דרוש מידע למה כולם רוצים לגור בירושלים?

מצב
הנושא נעול.

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא קשור לערים גדולות
אשדוד כמשל עיר לא קטנה ואחוזים ניכרים מבזבזים את זמנם שעה וחצי כל יום לנסיעה לעבודה.
זה נכון, גם בירושלים אנשים מבזבזים זמן על הנסיעות, התכוונתי לעיקרון בפריפריה כל העסק הזה של עבודה טובה קרוב לבית מסובך הרבה יותר מאשר במרכז, כשמישהו קונה דירה בתל אביב הוא לוקח בחשבון שהחלק הנוסף (והתפוח) במשכנתא הוא משלם עם ההפרש החיובי שיש לו במשכורת

רוגעל'ה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני גרה בירושלים, ולא יכולה לחלום על מגורים מחוץ לירושלים.
למה?

האוויר. (היום, אמצע אב, הילדים באוטו, "אמא תכבו את המזגן אנחנו קופאים"...)
האווירה.
סגנון האוכלוסיה.

דווקא עכשיו בבין הזמנים, כשיש הרבה נופשים, אפשר ממש לשבת בגינה ולראות בדיוק, מי ירושלמי מקומי ומי נופש.
לא צריך בשביל זה יום לימודים ארוך.
וזה לא ענין של "טוב" או "לא טוב" זה פשוט סגנון אחר.
ואני אוהבת את הסגנון הירושלמי.

וגם כשאנחנו נוסעים לצפון ומאד נהנים!!!
כשאנחנו חוזרים אנחנו אומרים "אין כמו ירושלים".

~מירי לוריא ~

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
ירושלים זה בית ולב!!!
אין אף מקום בעולם שמשתווה עליה

לגבי יוקר המחיה- נכון, אף אחד לא בוחר לגור בירושלים בגלל שזול

די

משתמש סופר מקצוען
מי שרוצה לגור בירושלים ליד מרכז חסידות *** זה משהו אחד. מי שגר בירושלים מסיבות דתיות אני לא חושב שיש הבדל בין מי שגר בשכונה בירושלים (מלבד העיר העתיקה) לבין מי שגר בביתר או בית שמש (שיכולות להיות שכונות של ירושלים אם ירחיבו מוניציפאלית את ירושלים) או אפילו כל עיר בארץ.

אני וביתי

משתמש מקצוען
יש טעות חמורה למה כולם רוצים לגור בירושלים. לא כולם רוצים הרוב לא רוצה רוב החרדים לא גרים בירושלים כנל רוב תושבי הארץ.:)

רמיזא

משתמש מקצוען
אני שם לב שיש פה הרבה מהצפון, איפה יש היום דירות ופרויקטים חדשים בצפון ? למעט טבריה ונוף הגליל.

פנדורה

משתמש מקצוען
אכן מסכימה עם זה שבירושלים יש קסם!
האויר, מושלם!!! שובה אותי כל פעם שאני שם.

אך לא הייתי רוצה לגור בירושלים
א. הערבים!!!!!! מה שמתאר/ת @שמש יפה על אזור הכותל, נשמע כ"כ פסטורלי, האמת היא שזה מדומה ממש, בשניה מגיע מחבל ויכול לירות בך, זה שהתרגלנו זה לא אומר שזה לא מפחיד.
ב. הסטייל, החוצניקים, אם אתה לא מליונר תמיד תרגיש שם סוג ב' ליד האנגלית המתגלגלת והאשראי של אבא מחו"ל שמתגהץ בלי הפסקה.
ג. מבחינה תעסוקתית, אזור המרכז מספר 1.

אפאצ'י

משתמש פעיל
לדעתי מרכזי התעסוקה הענקיים באזור חיפה אינם נופלים בכלל מירושלים אלא להיפך עוברים אותה בהרבה
תוכל אולי לומר שמבחינת תעסוקה חרדית זה ככה .
ובנוסף לכה"פ בנוגע להייטק ירושלים ממש לא מתקרבת לאזור המרכז ויש שיאמרו שהיא אפילו קצת חור

מיכל+

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני שם לב שיש פה הרבה מהצפון, איפה יש היום דירות ופרויקטים חדשים בצפון ? למעט טבריה ונוף הגליל.
רכסים, קריית אתא, חריש, עפולה ועוד...
לא הכל חייב להיות בצפון הרחוק יותר כמו טבריה וצפת, יש המון גם יותר קרובים למרכז...
ובקשר לכל הירושלמים... מצחיק לראות איך אין לכם מושגים בצפון...
סליחה אבל חיפה לדוג' היא מטרופולין ענק עם המון מקומות עבודה
ואנחנו ממש לא נוסעים פעם בשבועיים לסידורים במרכז... עושים את כל הסידורים בצפון, תתפלאו, אבל יש פה חנויות של הכללל, והם לא נסגרות בשקיעה למי שחשב...
ותאמינו לי שלהגיע משכונה לשכונה בי-ם לוקח יותר זמן מליסוע מרכסים לחיפה למשל.
וגם אם פעם בחודשיים יש חתונה עדיף להתאמץ קצת יותר, ולהרוויח איכות חיים הרבה יותר...
(סופו של דבר החיים לא מורכבים מחתונות של בני דודים כל יום, אלא מהיומיום הפשוט, מס' המ"ר שאנחנו זוכים לנשום בהם, מרחב מחיה, שזה בעיני שיקולים הרבה יותר חשובים בבחירת מקום מגורים)

הדבש והעוקץ

משתמש מקצוען
רכסים, קריית אתא, חריש, עפולה ועוד...
לא הכל חייב להיות בצפון הרחוק יותר כמו טבריה וצפת, יש המון גם יותר קרובים למרכז...
ובקשר לכל הירושלמים... מצחיק לראות איך אין לכם מושגים בצפון...
סליחה אבל חיפה לדוג' היא מטרופולין ענק עם המון מקומות עבודה
ואנחנו ממש לא נוסעים פעם בשבועיים לסידורים במרכז... עושים את כל הסידורים בצפון, תתפלאו, אבל יש פה חנויות של הכללל, והם לא נסגרות בשקיעה למי שחשב...
ותאמינו לי שלהגיע משכונה לשכונה בי-ם לוקח יותר זמן מליסוע מרכסים לחיפה למשל.
וגם אם פעם בחודשיים יש חתונה עדיף להתאמץ קצת יותר, ולהרוויח איכות חיים הרבה יותר...
(סופו של דבר החיים לא מורכבים מחתונות של בני דודים כל יום, אלא מהיומיום הפשוט, מס' המ"ר שאנחנו זוכים לנשום בהם, מרחב מחיה, שזה בעיני שיקולים הרבה יותר חשובים בבחירת מקום מגורים)
איכשהו ממלא צפונים שאני מכירה
אני שומעת את המשפט הבא:
"כן, אני גר ברכסים/עפולה/צפת/חיפה אבל אני יותר בירושלים/ב"ב מאשר בעיר שלי..."
לדעתי הצפונים סובלים מסוג של נחיתות מסוימת כלפי תושבי הערים המרכזיות
ואולי זה השאלה-
למה??

פיל גדול

משתמש פעיל
בצפון יש הרבה יותר אטרקציות ומעיינות ונחלים
בנאדם שנולד במרכז והקהילה שלו שם, המשפחה, ההורים, הוא מסודר עם עבודה, אשתו מסודרת עם עבודה, הילדים מסודרים במוסדות, הכל נגיש לו, מכיר את האיזור, נמצא באיזור נוחות שלו
למה לו לעזוב את הכל וללכת אל הבלתי מוכר?!
חוץ מזה יש אנשים שלא יכולים לחיות ברוגע של הצפון הם צריכים את הפקקים את הבלאגן את העצבים את החום ואת הצפיפות יש גם מעלות באקשן הזה הערים הגדולות יותר הם ערים ללא הפסקה יש חניות אוכל גם ב 3 לפנות בוקר
וכו וכו

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בלת''ק [חלקי]

ללא ספק יש משהו מיוחד בירושלים, האוויר, הכותל המערבי, ההרים סביב לה מסלולים בנועם ורוגע,
אך כמי שגדל בבני ברק ומגיע המון לירושלים,
האוכלוסייה מאד מתאימה לירושלמים, כל מי שהתרגל לאנשי המרכז לא ימצא את מקומו בירושלים,
כל פעם שאנחנו מגיעים לנופש בירושלים אנחנו חוזרים הביתה ואומרים איזה כייף לחזור למקום שלנו.

ירושלים זה כמו שוויץ קטנה, אוויר נפלא, נוף מדהים, בתים יקרים, דירות אחד בתוך השני [הרבה יותר מאשר בבני ברק] ואפס זוכי פרס נובל. :) [לא באמת, יש כמה מירושלים....] ורוב החנויות ב9 בערב כבר סגורות... מדהים איך הם חיים שם, זה פלנטה אחרת.
לעומת בני ברק, חמה - מזיעה - כמעט ללא נוף [רק לאלו שגרים בבניינים גבוהים, או על הגבעות הנמוכות שבעיר], אבל מצד שני עיר שוקקת חיים עד 2 בלילה, כל אחד גר בפינה שלו, עיר מלאת חיות ושמחה, אנשים מלאי מרץ וחינניות, כל אחד גר בפינה שלו, ויכול לצאת לקניות מתי שרק ירצה.

ובנוסף, הקרבה לעבודה,
אפילו גננות וכדומה, בירושלים אין גני עירייה חרדיים, המשכורת של גננת אחרי 20 שנות עבודה יכולה להגיע אולי ל8, מה שבבני ברק יהיה כמעט פי שנים,
וכך גם כל התוכניות של משרד החינוך [אולי לא כולם, אבל חלקם] עוברים דרך רשתות פרטיות,
אז מצד אחד יקר מאד לגור שם, מצד שני מי שרוצה להתעסק בנושא חינוך, מתקשה להתפרנס שם כדבעי.
ומי מדבר על תיכנות וכדומה.

ולא רק לעבודה - אלא לכל קניה אם אתה לא גר על ציר ההפגנות של בר אילן או גאולה, או מסכים לגור ביפו בתוך כל הפריצות, הכל רחוק,

עשינו חישוב שמשכונות הצפון למרכז ירושלים, לוקח יותר זמן מאשר מבני ברק [כמובן בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי בשעות פקקים] שזה מדהים.

אנחנו לקחנו דירה באזור תנובה, נסענו לגן חיות, ואחותי הגיעה מבני ברק דרך הרכבת... הגיעה לפנינו :)

אולי אחרי שנות חינוך ילדים, יגיע הזמן לעבור לירושלים :) בתקווה שהמשיח יגיע קודם.

טקטית

משתמש פעיל
עשינו חישוב שמשכונות הצפון למרכז ירושלים, לוקח יותר זמן מאשר מבני ברק [כמובן בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי בשעות פקקים] שזה מדהים.
יש שעות ורחובות עם עבודות ופקקים.
וצריך להכיר כדי לדעת איך ומתי לנסוע איפה.
יש שעות שאסור לעבור דרך ציר בר אילן ירמיהו- ונבחר בכל דרך אחרת.
ולא לוקח יותר זמו משכונות הצפון למרכז העיר מאשר מבני ברק- שוב למי שמכיר ויודע!

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
האם באמת ירושלים קדשה גם כשאין בית המקדש?
ירושלים על פי ההלכה זה רק בתוך חומות העיר העתיקה,
כל שאר שכונות העיר זה ירושלים הרים סביב לה.
והאם הקדושה היא לשעתה או קדשה גם לעתיד לבוא מחלוקת ידועה בין הראשונים.
ונפסק שמקום המקדש קדוש.

גימפעל

משתמש מקצוען
כמה אולמות פעילים היום בירושלים?

את יודעת כמה יש פעילים בקרית ספר למשל...
בירושלים יש יותר אולמות פעילים מקרית ספר,
אבל הטיעון הזה הוא להיטפל לזוטות,
כי גם קרית ספר היא מרחק קטן יותר מירושלים מאשר צפת או כרמיאל (שהנסיעה משם לקרית ספר היא דרך 21 אוטובוסים)
אבל לא רק אולמות אלא כל מרכז החיים הם במרכז,

היכן תושבי כרמיאל וצפת קונים חליפה או פאה ?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה