דרוש מידע למה במעונות גומרים בערב יום העצמאות ב1?

קצרה

משתמש מקצוען
אני בטוחה שגם הגננות במעון תשמחנה יותר לקבל את חצי היום הזה בערב פסח למשל .
אבל זה לוח החופשות שלהם - והוא התקבל בתחילת השנה גם אליך וגם אליהם
כך שהיה מספיק זמן להתארגן ולמצוא מישהו שיוציא את הילד ב-13.

אני לא ממש אוהבת להשאר במקום העבודה שלי ללא תשלום אחרי הזמן. אני בטוחה שגם הן לא.

ההתחשבות שהן מבקשות בזמנים אחרים ?? היא בקשת התחשבות. וכמובן שיש הרבה הורים שלא מתחשבים כך שהם לא מסיימות יותר מוקדם. כל המטרה שלה היא לנסות למנוע איחורים אחרי הזמן בימים אלו.

יכול להיות שאם תבקשי מהמטפלת במעון שתתחשב בך ותגיעי רק ב-1:30 היא תסכים כמו שאת הסכמת לה. אבל עלייך להבין שזו בקשת טובה , על חשבונה הפרטי של המטפלת ועלייך לבקש אותה .

mina

משתמש מקצוען
ציטוט: "תתפלאי, החוק חל גם על משרדים חרדיים.(המשרדים החילוניים לא מסיימים מוקדם מנדיבות ליבו של המעסיק...)"

איזה חוק? על איזה חוק את מדברת??

החוק הוא כזה -
יום הזיכרון נחשב לערב חג! ולכן במקומות בהם עובדים ששה ימים בשבוע יום העבודה הוא 7 שעות במקום 8, מעבר לזה זה שעה נוספת. במקומות בהם עובדים חמישה ימים בשבוע, יום העבודה הוא 8 שעות ביום במקום 9 ומעבר ל - 8, שעה נוספת.
(כמו"כ צריך לשלם על השעה החסר [השמינית או התשיעית])

אין לי שמץ של מושג מאיפה הבאתם את זה שעובדים 6 שעות, או עד 12:00 או עד 13:00....
אם המעסיק שלכם משחרר אתכם מוקדם. זה נטו בחירה שלו. לא חוק. ולא שום דבר כזה.

מעסיק רשאי להוציא את העובדים שלו לחופשה (כנגד יום חופשה). אין לי מושג מה החוק לגבי מקומות כמו גנים ומעונות שזה לא נוגע רק לגבי העובדים אלא גם לגבי הילדים.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ועדיין לא עניתם לי מה לגננת חרדית במעון וליום הזיכרון?
התהיה נשארה לי...
מכירה מישהו שנותנים לו חופש והוא לא יקח?!
מגיע להן להינות קצת מזכויות וחופשים..
הן לא עבדים, הן נשים שעובדות פרך...

ומוזר מאוד שעובדים אצלכם כרגיל
ע״פ חוק לא עובדים כרגיל
בעלי מנהל עסק וזה החוק (מלבד עסקים מסוימים)
באיזה תחום את עובדת?

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אצלנו בצהרון של הת"ת (ב"ב) שלחו הודעות שברביעי חמישי אין צהרון, ולמחרת שלחו תיקון טעות שברביעי צהרון כרגיל.

המשפחתונית גם היא הציעה מעצמה שאפשר להשאיר את הילדים עד 1:30 ושהאבות יקחו אחרי הכולל.
כנראה אנחנו באותו החיידר..

racheli

משתמש פעיל
אם אני עובדת 7 שעות והמעסיק משחרר אותי ב 13:00 מי משלם לי את השעות החסרות?

einkamoni

משתמש מקצוען
ציטוט: "תתפלאי, החוק חל גם על משרדים חרדיים.(המשרדים החילוניים לא מסיימים מוקדם מנדיבות ליבו של המעסיק...)"

איזה חוק? על איזה חוק את מדברת??

החוק הוא כזה -
יום הזיכרון נחשב לערב חג! ולכן במקומות בהם עובדים ששה ימים בשבוע יום העבודה הוא 7 שעות במקום 8, מעבר לזה זה שעה נוספת. במקומות בהם עובדים חמישה ימים בשבוע, יום העבודה הוא 8 שעות ביום במקום 9 ומעבר ל - 8, שעה נוספת.
(כמו"כ צריך לשלם על השעה החסר [השמינית או התשיעית])

אין לי שמץ של מושג מאיפה הבאתם את זה שעובדים 6 שעות, או עד 12:00 או עד 13:00....
אם המעסיק שלכם משחרר אתכם מוקדם. זה נטו בחירה שלו. לא חוק. ולא שום דבר כזה.

מעסיק רשאי להוציא את העובדים שלו לחופשה (כנגד יום חופשה). אין לי מושג מה החוק לגבי מקומות כמו גנים ומעונות שזה לא נוגע רק לגבי העובדים אלא גם לגבי הילדים.

יום הזיכרון הינו יום עבודה מקוצר, מאחר והוא ערבו של חג העצמאות אשר נקבע כשבתון לפי חוק יום העצמאות התש"ט- 1949. לכן, לגבי עבודה ביום הזיכרון חלות ההוראות בדבר עבודה בערבי חגים, הקבועות בחוק שעות עבודה ומנוחה ובצווי ההרחבה בדבר הנהגת שבוע עבודה מקוצר במגזר העסקי.

בהתאם לסעיף 2 לחוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א-1951, אורך יום העבודה בערבי חג הוא 7 שעות (כמו בימי שישי למי שיום המנוחה השבועית שלו הוא שבת). זאת, אם לא נקבע יום עבודה ארוך יותר בתקנות או בהסכם קיבוצי שאושר על ידי השר.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מתוך אתר "כל זכות":
  • בהתאם לסעיף 2 לחוק שעות עבודה ומנוחה במקומות שעובדים בהם 6 ימים בשבוע. יום העבודה בערב חג לא יעלה על 7 שעות, וכל שעת עבודה מעבר ל-7 שעות תיחשב כשעה נוספת.
  • צו ההרחבה בדבר הנהגת שבוע עבודה מקוצר במגזר העסקי קובע כי במקומות שעובדים בהם 5 ימים בשבוע, יום עבודה בערב חג יהיה בן 8 שעות בתשלום של 9 שעות, או יום עבודה של 7 שעות בתשלום של 8 שעות (צו ההרחבה משנת 2000 קובע, כי המעסיק ונציגות העובדים יקבעו באיזו חלופה לבחור). במקומות עבודה שבהם עבדו בערבי חג 6 שעות בתשלום של 8 שעות ימשיכו לעבוד כך.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
תראי לי כולל אחד שהראש כולל ביקש לצאת ב 1 בגלל יום הזיכרון
ממש מוזר מה שאת כותבת
לתורה אין חופש.
בטח לא ביום הזיכרון.
לא הבנתי את שאלתך
הכוללים מסיימים ב1 ,וגם במעון ,אז איזה שחרור צריך פה ?אם יאחר ב10 דקות לא יאמרו לו כלום
אלא אם כן מדובר בכולל של שעתיים נסיעה:rolleyes:

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש מעונות חכמים ומתחשבים- שהחליפו את יום הזיכרון בערב תשעה באב
בערב יום העצמאות- עובדים כרגיל
ובערב תשעה באב מסיימים ב13:00 (מבחינת החוק המעון- כרגיל!)
בעיני זה הסכם הוגן לכל הצדדים
לא הוגן ביום הזכרון לחגוג כי זה החוק
ובערב תשעה באב ברור לכל שצריך שיחרור למרות החוק- כי כולנו חרדים ומבינים את זה...

mina

משתמש מקצוען
יום הזיכרון הינו יום עבודה מקוצר, מאחר והוא ערבו של חג העצמאות אשר נקבע כשבתון לפי חוק יום העצמאות התש"ט- 1949. לכן, לגבי עבודה ביום הזיכרון חלות ההוראות בדבר עבודה בערבי חגים, הקבועות בחוק שעות עבודה ומנוחה ובצווי ההרחבה בדבר הנהגת שבוע עבודה מקוצר במגזר העסקי.

בהתאם לסעיף 2 לחוק שעות עבודה ומנוחה, תשי"א-1951, אורך יום העבודה בערבי חג הוא 7 שעות (כמו בימי שישי למי שיום המנוחה השבועית שלו הוא שבת). זאת, אם לא נקבע יום עבודה ארוך יותר בתקנות או בהסכם קיבוצי שאושר על ידי השר.
זה מדובר על מקומות שעובדים 6 ימים בשבוע.
מקומות שעובדים 5 ימים, החוק הוא שצריך לעבוד 8 שעות במקום 9.

ברור שיש שינוי מיום רגיל. אבל עדיין לא חוק של 4/5 שעות עבודה ביום.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
לא הבנתי את שאלתך
הכוללים מסיימים ב1 ,וגם במעון ,אז איזה שחרור צריך פה ?אם יאחר ב10 דקות לא יאמרו לו כלום
אלא אם כן מדובר בכולל של שעתיים נסיעה:rolleyes:
לא שאלתי.
אמרתי.
שמוזר שכוללים מסוימים מסיימים ב 1
על מה ולמה?
מאיזו סיבה יש חופש מלימוד תורה?
את זה לא הבנתי..

mina

משתמש מקצוען
לא שאלתי.
אמרתי.
שמוזר שכוללים מסוימים מסיימים ב 1
על מה ולמה?
מאיזו סיבה יש חופש מלימוד תורה?
את זה לא הבנתי..
מה לא מובן??
חלק מהכוללים מסיימים את זמן הבוקר ב - 13:00
וכנראה שחלק ב - 13:30
אבל בהחלט שחלק ב - 13:00 באופן קבוע.
זה לא שחרור ולא קשור ליום הזיכרון, זה השעה של סיום הכולל.

חחח

משתמש סופר מקצוען
מה לא מובן??
חלק מהכוללים מסיימים את זמן הבוקר ב - 13:00
וכנראה שחלק ב - 13:30
אבל בהחלט שחלק ב - 13:00 באופן קבוע.
זה לא שחרור ולא קשור ליום הזיכרון, זה השעה של סיום הכולל.
כן, אבל לוקח זמן לרוץ מהכולל למעון..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה