4ba3e807225569af7523c423f2a131bf.jpg
    4ba3e807225569af7523c423f2a131bf.jpg
    KB 64.7 · צפיות: 79
  • 9.jpg
    9.jpg
    KB 130.8 · צפיות: 87
  • DSCN5567-1080x675.jpg
    DSCN5567-1080x675.jpg
    KB 93 · צפיות: 81
  • home-blessing-quilling-pomegranate.jpg
    home-blessing-quilling-pomegranate.jpg
    KB 125.7 · צפיות: 87
  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    KB 24.9 · צפיות: 88
  • IMG_0323.jpg
    IMG_0323.jpg
    3.9 MB · צפיות: 88
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    KB 67.2 · צפיות: 85
  • -יצירת-לוח-קווילינג-עם-פרחים-ופרפרים-.jpg
    -יצירת-לוח-קווילינג-עם-פרחים-ופרפרים-.jpg
    KB 190.9 · צפיות: 82

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
נשמע מעניין!
אפשר אולי תמונה?
אין לי תמונה זמינה במחשב, אשתדל להשיג בימים הקרובים אי"ה.

איזה רצועות רגילות? בעובי 3-5 מ"מ? רואים את האפקט מרחוק?
נזכרתי שראיתי בברכת דוד רצועות ברוחב 2 ס"מ ג"כ.
ברצועות המוכנות יש הרבה יותר גוונים מאשר בבריסטולים, אז יכול להיות כדאי...

עם הרגילות הצרות. האפקט היה מרשים מאד, דווקא בגלל שזה המון המון חלקים קטנים, זה יצר פסיפס מהמם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה