למה חובה להכניס בחשבונית מס/קבלה 4 ספרות אחרונות של כרטיס אשראי?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לא מצליחה להבין...
מה דחוף לרשויות המס בישראל לדעת מה הם ארבעת הספרות האחרונות של כרטיס האשראי שאיתו ביצע הלקוח את הרכישה...
מבחינתם היה אמור להספיק; תאריך הנפקת המסמך, שם מלא של העוסק, פירוט המוצר, ומחירו.
הרי זכותו של העוסק לרכוש עם כרטיס אשראי שלו, או של סבתא של אמא שלו... אז מה זה בדיוק מעניין אותם?
בפרט שאת מותג הכרטיס לא צריך לציין במסמך..

תילתן

משתמש סופר מקצוען
למה נראה לך שזה חובה?
ולמה שלא תצרפי לחשבונית קבלה את שובר התשלום ששם יש את כל הפרטים

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
למה נראה לך שזה דחוף לרשויות המס?
אולי זה צורך ללקוח שקנה? או שלא זוכר באיזה כרטיס, או שנח לו לתייק את חשבוניות המס שלו בצורה מסודרת.
בתור לקוחה הרבה פעמים אני בודקת את החשבוניות כדי לראות באיזה כרטיס שילמתי עליהם...

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ואז מה?
כשאת מחייבת את האשראי יש לך שובר חיוב?
תהדקי אותו לחשבונית קבלה
מדובר בחנות אינטרנטית. אין שוברים פיזיים.
למה נראה לך שזה דחוף לרשויות המס?
אולי זה צורך ללקוח שקנה? או שלא זוכר באיזה כרטיס, או שנח לו לתייק את חשבוניות המס שלו בצורה מסודרת.
בתור לקוחה הרבה פעמים אני בודקת את החשבוניות כדי לראות באיזה כרטיס שילמתי עליהם...
כי זה חובה...
אם זה היה רק מצד הלקוח, מ"ה לא היו מחייבים את זה..

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם בחנות אינטרנטית החיובים מתועדים, לא?
וואוו, את לא מרפה :)

בואי נניח שאני מדברת על חשבונית דיגיטלית שאני מוציאה ללקוח ששילם לי באשראי ע”י דף דרישת תשלום, ואני צריכה להוציא לו חשבונית.. למה אני צריכה לכתוב בחשבונית מה הם ארבעת הספרות האחרונות של כרטיס האשראי שאיתו הוא ביצע את הרכישה?

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בתור עסק, קורה לא פעם שיש לי או ללקוח צורך לברר רכישות ישנות מה היה אופן התשלום ועוד פרטים שונים, והמספר הזה הכרחי.

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אני לא מצליחה להבין...
מה דחוף לרשויות המס בישראל לדעת מה הם ארבעת הספרות האחרונות של כרטיס האשראי שאיתו ביצע הלקוח את הרכישה...
מבחינתם היה אמור להספיק; תאריך הנפקת המסמך, שם מלא של העוסק, פירוט המוצר, ומחירו.
הרי זכותו של העוסק לרכוש עם כרטיס אשראי שלו, או של סבתא של אמא שלו... אז מה זה בדיוק מעניין אותם?
בפרט שאת מותג הכרטיס לא צריך לציין במסמך..
ונגיד שזו חברה שבעל החברה צריך את השירות שלך באופן פרטי ושילם עם הכרטיס הפרטי שלו והחליט לשייך את ההוצאה לחברה
מ"ה צריך את זה למצב של ביקורת שאכן כל הוצאות העסק אכן קשורות לעסק

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הרעיון שעומד מאחורי הוראות ניהול ספרים הוא לא לטובת הנישום אלא כדי שיוכלו לבקר אותם.
4 ספרות אחרונות זה מוכיח על התקבול והקבלה שהם זהים, כך תוכיחו שיצאה קבלה עבור התקבול הספציפי

א ב

משתמש מקצוען
זה מאד פרקטי, כשמחפשים קבלה מסוימת של לקוח על עסקה מאמתים אותה עם סכום ו4 ספרות אחרונות.
וכן לבעלי מספר כרטיסי אשראי לדעת עם מה שלמו.
איפה זה תוקע אותך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה