קורונה למה בני ברק עיר אדומה?

מצב
הנושא נעול.

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה נכון מאוד....
בשביל לעשות סגר צריך התנהלות נכונה...לא חכמה לבוא ולסיגור הכל בלי לעשות כלום........
הפיתרון הכי טוב זה לעשות סגר אבל צריך גם לדעת איך לצאת מימנו........
נכון אבל כשכל אחד יושב בביתו מול מקלדתו ובטוח שהוא ורק הוא יודע מה הם סדרי העדיפויות והאם צריך או לא, ומתי בדיוק היום שהסגר מתחיל להיות מסוכן לחיי אדם, אז התוצאה היא האשכול שלנו :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

קצרה

משתמש מקצוען
לא הבנתי. אם בעיר אדומה - קרי תחלואה גבוהה וקצב הדבקה גבוה - יש הנחיה לכינוסים קטנים יותר, ועושים 'מרי ומרידה' כפי שהציעו, ומגיעים בגלל זה לכינוסים גדולים.
זה לא נקרא לנצח את השלטונות, ולהפסיד בקורונה?

המרי והמרידה אינו על גודל הכינוסים - אלא על שיבוש מרקם חיים בסיסי תקין.
אי אפשר לצאת לעבודה כשהילדים בבית.
אין עבודה אין פרנסה.
הילדים יוצאים מדעתם. מתייבשים כבר חצי שנה בבית (אל תשכחי שילדי הערים האדומות גם לא זכו לחזור ללימודים כפי שאתם חזרתם אלא רק 3 שבועות בודדים)
אין בעיה עם החמרה ואכיפה על כינוסים וכל דבר שאפשר לדחות ולצמצם כי הוא אקסטרה.

יש מרי על הרס שיגרה בסיסית ומינימלית לקבוצות אוכלוסיה מסויימות בלבד.

ואל תדאגי - היות ואנחנו לא מוטדים מהכותרות
לא מדובר ב"הפסד בקורונה".
אנחנו רוצים בדיוק כמו כל עמישראל ללכת על גבול האיזון הנורמטיבי בין שמירה על הנחיות וגם על חיי שגרה בסיסיים , כלכלה ובריאות הגוף והנפש.
אם הצעדים הללו היו זמניים ויעילים - היינו מכופפים מולם את הראש.
אבל היות והם צעדים פופוליסטיים בלבד - לא נפסיד בקורונה אם נתבע איזון נכון - שכולל שגרת לימודים זהירה .

פ.נ

משתמש מקצוען
נכון אבל כשכל אחד יושב בביתו מול מקלדתו ובטוח שהוא ורק הוא יודע מה הם סדרי העדיפויות והאם צריך או לא, ומתי בדיוק היום שהסגר מתחיל להיות מסוכן לחיי אדם, אז התוצאה היא האשכול שלנו :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
הלוואי שזה היה תלוי בנו.......
בקצב הזה המשיח מגיע......

מרחבית

משתמש מקצוען
ממש לא!
א. זהו חוק יסוד חופש הביטוי, ומכיוון וכל ח''כ מתחיל מבין שיש כאן שגרת חרום, ניתן לשנות חוק יסוד בהליך מזורז, לא חושבת שיהיה ח"כ אחד שיתנגד.
ואם מישהו מתנגד - אז גם חופש הדת והפולחן הוא חוק יסוד. אז גם תפילות אסור להגביל.
ב. קביעת בג"ץ היא על פי חוק יסוד, באם ישונה בג''ץ אפילו על פי דעתו של אהרון ברק, אינו מתערב בחוקי יסוד.
ואגב, היו רגעים שבג"ץ כן הגביל את חופש הביטוי בהפגנות.

האזכור הכי שכיח לכל מי שמפריעה לו הגבלת קורונה, זה "איך נותנים להפגנות בבלפור להתקהל כמה שהם רוצים".
וזה ברור שההפגנות יש בהם סיכון מסויים (אף שהם במקום פתוח ואחרי כמה שבועות הם הכניסו די חזק מסכות).

אממה, זה גם הטיעון הכי גרוע.

כי אלו שאנחנו מקבלים מהם את הגבלות הקורונה הם ההמשלה.

והממשלה, בהדגשה על ראש הממשלה (שכל השרים לפניו כקליפת השום), היה מסכים לתת את האמא והאבא שלו באריזת מתנה צלופנית, למי שיפסיק את ההפגנות. ההפגנות מפריעות לו - בא וניתן הנחה - לא פחות מהקורונה.
וזה לא פלא שההפגנות מפריעות לו, שכן המטרה המוצהרת שלהם היא... להפיל אותו מהכסא.

אבל הוא לא יכול!!! יש בג"צ!!!!

הוא מנסה, הוא מתלונן, הוא ומשפחתו ועוזריו עסוקים בלהפריע להם להשמיץ אותם ולעשות להם צרות. והוא שולח את החכי"ם שלו שיגידו שגמזו לא שווה כלום כי הוא לא עוצר את ההפגנות, אבל הוא לא יכול!

לכן זה אולי מרגיז, אבל זה לא טיעון.

קצרה

משתמש מקצוען
6. כל הרעיונות שצריכם עבורם לשפוך ים כספים - צריך לשאול מאיפה כל זה ישולם בסוף.
והאם אנחנו באמת לא מבינים את המצב עד כדי שרק כספים גדולים וכפולים יניעו אותנו (מלוניות חינם, על כל המשתמע, פלוס משכורת!).

כל כך הכעיס עכשיו!!
אני אם כן זו שאמורה לשפוך את ים הכספים?
אני אמורה לספוג ימי חל"ת בעבודה כי עלי לשמור על הילדים?
אני צריכה לשלם לקייטנות ותעסוקות??
אני אמורה לשלם על ימים שהמעון שובת בהם??
אני אמורה לשלם על צהרונים ושירותי חינוך שאינם פעילים??

למה עשיתי משהו רע?!
ניגעתי בקורונה את כל המדינה?!
ייצרתי אותה אצלי בבית?!

בעוד כשכל המדינה הושבתה היו החזרים ברורים ועזרה כלכלית - כשסוגרים איזור תושביו האומללים נושאים בכל הנזק - ולהם לא יוצאת מהסגר שום תועלת ממשית.

אין שום שיפוי לתושבים שגרים בעיר שיש בה חולים!! כלום!!
הם סופגים נזקים כספיים עצומים על צעדים לא יעילים של הממשלה - שפשוט צריכה להגיד שהיא עושה משהו - ואין לה פתרון למצב - אז אנחנו האשמים!!

קצרה

משתמש מקצוען
ואת התוצאות של ההפקרות והחוסר התייחסות להנחיות אני רואה פה כל יום בבקשות לתפילה על חולים שהסתבכו עם המחלה ובקשות תרומה לאלמנות/ יתומים
אם אתם חושבים שהכלכלה יותר חשובה מהחיים אז תמשיכו כך..

אנחנו חושבים שהחיים חשובים כמו החיים.
אי אפשר להעדיף חיים של מישהו אחד על פני חיים של מישהו אחר.

כמה פשוט ככה ברור.
לא ניתן לשמור על חייו של מישהו אחד על חשבון כספו ועבודתו של מישהו אחר.
כסף זה אוכל תרופות חימום וכל שאר הדברים שבהעדרם מתים פיזית.

מרחבית

משתמש מקצוען
כל כך הכעיס עכשיו!!
אני אם כן זו שאמורה לשפוך את ים הכספים?
אני אמורה לספוג ימי חל"ת בעבודה כי עלי לשמור על הילדים?
אני צריכה לשלם לקייטנות ותעסוקות??
אני אמורה לשלם על ימים שהמעון שובת בהם??
אני אמורה לשלם על צהרונים ושירותי חינוך שאינם פעילים??

למה עשיתי משהו רע?!
ניגעתי בקורונה את כל המדינה?!
ייצרתי אותה אצלי בבית?!

בעוד כשכל המדינה הושבתה היו החזרים ברורים ועזרה כלכלית - כשסוגרים איזור תושביו האומללים נושאים בכל הנזק - ולהם לא יוצאת מהסגר שום תועלת ממשית.

אין שום שיפוי לתושבים שגרים בעיר שיש בה חולים!! כלום!!
הם סופגים נזקים כספיים עצומים על צעדים לא יעילים של הממשלה - שפשוט צריכה להגיד שהיא עושה משהו - ואין לה פתרון למצב - אז אנחנו האשמים!!
שימי לב על מה הגבתי! על הרעיון שאלו שהולכים למלוניות יקבלו משכורת, כדי לעודד אותם ללכת למלוניות ולא להישאר בבית, במטרה להפחית תחלואה.

והבעיה הכלכלית אכן קשה ומסובכת כאשר משאירים ילדים בבית!

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ולא נעים לקלקל קונספציות.

אבל מאז שדעך הגל הראשון, הדבר היחיד שהתקשורת מוחאת לו כפיים, זה לשגרת החיים. ברור ששגרת החיים בתל אביב חשובה בהרבה משגרת בני ברק, אבל את הכפיים מקבלים רק על זה. כך יודה ביושר כל מי שעוקב.

(לא חשוב כעת להכנס לסיבות של זה, בעיקר המחיר הכלכלי שגובים ההגבלות מהתאגידים הגדולים, מה שגרם להקטנת תקציב הפרסום וד"ל)

כל מי שדורש הגבלות מוקע בדר"כ כקיצוני, מפחידן, וכד'.

כך שגמזו ו/או ההממשלה לא ירויחו שום בנפיט תקשורתי על שום הגבלות. ואם הוא רוצה לעשות רעש וגלים שהוא עושה משהו, אפשר לעשות דברים הרבה יותר קלים מלהקים עליך מאות אלפי איש (שמיוצגים בממשלה ע"י שרים שגמזו תלוי בהם).

כמובן, שבמקביל התקשורת דורשת תוצאות. ושמישהו כבר יוציא את המדינה מהמקום המפוקפק אליו הגיעה בטבלת הקורונה העולמית.

ולכן כמובן, אם היעדים שלו יצליחו להוריד את התחלואה, אז הוא יקבל מחיאות כפיים על ההורדה.

נערך לאחרונה ב:

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אנחנו חושבים שהחיים חשובים כמו החיים.
אי אפשר להעדיף חיים של מישהו אחד על פני חיים של מישהו אחר.

כמה פשוט ככה ברור.
לא ניתן לשמור על חייו של מישהו אחד על חשבון כספו ועבודתו של מישהו אחר.
כסף זה אוכל תרופות חימום וכל שאר הדברים שבהעדרם מתים פיזית.
נו באמת.
דחוף לפתוח מגבית לתרופות אוכל וחימום... אנשים מתים פיזית...

פ.נ

משתמש מקצוען
ע"ז אמרו: השבע לעולם לא יוכל להבין את הרעב, והעשיר אף פעם לא יבין מה זה אומר להיות עני.
שמעתי מאחד שיש לו קרן של שכונה והוא אמר שדווקא אותם אנשים שפחות יש להם כסף כלומר האברכים הם הנדיבים הגדולים.....

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יכולה ברגע זה לתת לך רשימת מתנגדים פוטנציאלית...
האזכור הכי שכיח לכל מי שמפריעה לו הגבלת קורונה, זה "איך נותנים להפגנות בבלפור להתקהל כמה שהם רוצים".
וזה ברור שההפגנות יש בהם סיכון מסויים (אף שהם במקום פתוח ואחרי כמה שבועות הם הכניסו די חזק מסכות).

אממה, זה גם הטיעון הכי גרוע.

כי אלו שאנחנו מקבלים מהם את הגבלות הקורונה הם ההמשלה.

והממשלה, בהדגשה על ראש הממשלה (שכל השרים לפניו כקליפת השום), היה מסכים לתת את האמא והאבא שלו באריזת מתנה צלופנית, למי שיפסיק את ההפגנות. ההפגנות מפריעות לו - בא וניתן הנחה - לא פחות מהקורונה.
וזה לא פלא שההפגנות מפריעות לו, שכן המטרה המוצהרת שלהם היא... להפיל אותו מהכסאו היישר לבור הכלא.

אבל הוא לא יכול!!! יש בג"צ!!!!

הוא מנסה, הוא מתלונן, הוא ומשפחתו ועוזריו עסוקים בלהפריע להם להשמיץ אותם ולעשות להם צרות. והוא שולח את החכי"ם שלו שיגידו שגמזו לא שווה כלום כי הוא לא עוצר את ההפגנות, אבל הוא לא יכול!

לכן זה אולי מרגיז, אבל זה לא טיעון.
כאשר פעילות הממשלה היא בשני קווים -
האחד כלכלי, והשני למגזר החרדי.
אף ח"כ שאינו מן הקואליציה לא יצביע עבור שינוי חוק יסוד,
אך באם המדינה ובראשם ראש הממשלה יעלו הצעה כוללת, שבתוכה יש הגבלה על חופש הביטוי וההפגנה, היא תקבל תמיכה מלאה.

אך כיום - שראש הממשלה לא מביא באמת תוכנית מסודרת, ומי שרוצה להבין מה נעשה עד היום, יש מאמר בידיעות אחרונות שמציג בדיוק את מה שנעשה,
ועכשיו ראש הממשלה יביא הצעה לביטול הפגנות, כל אחד יבין שזה פוליטי ולא באמת לקטיעת שרשרת ההדבקות
גם אני הייתי מצביעה נגד לו הייתי באופוזיציה.

החישובים שלך ושל אחרים לא כללו את כל הפרמטרים הרלוונטיים. במשרד הבריאות כן. זה מה שאני מנסה לומר.
כאשר המידע מוסתר - ישנה סיבה להסתרה.
במדינה דמוקרטית המידע אמור להיות גלוי, ואני מחשבת על פי הנתונים והפרמטרים שמשרד הבריאות הציג.
באם יש נתונים

קצרה

משתמש מקצוען
נו באמת.
דחוף לפתוח מגבית לתרופות אוכל וחימום... אנשים מתים פיזית...

נורא כיף לכתוב את זה.
מניחה שלא פיטרו אותך מהעבודה כי באת מעיר אדומה ואתה מגזים עם ימי החל"ת
או כי מקום העבודה שלך קרס.

הרסת עכשיו את כל טיעוניך היפים עד כה.
ברור למה אתה כמו צחי הנגבי מהנהנים לכל רעיונות הסגר.
אין השבע מבין את הרעב.

כן לידיעתך אי שם בהיכלי השן
בכל שנה מתים אנשים כתוצאה מהיעדר חימום. מאי קנית תרופות חשובות ודירדור מצבי מחלה.
המצב הכלכלי הקשה דירדר על עברי פי הפחת הזו הרבה אנשים.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נורא כיף לכתוב את זה.
מניחה שלא פיטרו אותך מהעבודה כי באת מעיר אדומה ואתה מגזים עם ימי החל"ת
או כי מקום העבודה שלך קרס.

הרסת עכשיו את כל טיעוניך היפים עד כה.
ברור למה אתה כמו צחי הנגבי מהנהנים לכל רעיונות הסגר.
אין השבע מבין את הרעב.

כן לידיעתך אי שם בהיכלי השן
בכל שנה מתים אנשים כתוצאה מהיעדר חימום. מאי קנית תרופות חשובות ודירדור מצבי מחלה.
השכבה הדקיקה הזו של אנשים שאין להם איך לחמם את הבית, אין סיבה להניח שהיא סובלת דווקא מהקורונה.

99.9 ממי שפיטרו אותו, מאיזה סיבה שהיא, מקבל אבטלה. זה לא מאה אחוז מהשכר, מצד שני לעבוד הוא לא צריך. (ובשקט בשקט, הוא יכול למלא את החסר מהצד).

המדינה מחזיקה ברגע זה מאות אלפי משפחות בתשלום דמי אבטלה (שאושרו כבר מראש עד ה6/21!!!), שמתוכם יש מקרים רבים, בא ונודה, של אנשים שיכולים לעבוד רק בשביל מה שיעבדו, וכן מקרים של פייק אבטלה (שחור).

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
השכבה הדקיקה הזו של אנשים שאין להם איך לחמם את הבית, אין סיבה להניח שהיא סובלת דווקא מהקורונה.

אגב.
המדינה מחזיקה ברגע זה מאות אלפי משפחות בתשלום דמי אבטלה (שאושרו כבר מראש עד ה6/21!!!), שמתוכם יש מקרים רבים, בא ונודה, של אנשים שיכולים לעבוד רק בשביל מה שיעבדו, וכן מקרים של פייק אבטלה (שחור).
כל זה קיים תמיד, אנחנו לא חיים בעולם האמת, רק שתמיד כדאי לנסות להבין אנשים שעברו חל"ת או פיטורין, ולא היה להם כסף לקנות אוכל, תנסה רגע לחשוב מה עובר להם בראש כשהם שומעים דיבורים על סגר נוסף, אוי גיוואלד...........

חפץ חיים

משתמש רשום
קצת נחמה לכל המודאגים...
1599059450637.png

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה